کی می خواد دوست وهمراه من آمادگی برای کنکور ارشد IT بشه

saeed410

عضو جدید
سلام بچه ها منم هستم. میخام از اول مرداد شروع کنم بخونم . تو یک ماه اول همه درسها رو یک بار میخونم ، بعدش شروع می کنم به تست زنی و ... واسه IT میخونم. حالا موندم کدوم گرایشش بهتره ، البته خودم که از امنیت و شبکه خوشم میاد. به نظر شما کدوم یکیش بهتر ه ؟؟

mtt534

عضو جدید
سلام :)
دوستان پشت کنکوری برای زبان بهتره از کتاب زیر استفاده کنید :

504absolutly essential words​

من خودم فلش کارتش رو داشتم. در صورتی که فلش کارتش رو می خرید دقت کنید که بهمراه مثال هاش باشه. اکثر کلمات در اون در امتحان کنکور می یاد.
برای گرامر هم کتاب زیاد هست و بهتره از همین الان شروع به خوندنش کنید. دروسی مثل نرم افزار یا مبانی مدیریت رو تیکه تیکه بخونید و هر سری قبل از خووندن مطلب جدید به خلاصه هاتون برگردید و اون رو یه نگاه بندازید. در مورد دروس تخصصی من خودم به شخصه بطور متمرکز می خوندم یعنی با خودم برنامه ریزی کرده بودم مثلا 2 هفته کل ساختمان داده رو تموم کنم اینطوری به دلیل اینکه مباحث رو پشت سرهم می خوندم تمرکز بالایی داشتم وبهتر دروس رو یاد می گرفتم. بعد درس جدید رو که شروع می کردم بهمراهش تست درس قبلی رو می زدم.
برای بچه هایی که می خوان در آزمون ها شرکت کنن توصیه می کنم مطمئن بشن بعد در آزمون شرکت کنن. جسته و گریخته خوندن هیچ فایده ای نداره و آزمون بیشتر بدرد کسانی می خوره که قبلا درس ها رو کامل یاد گرفتن حالا برای رفع اشکال و دوره و برنامه ریزی بهتر به سراغش می یان. البته این نظر منه ممکنه برای همه درست از آب در نیاد!
من خودم آزمون نصیر رو شرکت می کردم اگرچه تا آخرین آزمون هم به برنامه اش نرسیدم! (البته برنامه خودم کمی متفاوت بود) ولی بدردم خورد چون هم یه دوره از درس هام می شد هم به اشتباهاتی که سر جلسه داشتم پی بردم. مثلا همه راه حل رو درست انجام می دادم ولی با یک بی دقتی جمع را اشتباه محاسبه می کردم ویا گزینه رو اشتباه می زدم!

در هر صورت بررسی کنید بعد به سراغش برین!​
ممنوم از راهنمایی خوبتون;)

mtt534

عضو جدید
سلام بچه ها منم هستم. میخام از اول مرداد شروع کنم بخونم . تو یک ماه اول همه درسها رو یک بار میخونم ، بعدش شروع می کنم به تست زنی و ... واسه IT میخونم. حالا موندم کدوم گرایشش بهتره ، البته خودم که از امنیت و شبکه خوشم میاد. به نظر شما کدوم یکیش بهتر ه ؟؟
به نظر منم شبکه وامنیت از اون دوتای دیگه بهتره....:w11:

saeed410

عضو جدید
من منظورم این بود که از بین شبکه و امنیت کدوم یکیش بهتره؟

کربلایی

مدیر بازنشسته
من منظورم این بود که از بین شبکه و امنیت کدوم یکیش بهتره؟

سلام دوست عزیز
رشته آی تی در مقطع ارشد دارای چهار گرایش تجارت الکترونیکی، مدیریت سیستم های اطلاعاتی، شبکه های کامپیوتری و مهندسی فناوری اطلاعات می باشد.
شما اگر به مبحث شبکه و امنیت در شبکه علاقه دارید بهتره گرایش شبکه های کامپیوتری رو انتخاب کنید.

کربلایی

مدیر بازنشسته
سلام
شور و شوق شما، من رو هم به وجد آورد...
منم هستم، ایشالا همه موفق بشن...
من میخوام در تابستان درسای این 6 ترم رو دوره کنم
با شروع ترم، ساعات مطالعه رو بیشتر کنم؛

sara-afshar777

عضو جدید
حالا که شور وشوق درس خوندن داغ شده بچه ها من یه پیشنهاد دارم که البته زحمت اینکار کار هم به عهده مدیر تالار هستش
پیشنهاد من اینکه بیایم به صورت دسته جمعی درس بخونیم به این صورت که مثلا فصل اول درس مهندسی نرم افزار یا هر درسی که در موردش به توافق رسیدیم
در طول یه هفته بخونیم
موقع خوندن یادداشت برداری کنیم و اون چیزی رو که از فصل اول فهمیدیم رو بیاریم توی تالاری که مخصوص اینکار راه اندازی شده بنویسیم
بعد سوالات واشکالات وابهامات خودمون رو هم باز اونجا مطرح کنیم
وبرای اینکه زیاد وقتمون توی نت هدر نره برای اینکار ساعت ووقت معینی که همه روش به توافق رسیدن برای حضور در تالار اعلام کنیم
البته همون طور که می بینید این یه نوع دسته جمعی کارکردن و درس خوندنه
چیزی که توی کشور ما روحیه این جور کارا خیلی کمه
اگر شما هم با این پیشنهاد موافقین یا علی
این طوری فکر کنم بیشتر موفق بیشیم
حتی اگه هم نتیجه مطلوب رو نگرفتیم لااقل تمرین کردیم که چطوری به صورت دسته جمعی کار کنیم
منظر پیشنهادات شما هستم

eL2rado

عضو جدید
[FONT=&quot]سلام بر همه. تاپیک خیلی خوبی رو راه انداختین.امیدوارم اینجا یه مرجع خوبی بشه برای کنکور ارشد [/FONT][FONT=&quot]IT[/FONT][FONT=&quot]. من ترم 6 هستم و درواقع سال دیگه باید ارشد بدم ولی کاملا جدی میخوام واسه ارشد برنامه ریزی کنم و بخونم.میخوام تو تابستون حداقل دو درسو بخونم.اگه کمکی از دستم بربیاد دریغ نمیکنم.دوستانی که تجربه کنکورو داشتن لطفا در مباحث شرکت کنن. از دراک هم تشکر میکنم که تجربیات شخصیشونو منتقل کردن.[/FONT]
[FONT=&quot]خوب.یه نکته در مورد درس مدیریت بگم. من جزوه مدیریت امیرکبیر رو پارسال گرفتم.این کتاب تدریس شد :[/FONT]
[FONT=&quot]مبانی تئوری و طراحی سازمان(ریچارد ال.دفت) ترجمه دکتر علی پارسیان و دکتر سید محمد اعرابی[/FONT]

کربلایی

مدیر بازنشسته
حالا که شور وشوق درس خوندن داغ شده بچه ها من یه پیشنهاد دارم که البته زحمت اینکار کار هم به عهده مدیر تالار هستش
پیشنهاد من اینکه بیایم به صورت دسته جمعی درس بخونیم به این صورت که مثلا فصل اول درس مهندسی نرم افزار یا هر درسی که در موردش به توافق رسیدیم
در طول یه هفته بخونیم
موقع خوندن یادداشت برداری کنیم و اون چیزی رو که از فصل اول فهمیدیم رو بیاریم توی تالاری که مخصوص اینکار راه اندازی شده بنویسیم
بعد سوالات واشکالات وابهامات خودمون رو هم باز اونجا مطرح کنیم
وبرای اینکه زیاد وقتمون توی نت هدر نره برای اینکار ساعت ووقت معینی که همه روش به توافق رسیدن برای حضور در تالار اعلام کنیم
البته همون طور که می بینید این یه نوع دسته جمعی کارکردن و درس خوندنه
چیزی که توی کشور ما روحیه این جور کارا خیلی کمه
اگر شما هم با این پیشنهاد موافقین یا علی
این طوری فکر کنم بیشتر موفق بیشیم
حتی اگه هم نتیجه مطلوب رو نگرفتیم لااقل تمرین کردیم که چطوری به صورت دسته جمعی کار کنیم
منظر پیشنهادات شما هستم

به نظر من پیشنهاد خوبیه!
اما بهتره بجای یک درس، دو درس(تخصصی و عمومی) انتخاب بشه...
جمع کردن همه در یک ساعت هم کار سختیه!؛ سایر دوستان هم اگه با این پیشنهاد موافقن یا نظری دارند، مطرح کنند تا اگر تصویب شد یه تایپیک مجزا برای اجرایی کردن این طرح ایجاد بشه...

.:Shila:.

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام منم هستم البته واسه کنکور پیام نور دارم می خونم ولی اگه یه برنامه بدین که با هم بخونیم واسه آی تی منم هستم چون معلوم نیست آزاد و پیام نور قبول شم یا نه پس بهتره از همین الان شروع کنم که چیزیو از دست ندم
راستی در مورد وقتی که قراره تعیین کنید که همه باشن یه پیشنهاد دارم در یک روز دو وقت رو تعیین کنین که اگه کسی نتونست تو یکی از ساعتها بیاد به اون یکی برسه
یه سایت خوب هم واستون معرفی می کنم امیدوارم شما هم خوشتون بیاد
www.konkorearshad.blogfa.com

sara-afshar777

عضو جدید
آهای بچه ها کجایین
تا ما بخواهیم دورهم جمع بشیم و شروع کنیم به فعالیت دیگه تابستون تموم شده
اما پیشنهادمن
برای شروع دو درس تخصصی هوش مصنوعی و مهندسی نرم افزار
وهمچنین درس مهم شبکه های کامپیوتری

آخرین ویرایش:

کربلایی

مدیر بازنشسته
آهای بچه ها کجایین
اما پیشنهادمن
وهمچنین درس ساختمان گسسته ها

سلام
با توجه به اینکه آخر هفته یه مسافرت در پیش داریم، من تا دوشنبه هفته بعد خلاصه دو فصل اول این سه درس رو حاظر میکنم...

عضو جدید
کاربر ممتاز
آهای بچه ها کجایین
اما پیشنهادمن
وهمچنین درس مهم شبکه های کامپیوتری
تا کی این سه درس رو تموم می کنیم ؟؟

saeed410

عضو جدید
من این سوال برام پیش اومده که همه این درسها رو باید تا آخر بخونیم . یعنی سر فصل ها مشخص نیست؟؟ اگه کسی میدونه از چه صر فصل های میاد کمک کنه.

sara-afshar777

عضو جدید
تا کی این سه درس رو تموم می کنیم ؟؟

ما باید تا آخر تابستان این سه درس رو به اتمام برسونیم
درضمن برای درس مهندسی نرم افزار منبع کتابهای پرسمن و سامرویل هست
برای شبکه کتاب تتنباوم و کتاب فتحی
برای هوش مصنوعی جزوه پارسه و کتاب راسل (که هیچ کدوم رو من ندارم )
درضمن این طوری نیست که همگی بیاییم کل کتاب رو بخونیم
من جداگانه- تو جداگانه - او جداگانه
مثلا من الان دارم فصل اول کتابهای پرسمن وسامرویل را می خونم به صورت کامل
بعد به هنگام خوندن یادداشت بردای می کنم بعد که تمومشد اونو میارم توی همین تاپیک می زارم
هرکی هر سوالی داره می پرسه وهرکس هم جوابشو بلده جواب می ده این طوری درس بیشتر تفهیم میشه
دفعه بعد می گیم همه یه نگاهی به فصل دوم کتاب نرم افزار بندازه
مثلا شما فکر میکنی می تونی اون فصل رو بخونی و یه خلاصه شسته روفته ازش در بیاری
بعد اونو توی تاپیک می زاری
بعد بقیه میارن برای بحث روی اون فصل
هر هفته یک فصل یا حداکثر هر 10 روز یک فصل
البته بچه ها من دیدم هیشکی نه پیشنهاد منو رد می کنه ونه قبول
من خودم این طوری برنامه ریزی کردم
در واقع میشه گفت به صورت کنفرانسی داریم درس رو می خونیم

حالا چرا این سه درس؟
بخاطر اینکه من فکر کردم بقیه دروس مثله ساختمان داده و ........ یه چهار چوب خاصی داره
واگه آدم راه حل بلد باشه تا حد زیادی می تونه از عهده سوالاتش بربیاد
ولیدر مورد دروس بالایی
این طور نیست باید در مورد هر مطلب بحث کنیم
مثلا درس سیستم عامل هم تاحدودی مثل این سه درس هستش
من خودم برای درس سیستم عامل از همین روش استفاده کردم
ونتیجه اش این شد که هم توکنکور سراسری امسال و هم آزاد امسال تونستم به غیر از یه سوال به همه سوالاتش جواب بدم

می دونید می خوام چی بگم
می خوام بگم برای اینکه از عهده این درسا بر بیاییم باید یه خرده اطلاعات عمومی مونو در موردش زیاد کنیم تا بتوانیم عمق مطلب رو بفهمیم
حالا این نظر من بود
بازم منتظر نظرات دوستان هستم

daghighbin

عضو جدید
تازه وارد

تازه وارد

سلام بچه ها ,منم تو جمعتون راه بدین:smile:
من ترم 6 فناوری اطلا عات هستم و قصد دارم برای کنکور سال دیگه بخونم
ولی گرایش رو هنوز انتخاب نکردم
با توجه به اینکه شنیدم برای تجارت 1 نفر رو فقط میگیرین احتمال زیاد این گرایش رو انتخاب نمیکنم.
شبکه رو خیلی دوست دارم.در ضمن من تست های کتاب پوران پژوهش رو برای درس شبکه زدم راضی بودم.
با خوندن دسته جمعی موافقم و هر چه زودتر مدیری برای اینکار در نظر بگیرید تا زود این کار شروع شه.
برنامه ای که من دارم واسه تابستون اینه که حداقل 3 درس رو مثل فناوری اطلا عات و شبکه و نرم افزار رو کامل بخونم و کنار بذارم.
با توجه به اینکه من سال دیگه باید هم واسه ارشد بخونم و هم واسه پاس کردن درسام وقت کمتری دارم.می خوام روزی 6 ساعت بخونم انشا الله

دراک

عضو جدید
بعد به هنگام خوندن یادداشت بردای می کنم بعد که تمومشد اونو میارم توی همین تاپیک می زارم
هرکی هر سوالی داره می پرسه وهرکس هم جوابشو بلده جواب می ده این طوری درس بیشتر تفهیم میشه

حالا چرا این سه درس؟
بخاطر اینکه من فکر کردم بقیه دروس مثله ساختمان داده و ........ یه چهار چوب خاصی داره
ولیدر مورد دروس بالایی
ونتیجه اش این شد که هم توکنکور سراسری امسال و هم آزاد امسال تونستم به غیر از یه سوال به همه سوالاتش جواب بدم

می دونید می خوام چی بگم
می خوام بگم برای اینکه از عهده این درسا بر بیاییم باید یه خرده اطلاعات عمومی مونو در موردش زیاد کنیم تا بتوانیم عمق مطلب رو بفهمیم
حالا این نظر من بود

سلام بچه های فعال!
من به عنوان یه همراه که این مرحله رو گذرونده یه سری پیشنهاد دارم.
به نظر من سگ بزرگ علامت نزدنه!
اینکه انتظار داشته باشید همه خلاصه نویسی هاشون رو بیارن و در اینجا قرار بدن کمی به نظر دور از واقعیته، چون وقت اینکارها رو پیدا نمی کنین و تازه خلاصه نویسی که در اینجا قرار می گیره خیلی دیگه خلاصه است و فقط بدرد کسی می خوره که اون درس رو خوب بلده و فقط میخواد مرور کنه. اما نمیشه از روی این خلاصه انتظار داشت که کسی مفهوم درس رو بفهمه!
اما اینکه با هم برنامه بذارید ودرس بخونید و در نهایت رفع اشکال کنید موافقم.

یه پیشنهاد دیگه: شبکه رو از کتاب تنن باوم همه ی فصولش رو نخونید. من این کار رو کردم ولی بدردم نخورد!
برای همه ی درس هاتون بیاین و سوالات کل این چند سال کنکور رو بذارین و ببینید کدوم فصول رو بخونید.
یه خبر ناراحت کننده براتون دارم! :( 2 ساله که قراره سازمان سنجش منابع آزمون IT رو تغییر بده ولی هنوز اینکار رو نکرده. من این حرف رو از یه منبع موثق میزنم. البته احتمالش برای امسال هم کمه ولی بالاخره وجود داره که در اینصورت یه سری از درس هاتون حذف ویه سری درس هم بهش اضافه میشه و خبر تصویبش تا روز ثبت نام به گوشتون نمی رسه. من سعی میکنم براتون منابع جدید رو پیدا کنم ولی تا اونموقعه دروس زیر که من یادمه وجودشون برای همه ی گرایش ها حتمی است:
ساختمان داده ، طراحی الگوریتم

به نظر من با اینها شروع کنید.

فقط تو رو خدا هل نکنید. منم وقتی سر کنکورم این حرف رو شنیدم خیلی هل کردم :cry: ولی اتفاقی نیفتاد پس با توکل به خدا ادامه بدید ان شا الله که خبری نمیشه.

عضو جدید
کاربر ممتاز

حالا چرا این سه درس؟
ولیدر مورد دروس بالایی

می دونید می خوام چی بگم
حالا این نظر من بود
باهات موافقم پس تا آخر هفته بعد یک فصل از هر سه تاش
من هوش پارسه رو دارم ولی زیاد راضی کننده نیست
راستی می تونید از لینک زیر کتاب ها رو تهیه کنید(کتاب راسل و پرسمن و...)
برین به سایت konkorearshad.blogfa.com اونجا توی لینکهای سمت چپ پایین پایین میتونید لینکی که این کتابها رو گذاشته تهیه کنید
در ضمن اگه می تونین شبکه پارسه رو پیدا کنید به نظر من عالیه
اگه کسی نرم افزار کتابی رو سراغ داره که توش تست هم با جوابهاش باشه لطفا معرفی کنه
نرم پارسه تست داره ولی جواب نداره تستهاش هم زیاد جالب نیست
کتاب پرسمن رو من پارسال خوندم خلاصه هم برداشتم ولی زیاد به دردم نخورد به نظرم باید دنبال یه منبع دیگه بگردم . باهات موافقم به نظر من هم باید اطلاعات عمومی مون رو توی این درسا بالا برد
نظر شما چیه؟

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها لینک داونلود کتابها :http://arshad-it.blogfa.com/post-16.aspx
کتابهای موجود برای داونلود: پایگاه داده دیت ، هوش مصنوعی راسل، شبکه تننباوم و سیستم عامل استالینگ، طراحی الگوریتم CLRS با حل تمرینهاش و همینطور کتاب نرو افزار پرسمن

sara-afshar777

عضو جدید
بچه ها خلاصه فصل اول مهندسی نرم افزار را می توانید از آدرس زیر مشاهده کنید دوست عزیز کربلایی زحمت کشیدن و اون رو توی یک تاپیک جداگانه گذاشتند
درضمن ازتون خواهش می کنم دیگه شروع کرده به بحث و سوال کردن و به چالش کشیدن مطالب
باور کنید اگه بخواهیم با بحث وگفتگو بخواهیم مطالب رو یاد بگیریم خیلی برامون مفیدتر خواهد بود
من این طوری برای خودم تعریف کردم که من وظیفه دارم طوری مطالب رو یاد بگیرم که بتونم بعدا اونارو یاد بدم
در واقع موقع خوندن مطالب با خودم شروع می کنم به بحث وجدل
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=98252

sara-afshar777

عضو جدید
بچه ها لینک داونلود کتابها :http://arshad-it.blogfa.com/post-16.aspx
کتابهای موجود برای داونلود: پایگاه داده دیت ، هوش مصنوعی راسل، شبکه تننباوم و سیستم عامل استالینگ، طراحی الگوریتم CLRS با حل تمرینهاش و همینطور کتاب نرو افزار پرسمن

شیلا جون شما خودت این کتابا رو دانلود کردی ؟
به زبان اصلی هست یا به زبان فارسیه؟

عضو جدید
کاربر ممتاز
سارا جون فقط دو تا از حل تمرین هاشو داونلود کردم که هر دوش هم انگلیسیه به احتمال زیاد کتابها هم به زبان اصلی باشه واسه هوش مصنوعی از اینترنت یک کتابی داونلود کردم که فارسیه بزودی لینک داونلودش رو می زارم همه استفاده کنن امسال می خوام اونو بخونم توش حتی شبکه های عصبی(که توی آزاد ازش سوال میدن) هم هست.

sara-afshar777

عضو جدید
بچه ها می دونید برای خوندن هوش مصنوعی باید از کجا شروع کرد من دوتا کتاب دارم یکیش ماله سهراب جلوه گره که ترجمه اش خیلی مزخرفه ویکیش هم کتاب فهیمی هستش
البته اسلاید های دکتر رضوی رو هم دارم
نمی دونم از کجا شروع کنم خیلی توی این درس پیاده ام

m.mazare

عضو جدید
سلام به همه دوستان
میخوام مهندسی نرم افزار رو از کتاب پرسمن شروع کنم ولی نمیدونم چه فصلهایی رو باید بخونم:cry:
خداییش هرکی میدونه زودتر بگه، میخوام برنامه ریزی کنم

sara-afshar777

عضو جدید
سلام به همه دوستان
میخوام مهندسی نرم افزار رو از کتاب پرسمن شروع کنم ولی نمیدونم چه فصلهایی رو باید بخونم:cry:
خداییش هرکی میدونه زودتر بگه، میخوام برنامه ریزی کنم
حداقل 10 فصل اول لازمه
البته نمی دونم چرا بچه ها همکاری نمی کنن

m.mazare

عضو جدید
حداقل 10 فصل اول لازمه
البته نمی دونم چرا بچه ها همکاری نمی کنن
من سرفصل های مهندسی نرم افزار رو که از سایت پارسه گرفتم ایناست:
مهندسي نرم‌افزار
نرم‌افزار
فرايند توليد نرم‌افزار
مهندسي سيستم
اصول و قواعد تحليل ساختيافته
مدل‌سازي تحليل ساختيافته
اصول و قواعد طراحي ساختيافته
طراحي معماري نرم‌افزار
طراحي واسط كاربر
طراحي در سطح مؤلفه
اصول و قواعد تحليل شي‌گرا
مدلسازي تحليل شي‌گرا
مدلسازي طراحي شي‌گرا
آزمون نرم‌افزار و راهبردها
مفاهيم مديريت پروژه‌هاي نرم‌افزاري
اندازه معيار و شاخص‌هاي نرم‌افزار
برنامه‌ريزي پروژه‌هاي نرم‌افزاري
مديريت ريسك نرم‌افزار
كنترل پيشرفت پروژه
مديريت تضمين كيفيت نرم‌افزار
مديريت پيكربندي نرم‌افزار
حالا میتونی هر سرفصل رو با فصل های کتاب پرسمن مطابق کنی؟:(

m.mazare

عضو جدید
بچه ها پس کجایید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مثل اینکه همتون دارین شدیدا درس میخونید!!!!!!!

mahsaii

عضو جدید
بچه ها می دونید برای خوندن هوش مصنوعی باید از کجا شروع کرد من دوتا کتاب دارم یکیش ماله سهراب جلوه گره که ترجمه اش خیلی مزخرفه ویکیش هم کتاب فهیمی هستش
البته اسلاید های دکتر رضوی رو هم دارم
نمی دونم از کجا شروع کنم خیلی توی این درس پیاده ام
سلام مهندس اگه منظورت از دکتر رضوی دکتر سید ناصر رضوی هست مظمئنا اسلاید های اونو بخون
من خودم آزاد تبریز خوندم و 4 تا از درسارو با دکتر رضوی گذروندم امسال هم ارشد it داده بودم ولی رتبم حدودای 1000 بود
ولی هوش رو که از اسلایدای دکتر خوندم 50 درصد زده بودم

mtt534

عضو جدید
سلام منم هستم شدیدا. ساراجان من اسلایدای هوش دکتر رضوی رو میخوام میشه بذاریشون؟