گفتگوی آزاد با محور کاریکاتور

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

کاریکاتور بدون شرح!!!

فیسبوک :آخرین بازدید ده دقیقه قبل . . .

ویچت: آخرین بازدید بیست دقیقه قبل . . .

قرآن: آخرین بازدید رمضان سال گذشته !

هر کدام از دوستان هرگونه
نظر
برداشت
تعریف
تحلیل
بررسی
بحث علمی
صحبت پیرامونی
مثال موردی
داشته باشه میتونن مطرح کنن :d

پ ن:

بابا روشنفکر باش. دییییی

hadi1525

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

کاریکاتور بدون شرح!!!

هر کدام از دوستان هرگونه
نظر
برداشت
تعریف
تحلیل
بررسی
بحث علمی
صحبت پیرامونی
مثال موردی

پ ن:

ممنون پارمهر...
واقعیت های زندگی مارو مطرح میکنی...متاسفانه

آخرین ویرایش:

bahar_cve

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
قران اجباری فایده نداره
باید بخونیش، فک کنی، مقایسه کنی و نتیجه بگیری
در غیر این صورت ب نظر من نباید خوند
مخصوصا با خوندن قران تو ماه رمضون ک صرفا زمزمه وار یه متن عربی رو میخونی مخالفم

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
قران اجباری فایده نداره

میدونین اصلا همون نگاه کردن به قرآن چه اثراتی داره؟ چه اثرات مادی و معنوی؟ نگاه خالی بدون حتی خوندن متن عربیش. پس مطمئن باشین خوندن متن عربیش هم (با اینکه قابل قیاس با خوندن قرآن بصورت مفهومی و درک مطلب اون نیست) بی تاثیر و بی ثواب نیست.

ALIREZA.F.1988

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
قرار دادن قرآن در كنار ديگر كارهاي زندگي نه جدايي آن از زندگي

bahar_cve

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
میدونین اصلا همون نگاه کردن به قرآن چه اثراتی داره؟ چه اثرات مادی و معنوی؟ نگاه خالی بدون حتی خوندن متن عربیش. پس مطمئن باشین خوندن متن عربیش هم (با اینکه قابل قیاس با خوندن قرآن بصورت مفهومی و درک مطلب اون نیست) بی تاثیر و بی ثواب نیست.

جدی؟
مثلا یه اثرشو بگو منم بدونم

فرشته کوچو لو

عضو جدید

کاریکاتور بدون شرح!!!

هر کدام از دوستان هرگونه
نظر
برداشت
تعریف
تحلیل
بررسی
بحث علمی
صحبت پیرامونی
مثال موردی

پ ن:

سلام پار مهر جونم ممنون از دعوتت...:smile:
به نظر من واقعیت زندگی خیلی از آدمها رو نشون میده...
آخه خیلیهاشون یا از این ور بوم می افتن یا از اون ور بوم...
رخ ندادن این اتفاق توی زندگیمون لازه مش:کمی انصاف + کمی تعادل و کمی معرفته

peiman66

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]بنظر من دلیل اصلی بی میلی بیشتر آدما به خوندن قرآن اینه که از بچگی یادمون دادن که فقط متن قرآن رو بخونیم.متنش هم که عربیه و چیزی ازش متوجه نمیشیم و همین باعث میشه خوندن قرآن جذابیت چندانی برامون نداشته باشه.درسته که خوندن همین متن عربی هم بی فایده نیست اما خیلی خیلی بهتره که ترجمه و تفسیرشو بخونیم و بشینیم در موردش فکر کنیم...[/FONT]

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جدی؟
مثلا یه اثرشو بگو منم بدونم
پیشوایان دین درباره تلاوت قرآن خواندن از روى آن را توصیه و تأکید کرده و یادآور شده اند . سفارشات فراوانی هم از رسول خدا(ص) و معصومین(ع) درباره تلاوت قرآن کریم و حتی نگریستن به صفحات و آیات این کتاب انسان ساز و کلام وحی، ذکر شده است.
قرآن یک کتاب معمولی نیست بلکه دارای جهات متعددی است همانند اینکه کلام خدا است، و این سخنانی است که از طرف خدا به پیامبر اکرم (ص) وحی شده است، دارای معارف و علوم بسیار بلندی است، کتاب زندگی و تکامل انسان و کتاب هدایت و... است. و دارای قداست و ارزش خاص خود است. بر این اساس؛ استفاده از آن هم مراتب و درجات متعددی دارد که استفاده از بعضی از مراتب آن با نگاه کردن به قرآن هم حاصل می شود و برخی مراتب آن با تدبر در آیات و بعضی از مراتب والای آن علاوه بر تدبر به ریاضات شرعیه و عنایات الهیه نیز نیاز مند است، و حصول بعض مراتب با عدم حصول مراتب عالی تر منافاتی ندارد.
1- قرآن نور است « و انز لنا الیکم نوراً مبینا».( سوره نساء آیه 174)، و پیامبر اکرم فرموده است: «نگاه به قرآن عبادت است».1
حتی در مورد افرادی که قرآن را از حفظ دارند، سفارش شده که با نگاه به مصحف بخوانند. (بحار الانوار، ج89، ص199، علامه مجلسی، المکتبة الاسلامیة، تهران، 1365ش.)
2-رسول خدا(ص) در پاسخ به این سوال که پیوسته نگریستن به قرآن چه فایده‌ای دارد؟ فرمودند:"هر کس پیوسته به قرآن بنگرد، تا زنده است، از بهره بینایی برخوردار می‏‌شود. (اصول کافى ، ج 4، کتاب فضیلت قرآن . ص 418، حدیث 5)
3-امام صادق(ع) نیز درباره این‌که از رو خواندن قرآن چه ثمراتی دارد؟ می‌فرمایند: "هر کس قرآن را از رو بخواند، از بهره بینایی برخوردار است و از گناه پدر و مادرش کاسته می‏‌شود، هر چند کافر باشند.(الکافی، جلد 2، صفحه 613، حدیث 1)

مطالب بالا رو با ویرایش و خلاصه کردن و گلچین کردن از چند سایت مذهبی با ذکر منبع براتون نوشتم. البته مطالب در این باره زیاده ، مخصوصا تلاوت قرآن که برای جلوگیری از لوث شدن ممطلب نیاوردم. هیچ کدوم اینها مانع از مقصود اصلی اون یعنی تدبر در آیات نمیشه ولی خودشون هم مهمند.

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بنظر من دلیل اصلی بی میلی بیشتر آدما به خوندن قرآن اینه که از بچگی یادمون دادن که فقط متن قرآن رو بخونیم.متنش هم که عربیه و چیزی ازش متوجه نمیشیم و همین باعث میشه خوندن قرآن جذابیت چندانی برامون نداشته باشه.درسته که خوندن همین متن عربی هم بی فایده نیست اما خیلی خیلی بهتره که ترجمه و تفسیرشو بخونیم و بشینیم در موردش فکر کنیم...

درسته. یاد گرفتیم تند و تند قرآن رو بخونیم بدون اینکه معنی شو دنبال کنیم و همین جذابیت قرآن رو برامون کم کرده و باعث شده دنبالش نریم.
به نظر من اولا باید مطالعات و متون با ادبیات و علم روز در مورد قرآن نوشته بشه. مثلا چند وقت پیش کتابی دیدم در مورد اعجاز های قرآن که در عصر حاضر مشاهده میشه که خیلی جالب بود. اینکار خوبه.
دوما باید یاد بگیریم مثلا هر وقت قرآن میخونیم یکی دو آیه بخونیم و بعد از روی تفاسیر معتبر شروع به مطالعه تفاسیر اون یکی دو آیه بکنیم و دیگه تند و تند قرآن نخونیم. لزومی نداره ما سوره بقره رو از اول تا آخرش یه شبه بخونیم و هیچی ازش نفهمیم. اگه یکی دو آیه با معنی و مفهوم و تفسیر بخونیم خیلی بهتره و برامون جذاب میشه. به نظر من

bahar_cve

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
پیشوایان دین درباره تلاوت قرآن خواندن از روى آن را توصیه و تأکید کرده و یادآور شده اند . سفارشات فراوانی هم از رسول خدا(ص) و معصومین(ع) درباره تلاوت قرآن کریم و حتی نگریستن به صفحات و آیات این کتاب انسان ساز و کلام وحی، ذکر شده است.
قرآن یک کتاب معمولی نیست بلکه دارای جهات متعددی است همانند اینکه کلام خدا است، و این سخنانی است که از طرف خدا به پیامبر اکرم (ص) وحی شده است، دارای معارف و علوم بسیار بلندی است، کتاب زندگی و تکامل انسان و کتاب هدایت و... است. و دارای قداست و ارزش خاص خود است. بر این اساس؛ استفاده از آن هم مراتب و درجات متعددی دارد که استفاده از بعضی از مراتب آن با نگاه کردن به قرآن هم حاصل می شود و برخی مراتب آن با تدبر در آیات و بعضی از مراتب والای آن علاوه بر تدبر به ریاضات شرعیه و عنایات الهیه نیز نیاز مند است، و حصول بعض مراتب با عدم حصول مراتب عالی تر منافاتی ندارد.
1- قرآن نور است « و انز لنا الیکم نوراً مبینا».( سوره نساء آیه 174)، و پیامبر اکرم فرموده است: «نگاه به قرآن عبادت است».1
حتی در مورد افرادی که قرآن را از حفظ دارند، سفارش شده که با نگاه به مصحف بخوانند. (بحار الانوار، ج89، ص199، علامه مجلسی، المکتبة الاسلامیة، تهران، 1365ش.)
2-رسول خدا(ص) در پاسخ به این سوال که پیوسته نگریستن به قرآن چه فایده‌ای دارد؟ فرمودند:"هر کس پیوسته به قرآن بنگرد، تا زنده است، از بهره بینایی برخوردار می‏‌شود. (اصول کافى ، ج 4، کتاب فضیلت قرآن . ص 418، حدیث 5)
3-امام صادق(ع) نیز درباره این‌که از رو خواندن قرآن چه ثمراتی دارد؟ می‌فرمایند: "هر کس قرآن را از رو بخواند، از بهره بینایی برخوردار است و از گناه پدر و مادرش کاسته می‏‌شود، هر چند کافر باشند.(الکافی، جلد 2، صفحه 613، حدیث 1)

مطالب بالا رو با ویرایش و خلاصه کردن و گلچین کردن از چند سایت مذهبی با ذکر منبع براتون نوشتم. البته مطالب در این باره زیاده ، مخصوصا تلاوت قرآن که برای جلوگیری از لوث شدن ممطلب نیاوردم. هیچ کدوم اینها مانع از مقصود اصلی اون یعنی تدبر در آیات نمیشه ولی خودشون هم مهمند.

انتظار داشتم منطقی جواب بدین
جوابتون مثل این میمونه که : یه نفر بگه شعر من بهترین شعره اگه بخونیدش فلان میشه فلان میشه بعد میگن خو دلیلت چیه؟ میگه خب تو کتابم نوشته که هرکی بخونتش اینجوری میشه
شما الان دارین از خود مسئله برای اثباتش استفاده میکنین کاش یکم منطقی و علمی بود جوابتون
حالا بالفرض که دلیلتون منبا ش درسته ..منکه تاثیری توش ندیدم..
فقط بهتر شدن بینایی بودش که یعنی من قران عربی بخونم بینایی چشام بهتر میشه؟ نه جدیه این حرف واقعا؟ از نظر علمی؟ من چشام ضعیف شده یعنی برم متن عربی قران رو زمزمه وار بخونم
خوب میشه؟ یا پیشگیری میکنه از بدتر شدنش؟ بدون عینک؟
اگه اینطوره پس چرا بهترین پزشکای دنیا این رو تجویز نکردن
مثلا بجا اینکه عینک بزنید یا عمل کنید یا لنز بذارین روزی 2 ساعت قران بخونین
دیگه اثری نبود درسته؟
فقط همین بینایی که فک کنم روشن شد

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
انتظار داشتم منطقی جواب بدین
جوابتون مثل این میمونه که : یه نفر بگه شعر من بهترین شعره اگه بخونیدش فلان میشه فلان میشه بعد میگن خو دلیلت چیه؟ میگه خب تو کتابم نوشته که هرکی بخونتش اینجوری میشه
شما الان دارین از خود مسئله برای اثباتش استفاده میکنین کاش یکم منطقی و علمی بود جوابتون
حالا بالفرض که دلیلتون منبا ش درسته ..منکه تاثیری توش ندیدم..
فقط بهتر شدن بینایی بودش که یعنی من قران عربی بخونم بینایی چشام بهتر میشه؟ نه جدیه این حرف واقعا؟ از نظر علمی؟ من چشام ضعیف شده یعنی برم متن عربی قران رو زمزمه وار بخونم
خوب میشه؟ یا پیشگیری میکنه از بدتر شدنش؟ بدون عینک؟
اگه اینطوره پس چرا بهترین پزشکای دنیا این رو تجویز نکردن
مثلا بجا اینکه عینک بزنید یا عمل کنید یا لنز بذارین روزی 2 ساعت قران بخونین
دیگه اثری نبود درسته؟
فقط همین بینایی که فک کنم روشن شد

یه چیزی بگم و اون اینکه من همیشه سعی کردم منطقی باشم.
شما از معجزه انتظار اثبات علمی دارین؟
ببینید کلا دوحالت وجود داره در این مورد:
1-ما احادیث و معجزات و متون مذهبی معتبرمون رو قبول داریم و بهش ایمان داریم (مسلمان)
2-ما احادیث و قرآن و تون مذهبی و غیره رو قبول نداریم. (غیر مسلمان) و در مورد هر چیزی که از مذهب صادر بشه با دیده ی منطق و عقل نگاه میکنیم و سعی میکنیم اول از فیلتر عقل خودمون عبور بدیم و بعد بپذیریم.
البته یه گزینه ی سومی هم هست که یقینا متاسفانه تو جامعه زیاده و اون عناد و دشمنی با هر چیزی که از طرف مذهب باشه هست.

حالا:
1- اگه مسلمان هستیم و احادیث رو قبول داریم بالطبع باید بپذیریم هر چی رو که گفتن. بسیاری از مسائل مذهبی رو ما فقط و فقط بخاطر اینکه دستور ائمه و یا خداوند هست میپذیریم بدون اینکه دلیل بخواهیم چون ما اونا رو معصوم و صاحب علم غیب میدونیم و وظیفه داریم بدون چون و چرا قبول کنیم. ذکر این نکته هم ضروری هست که خیلی از مسائل مذهبی و دستورات مذهبی که حدااقل 1400 سال پیش صادر شده و قرن حاضر دلایل علمی براشون کشف میشه و ممکنه برای خیلیای دیگه هم بعدها کشف بشه. چرا که علم همیشه در حال پیشرفته. اما این دلیلی نیست که ما تنها به دستورات و یا توصیه هایی عمل کنیم که مبنای علمی براشون کشف شده و بقیه رو بیخیال بشیم. همونطور که گفتیم ما وظیفه داریم تمام دستورات دینی رو بدون چون و چرا اجرا کنیم.

2- ما مسلمان نیستیم و همه چیز رو با دریچه ی عقل و منطق میسنجییم و یا حدااقل دستوراتی از اسلام رو انجام میدیم که با عقل بشری هم جور در بیاد. در این مورد باید عرض کنم عقل بشر (حالا چه ما و چه هر دانشمند دیگه) متکی بر علم هست و این مزیت عقل هست که با ممنطق وعلم موضوعات رو بررسی میکنه. منتهی مشکل اینجاست که علم بشر همیشه در حال تکامل هست و هیچ وقت نمیشه براش پایانی یافت. بنابراین نمیشه دستوراتی رو ککه از جانب خداوند (عالم مطلق) صادر شده رو با تکیه بر علمی که هنوز کامل نشده رد کرد.

bahar_cve

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
یه چیزی بگم و اون اینکه من همیشه سعی کردم منطقی باشم.
شما از معجزه انتظار اثبات علمی دارین؟
ببینید کلا دوحالت وجود داره در این مورد:
1-ما احادیث و معجزات و متون مذهبی معتبرمون رو قبول داریم و بهش ایمان داریم (مسلمان)
2-ما احادیث و قرآن و تون مذهبی و غیره رو قبول نداریم. (غیر مسلمان) و در مورد هر چیزی که از مذهب صادر بشه با دیده ی منطق و عقل نگاه میکنیم و سعی میکنیم اول از فیلتر عقل خودمون عبور بدیم و بعد بپذیریم.
البته یه گزینه ی سومی هم هست که یقینا متاسفانه تو جامعه زیاده و اون عناد و دشمنی با هر چیزی که از طرف مذهب باشه هست.

حالا:
1- اگه مسلمان هستیم و احادیث رو قبول داریم بالطبع باید بپذیریم هر چی رو که گفتن. بسیاری از مسائل مذهبی رو ما فقط و فقط بخاطر اینکه دستور ائمه و یا خداوند هست میپذیریم بدون اینکه دلیل بخواهیم چون ما اونا رو معصوم و صاحب علم غیب میدونیم و وظیفه داریم بدون چون و چرا قبول کنیم. ذکر این نکته هم ضروری هست که خیلی از مسائل مذهبی و دستورات مذهبی که حدااقل 1400 سال پیش صادر شده و قرن حاضر دلایل علمی براشون کشف میشه و ممکنه برای خیلیای دیگه هم بعدها کشف بشه. چرا که علم همیشه در حال پیشرفته. اما این دلیلی نیست که ما تنها به دستورات و یا توصیه هایی عمل کنیم که مبنای علمی براشون کشف شده و بقیه رو بیخیال بشیم. همونطور که گفتیم ما وظیفه داریم تمام دستورات دینی رو بدون چون و چرا اجرا کنیم.

2- ما مسلمان نیستیم و همه چیز رو با دریچه ی عقل و منطق میسنجییم و یا حدااقل دستوراتی از اسلام رو انجام میدیم که با عقل بشری هم جور در بیاد. در این مورد باید عرض کنم عقل بشر (حالا چه ما و چه هر دانشمند دیگه) متکی بر علم هست و این مزیت عقل هست که با ممنطق وعلم موضوعات رو بررسی میکنه. منتهی مشکل اینجاست که علم بشر همیشه در حال تکامل هست و هیچ وقت نمیشه براش پایانی یافت. بنابراین نمیشه دستوراتی رو ککه از جانب خداوند (عالم مطلق) صادر شده رو با تکیه بر علمی که هنوز کامل نشده رد کرد.

من نمیخام تو این تاپیک بحث کنم
چون موضوعش فرق میکنه
دلیل ب اندازه کافی دارم که بگم حرفتون بی فایده است یعنی این حرفی که زده شده قران عربی خوندن محض ، بی فایده است
دوس داشتین جای دیگه صحبت کنید درخدمتم

A1300

عضو جدید
کاربر ممتاز

کاریکاتور بدون شرح!!!

هر کدام از دوستان هرگونه
نظر
برداشت
تعریف
تحلیل
بررسی
بحث علمی
صحبت پیرامونی
مثال موردی

پ ن:

حیف که قرآن فقط شده برا طاقچه اتاق و وقتی خونه جدید می خریم یا میخوایم بریم سفر ازش استفاده میکنیم اونم نه برا خوندنش...
قرآن غریب مونده بین مسلمونا....

A1300

عضو جدید
کاربر ممتاز
قران اجباری فایده نداره

اهمیت به قرآن اجباری فایده ای نداره ولی اهمیت به قرآن ففط خوندن اون نیست هرکسی باید در حد فهم و توان و ... قرآن را بفهمه و به اون عمل کنه....

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من نمیخام تو این تاپیک بحث کنم
چون موضوعش فرق میکنه
دلیل ب اندازه کافی دارم که بگم حرفتون بی فایده است یعنی این حرفی که زده شده قران عربی خوندن محض ، بی فایده است
دوس داشتین جای دیگه صحبت کنید درخدمتم
خب اگه قبلا با افکار شما و یا صحبت هاتون آشنا بودم مطمئن باشین انقده به خودم زحمت تایپ و جمع آوری مطلب نمی دادم. چون خیلی به ندرت من اینجا این کارو میکنم(یا بقول شما بحث ممیکنم)
موفق باشین.

IRANIAN VOCAL

عضو جدید
کاربر ممتاز

کاریکاتور بدون شرح!!!

هر کدام از دوستان هرگونه
نظر
برداشت
تعریف
تحلیل
بررسی
بحث علمی
صحبت پیرامونی
مثال موردی

پ ن:

با سلام به همه ی دوستان و تشکر از پارمهر عزیز به خاطر دعوتشون.

دوست عزیزم یاسین "یاس منم" یه کلمات زیبایی نوشت: غربت قرآن

و دوست عزیز دیگری به نام "ali hoseini" احادیث زیبایی نقل کردند ولی باید به عرض بعضی از دوستان نا آگاه برسونم که:

قلبی که چشم هایش را دود جهل و بغض ، پُر کرده باشه ، هرگز معنویت را نخواهد دید و حس نخواهد کرد...

پارمهر عزیز و دوستان مسلمان (با غیر مسلمانی که فقط نام مسلمان رو یدک می کشه،کاری ندارم)
می دونید و بهتر بدونید که:

پیش از خواندن قرآن ، عمل کردن به واجبات ضرورت داره و اگه فرمان الهی رو که فقط انجام وظیفه ست ، به جا آوردین

سپس به مستحبات
روی آور شوید.

کسی که نماز نمی خونه و عمداً در ماه مبارک رمضان روزه نمی گیره،همون بهتر که قرآن هم نخونه!!!

حالا اگه فرائض خودتون رو کامل به جا آوردین،از برکات و آثار بسیار سودمند مستحبات هم بهره مند خواهید شد.

و اما دوستانی که برای خوب بودن قرآن خوانی و معجزاتش با افراد نا آگاه و به اصطلاح ، انسان های مدرن و

آزاد اندیش بحث می کنن ، باید بدونن که
نباید قرآن رو به عنوان یک ابزار معرفی کنن!!!! حالا می خواد برای پزشکی

باشه یا مسائل دیگه...

شاید دوستان بفرمایند که پس چرا امام صادق (ع) نقل کرده اند...؟؟؟

امام صادق (ع) برای کسانی نقل کرده اند که از ایمان کامل برخوردارند و زندگی خود را در چهارچوب قوانین الهی

تنظیم کرده اند و به آن به طور کامل عمل می کنند و قابلیت درک و حس مادی و معنوی قرآن رو دارند!

پس بهتره که با معاندین هیچ بحثی نکنید زیرا که فقط چشم سر اونا بیناست و بس...

قرآن یک دائرة المعارف بزرگ زندگی برای همه ی انسان هاست...

قرآن اقیانوسی از کمالات می باشد که هر کس به اندازه ی ظرفش می تواند از آن برداشت کند و

ای کاش که ظرف و ظرفیت نامحدودی داشته باشیم تا بتونیم از این گوهر ناب و گرانبها به خوبی استفاده کنیم
.

ما با کسی بحثی نداریم و اگه کسی می خواد چیزی از قرآن دستگیرش بشه،بهتره

که حداقل به خودش زحمت بده و معانی فارسی قرآن کریم رو بخونه و با سئوالات

بی ربط ، وقت دیگران رو نگیره.

دوستان عزیزم! احتیاجی به اثبات قرآن برای معاندین نیست چون هر چیزی هم که بگید

باز هم حرف خودشونو می زنن چون متأسفانه در مملکت ما کسی که یه لیسانس داره

خودش رو علامه می دونه و فقط حکم قطعی صادر می کنه...

لطفاً وقت ارزشمند و اعصاب خودتون رو از بین نبرین.

من جواب کسی رو نخواهم داد چون اشاره کردم که خودشون برن و حداقل 1 بار معانی قرآن

رو بخونن...ان شاءالله که هدایت خواهند شد.

پیشاپیش عید همه ی دوستان خوش فطرت و خداجو مبارک
:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون اسستاد.
دقیقا همنطوره.
من خدمت اون کاتربر محترم عرض ادب دارم. ولی چقدر متین گفتید. کاش همه رعایت وقت کسانی رو بکنیم که اینجا برای پاسخگویی وقت میذارن.

thamin

عضو جدید
کاربر ممتاز

کاریکاتور بدون شرح!!!

هر کدام از دوستان هرگونه
نظر
برداشت
تعریف
تحلیل
بررسی
بحث علمی
صحبت پیرامونی
مثال موردی

پ ن:

به نظر من افراط و تفریط در هر مسئله ای عواقب بدی داره
خوبه که اعتدال داشته باشیم
این دو موردی هم که بهش اشاره داشتید هر دوش لازمه ولی خب باید همون اعتدال داشت
هم قران و هم ارتباط با انسان ها میتونه روحیه مثبتی در ما ایجاد کنه ولی باید به اندازه و مداوم باشه