چرا وقتی به کسی میگوییم دوستت دارم از ما بدش میاید؟

R o o z b e h

عضو جدید
من میگم واسه اینه که اکثر دختر پسرا (دانشجوها) تو یه سنی هستن که وقتی باهم رابطه شون صمیمی تر میشه یکی از طرفین معمولا طرف مقابل رو بعنوان گزینه ازدواج در نظر میگیره (چون بلاخره یه چیزایی تو وجود طرف مقابل بوده که جذبش شده!) و وقتی که احساسش رو به طرف مقابل میگه ممکنه جواب درستی رو دریافت نکنه و حتی دوستیشون هم بهم بخوره.
به نظر من چون تکلیفمون با این دوستی ها مشخص نیست همچین اشتباهاتی هم برداشت میشه و هیچ کاریشم نمیشه کرد.

چون دوستان تجربه هاشون رو گفتن منم بگم!:D
من با دوتا از دخترای دانشگاه صمیمی شدم (نه دوست صمیمی!! اشتباه نگیرید!ارتباطم با اونا نسبت به بقیه دخترا بیشتر بود)
من فقط بعنوان یه همکلاسی با اونا ارتباط داشتم ولی اونا فک میکردن که من قصد ازدواج باهاشون دارم!!
تا متوجه این قضیه شدم جدی بهشون گفتم همچین قصدی ندارم و بهتره که باهم نباشیم چون ممکنه یک نفر دیگه شمارو واسه ازدواج درنظر داشته باشه و خوب نیست که ما باهم باشیم.
چون این قضیه واسه خودم پیش اومد که یه دختری رو دوست داشتم یه مدت رفتارش رو زیر نظر داشتم همینکه میخواستم پیشنهاد بهش بدم دیدم که با یکی از دوستام دوست شده و دیگه بیخیالش شدم البته هنوزم همکلاسیم هست!.
پس اگه میخواید این تجربه رو نداشته باشید باید قصدتون از دوست شدن رو بدونید!!

SIrani

عضو جدید
فکر می‌کنم واسه اینکه دختره مطمئن نیست می‌خواد با این ازدواج کنه یا نه.... وقتی‌ یهو از دهن طرف مقابل میشنوه یهو حس می‌کنه داره جدی می‌شه و احساس بدی بهش دست میده...چون نمی‌دونه چی‌ کار باید بکنه و نمیخواد طرف مقابلم اذیت کنه ترجیح میده قطع رابطه کنه.
علاوه بر این...
اکثر دخترا حتی اونایی که خودشون رو یه جورایی تافته جدا بافته می دونن، به یه سری چیزا پایبندن البته این برای مواقعی هست که به طرف برای ازدواج فکر کرده باشه.... برای مثال اکثراً میخان که اگه طرف مقابلشون جدی هست، با خانواده ش جلو بیاد....
در غیر اینصورت چندتا برداشت براشون پیش میاد...
یکی اینکه طرف مقابل ببخشید از اصطلاحی که به کار می برم، داره دون می پاشه برای رابطه ای صمیمی تر که مورد تائید نیست...
یکی دیگه اینکه حرف جدی ای نزده فقط برای خوشایند دختر گفته...
یا در صورتیکه با خانواده مشورت نکرده باشه، ممکنه دختر مورد قبول خانواده قرار نگیره یا اینکه مورد اتهام قرار بگیره...
و خیلی از دو به شکی های دیگه که ممکن پیش بیاد...
در این صورت اگه دختره واقعاً پسره رو دوست داشته باشه، حتی اگه قطع رابطه کرده باشه با پسره، ولی بازم منتظر یه حرکت جدی تره....

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه زیباست آنچه دور است و دست نیافتنی ... وچه طعم گسی دارد وصال. میدوی, تلاش میکنی, گریه میکنی, زجر میکشی به مقصد که رسیدی ناگهان میلرزی, ته دلت خالی میشود, دلت برای انتظار تنگ میشود. دلت برای دلهره ها تنگ میشود...

bahar687

عضو جدید
بنظرم گاهي برا بعضيا اينكه دست نيافتني باشن زيبا و لذت بخش...وقتي ابرازش ميكنين لابد همه چي حالت مرموز خودشو از دست ميده و تكراري ميشه....
البته شايد:lol::lol::lol::twisted::twisted:

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
عجب بساطی داریم با بعضیا!
چرا خیلیا فکر میکنن جمله " دوستت دارم" یعنی اینکه میخام باهات ازدواج کنم؟؟؟؟
زشته بابا!
خجالتم خوب چیزیه!
مادر شما وقتی شما رو دوست داره یعنی اینکه میخاد باهاتون ازدواج کنه؟
یا اینکه شما یکی از دوستای هم جنس خودتونو دوست دارید یعنی اینکه میخاید باهاش ازدواج کنید؟

یه کم منطقی باشید!

شهریاری 2

کاربر ممتاز
:surprised:
پایینش که بی ربط نبود:evil::evil::evil:
هرچی میکشیم از دست شما دختراس:wallbash:

واقعا!!!
هرکاری کنی ، هرجایی باشی، هرکسی باشی، بازم از دست دخترا باید یه عذابی بکشی!
ولی با این وجود نمیشه بدون دخترا زندگی کرد!
به نظرم توی دنیایی که دتخر نباشه، باید یه قبر کند، رفت خوابید توش!
ولی بازم امان از دخترا!

شهریاری 2

کاربر ممتاز
چه زیباست آنچه دور است و دست نیافتنی ... وچه طعم گسی دارد وصال. میدوی, تلاش میکنی, گریه میکنی, زجر میکشی به مقصد که رسیدی ناگهان میلرزی, ته دلت خالی میشود, دلت برای انتظار تنگ میشود. دلت برای دلهره ها تنگ میشود...

اره واقعا!
به به!
دلم حسابی گرفت!
من خیلی برام پیش اومده!

ایران86

کاربر فعال
واقعا درسته...
نمی خوام فکر کنین که چون دخترم این زوری حرف می زنم ولیاین موضوع بیشتر در مورد پسرا صحت داره
من بارها شنیدم که می گن تا وقتی دختری براشون جذابه حس کنن دست نیافتنیه وقتی که قلب دختره تسخیر شد دیگه براشون جذابیت خاصی نداره
نمونش فیلم زن ها فرشته اند
به نظر منم درسته.....

controlqueen

عضو جدید
من که این داستانوشنیدم فهمیدم این جمله دکترشریعتی درباره زنها هم صادفه که میگه.(مردان درمسیر عشق به وسعت نامتناهی نامردن گدایی عشق میکنن تازمانی که به تسخیرقلب زن مطمئن نیستن اما زمانی که مطمئن شدن نامردی رادرکمال مردانگی بجا می آورند.)

mitra212

عضو جدید
جالب بود...بله تا وقتی نشنوی تشنه ی شنیدنشی ولی به محض اینکه بشنوی دیگه واست عادی میشه...جذابیت همه چیز در نگفتنش شده متاسفانه...ولی با عرض معذرت از آقایون در مورد پسرا بیشتر صدق میکنه اینو تجربه ثابت کرده...خودشونو واسه یه دختر میکشن ولی تا به دستش اوردن..تا فهمیدن دختره دوسش داره ول میکننو میرن دنبال یه دختر مغرور...و این داستان ادامه دارد..هزارها غرور توسط یک پسر شکسته می شود...!!!

irpersian20

عضو جدید
[h=6]دختر گفت: بشمار.
پسرک چشمانش را بست و شروع کرد به شمردن: یک، دو، سه، چهار...
دخترک رفت پنهان شود، آنطرف تر پسر دیگری را دید که گرگم به هوا بازی می کند، برّه شد و با گرگ رفت.
پسرک قصّه هنوز میشمارد .... !
[/h]

sara.ceramic

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من خود شخص هم دلیلشو نمیدونه ...

مثلا در مورد خودم، یکی بود که قبلا ازش بدم نمیومد ولی از وقتی بهم ابراز علاقه کرده، انقدر بدم میاد ازش که نمیخوام ریختشو ببینم !!!

دلیلشم نمیدونم :smile:

anna.esfa

عضو جدید
به نظرم شروع یه رابطه می تونه بدون گفتن دوست دارم یا می خوام باهاتون آشنا بشم باشه البته طولانی نشه این طوری اگه طرف دوستون هم نداشته باشه خیلی آروم باهم آشنامی شید بعددوحالت داره یا دوستون داره یانداره وهیچ کس غرورش نمی شکنه. درسته یا نه؟ امروز به این نتیجه رسیدم!:w08:

ensan1

عضو جدید
من یه دوستی داشتم که با یه دختر خانمی دوست بود, من و سایر دوستان وقتی این دوتا رو با هم میدیدیم همه رو این مطلب صحه میذاشتیم که دختره از پسره خوشش میاد. راستش این دوست ما هم از این دختر خانم خوشش میومد اما هیچ وقت بهش چیزی در این باره نگفت و فقط سعی میکرد دوستی معمولیش رو ادامه بده تا اینکه یه روزی من از طریق دوست این خانم متوجه شدم که دختر خانم قصه ما واقعا به این دوست آقا پسر ما علاقمند هست پس من و بکس این دوستمون رو تشویق کردیم تا بره و حرف دلش رو به این دختر خانم بزنه و بهش ابراز علاقه کنه, دوستمون هم قبول کرد.
فردای اون روز دوستم رو دیدم که پکر نشسته, رفتم گفتم چی شده؟ جواب داد : وقتی بهش ابراز علاقه کردم گفت دوستی من و تو فقط یه دوستی معمولی هست و من به تو هیچ علاقه ای ندارم... ما همه اینجوری شدیم:eek:

از این دست داستانها هم زیاد دیدم و هم زیاد شنیدم( و همچنین برعکس این داستان رو هم دیدم که پسری در کف یک دختر بود یه روز دختره اومد بهش ابراز علاقه کرد, اون آقا بادی به غبغب انداخت و گفت ما بهتره فقط دوستای معمولی باشیم!!!!! )

میخوام بپرسم چرا اینجوریه؟ چرا وقتی به یه نفر میاد و ابراز علاقه میکنه, در اکثر موارد جذابیتش برامون از بین میره؟ اینی که میگم بارها واسه خودم هم پیش افتاده هر دو حالتش! واقعا چرا؟

چون فقط همون جذابیت اولیه باعث این ارتباط شده بود

"عشق تازگی"

.angel.

عضو جدید
کاربر ممتاز
تاپیک خیلی جالبیه ولی متاسفانه جای یه منبع علمی خالیه!
آخه من خودمم این مشکل رو داشتم و دارم و اتفاقا توی یه سایت روانشناسی تونستم خیلی چیزا رو بفهمم.اگه پیداش کردم حتما میذارمش براتون;)

ensan1

عضو جدید
آخه من خودمم این مشکل رو داشتم و دارم و اتفاقا توی یه سایت روانشناسی تونستم خیلی چیزا رو بفهمم.اگه پیداش کردم حتما میذارمش براتون;)

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...-شناسی-روابط-دختر-و-پسر-دکتر-میثاق?highlight=

ensan1

عضو جدید

با فرض صادق بودن دو طرف رابطه ، این جور عشق ها !! یا عشق نیاز هستند یا عشق تازگی

چون در یک رابطه درست ابراز علاقه باعث پایداری و بهتر شدن رابطه میشه نه نابودی....

شدت عشق هیچ اهمیتی نداره سلامت عشقه که مهمه والا روزانه 1000 نفر عاشق میشن اما به نظرتون چند نفر عاشق میمونن؟

روزانه هزار نفر قربون صدقه آدم میرن هی قربونت برم ،عزیزم ،فدات بشم...میگن خب تابلوی دیگه دروغه یا حداقلش از ته دل نیست

عشق گفتنی نیست تزریقی و تحمیلی هم نیست نمیتونیم بگیم خواهش میکنم دوستم داشته باش

حس کردنیه،فهمیدنیه باید درکش کنی و این مرحله صورت نمیگیره مگر اینکه دو نفر شناخت داشته باشن از هم....

آخرین ویرایش:

glosi

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من یه دوستی داشتم که با یه دختر خانمی دوست بود, من و سایر دوستان وقتی این دوتا رو با هم میدیدیم همه رو این مطلب صحه میذاشتیم که دختره از پسره خوشش میاد. راستش این دوست ما هم از این دختر خانم خوشش میومد اما هیچ وقت بهش چیزی در این باره نگفت و فقط سعی میکرد دوستی معمولیش رو ادامه بده تا اینکه یه روزی من از طریق دوست این خانم متوجه شدم که دختر خانم قصه ما واقعا به این دوست آقا پسر ما علاقمند هست پس من و بکس این دوستمون رو تشویق کردیم تا بره و حرف دلش رو به این دختر خانم بزنه و بهش ابراز علاقه کنه, دوستمون هم قبول کرد.
فردای اون روز دوستم رو دیدم که پکر نشسته, رفتم گفتم چی شده؟ جواب داد : وقتی بهش ابراز علاقه کردم گفت دوستی من و تو فقط یه دوستی معمولی هست و من به تو هیچ علاقه ای ندارم... ما همه اینجوری شدیم:eek:

از این دست داستانها هم زیاد دیدم و هم زیاد شنیدم( و همچنین برعکس این داستان رو هم دیدم که پسری در کف یک دختر بود یه روز دختره اومد بهش ابراز علاقه کرد, اون آقا بادی به غبغب انداخت و گفت ما بهتره فقط دوستای معمولی باشیم!!!!! )

میخوام بپرسم چرا اینجوریه؟ چرا وقتی به یه نفر میاد و ابراز علاقه میکنه, در اکثر موارد جذابیتش برامون از بین میره؟ اینی که میگم بارها واسه خودم هم پیش افتاده هر دو حالتش! واقعا چرا؟

دنیا تا بوده همین بوده !!!!!!!!! به هرکی بگی دوست دارم میزاره میره . اونوقته که باید بگی به درک که رفت

Chakavak*

عضو جدید
به نظرم شروع یه رابطه می تونه بدون گفتن دوست دارم یا می خوام باهاتون آشنا بشم باشه البته طولانی نشه این طوری اگه طرف دوستون هم نداشته باشه خیلی آروم باهم آشنامی شید بعددوحالت داره یا دوستون داره یانداره وهیچ کس غرورش نمی شکنه. درسته یا نه؟ امروز به این نتیجه رسیدم!:w08:
بچه ها این جوری می شه؟ این که این دوستمون می گه می شه؟ یعنی دوطرف شروع به اشنا شدن کنن بدون اینکه کسی درخواستی کرده باشه. خواهشاجواب بدید.:w29:

samad kaghazloo

عضو جدید

این دوستتون هم ماشالا چقد صبور بوده..خب وقتی میدونه طرف از خوشش میاد چه لزومی داره بره و خودشو کوچیک کنه..اکثر این خانومای نسبتا محترم با همین جمله همیشگی که ما فقط یه دوست معمولی هستیم شروع می کنند..واقعیتش اینه که,معمولا کسایی که این حرفو میزنند خودشون بیشتر خواهان این رابطه هستند.و بعد تو دلشون یه همچین آشوبی به پاس:w14:

mostang99

عضو جدید
اینو تا حالا نشنیده بودم
اگه ادما ظرفیت شون رو بالا ببرن هیچ وقت به خاطر ابراز علاقه ی
یک نفر از کسی بدشون نمیاد ، این به نظر من بی احترامی به احساس
اون ادم است
ما اگه از طرف خوشمون نیومد میتونیم بهش بگیم و بابت احساسش نسبت به خودمون ازش تشکر کنیم ،همین