گفتگوها و گفتمان‌های مهندسان شیمی

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تو زندگیتو کن
بعد از پایانه تحصیلات
نه سربازی داری و نه چیز دیگه
میری سره کار حقوقتو میگیری
اون مرده بدبخته بالای سرته که باید بمیره و جون بکنه

نگو نه که اصن حالم خوف نی

mim-shimi

عضو جدید
کاربر ممتاز
بیخیال بابا
همچین میگین مرد بدبخت..............
انگار زنا فقط می خورن و می خوابن....
متاسفم

mehrnaz_khalaji

عضو جدید
تو زندگیتو کن
بعد از پایانه تحصیلات
نه سربازی داری و نه چیز دیگه
میری سره کار حقوقتو میگیری
اون مرده بدبخته بالای سرته که باید بمیره و جون بکنه

نگو نه که اصن حالم خوف نی

به به رسیدن بخیر !
زود باش سوغاتی بده!
ببین همون قدر که شما از سربازی بدتون میاد ما هم بدمون میاد شماها 2سال میرین سربازی ما 1عمر باید بشینیم به خاطرات تلخ و شیرینتون گوش بدیم!
من شدیدا با سربازی برا اقایونی که بیکار نیستن مخالفم ولی برا کسایی که بیکارا خوبه سرشون گرم میشه!;)

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بیخیال بابا
همچین میگین مرد بدبخت..............
انگار زنا فقط می خورن و می خوابن....
متاسفم

من نگفتم اینو
ولی شما همچین چیزی به مردا گفتین
شما به سربازی فکر کنین
2سال از همه چی که یاد گرفتی فاصله میگیری
فراموشی مطلق دیگه

واقعن تو ایران و کشورهای این چنینی، واسه سر کار رفتن پسرا و گاهن دخترا اصن دانشگاه ملاک نیست
چون سربازی یه فراموشی رو چه بخوایم چه نخوایم بدنبال داره

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به به رسیدن بخیر !
زود باش سوغاتی بده!
ببین همون قدر که شما از سربازی بدتون میاد ما هم بدمون میاد شماها 2سال میرین سربازی ما 1عمر باید بشینیم به خاطرات تلخ و شیرینتون گوش بدیم!
من شدیدا با سربازی برا اقایونی که بیکار نیستن مخالفم ولی برا کسایی که بیکارا خوبه سرشون گرم میشه!;)

چشم
حتمن
مرسی بابت رسیدن بخیر :gol:

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من ماکارونی بلدم درس کنم، حاضرم واسه همتون درس کنم

mim-shimi

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا کم درست کن ببینیم در چه حدیه....بعد سفارش بیشترشو می دیم;)

REZA.F

کاربر بیش فعال
بچه ها ببخشيد ما بعد از فارغ التحصيلي در كدوم قسمت وارد كار مي شيم؟ پشت يه كامپيوتر مي شينيم و هي گزارش مي ديم! باز كن ببند! يا مي تونيم وارد قسمت طراحي هم بشيم؟ البته خودم مي دونم كه حوزه كاري مهندسي شيمي گسترده است ولي دوست دارم بيشتر در مورد اون قسمت هاي كه ما باهاش سركار داريم توضيح بديد!:cool:

نه عزیزم نه پشت pc میشینی نه طراحی میکنی. کارشناسی ارشد به بالا تو ارگان های پژوهش و فن آوری و طراحی میتونن مشغول بشن. اول که رفتی بعد از یه دوره یک ساله (با حقوق 400 یا 500) میشی سایتمن. تو سایت با کنترل ولوها رآکتورها برج ها و... آشنا میشی و چند تا کارگر زیر دستت هست که میگی مثلاً فشار گیج رو کنترل کنه یا مثلاً یه نمونه از محصول بگیره یا.... رفته رفته میشی فورمن بعدش هم میری تو کنترل روم در اونجا کل دسنگاهها با PC کنترل میشه. به محض به وجود اومدن مشکل در تولید و فرآیند با راهکار بهینه اونو کنترل میکنی. مثلاً میبنی غلظت اسیدت به جای 97.9% کمتر شده و شما به همراه مهندسین دیگه با استناد به منابع فرآیند میتونی مشکل رآکتور یا برج تقطیر یا.... رو برطرف کنی.
البته اگه تو 10 قسمت پتروشیمی کار واست باشه این یکیش بود!

mohammad_che_eng

عضو جدید
بچه هاي ميم شيمي...ميم نفت ...و ميم پليمر نبايد زياد ناراحت كار باشن....

به تمام مواردي كه اشاره شد...اينا هم اضافه كنيد:
پالايشگاه دوم آبادان(پالايشگاه خوزستان) كه احتمالا تا 5 سال آينده راه اندازي ميشه...
پالايشگاه دوم بيد بلند

با توجه به اكتشافات ميادين تازه اي كه صورت گرفته ....در آينده نياز به رشته هاي ما بيشتر از قبل هم ميشه...پس زياد نگران نباشيد...

az_barzzakh

عضو جدید
سلام به همگی
تو بخش مهندسی شیمی سایت دانشگاه علم و صنعت یه خبر دیدم گفتم اینجا برای علاقمندان مطرح کنم :

"دومين كنفرانس ملي ترموديناميك ايران و دومين كنفرانس ملي كاربرد ديناميك سيالات محاسباتي (CFD) در مهندسي شيمي ارديبهشت سال 1388 توسط دانشكده مهندسي شيمي دانشگاه علم و صنعت ايران برگزار مي گردد. "

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
با سلام
تنها رشته ای که من به فارغ التحصیلاش خیلی امیدوار بودم رشته ی شما مهندسین شیمی بود.
با توجه به ظرفیتهای ایران این حرف و می زنم
یه نگاه به صحبتاتون کردم کلی ازتون ناامید شدم .
کمترین اعتماد به نفس و تو صحبتاتون دااشتین
سربازی هم یه چیزیه که به نظر من اگه درست اجرا بشه می تونه خیلی تو زندگی فرد مفید واقع بشه
ولی متاسفانه شاید میشه گفت از کل خدمت سربازی فقط چهار پنج ماهش مفیده و مثمر ثمر
بقیه"ش دیگه هیچ
برای همینه که خیلیا تنفر پیدا کردن
من خودم با توجه به اینکه برادرام هر دوشون خدمت رفتن ""و با دیدن اونا ""علاقه دارم که حتما برم
هر دو تاشونم توی ارتش خدمت کردن
ولی می دونم مفیدش 4 الی 5 ماه بیشتر نیست
حق"م دارین
اینجا واقعا تبعیض و میشه گفت آدم میبینه
وقتی خانم های همکلاسیت که هم دوران تو بودن و با تو فارغ التحصیل شدن و بلافاصله بعد فارغ التحصیلی میرن سر کار ""اونوقت آقایون دو سال عمرشون و که چهار پنج ماه"ش بیشتر مفید نیست "باید برن خدمت سربازی """نتیجش میشه این مشکلات و سر خوردگی ها
میگن جوون ایرانی و اگه روحیه بهش بدی میترکونه
ولی انقدر مشکلات شخصی و اجتماعی هست که دیگه مگه روحیه هم برای آدم باقی می مونه

mohammad_che_eng

عضو جدید
بابا زودتر میگفتید:smile:
از فردا باید برم دنبال تغییر گرایش:smile:
معدنی چی؟
کارایی داره؟

گرايش منم مهندسي شيمي_صنايع شيميايي معدني...
يه روز همين بحث سره يكي از كلاسامون شد...استادمون در جواب گفت مهم اينه كه مهندس شيمي خوبي باشه...يعني مهندس شيمي بودن در اولويت بعد از اون گرايش مطرح ميشه....همه ي دوستان خوب مي دونن كه اكثر گرايش هاي مهندسي شيمي 12 تا 14 واحد با هم اختلاف دارن....

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
يه روز همين بحث سره يكي از كلاسامون شد...استادمون در جواب گفت مهم اينه كه مهندس شيمي خوبي باشه...يعني مهندس شيمي بودن در اولويت بعد از اون گرايش مطرح ميشه....همه ي دوستان خوب مي دونن كه اكثر گرايش هاي مهندسي شيمي 12 تا 14 واحد با هم اختلاف دارن....
چند تا گرایش دارین؟

mohammad_che_eng

عضو جدید
چند تا گرایش دارین؟

مهندسي شيمي_صنايع معدني
مهندسي شيمي_صنايع غذايي
مهندسي شيمي_صنايع پتروشيمي
مهندسي شيمي_پالايش
مهندسي شيمي_بازرسي و ايمني
مهندسي شيمي_گاز

اينا رو در دوره ي كارشناسي يادم بود...شايد از قلم انداخته باشم...

hormozdi

عضو جدید
منهم دوره لیسانس گرایشم صنایع شیمیایی معدنی بود. گرایش جالبیه با بازارکار نسبتا خوب. گرچه ما از این گرایش بدلیل ضعف دانشگاهمان(شهید باهنر کرمان)، فقط کریستالوگرافی و مینرالوژی اش را پاس کردیم که فکر کنم شما درسهای درست و درمون تری رو پاس کرده باشید. راستی شما کجا درس می خوندید؟

A.R-KH-A

عضو جدید
کاربر ممتاز
كجا؟

كجا؟

60% هم كلاسيهاي من (+ خودم = %60.7) تو دوران دانشجويي سر كار بوديم. اونم كاري كه به رشتمون ربط داشت.​
مي شه بگي كجا كار كردي؟ اون هم تو دوران دانشجويي .اگه مي شه از اين كارها برامون بگو ما هم بيكار نشينيم و يه كاري مرتبط با رشتهمون رو انجام بديم.;)
از پست قبلي مچكرم.

winter

عضو جدید
خوشحالم که یه هم گرایشی خودمو پیدا کردم:gol:
در مورد اون فرق گرایشها هم ممنون
تو چارتمون هم نوشته بود

mohammad_che_eng

عضو جدید
من دانشگاه آزاد ماهشهر بودم...به دليل نداشتن اساتيد مربوط...خيلي از درسا بهمون ارائه نشد يا اگه شد مطالب ديگه اي گفتن...

مثلا فرايندهاي شيميايي ساختماني 1 و2 رو فقط يكشو گفتن....جالب اينجا بود...كه كلاس ما با بچه هاي پتروشيمي يكي بود . بهمون فرايند هاي پتروشيمي درس دادن...

ما هم از رشتمون فقط كريستالو گرافي و مينرالوژي....عنليات صنعتي تكميلي . خواص مواد وخونديم...

winter

عضو جدید
من هنوز به اونجاهاش نرسیدم
تازه اول راهم
اما فکر کنم دانشگاه ما این جوری نباشه
اخه ترم بالاییهامون راضین:gol:

niaz 21

عضو جدید
بچه هاي ميم شيمي...ميم نفت ...و ميم پليمر نبايد زياد ناراحت كار باشن....

به تمام مواردي كه اشاره شد...اينا هم اضافه كنيد:
پالايشگاه دوم آبادان(پالايشگاه خوزستان) كه احتمالا تا 5 سال آينده راه اندازي ميشه...
پالايشگاه دوم بيد بلند

با توجه به اكتشافات ميادين تازه اي كه صورت گرفته ....در آينده نياز به رشته هاي ما بيشتر از قبل هم ميشه...پس زياد نگران نباشيد...

گرايش من صنايع غذايي، شما ميدونين وضع كار ما چه جوريه؟ خودمون كه بين رشته و گرايشمون سر در گم مونديم

pedramchemist

عضو جدید
با سلام خدمت همه دوستان و مهندسان عزیز!
من میخواستم بدونم آیا نرم افزار یا مرکزی جهت آموزش و طراحی سیستمهای تصفیه آب و پساب وجود دارد یا خیر. اگر کسی از دوستان اطلاعاتی راجع به این موضوع در اختیار من قرار بدهد بینهایت ممنون میشم.
آدرس ایمیل من :pedramchemist@yahoo.com

hormozdi

عضو جدید
با سلام خدمت همه دوستان و مهندسان عزیز!
من میخواستم بدونم آیا نرم افزار یا مرکزی جهت آموزش و طراحی سیستمهای تصفیه آب و پساب وجود دارد یا خیر. اگر کسی از دوستان اطلاعاتی راجع به این موضوع در اختیار من قرار بدهد بینهایت ممنون میشم.
آدرس ایمیل من :pedramchemist@yahoo.com

فکر کنم نرم افزار Aspen Water از بسته نر افزاری Aspen به دردتان بخورد. شاید بتوانید منابع یا راهنمایی مناسبی در شرکت آب و فاضلاب بدست بیاورید(باید پرس و جو کنید. برای شروع اداره مرکزیشان که در خیابان فاطمی است بد نیست). کتابهای زیادی هم در این زمینه هم در بازار موجود و هم از اینرنت قابل دانلود می باشد.
موفق باشید.

hormozdi

عضو جدید
گله از بعضی دوستان

گله از بعضی دوستان

آقا این چه اخلاق بدیه بعضی از شما دارید. "اینو پیدا کن بفرست به ایمیلم" ، " دستت درد نکنه اونو واسم ایمیل بزن" !!! من خودم اگر اطلاعاتی داشته باشم(اگر!!)، تو خود سایت قرار می دهم که همه بتوانند استفاده کنند یا اگر غلط است دو نفر تصحیح و تکمیلش کنند. این کمال خودخواهی است که بخواهیم چیزی را فقط برای خودمان داشته باشیم یا یک نفر منحصرا برای خود خودمان بفرستد. من به شخصه هیچگاه به اینگونه درخواستها پاسخ نخواهم داد. پیشاپیش از دوستان عزیز عذر می خواهم.(آخیش راحت شدم، دیگه به اینجام رسیده بود!!).
موفق باشید.

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
به ایمیل چیزی نمی فرستیم

به ایمیل چیزی نمی فرستیم

آقا این چه اخلاق بدیه بعضی از شما دارید. "اینو پیدا کن بفرست به ایمیلم" ، " دستت درد نکنه اونو واسم ایمیل بزن" !!! من خودم اگر اطلاعاتی داشته باشم(اگر!!)، تو خود سایت قرار می دهم که همه بتوانند استفاده کنند یا اگر غلط است دو نفر تصحیح و تکمیلش کنند. این کمال خودخواهی است که بخواهیم چیزی را فقط برای خودمان داشته باشیم یا یک نفر منحصرا برای خود خودمان بفرستد. من به شخصه هیچگاه به اینگونه درخواستها پاسخ نخواهم داد. پیشاپیش از دوستان عزیز عذر می خواهم.(آخیش راحت شدم، دیگه به اینجام رسیده بود!!).
موفق باشید.

کاملا حق باشما می باشد هرمز جان، لینک دانلود قرار می دهیم، میگن به ایمیل بفرست، یا میگن ی لینک دیگه بذار، خب فکر ما نیستن اگر در سایت های دیگر اپلود کنیم محدودیت زمانی دارد و بعد از هر چند وقت یکبار باید دوباره اپلودش کنیم.
یکیش اون دفعه به من گفته بود ی کتاب که حجمش 100 مگ بود رو روی ایمیلم بفرست، خب عزیز من اینجا ایرانه!! فکر این نیست که این سایت یاهو چقدر وقت صرف ویروس یابیش می کنه....

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست من حرف شما متین
ولی اگه ئقت کرده باشین اینگونه درخواستا رو کاربرای تازه وارد با اولین پست میزنن
خودمم شخصن فکر کنم البته همچین پستی زدم همینطوری درخواست دادم و بعد از 3 ماه با یه نام کاربری دیگه فعالیتم رو تو سایت شروع کردم
!!!!

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
دوست من حرف شما متین
ولی اگه ئقت کرده باشین اینگونه درخواستا رو کاربرای تازه وارد با اولین پست میزنن
خودمم شخصن فکر کنم البته همچین پستی زدم همینطوری درخواست دادم و بعد از 3 ماه با یه نام کاربری دیگه فعالیتم رو تو سایت شروع کردم
!!!!

اصلا یک کار انجام می دهیم تا دیگه بقیه این گونه پست ها رو ارسال نکنن:
همه کاربران تالار مهندسی شیمی از طرف من وکیل هستن که هر جا اینگونه پست ها رو دیدن ی پست بزنن و بگویند که هیچ چیز بر روی ایمیل ارسال نمی شود.

بالا