کی می خواد دوست وهمراه من آمادگی برای کنکور ارشد IT بشه

mahsaii

عضو جدید
آخرین ویرایش:

sara-afshar777

عضو جدید
بچه ها !!!!!!!!!!!!!
این طوری که نمیشه همه بگن هستم اما موقع عمل هیشکی نباشه اگه منظورتون از هستم اینکه دارین برا ارشد می خونین خب دیگه برین واسه خودتون بخونین
توی خیلی از وبلاگها و سایتها هم منبع هستش ولی همانطور که برا عنوان تاپیک زدم اینکه باااااااااااااا هم درس بخونیم
سعی کنید حداقل روزی یک بار به نت سربزنین
من یک دونه خلاصه برا درس مهندسی نرم افزار گذاشتم نمی دونم خوندید یا نه ؟
مفید بود ؟ نبود ؟
چه سوالهایی توذهنتون ایجاد کرد
بهتره خلاصه درسها چطوری باشه ؟
مثلا mtt534 عزیز بایستی تا الان خلاصه یکی از دروس هوش یا شبکه رو می ذاشت وبقیه هم همینطور
قرار نیست همه یه خلاصه بزارن
کافی یک نفر به عهدهاش بگیره و خلاصه یه درسی رو در بیاره و بزاره توی تاپیک مخصوص به خودش
بعدبه بقیه توی همین تاپیک خبر بده که بله
من خلاصه رو آماده کردم
بعدش بچه ها میان اون خلاصه رو میخونن
اشکالاتشون و سوالاتش رو مطرح می کنن وهر کس می تونه جواب می ده
فعلا یکی دو هفته این طوری ادامه می دیم بعدش که کل بچه های تیم ارشد خون ها مشخص شد
می ریم سراغ حل تست و حل تشریحی تستها
بچه ها باور کنید الان داریم سربالایی رو می ریم بالا سخته ولی وقتی راه افتادیم دیگه خیلی برامون این طور درس خوندن شیرین میشه

.:Shila:.

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام سارا جون
من گفته بودم یک کتاب هوش رو میزارم واسه داونلود ولی مثل اینکه تو اونو قبلا خوندی همون سهراب جلوه گر منو باش که می خواستم اونو امسال بخونم یعنی اینقدر ترجمش بده؟ به نظرت نخونم سارا جون؟

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی یادم رفت بگم ممنون از خلاصه فصل اول نرم افزار خوندمش خوب بود اگه بتونیم همراه با خلاصه چند تا سوال(تست) طرح کنیم و روش بحث کنیم خوبه من چند تا تست میزارم توی اون تاپیک

sara-afshar777

عضو جدید
سلام سارا جون
من گفته بودم یک کتاب هوش رو میزارم واسه داونلود ولی مثل اینکه تو اونو قبلا خوندی همون سهراب جلوه گر منو باش که می خواستم اونو امسال بخونم یعنی اینقدر ترجمش بده؟ به نظرت نخونم سارا جون؟
سلام شیلا جون
در مورد کتاب سهراب خان باید بگم برای فهمش اول باید بری سراغ کتابها و جزوه های دیگه

بعدش بیای برای تکمیل بحث مربوطه از کتاب سهراب خان بخونی تا بفمی چی می گه
راستی من خلاصه دو فصل اول هوش مصنوعی رو در آوردم سعی می کنم تا عصری بزارمش تو تاپیک خودش

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی سارا جون تست های نرم افزار رو گذاشتم 4تاست

sharifi1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
من الان ۴۰ واحد دیگه دارم،ولی‌ خیلی‌ دوست دارم شروع کنم به خوندن،در ضمن من صبحا تا عصر سر کارم،دوره‌های شبکرم دارم میرم،درس دانشگام که هست.چجوری بخونم واسه ارشد؟:(

sara-afshar777

عضو جدید
بچه ها خلاصه دوفصل از هوش را در تاپیک جداگانه ای گذاشتم امیدوارم همکاری کرده وتستهای مرتبط به موضوعات رو هم شما قرار دهید از اینکه یک خرده دیر شد معذرت می خوام
راستی شماها کجایید رفتید مسافرت ؟
خوش بحالتون

sara-afshar777

عضو جدید
می خواستم شروع به مطالعه درس شبکه های کامپیوتری کنم از کجا شروع کنم دوتا کتاب داشتم یکی کتاب تننباوم بود ودیگری کتاب تست دکتر فتحی و صفایی .البته کتاب الکترونیکی network+ رو هم داشتم . یه نگاهی به فصول کتاب کردم از کجا شروع کنم از اول کتاب تننباوم شروع به مطالعه کنم ؟ اینکار رو دفعه قبل موقع مطالعه برای کنکور ارشد آزاد انجام داده بودم و تا فصل 4 کتاب رو هم مطالعه کردم با اینکه تجربه کار شبکه رو هم تا حدودی ( در حد همین کتاب network+ ) داشتم ولی ..... ولی باز تو کنکور بیش از دو سوال نتونستم جواب دهم اشکال از من بود یا از گسترده بودن و متنوع بودن این علم ؟
بهتره خودمو مقصر بدونم این طوری به نفع من میشه . سعی می کنم این بار اصولی مطالعه کنم ولی چطوری ؟ بچه ها، شماهایی که کنکور دادید وموفق شدید بگید چطوری درس شبکه رو مطالعه کنم ؟
بعد از کلی زیر ورو کردن کتاب ها، من درس شبکه رو به صورت زیر دسته بندی کردم حال پیشنهاد شما چی باشه ؟
· مطالعه کلی مدل ISO/OSI و مدل TCP /IP
· مطالعه جزیی لایه فیزیکی به همراه مطالعه رسانه های انتقال و مسایل و مطالب سیگنال و آنالوگ
· مطالعه جزیی لایه پیوند داده ها به همراه روشهای تصحیح خطا
· مطالعه انواع توپولوژی ها ومباحث مربوط به اترنت
· مطالعه زیر لایه MAC و پروتکلهای مربوط به آن
· مطالعه جزیی زیر لایه شبکه
· مطالعه جزیی زیر لایه انتقال
· مطالعه جزیی زیرلایه کاربرد
· مطالعه انواع پروتکل های موجود در هر لایه
· مطالعه انواع شبکه ها از لحاظ معماری و پروتکل ها
· مطالعه امنیت شبکه و بحث رمز گذاری اطلاعات

alev

عضو جدید
مام هستیم

مام هستیم

سلام
منم پایه درس خوندن هستم
تازه شروع کردم ولی از درس های ساده تر
شدیدا هم به راهنمایی نیازمندم

saeed410

عضو جدید
شبکه خیلی سخته. میگن از 10 سوال 5 تاش مسئله محاسباتی میاد. من تو شبکه از لحاظ حل مسئله مشکل دارم. گسسته هم خوب نخودندم. یعنی هر چی مخونم چیزایی نیست که استاد به ما درس داده. درسای دیگه رو تقریباً خوب یاد دارم. البته واسه آی تی میخونم. به نظر شما ساراخانم که اینقده فعالی شانسم چقده شما چطور پیش رفتین؟ راهنماییم کنید بچه ها . خیلی استرس دارم .

ativsv

عضو جدید
بچه ها مي شه هركي مي تونه كمك كنه؟
به يه كتاب تست و متن زبان تخصصي it خوب نياز دارم.پارسه هست .اما ترجمه نداره.
plzzzzzzzzzzzzzz كمك كنيد.ثواب داره ها.

shamim_2016

عضو جدید
سلام بچه ها من می خوام از تابستون ( از اول تابستون ) خودمو آماده برای کنکور ارشد IT کنم دنبال یه دوست وهمراه مصمم می گردم که باهم از طریق برنامه ریزی و کمک به همدیگه به هنگام مواجه با مشکلات شروع به مطالعه کنیم
ترجیحا کسی باشه که فارغ التحصیل باشه و واقعا قصدش آمادگی برای کنکور باشه
می تونیم دوستان اینترنتی خوبی برای هم باشیم
اگه هستین یا علی ;):)
سلام دوستان ايده جالبي بود خوشم اومد من ترم 6 هستم و مي خوام واسه ارشد بخونم البته تا پايان اين ترم درساي ارشدم رو تموم مي كنم .من خوشحال مي شم اگه شما هم دوست داشتين با شما هم هستم.

دانشجوی IT

عضو جدید
سلام دوستان عزیز!
منم میخوام باهاتون همراه بشم باید یه برنامه ریزی داشته باشیم یه چند تا چیز خیلی احتیاجمونه
کتاب زبان تخصصی خوب با تست چون کتاب تخصصی زبان واسه رشته ما هنوز معمول نیست هنوز مال بچه های نرم افزار است که تدریس میشه.
جزوه مدیریت فناوری دانشگاه امیر کبیر خیلی تعریفی سعی کنیم گیر بیاریم و رو سایت بزاریم
راستی من چند تا لینک پایین تر منابع کتب ارشد رو با کتاب تست هاش گذاشتم میتونید ببینید و نظر بدین . ولی سر فصل ها خیلی مهم تر بعضی کتاب ها رو لازم نیست کامل بخونیم اگه دارین لطفا ضمیمه اش کنید
ممنون!!!;)

eli_m_b

عضو جدید
بابت کتاب ممنون، دارم میگیرمش.
شبکه رو از تنن بام و معماری رو از موریس مانو میخوام بخونم.
در مورد نت اومدنم من چون تو ISP کار میکنم یه جورایی همیشه آنلاینم.
واسه هوش مصنوعی و پایگاه داده از چه کتابی میخونی؟

manam vase khondane arshad payeam

hosseini36

عضو جدید
دوستان سلام
خیلی از افرادی که وارد سایت‌هایی مثل این سایت می‌شوند ممکن است نام و نام کاربری که برای خودشان انتخاب می‌کنند با واقعیت یکی نباشد و بنابراین ما همگی باید نسبت به تفسیرها و راهنمایی‌هایی که در چنین سایت‌هایی توسط اعضاء داده می‌شود کاملاً مراقب باشیم. تجربه‌ای که من دارم و موجب شد حواسم را جمع کنم این است که یک بار من برای یک موضوعی به یکی از اساتید دانشگاهمان آقای مهندس .... که اتفاقاً از مدرسین معروف کلاس‌های کنکور هستند مراجعه کردم و وقتی ایشان داشت کار من را انجام می‌داد تصادفاً چشمم به صفحه کامپیوتر ایشان افتاد و دیدم که وارد یکی از همین سایت‌ها شده‌اند ولی نام کابری ایشان khodam بود و از نام خودشان استفاده نکرده بودند. البته ایشان شخص بسیار محترمی هستند و من دیدم که دارند سؤالات علمی دانشجویان را در داخل آن سایت جواب می‌دهند ولی حتی در همین حد هم برای خود من هشدار آمیز بود.

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان سلام
خیلی از افرادی که وارد سایت‌هایی مثل این سایت می‌شوند ممکن است نام و نام کاربری که برای خودشان انتخاب می‌کنند با واقعیت یکی نباشد و بنابراین ما همگی باید نسبت به تفسیرها و راهنمایی‌هایی که در چنین سایت‌هایی توسط اعضاء داده می‌شود کاملاً مراقب باشیم. تجربه‌ای که من دارم و موجب شد حواسم را جمع کنم این است که یک بار من برای یک موضوعی به یکی از اساتید دانشگاهمان آقای مهندس .... که اتفاقاً از مدرسین معروف کلاس‌های کنکور هستند مراجعه کردم و وقتی ایشان داشت کار من را انجام می‌داد تصادفاً چشمم به صفحه کامپیوتر ایشان افتاد و دیدم که وارد یکی از همین سایت‌ها شده‌اند ولی نام کابری ایشان khodam بود و از نام خودشان استفاده نکرده بودند. البته ایشان شخص بسیار محترمی هستند و من دیدم که دارند سؤالات علمی دانشجویان را در داخل آن سایت جواب می‌دهند ولی حتی در همین حد هم برای خود من هشدار آمیز بود.

سلام. ببخشید
میشه بگید منظورتون چیه؟؟ باید مراقب چی باشیم؟؟؟

این که جزو بدیهیات هست که هر کسی میتونه هر ایدی بسازه و اینجا به سوالات پاسخ بده !!!

JUMONG360

کاربر فعال تجارت الکترونیک
سلام بچه ها من می خوام از تابستون ( از اول تابستون ) خودمو آماده برای کنکور ارشد IT کنم دنبال یه دوست وهمراه مصمم می گردم که باهم از طریق برنامه ریزی و کمک به همدیگه به هنگام مواجه با مشکلات شروع به مطالعه کنیم
ترجیحا کسی باشه که فارغ التحصیل باشه و واقعا قصدش آمادگی برای کنکور باشه
می تونیم دوستان اینترنتی خوبی برای هم باشیم
اگه هستین یا علی ;):)
سلام این پیشنهادت پایه زیاد داره یکیش خود من که درسم این ترم تموم شد و عین شما درحال آمادگی برا کنکورم البته گرایش شبکه و مثل شما دارم از جاهایی که ضعف دارم پایه ای کار کنم .

mandana_f

عضو جدید
سلام این پیشنهادت پایه زیاد داره یکیش خود من که درسم این ترم تموم شد و عین شما درحال آمادگی برا کنکورم البته گرایش شبکه و مثل شما دارم از جاهایی که ضعف دارم پایه ای کار کنم .

منم درسم تقریبا تموم میشه این ترم ولی یه جورایی درگیرش هستم تا آخر تابستون . هم پروژه کارشناسیم هست هم 5 واحد برای ترم تابستون .

حالا نمیدونم کی شروع کنم ! اول مهر یا اواسط تیر بعد از پایان امتحانات .

ustmb

عضو جدید
سلام دوستان
من امسال کنکور دادم
اگه هر کمکی ازم بر بیاد انجام میدم براتون
موفق باشید
راستی رتبه 143 گرایش 1 و 4 شدم

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من امسال کنکور دادم
اگه هر کمکی ازم بر بیاد انجام میدم براتون
موفق باشید
راستی رتبه 143 گرایش 1 و 4 شدم

سلام دوست عزیز
بهتون تبریک میگم :gol:
البته من کامپیوتر خوندم و می خوام ارشد آی تی شرکت کنم،
از تیر ماه مطالعه رو شروع می کنم، ممنون می شم بتونم از تجربیات شما استفاده کنم... :gol:
امیدوارم همیشه موفق باشین:gol:

ustmb

عضو جدید
سلام *Chakavak*
کدوم دانشگاه بودی ؟
اگه میخوای ایمیلتو بده تا یه فایلی برات بفرستم
کلاً هرچی که فکر میکردم لازمه توش نوشتم
موفق باشی

آخرین ویرایش توسط مدیر:

pappeli

عضو جدید
سلام

تا آدم تجربه نکنه، قدر زمان رو نمی فهمه

منم امسال ارشد دادم با اینکه از نظر درسی نمراتم خوب بود ولی کسی از من انتظار اینجوری نداشت

البته قبول دارم که کم خونده بودم با اینکه وقت داشتم

و حالا با کوله باری از تجربه میخوام دوباره شروع کنم

مجاز شدم ولی رتبه ام اصلا خوب نبود

ولی همزامان با شروع، میخوام از نظر روحی هم خودم رو تقویت کنم یا وسط کار کم نیارم

از راهنمایی دوستان هم نهایت استفاده رو میکنم

دوست عزیز ustmb از شما هم تشکر میکنم امیدوارم راهنماییمون کنید

mhbitman

عضو جدید
من هم مثل شما ها می خوام کنکور بدم .امثال رتبم بد نشد ولی چیزی قبول نمی شم. 200 در گرایش 2.3 و 350 در 1.4

ustmb

عضو جدید
سلامspappeli
و سلام به تمام دوستان
من هر کمکی ازم بربیاد انجام میدم براتون
فقط اگه دیر به دیر میام ناراحت نشید
ولی همیشه به ایمیلم سر میزنم
میتونیم با ایمیل باهم در ارتباط باشیم

11azadeh

عضو جدید
سلام به همگی منم امسال تابستون میخوام برای ارشد بخونم از دوست عزیزم ustmb خواهش میکنم تجربه هاشون و به منم منتقل کنن ، موفق باشید. email: a_broomandi@yahoo.com

baran120

عضو جدید
سلام به همگی.من پارسال با وجود کارآموزی و پروژه 2ماه واسه ارشد خوندم.ساختمان،گسسته و پایگاه و فرصت نکردم بخونم.الگوریتم مقسمی کتاب خوبی بود.هوش پردازش فاجعه و پر از غلطه ،خوندن از روی راسل ویا جزوه استاد طارمیان که الان نصیر درس میده خیلی خوبه.جزوشو خوب بخونید بالای 60 میزنید چون استادم تو دانشگاه آزاد پرند بود و این تجربه رو با بچه ها داشتم، میگم.سیستمو از کتاب پوران و دوره از مقسمی خوندم تو کنکور 40زدم.زبان هم به همتوم توصیه میکنم که کتاب تخصصی آکسفورد برای رشته آی تی رو بخونید،عالیه.من امسال فقط مجاز شدم ولی دیگه نمیخوام بخونم وقتی آمار پذیرشو دیدم دپرس شدم،برای تجارت باید زیر50بشم:((امیدوارم همتون موفق بشید.راستی واسه شبکه،و کلا همه دروس برای اینکه حوزه مانور سوالات دستتون بیاد،کنکور سالای مختلفو وقتی یجا زدید بعدا درس به درس مقایسه کنید.

baran120

عضو جدید
salam be hamegi.vasvase shodam baraye arshad bekhonam.ey kash tajarobe bacheha ro daste bandi mikardid.masalan baraye hosh,aslan ketabe poran nakhonan,pm ha ro ke mikhondam goya az parse ham razi nabodid,baraye system,ostad haghighat jozveye parse va ya ketabeshon,.... pas ye tasmime koli az manabe begirid merciiiiii good luck