کارنامه ها و رتبه های کنکور ارشد 90

وضعیت
موضوع بسته شده است.

MASS59

عضو جدید
سلام میخواستم بدونم با رتبه 700 کنترل (مخابرت و الکترونیک هم همین طور) بهترین رشته و دانشگاهی که میتونم برم چیه؟با دو درس ماشین و الکترونیک سفید این رتبه رو اوردم می صرفه یک سال دیگه بمونم واسه تهرون بخونم؟

سلام.اگر ساکن تهران هستید و مشکل خوابگاه ندارید.شبانه کنترل امیرکبیر رو بزنید احتمال زیاد میارید.یا شبانه کنترل خواجه نصیر.بعد از کنترل تهران این دو تا دانشگاه کنترلشون عالیه-حتی بهتر از شریف
بهتر از یک سال صبر کردن هست

meisamms

عضو جدید
رتبه

رتبه

به نظر شما با 110 قدرت میشه به روزانه امیر کبیر امیدوار بود؟

MASS59

عضو جدید
به نظر شما با 110 قدرت میشه به روزانه امیر کبیر امیدوار بود؟

سلام . سال 88 دو نفر بارتبه های 80 و 73 قدرت علم و صنعت قبول شدند .حالا با حساب افزایش ظرفیتها باز هم احتمال قبولی امیرکبیر کمه

milad636

عضو جدید
سلام
با رتبه 3500 الکترونیک و غیر انتفاعی 600 و رتبه غیر انتفاعی 400 مخابرات غیر انتفاعی میشه رو سجاد و مجازی حساب کرد.

abbas65

عضو جدید
بالاخره با رتبه 2423 قدرت امیدی به قبولی هست ؟ اگه هست کجا؟میشه مالک اشتر قبول شد؟ با افزایش ظرفیت هم که حساب کنیم با رتبه 1600 قدرت پارسال کجا قبول شدن؟ لصفا هر کی اطلاعات داره کمک کنه.ممنون :cry:

anoosh.dini

عضو جدید
اينم كارنامه من، امسال آزمايش شركت كرده بودم، رشته ام قدرت، ارشد ميخوام اگه بشه همين گرايش ادامه بدم. اميدوارم سال ديگه بهتر بشم...
kar.jpg

HESLER

عضو جدید
بالاخره با رتبه 2423 قدرت امیدی به قبولی هست ؟ اگه هست کجا؟میشه مالک اشتر قبول شد؟ با افزایش ظرفیت هم که حساب کنیم با رتبه 1600 قدرت پارسال کجا قبول شدن؟ لصفا هر کی اطلاعات داره کمک کنه.ممنون :cry:

من خودمم مثل تو هستم .بعضی ها میگن نه و بعضی آره..من دادم به یکی از استادام برام تعیین رشته کنه گفت که الک و مخا شبانه قبولی.رشبانه اره دور رو که خیلی امید داد.
فقط قبولی کنترل سخته

MASS59

عضو جدید

سلام
یه یادآوری کوچیک در مورد ارزش رتبه هر گرایش:
رتبه های الکترونیک و مخابرات و کنترل و مهندسی پزشکی خیلی به هم نزدیک هستند و خیلی همپوشانی دارند. پس یه نفر که رتبه 800 الکترونیک آورده, واقعا همه 800 نفری که جلوتر از اون هستند"الکترونیکی" نیستند.مثلا ممکنه نفر 100 ام رتبه اش در کنترل 80 باشه و کنترل رو انتخاب کنه یا....
اما گرایش قدرت از اونجایی که درسهای ضریب دارش با هر گرایش دیگری حداقل دو درس اختلاف داره, پس کسی که برای رشته دیگه رتبه خوب آورده خیلی بعید هست که برای قدرت هم رتبه خوب اورده باشه.مثلا من در چهار گرایش تک رقمی بودم و در مخابرات رتبه 12 ولی در قدرت رتبه 222!
پس قدرتیها فقط با خودشون رقابت دارند و رتبه 100 قدرت باید بدونه که تقریبا همه 100 نفری که جلوتر از اون هستند قدرتی هستند و قدرت رو انتخاب میکنند.برای همین مثلا رتبه 100 الکترونیک یا مخابرات یا کنترل یا مهندسی پزشکی حتما یکی از دو دانشگاه شریف یا تهران رو میاره ولی رتبه 100 قدرت شاید علم و صنعت هم نیاره

متاسفانه رتبه 2400 قدرت امیدی نباید داشته باشید. مگر غیر انتفاعی ها که بدلیل پولی بودن خیلی نظم مشخصی نداره

MASS59

عضو جدید
مشاهده پیوست 54858
سلام
بهترین رشته و دانشگاهی که میتونم برم چیه؟(شبانه نه)

سلام
بهترین رشته که البته بستگی به علاقه تون داره.
ولی اگر به مهندسی پزشکی علاقه داشته باشید(که توصیه میکنم داشته باشید!) روزانه بیوالکتریک امیرکبیر رو میارید.پروفسور گلپایگانی رو از دست ندید!

milad636

عضو جدید
با رتبه 3500 الکترونیک و غیر انتفاعی 600 و رتبه غیر انتفاعی 400 مخابرات غیر انتفاعی میشه رو سجاد و مجازی

anarion

عضو جدید
سلام
تبریک میگم
اگر ممکنه درصدها و رتبه هاتون رو بنویسید

کنترل تهران روزانه قبولی.شک نکن
ممنون بابت تبریک ولی قبل از امتحان انتظار خیلی بهتر از اینو داشتم
مشاهده پیوست 54859
شما مطمئنید روزانه قبولم؟ آخرین رتبه روزانه سال قبل چند بوده؟ به نظر شما چند نفر غیر کنترلی قبل از من هستن؟

MASS59

عضو جدید
ممنون بابت تبریک ولی قبل از امتحان انتظار خیلی بهتر از اینو داشتم
مشاهده پیوست 54859
شما مطمئنید روزانه قبولم؟ آخرین رتبه روزانه سال قبل چند بوده؟ به نظر شما چند نفر غیر کنترلی قبل از من هستن؟

تا دو سه سال قبل حداکثر رتبه 40 الی 45 قبول میشدند که پارسال با کمال تعجب رتبه 110 هم روزانه قبول شده بوده(البته احتمالا به دلیل همپوشانی و مشابهت بین رتبه های سه گرایش اصلی مخابرات-الکترونیک و کنترل بوده)
امسال هم به نظر میرسه همپوشانی رتبه ها زیاد باشه(میتونید چند نمونه کارنامه بویژه رتبه های بالا رو ببینید که رتبه سه گرایششون نزدیک به هم هست).پس شاید یک سوم نفرات جلوتر از شما کنترلی باشند.

MASS59

عضو جدید
تا دو سه سال قبل حداکثر رتبه 40 الی 45 قبول میشدند که پارسال با کمال تعجب رتبه 110 هم روزانه قبول شده بوده(البته احتمالا به دلیل همپوشانی و مشابهت بین رتبه های سه گرایش اصلی مخابرات-الکترونیک و کنترل بوده)
امسال هم به نظر میرسه همپوشانی رتبه ها زیاد باشه(میتونید چند نمونه کارنامه بویژه رتبه های بالا رو ببینید که رتبه سه گرایششون نزدیک به هم هست).پس شاید یک سوم نفرات جلوتر از شما کنترلی باشند.

ضمنا افازیش ظرفیت از دو سه سال پیش تا حالا هم خیلی زیاد بوده.برای مثال کنترل تهران سال 86 فقط 10 نفر روزانه میگرفته-سال 87 یازده نفر-سال 89 شانزده نفر-و امسال 21 نفر روزانه! بعلاوه 8 نفر شبانه

فایل ضمیمه هم مشکل داره

HESLER

عضو جدید
سلام من رتبم 62 کنترل شده میخواستم بدونم احتمال اینکه دانشگاه تهران(روزانه یا شبانه) رو نیارم چقدره؟

خیلی جالبه من همه درصدام ازین دوست رتبه 62 کنترلی بیشتره ولی.........
ریاضی 35
مدار 28
تجزیه 36
کنترل 24
ماشین 10
الک 9
زبان -6 زبان منفی زدم!!
حالا یا کارنامه من اشتباه شده یا کارنامه دوستمون یا هر جفتش!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
الک 2800
مخا 2700
کنترل 2400
پزشکی 2300

حالا بگین جایی قبول میشم (بجز غیر انتفاعی)
بقول بعضی بچه ها اگه 2400 امسال معادل 1700 پارسال باشه کنترل شبانه هم دیگه قبول نیستم یعنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چرا آخه؟؟

اگه واقعا کسی ((((پارسال))) با 1700 کنترل و 2000 الک و مخا قبول شده یه ندا بهم بدین.هنوز انتخاب رشته نکردم

منتظر جواب مهندسای با مرام هستم.......................

آخرین ویرایش:

mansoormin

عضو جدید
این که گفته میشه برای دانشگاه های شرایط خاص مثل شهید ستاری ماک اشتر و ... امکان خروج از کشور وجود نداره تا زمانی هست که در تعهد خدمت آنها هستی یا در حالت کلی هست؟یعنی من مثلا فوق رو در یکی از این دانشگاهها بگیرم و بخوام برای دکترا از کشور خارج شم امکانش نیست؟یعنی تا آخر عمرمون باید از کشور خارج نشیم؟
از دوستان کسی هست اطلاع داشته باشه

sezar_smr

عضو جدید
مخابرات:1108
زبان: 24%
ریاضی: 41%
مدار: 43%
کنترل: 2%
مغناتیس: 34%
سیگنال: 32%
سلام به همگی
کسی میدونه ترتیب دانشگاههای شهرستان -غیر تهران- برا ارشد مهندسی برق-گرایش مخابرات به چه صورت هست؟
مثلا دانشگاه کرمان بهتره یا یزد؟؟
اگه جوابمو بدید خیلی ممنون میشم.
موفق باشید.

MohandesSaem

کاربر بیش فعال
مخابرات:1108
زبان: 24%
ریاضی: 41%
مدار: 43%
کنترل: 2%
مغناتیس: 34%
سیگنال: 32%
سلام به همگی
کسی میدونه ترتیب دانشگاههای شهرستان -غیر تهران- برا ارشد مهندسی برق-گرایش مخابرات به چه صورت هست؟
مثلا دانشگاه کرمان بهتره یا یزد؟؟
اگه جوابمو بدید خیلی ممنون میشم.
موفق باشید.

سلام مهندس
لطفا شهرهای مورد نظرتون را بفرمائید تا ترتیب دانشگاه هارا عرض کنم....فعلا در مورد همین دو دانشگاه چند مورد را اشاره میکنم و تصمیم با شما....جاهای بهتری هم میتوانید که قبول بشیدا....شبانه شیراز و فردوسی و روزانه صنعتی سهند تبریز و همشون هم دکتری دارند و کلان شهر هستند.....

هر دو پزد و کرمان شهرهای گرم و خشکی هستند.... دانشگاه یزد دکتری برق مخابرات-سیستم و میدان دارد......کرمان شهر مرزی و متاسفانه ترانزیت مواد مخدر که روی شهر و بعضی از جوانانش و نه همه خدای نکرده هم کمی تاثیر گذاشته....و دکتری برق نداره دانشگاه کرمان.
موفق باشید.

ysh71222

عضو جدید
با سلام با رتبه 628 مخابرات کدام دانشگاه روزانه در تهران و همچنین کدام دانشگاه شبانه در تهران قبول می شود؟

MohandesSaem

کاربر بیش فعال
با سلام با رتبه 628 مخابرات کدام دانشگاه روزانه در تهران و همچنین کدام دانشگاه شبانه در تهران قبول می شود؟

سلام...
روزانه شاهد و مالک اشتر و شبانه علم و صنعت و خواجه نصیر و تربیت مدرس و شهید بهشتی. مخابرات -امن روزانه علم و صنعت شاید.
موفق باشید.

ysh71222

عضو جدید
با تشکر از پاسخگوییتان
یعنی امکان قبولی در روزانه خواجه نصیر و یا تربیت مدرس وجود ندارد؟
در مورد بازار کار گرایش سیستم و میدان چه نظری دارید؟

MohandesSaem

کاربر بیش فعال
با تشکر از پاسخگوییتان
یعنی امکان قبولی در روزانه خواجه نصیر و یا تربیت مدرس وجود ندارد؟
در مورد بازار کار گرایش سیستم و میدان چه نظری دارید؟

خواهش میکنم...
20 تا انتخاب اولتون را براساس علاقه بزنید و از شریف شروع کنید بیایید پایین....

خیلی قول نمیدم.... سال قبل که نشده بود.

اول سیستم هارو بزن.... رتبه های برتر مخابرات اول سیستم هارو میزنند....سیستم اول و بعد میدان.....سیستم بهتره از میدان.

mansoormin

عضو جدید
این که گفته میشه برای دانشگاه های شرایط خاص مثل شهید ستاری ماک اشتر و ... امکان خروج از کشور وجود نداره تا زمانی هست که در تعهد خدمت آنها هستی یا در حالت کلی هست؟یعنی من مثلا فوق رو در یکی از این دانشگاهها بگیرم و بخوام برای دکترا از کشور خارج شم امکانش نیست؟یعنی تا آخر عمرمون باید از کشور خارج نشیم؟
دوستان کسی نمیدونه جریان این موضوع رو؟ یه سوال دیگه هم داشتم با 1700 مخابرات کجا میشه قبول شد روزانه باشه خیلی بهتره (روزانه زاهدان رو میدونم قبول میشم غیر از زاهدان) الکترونیک هم 1900 شدم؟ این جریان دانشگاه مجازی علم و صنعت چیه من که پیام نور رو انتخاب نکردم نمی تونم بزنم؟با این رتبه مجازی رو قبول میشم ؟

mehdidadkhah

عضو جدید
مهندس MASS59 به نظر شما رتبه 714 مخابرات , رتبه 1800 قدرت را آورده بنابراین می توان گفت از بین 1799 نفری که در بین رتبه های قدرت از هر 11 نفر حدود 4.5 نفر از سایر گرایش ها هستند ( البته این فرضیه فقط تا رتبه های حدود 1700 قابل استناد است .

haydar1986

عضو جدید
با عرض سلام خدمت دوستان...
رتبه بنده امسال 1570 قدرت شده متاسفانه...
با توجه به اینکه امسال بیشتر از 100 نفر به ظرفیت برق قدرت اضافه شده، واسه کدام یک از دانشگاه های زیر شانس دارم ؟
خواهش می کنم هر کسی که اطلاعاتی داره، مطرح کنه و خانواده ای رو از نگرانی در بیاره !!!
شبانه شاهد، شبانه چمران، شبانه سمنان، شبانه زنجان و شبانه صنعتی شاهرود

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا