کنکور كارداني ، كارشناسي، ارشد و دكترا ساخت و تولید

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
سلام پس به قول بچه مدرسه اي ها هم كلاس شديم
من رتبه 282 ساخت قبول شدم روزانه علم و صنعت
درصد ها رو اينجا مينويسم شايد به درد كسي بخوره ( رياضي 14) (زبان 24) (حرارت سيالات7) (جامدات 30) (ديناميك 20) (ساخت 34)
سلام به دوستان عزيز
من هم لازمه اطلاعاتمو اينجا وارد كنم درس عبرتي بشه واسه سايرين
رياضي 22 جامدات 32 ساخت 14!!!!!:confused:
رتبه 1800!!!!!!1:confused:
قبولي:دانشگاه تهران-بين الملل!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:confused:
ببخشيد اگه خيلي بهم خنديديد ولي من امسال 10 درصد نتيجه زحماتمم نگرفتم متاسفانه:razz:
ان شالله 92 ما هم ميشيم مثل شما علم وصنعتي!!

ميلاد كاظمي

عضو جدید
سلام پس به قول بچه مدرسه اي ها هم كلاس شديم
من رتبه 282 ساخت قبول شدم روزانه علم و صنعت
درصد ها رو اينجا مينويسم شايد به درد كسي بخوره ( رياضي 14) (زبان 24) (حرارت سيالات7) (جامدات 30) (ديناميك 20) (ساخت 34)
سلام داداش شما خودتون فكر ميكيردين روزانه قبول شين يعني منظورم اينكه رتبه شما در مقايسه با رتبه هاي سالهاي قبل بهتر قبولي داده يا نه؟

ramin712

عضو جدید
سلام داداش شما خودتون فكر ميكيردين روزانه قبول شين يعني منظورم اينكه رتبه شما در مقايسه با رتبه هاي سالهاي قبل بهتر قبولي داده يا نه؟

من نميدونم گرايش شما چيه ولي اين رتبه سال قبل خيلي شانس ما آورد بهترين جا روزانه تبريز يا بابل رو مي آورد .
كنكور ساخت امسال واقعا زحمت خيلي از بچه ها رو به باد داد چون سوالات ساخت واقعا افتضاحه و با ضريب 4 كه داره همه چي رو خراب ميكنه برا من درصدهاي باكس هاي ديگه كمي كمك كرد بچه هاي ساخت حتما رو جامدات و سيالات هم به اندازه دروس ساخت وقت بذارين چون هم تو گرايش هاي ديگه شانس رتبه خوب ميارين و هم اينكه سوالاي سيالات و جامدات ثبات خوبي دارن و اگه بخونين نتيجه ميگيريد . موفق باشيد همگي

B3hnam21

عضو جدید
سلام به دوستان عزيز
من هم لازمه اطلاعاتمو اينجا وارد كنم درس عبرتي بشه واسه سايرين
رياضي 22 جامدات 32 ساخت 14!!!!!:confused:
رتبه 1800!!!!!!1:confused:
قبولي:دانشگاه تهران-بين الملل!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:confused:
ببخشيد اگه خيلي بهم خنديديد ولي من امسال 10 درصد نتيجه زحماتمم نگرفتم متاسفانه:razz:
ان شالله 92 ما هم ميشيم مثل شما علم وصنعتي!!
ایشالا میشی امیرکبیری
دوستان قبول شده لطف کنید منابعی که خیلی به دردتون خورد رو معرفی کنید
حتما ... لطفا ...

آخرین ویرایش:

amir-mehrizi

عضو جدید
سلام داداش.آقا بهت تبریک میگم.میخام کمکم کنی بگی که درسهای ساخت رو از روی چی خوندی و درصدهات چی بودش؟یه دنیا ازت ممنون میشم

zohair

عضو جدید
مخلص مهندسین بالقوه و بالفعل
برادرا من جامداتیم و بدجوری شیفته ساخت شدم به نظرتون میشه یه جامداتی ساخت قبول بشه و اینکه با توجه به اینکه من هیچی لز ساخت نمیدونم میشه بگید هر درس چه سرفصلهایی رو باید خوند مثلا من علم مواد تویسرکانی رو گرفتم سر گیج رفت خیلی ثقیله!!!!!! چه کنم ؟؟؟:cry:

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
برادرا من جامداتیم و بدجوری شیفته ساخت شدم به نظرتون میشه یه جامداتی ساخت قبول بشه و اینکه با توجه به اینکه من هیچی لز ساخت نمیدونم میشه بگید هر درس چه سرفصلهایی رو باید خوند مثلا من علم مواد تویسرکانی رو گرفتم سر گیج رفت خیلی ثقیله!!!!!! چه کنم ؟؟؟:cry:
بله البته همه شيفته ساخت و توليد ميشن!!!!
يه نكته توي كنكور ساخت هست واينم اينكه اگه تجريه كاري تو اين رشته داشتيه باشي خوب ميتوني نتيجه بگيري مثلا تجربه ماشينكاري ، عمليات حرارتي ،cnc و ...
ولي به طور كل بهت پيشنهاد ميدم شما كه ساخت نيستي واسه اينكه وقتت تلف نشه يكي دوتا كتاب كنكوري مثل اركان و يا سپاهان بگر بخون تا قسمت هاي مهم تر رو از روي رفرنس مطالعه كني اين طوري وقتت كمتر تلف ميشه
موفق باشي

B3hnam21

عضو جدید

کتابای مدرسان شریف بصورت تک تک توی بازار هست تهیه کن...
موفق باشی

zohair

عضو جدید
بله البته همه شيفته ساخت و توليد ميشن!!!!
يه نكته توي كنكور ساخت هست واينم اينكه اگه تجريه كاري تو اين رشته داشتيه باشي خوب ميتوني نتيجه بگيري مثلا تجربه ماشينكاري ، عمليات حرارتي ،cnc و ...
ولي به طور كل بهت پيشنهاد ميدم شما كه ساخت نيستي واسه اينكه وقتت تلف نشه يكي دوتا كتاب كنكوري مثل اركان و يا سپاهان بگر بخون تا قسمت هاي مهم تر رو از روي رفرنس مطالعه كني اين طوري وقتت كمتر تلف ميشه
موفق باشي

اتفاقا دوست عزیز منم علاقم به این رشته به خاطر محیط کارم که کارگاهی بود و باهاش در طی دوران دانشجویم سروکله زدم علاقه مند شدم و دقیقا اون چیزایی که تو رشته شماست رو از نزدیک لمس کردم مثل cnc عملیات حرارتی جوشکاری و ... ولی واقعیتش از وقتی اومدم علم مواد تویسرکانی رو میخونم کلا گرخیدم و دارم نمه نمه نا امید میشم ولی بسوزه پدر عشق :redface: دوسش دارم دیگه پس ولش نمیکنم ولی به کمک شما دوستان شدیدا نیاز دارم. بردار شما گفتید کتابای کنکوری بگیرم و سرفصلا رو از روی اونا ردیف کنم ولی اگه قراره بگیرم لااقل یکی رو بگیرم که به درد بخوره کدومش بهتره؟ در ضمن علم مواد غیر از تویسرکانی چیزه دیگه ای هم هست ؟
دمتون گرم

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
اتفاقا دوست عزیز منم علاقم به این رشته به خاطر محیط کارم که کارگاهی بود و باهاش در طی دوران دانشجویم سروکله زدم علاقه مند شدم و دقیقا اون چیزایی که تو رشته شماست رو از نزدیک لمس کردم مثل cnc عملیات حرارتی جوشکاری و ... ولی واقعیتش از وقتی اومدم علم مواد تویسرکانی رو میخونم کلا گرخیدم و دارم نمه نمه نا امید میشم ولی بسوزه پدر عشق :redface: دوسش دارم دیگه پس ولش نمیکنم ولی به کمک شما دوستان شدیدا نیاز دارم. بردار شما گفتید کتابای کنکوری بگیرم و سرفصلا رو از روی اونا ردیف کنم ولی اگه قراره بگیرم لااقل یکی رو بگیرم که به درد بخوره کدومش بهتره؟ در ضمن علم مواد غیر از تویسرکانی چیزه دیگه ای هم هست ؟
دمتون گرم
خب علاقتون قابل تحسينه!!
ولي ساخت و توليد كه همش علم مواد تويسركاني نيست ضمن اينكه لازم نيست كل اون كتاب حجيم رو حفظ باشيد كافيه مطالبي كه سال هاست مورد توجه طراحان كنكور هست رو بيشتر مطالعه كنيد اگر شما درزمينه عمليات حرارتي كار كرديد كارتون راحت تر هم ميشه
والا من خودم راهيان رو دارم ولي گمونم كتاب ارشد سپاهان رو دوستام ساختي ازش تعريف ميكنن خوب باشه بهتره اونو بخونيد و با توجه به بودجه بندي تست ها قسمت هاي مهم هر درس رو بيشتر وقت بذاريد مخصوصا همين علم مواد

sepide1998

عضو جدید
سلام به همه دوستان...من دو ساله که فارغ التحصیل شدم رشتمم ساخت بود و میخام برای ارشد بخونم...ولی فک کنم الان یکم دیره.با توجه به اینکه شاغلم و نهایتا روزی 3-4 ساعت میتونم بخونم...بنظرتون تو این زمان کم چجوری و چیا بخونم که بتونم شهرای اطراف تهران شده باشه شبانه قبول شم...؟زبانم هم خوبه و میتونم روش حساب کنم..
راستی اقای حسین که گفتید انتشارات علم و صنعت اراک جزوات اورده برای ارشد که مال تبریز و امیر کبیرن..ایا هنوزم داره؟

sepide1998

عضو جدید
راستی کلاسای ساخت جهاد دانشگاهی امیر کبیر خوبه؟کدوم درساش رو بهتره ادم شرکت کنه؟

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
من امروز میخام برم کتاب ها رو تهیه کنم...............هنوز ولی مطمئن نیستم
از چي مطمئن نيستين؟ هر چي دست رو دست بذاريد دير ميشه اگه واقعا مصمميد واسه امتحان چرا كاري امروز رو به فردا موكول كنيد همين امسال تلاشتونو بكنيد ان شالله قبوليد
این جزوات رو چطوری می تونم پیدا کنم؟؟
جزوات ساخت دانشگاه هاي معتبر رو ميتونيد از برخي كتابفروشي هايي كه در زمينه تهيه جزوه فعال هستن تهيه كنيد دراصفهان انتهاي خيابون شريف واقفي چهار راه نور باران كتاب فروشي پارس داره جزوات رو البته خدايش واسه تبليغ نگفتم خواستم كمكي كرده باشم من خودم اونجا گرفتم

sepide1998

عضو جدید

از چي مطمئن نيستين؟ هر چي دست رو دست بذاريد دير ميشه اگه واقعا مصمميد واسه امتحان چرا كاري امروز رو به فردا موكول كنيد همين امسال تلاشتونو بكنيد ان شالله قبوليد

جزوات ساخت دانشگاه هاي معتبر رو ميتونيد از برخي كتابفروشي هايي كه در زمينه تهيه جزوه فعال هستن تهيه كنيد دراصفهان انتهاي خيابون شريف واقفي چهار راه نور باران كتاب فروشي پارس داره جزوات رو البته خدايش واسه تبليغ نگفتم خواستم كمكي كرده باشم من خودم اونجا گرفتم
راجع به اینکه چه کتابی بگیرم شک دارم..مخصوصا برای دروس تخصصیمون

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو نت هم بگردی معمولا میفروشن تو تهران هم تو بساط کتابفروشی های خیابان انقلاب یا مرکز کپی دانشگاه امیر کبیر

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه بتونید کلاس برید که عالیه وگرنه من خوندم الان کتاب صلاح میدونم اما اگه وقت نداری جزوه

sepide1998

عضو جدید
کنکورهای گذشته نشون داده که همشو باید خوند!
فصلهای 3-4-5-6-7-8 سوال خیزن!

مرسی..سوال خیز رو خوب اومدی:)
اخه همش خیلیه و منم وقتم کمه...موندم رو چیا بیشتر تمرکز کنم و چون علم مواد و هیدرولیک زیادن رو میخام اول شروع کنم...

ferferfer

عضو جدید
مرسی..سوال خیز رو خوب اومدی:)
اخه همش خیلیه و منم وقتم کمه...موندم رو چیا بیشتر تمرکز کنم و چون علم مواد و هیدرولیک زیادن رو میخام اول شروع کنم...

خوبه ولی شاید یکم زود باشه !
اول ریاضی و جامدات رو قوی کن
گاهی وسطهاش درسهای ساخت هم بخون!
هیدرولیک اگه میخوای از پایه خوب یادبگیری کتاب نشر طراح رو بخون! بعدش رضاعی.

sepide1998

عضو جدید
خوبه ولی شاید یکم زود باشه !
اول ریاضی و جامدات رو قوی کن
گاهی وسطهاش درسهای ساخت هم بخون!
هیدرولیک اگه میخوای از پایه خوب یادبگیری کتاب نشر طراح رو بخون! بعدش رضاعی.

مرسی.راستی راجع به انیورسال می بینم خیلی مرجع معتبری نیست....اون رو از چی بخونم؟و همینطور مدیریت تولید....

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
واسه دروس ساخت و تولید کتاب ارشد سپاهان رو بخر هم درسنامه خوبی داره هم تست و برای شما که وقت نداری خیلی خوبه