کدوم بهتر است؟

کدوم بهتر است؟

• 206

رای: 12 32.4%
  • GLX

رای: 4 10.8%
  • سمند

رای: 9 24.3%
  • پرشیا

رای: 12 32.4%

• مجموع رای دهندگان
    37

امین قیاسی 1986

عضو جدید
سلام
1.سمند به این شرط که ال ایکس باشه (یه سری امکانات داره که از پزو پارس هم بهتره من هر دوتاشو داشتم سمند ال ایکس سلار تره ولی اگه معمولی باشه نه پژو ارس بهتره )
2.پزو پارس (فقط روخ داره از لحاظ امکانات صفر)
3. پژو 405 (یادش بخیر یه زمانی خوب بود الآن دیگه جواد شده )
4. و بدترینش 206 (اصلا حرفشو نزن مفت گرونه )

safa_re5000

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام

پرشیا / سمند و GLX که از نظر موتور همگی یکی هستن و فقط یه مقدار تفاوت ظاهری دارن
میمونه 206 که اونم نوع SD که فک کنم بهترین ماشین زیر 20 میلیون تو ایران باشه..
پولتون رو با خرید پرشیا هدر ندید // اگر هم میخواین سمند بگیرین سورن بگیرید که پایه گازسوزه ..

در نتیجه به نظر من 206 بهترین ماشینه اونم از نوع sd و 1800

mohamad javid

عضو جدید
کاربر ممتاز
پژو 206 دنده اتومات al4 تو ماشينهاي پژو بهتره ..........بخاطر اينكه سيتم كلاچ حذف شده و يك كانورتر جاشو گرفته........وماشينه بسيار نرم و خوش دستيه

Arminiya

عضو جدید
سلام
1.سمند به این شرط که ال ایکس باشه (یه سری امکانات داره که از پزو پارس هم بهتره من هر دوتاشو داشتم سمند ال ایکس سلار تره ولی اگه معمولی باشه نه پژو ارس بهتره )
2.پزو پارس (فقط روخ داره از لحاظ امکانات صفر)
3. پژو 405 (یادش بخیر یه زمانی خوب بود الآن دیگه جواد شده )
4. و بدترینش 206 (اصلا حرفشو نزن مفت گرونه )

O K منم موافقم

parsa s

عضو جدید
به نظر من پارس و 405 ديگه خيلي قديمي شدن و گذشتن بيش از 23 سال از توليد اولين سريشون نشون ميده كه خيلي وقته به آخر خط رسيدن
ميمونه سمند و 206 - هر دوتا در كلاس خودشون ماشيناي خوبين و بايد براساس نياز يكيشون رو انتخاب كنيد سمند يه ماشين خونوادگيه كه فضاي داخلي زيادي داره در حاليكه 206 بشدت فضاي داخلي كمي داره و حتي از نظر فضاي داخلي از پرايد هم عقب ميفته

در مورد مدلهاي مختلفشون
به نظر من سمند با موتور پايه گاز سوز يا همون EF7 از همه مدلهاش بهتره هم توان بالاتري داره و هم مصرف كمتري - فعلا هم فقط گونه LX با اين نوع موتور عرضه ميشه و سورن فقط با موتور XU7 يا همون موتور 405 توليد ميشه و فعلا خبري از موتورهاي ديگه براي اون نيست . سمند LX با موتور TU5 يا همون موتور 1600 سي سي 206 هم ماشين خوبيه و موتور مدرني داره ولي به EF7 نميرسه و بعضي جاها از نظر گشتاور از EF7 عقب ميفته .

در مورد 206 : انتخاب گونه هاچبك يا سدان بستگي به نياز داره -
بهترين و گرونترين تيپ هاچبكش تيپ 6 هستش كه موتور TU5 و گيربكس اتوماتيك AL4 روي اون سواره
و بهترين و گرونترين مدل سدان يا SD هم تيپ V9 هستش كه مانند تيپ 6 با موتور TU5 گيربكس AL4 سود مي بره البته 206 SD گونه دوگانه با موتور پايه گاز سوز هم داره كه با نام تيپ V10 شناخته ميشه .

parsa s

عضو جدید
با سلام

پرشیا / سمند و GLX که از نظر موتور همگی یکی هستن و فقط یه مقدار تفاوت ظاهری دارن
میمونه 206 که اونم نوع SD که فک کنم بهترین ماشین زیر 20 میلیون تو ایران باشه..
پولتون رو با خرید پرشیا هدر ندید // اگر هم میخواین سمند بگیرین سورن بگیرید که پایه گازسوزه ..

در نتیجه به نظر من 206 بهترین ماشینه اونم از نوع sd و 1800

206 SD با دو نوع موتور عرضه ميشه :
TU5 با حجم 1600 سي سي
TU3 با حجم 1400 سي سي
و 1800 سي سي نداريم ....
موفق باشيد

امین قیاسی 1986

عضو جدید
به نظر من پارس و 405 ديگه خيلي قديمي شدن و گذشتن بيش از 23 سال از توليد اولين سريشون نشون ميده كه خيلي وقته به آخر خط رسيدن
ميمونه سمند و 206 - هر دوتا در كلاس خودشون ماشيناي خوبين و بايد براساس نياز يكيشون رو انتخاب كنيد سمند يه ماشين خونوادگيه كه فضاي داخلي زيادي داره در حاليكه 206 بشدت فضاي داخلي كمي داره و حتي از نظر فضاي داخلي از پرايد هم عقب ميفته

در مورد مدلهاي مختلفشون
به نظر من سمند با موتور پايه گاز سوز يا همون EF7 از همه مدلهاش بهتره هم توان بالاتري داره و هم مصرف كمتري - فعلا هم فقط گونه LX با اين نوع موتور عرضه ميشه و سورن فقط با موتور XU7 يا همون موتور 405 توليد ميشه و فعلا خبري از موتورهاي ديگه براي اون نيست . سمند LX با موتور TU5 يا همون موتور 1600 سي سي 206 هم ماشين خوبيه و موتور مدرني داره ولي به EF7 نميرسه و بعضي جاها از نظر گشتاور از EF7 عقب ميفته .

در مورد 206 : انتخاب گونه هاچبك يا سدان بستگي به نياز داره -
بهترين و گرونترين تيپ هاچبكش تيپ 6 هستش كه موتور TU5 و گيربكس اتوماتيك AL4 روي اون سواره
و بهترين و گرونترين مدل سدان يا SD هم تيپ V9 هستش كه مانند تيپ 6 با موتور TU5 گيربكس AL4 سود مي بره البته 206 SD گونه دوگانه با موتور پايه گاز سوز هم داره كه با نام تيپ V10 شناخته ميشه .
مرسی دوست من خوب بود

m_roshan

عضو جدید
سلام دوستان منم با اقا امین کاملا موافقم سمند lx خیلی عالیه(سال)
پژو 405 و پارس هم دوتا یکی هستن(یکی از یکی بدتر)
206 تیپ 5 بدک نیست ;)

امین قیاسی 1986

عضو جدید
سلام دوستان منم با اقا امین کاملا موافقم سمند lx خیلی عالیه(سال)
پژو 405 و پارس هم دوتا یکی هستن(یکی از یکی بدتر)
206 تیپ 5 بدک نیست ;)

درسته من 206 تیپ 5 رو فراموش کردم . درسته بدک نیست و فقط هم به خاطر شتابش و دیگر هیچ

alireza_qiau

عضو جدید
206 تیپ 5

موتورهای 405 و سمند و پرشیا هر سه یکی هستن و یه ایراد بزرگ دارن و اون این که سیلندرشون ترک بر می داره
اینم من شنیدم که میگن جنس سر سیلندر این سه ماشین با هم فرق داره

امین قیاسی 1986

عضو جدید
206 تیپ 5

موتورهای 405 و سمند و پرشیا هر سه یکی هستن و یه ایراد بزرگ دارن و اون این که سیلندرشون ترک بر می داره
اینم من شنیدم که میگن جنس سر سیلندر این سه ماشین با هم فرق داره
بله هر سه تا یک موتور دارند ولی شنیدم که گیربکس اونا باهم فرق داره گر چه اشتبا ه به نظر میرسه
و در مورد ترکیدگی سیلندر ؟
به طور معمول هر موتوری که در زمستان از ضد یخ استفاده نکنه به علت برودت زیاد سرما سیلندر میترکه و این موتور نام برده هم از این امر جدا نیست. در کل اینجور نیست که بیدلیل سیلندر بترکونه

parsa s

عضو جدید
خير
گيربكس 405 و سمند و پارس BE3 هستش و تفاوتي با هم نداره
كلا فك مي كنم يه سراي قطعات جزئي مثل انژكتورها در موتورها تفاوت داشته باشه كه اونم قابل ملاحظه نيست و
تركيدگي سيلندر به نظر من واقعيت نداره و نميشه اونو عموميت داد و به ندرت اتفاق ميفته

alireza_qiau

عضو جدید
بله هر سه تا یک موتور دارند ولی شنیدم که گیربکس اونا باهم فرق داره گر چه اشتبا ه به نظر میرسه
و در مورد ترکیدگی سیلندر ؟
به طور معمول هر موتوری که در زمستان از ضد یخ استفاده نکنه به علت برودت زیاد سرما سیلندر میترکه و این موتور نام برده هم از این امر جدا نیست. در کل اینجور نیست که بیدلیل سیلندر بترکونه

امین جان گیر بکس ها یکی اند.این حرفتم درسته که میگی سرما در صورت استفاده نکردن ضد یخ برای سیلندر ضرر داره
اما اگر به متنی که من نوشتم دقت کنی متوجه می شی نوشتم سیلندر ترک می خوره نه این که می ترکه

امین قیاسی 1986

عضو جدید
امین جان گیر بکس ها یکی اند.این حرفتم درسته که میگی سرما در صورت استفاده نکردن ضد یخ برای سیلندر ضرر داره
اما اگر به متنی که من نوشتم دقت کنی متوجه می شی نوشتم سیلندر ترک می خوره نه این که می ترکه
خب دلیلش چی میتونه باشه ؟

Javad_ht

عضو جدید
یکم به نظرم تاپیک گنگه!
ماشین قراره برای کی باشه؟
میخواد چه استفاده ای بکنه؟
--------------
ببین پرشیا رو جدا از سرت بکن بیرون!
من نمیدونم این ماشین چی داره!!!:surprised:
--------------
راستش من خودم از سواری 206 واقعا لذت میبرم.
--------------
پشت سمند هم نشستم!
ولی سمندش یکم خسته بود!
بیشتر از 150 تا کار کرده بود.
برای همین واقعا نظر دادن سخته!
ولی فکر کنم به قیمت اش میارزه.
--------------
به نظرم بد نیست به l90 هم فکر کنی!
واقعا ماشین فوق العاده ای هست!
زیره 20 تومن جز بهترین ماشیناس.
البته اگه با قیافش مشکل نداری(من به شخصه اصلا از قیافش بدم نمیاد)

m_roshan

عضو جدید
و سرسیلندر هاشون خورده(گود)میشند اگه گفتین واسه چی اینجوری میشند؟

alireza_qiau

عضو جدید
بله حق با ایشونه ال 90 هم ماشین خوبیه باور کن جواب میده

منم موافقم
رنو لوگان یا تندر بهترین ماشین زیر 20 میلیون تو ایرانه البته از نظر موتور نه ظاهر و بدنه.موتور و گیر بکس مگان 1600 روشه.تازه اگر به مشخصات مگان 1600 نگاه کنید متوجه می شوید که 115 اسب بخار داره ولی لوگان 105 اسب بخار داره که من فکر می کنم این اختلاف 10 اسبی به خاطره تنظیمات ECU هستش.که شاید بشه با دست کاری ECU این 10 اسب رو اضافه کرد.

ولی من شخصا تو ماشین های زیر 20 میلیون از گل خوشم می اد البته موتورش 1 اشکال داره و اونم این که پیشرانش را طولی بستن و این مشکل باعث می شه که ماشین در زمان روشن شدن 1 مقدار بیش از حد مجاز بلرزه. و اینم بگم که هندلینگش از 206 تندر و پرشیا 405 بهتره

alireza_qiau

عضو جدید
و سرسیلندر هاشون خورده(گود)میشند اگه گفتین واسه چی اینجوری میشند؟

فکر کنم به این دلیل باشه که ایران خودرو در چندین سال سعی کرد خودش سرسیلندر را تولید کنه و این سر سیلندر در مقابل قدرتی که از سیلندرها خارج می شد ضعیف بود

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به طور کلی از بین این چند تا ماشین به نظر من سمند (lx) و 206 رو بیشتر میپسندم.
بستگی به کاری که میخوای ازش بکشی داره
سمند محکم تره مصرفش هم بیشتره نسبت به206 ، از نظر فرمان پذیری 206 بهتر از سمنده،
206 شتابش بیشتره و نرم تره مصرفش هم کمتره (هر 100 کیلومتر حدود 10 لیتر)
سمند فضای داخلیش خیلی راحت تر از 206 هستش (البته 206 معمولی sd رو نمیدونم)، مثلا صندلی عقب 206 تنگ تر از سمنده، صندوق عقب هم که معلومه کدوم بیشتره.
بازهم میگم بستگی به کاربردش داره، والا خودم هم نمیدونم کدومش رو انتخاب کنم، ولی به نظر من سمند برای خانواده بهتره و 206 برای مجردی!

alireza_qiau

عضو جدید
به طور کلی از بین این چند تا ماشین به نظر من سمند (lx) و 206 رو بیشتر میپسندم.
بستگی به کاری که میخوای ازش بکشی داره
سمند محکم تره مصرفش هم بیشتره نسبت به206 ، از نظر فرمان پذیری 206 بهتر از سمنده،
206 شتابش بیشتره و نرم تره مصرفش هم کمتره (هر 100 کیلومتر حدود 10 لیتر)
سمند فضای داخلیش خیلی راحت تر از 206 هستش (البته 206 معمولی sd رو نمیدونم)، مثلا صندلی عقب 206 تنگ تر از سمنده، صندوق عقب هم که معلومه کدوم بیشتره.
بازهم میگم بستگی به کاربردش داره، والا خودم هم نمیدونم کدومش رو انتخاب کنم، ولی به نظر من سمند برای خانواده بهتره و 206 برای مجردی!

می بخشید مصرف کدام 206 حدود 10 لیتر در 100 کیلو متر هستش ؟

206 تیپ2 :

حجم موتور 1360 cc

75 اسب بخار

مصرف 6.4 لیتر در 100 km

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
می بخشید مصرف کدام 206 حدود 10 لیتر در 100 کیلو متر هستش ؟

206 تیپ2 :

حجم موتور 1360 cc

75 اسب بخار

مصرف 6.4 لیتر در 100 km

206 اتوماتیک تیپ 6
حجم موتور 1600 سی سی

اگه مصرفش کمتر از 10 هم باشه که دیگه خیلی بهتر از سمند میشه از این نظر...

parsa s

عضو جدید
206 اتوماتیک تیپ 6
حجم موتور 1600 سی سی

اگه مصرفش کمتر از 10 هم باشه که دیگه خیلی بهتر از سمند میشه از این نظر...

مصرف سوخت سمند XU7 هم زير 10 ليتر هستش !! در سيكل تركيبي شهر و جاده حدود 8.5 ليتر در 100 كيلومتر

ولي همونطور كه گفتين مصرف سوخت 206 TU5 كمتره

دستي : 6.6 ليتر در 100 كيلومتر
اتوماتيك : 7.3 ليتر در 100 كيلومتر

homayoon_m

عضو جدید
سلام دوست عزیز. به نظر من 405 و پرشیا رو فراموش کن. به خاطره مصرف سوخت بالا امکانات کم شتاب پایین ارگونومی ضعیف و ایمنی پایین. البته اگر پرشیا elxبگیری خوبه چون موتورش زانتیاس. سمندم که از لحاظ فنی همون پرشیاست اما با ارگونومی بالا تر. میمونه 206 تیپای پایینه 206 زیاد تعریفی نیست اما هم از لحاظ ایمنی هم مصرف سوخت هم هندلینگ و موارد فنی از لحاظ موتور و گیربوکس و خیلی چیزای دیگه از 405 پرشیا و سمند واقا سر تره. تنها عیبش اینه که اگر خوانواده پرجمعیتی هستید برای سرنشین های ردیف عقب و محل بار فزای کمتری رو در اختیار شما قرار میده.

ENG.MOHAMMAD

عضو جدید
خب از مهندسین گرامی خواهشمند است اینارو با هم قیاس کنند و بگن اولویت خرید با کدومش باشه بهتره؟
ایرادات و محاسن فنی مد نظر است
من زیاد سررشته ندارم
ممنون:gol:

با سلام.بهترین ماشین تو بازار تحمیلی ایران تا 20میلیون تومان 405 هست.باقی

محصولات هر کدوم یه ایرادات اساسی دارند.در کل بازار مزخرفی با محصولات

مزخرفتر است.ولی اگه بخای بین این چندتا انتخاب کنی فقط 405 رو میشه روش

حساب کرد.(هم اقتصادی هم سواری و...)

ENG.MOHAMMAD

عضو جدید
من خودم 405 دارم.مصرف سیکل ترکیبی(با بار کامل) 8.5لیتر در 100 کیلومتر.سواری عالی. شتاب بالا.از هر نظر مناسبه

ENG.MOHAMMAD

عضو جدید
سلام دوست عزیز. به نظر من 405 و پرشیا رو فراموش کن. به خاطره مصرف سوخت بالا امکانات کم شتاب پایین ارگونومی ضعیف و ایمنی پایین. البته اگر پرشیا elxبگیری خوبه چون موتورش زانتیاس. سمندم که از لحاظ فنی همون پرشیاست اما با ارگونومی بالا تر. میمونه 206 تیپای پایینه 206 زیاد تعریفی نیست اما هم از لحاظ ایمنی هم مصرف سوخت هم هندلینگ و موارد فنی از لحاظ موتور و گیربوکس و خیلی چیزای دیگه از 405 پرشیا و سمند واقا سر تره. تنها عیبش اینه که اگر خوانواده پرجمعیتی هستید برای سرنشین های ردیف عقب و محل بار فزای کمتری رو در اختیار شما قرار میده.

سلام دوست عزیز.1خورده بیشتر دقت کن. تمام خودروهای ایران مشکل دارند.وانتخاب بین بد و بدتر است. در ضمن مصرف 405 و 206 چندان تفاوتی ندارد.ولی هزینه های 206 کجا و 405 کجا.....

parsa s

عضو جدید
سلام دوست عزیز.1خورده بیشتر دقت کن. تمام خودروهای ایران مشکل دارند.وانتخاب بین بد و بدتر است. در ضمن مصرف 405 و 206 چندان تفاوتی ندارد.ولی هزینه های 206 کجا و 405 کجا.....

مصرف 405 و 206 بيش از 2 ليتر يا 25 درصد با هم تفاوت داره !!!!!! و فك مي كنم اين ميزان بسيار قابل ملاحظه اي هستش در مورد هزينه ها درسته 206 مخارج بالاتري مي طلبه

اما به نظر من بهترين و ارزنده ترين ماشين زير 20 ميليون در ايران ماشيني نيست مگر تندر 90

قدرت خوب : 105 اسب بخار
شتاب عالي در مقايسه با ماشيناي تو اين رنج قيمتي : 10.5 ثانيه
صندوق عقب بسيار جادار : 510 ليتر
مصرف كم
هزينه هاي پايين
امكانات خوب : 2 ايربگ - ABS
قيمت مناسب در مقايسه با ماشيناي ديگه : 15 تومن
فقط به نظر من 2 تا مشكل داره و اونم ظاهر نه چندان دلچسب و ارگونومي پايين كه در برابر مزاياي زيادش ميشه ازش گذشت

بالا