چرا وقتی به کسی میگوییم دوستت دارم از ما بدش میاید؟

sima_n

عضو جدید
شاید به خاطره این باشه که وقتی به یک نفر می گوییم دوست داریم اون رو اون با خودش می گه این که من رو دوست داره برم با یکی دیگه دوست شم این شخصی هر وقتی که بخواهم برای من می میره این طرز فکر اشتباه است .وقتی می بینی یکی شما رو خیلی دوست داره به کار هاش نگاه کن متوجه خواهی شد که کار هایی که داره انجام می دهد بیشتر برای توجه شما ست
من خودم اگه یک نفر من رو دوست داشته باشه منم بهش می گم که دوستش دارم و هیچ وقت به اون خیانت نمی کنم

خوب وقتی کسی ادمو دوست داشته باشه اما خودت از ته دل دوسش نداشته باشی میشه این دل و زور کرد مگه؟
اینکه بخوای دلتو وادار کنی که دوسش داشته باشی میشه خیانت
بچه ها اگه واسه شما همچین چیزی پیش بیاد چیکار میکنید؟؟؟

arashlolos

عضو جدید
اگه پسر کامل دوس داشته باشه طرفو 90 درصد قضیه حله
دختره هم بصورت طبیعی دوستش خواهد داشت به شرطی که واقعا بدش نیاد از پسره

Setareh_madness

عضو جدید
من یه دوستی داشتم که با یه دختر خانمی دوست بود, من و سایر دوستان وقتی این دوتا رو با هم میدیدیم همه رو این مطلب صحه میذاشتیم که دختره از پسره خوشش میاد. راستش این دوست ما هم از این دختر خانم خوشش میومد اما هیچ وقت بهش چیزی در این باره نگفت و فقط سعی میکرد دوستی معمولیش رو ادامه بده تا اینکه یه روزی من از طریق دوست این خانم متوجه شدم که دختر خانم قصه ما واقعا به این دوست آقا پسر ما علاقمند هست پس من و بکس این دوستمون رو تشویق کردیم تا بره و حرف دلش رو به این دختر خانم بزنه و بهش ابراز علاقه کنه, دوستمون هم قبول کرد.
فردای اون روز دوستم رو دیدم که پکر نشسته, رفتم گفتم چی شده؟ جواب داد : وقتی بهش ابراز علاقه کردم گفت دوستی من و تو فقط یه دوستی معمولی هست و من به تو هیچ علاقه ای ندارم... ما همه اینجوری شدیم:eek:

از این دست داستانها هم زیاد دیدم و هم زیاد شنیدم( و همچنین برعکس این داستان رو هم دیدم که پسری در کف یک دختر بود یه روز دختره اومد بهش ابراز علاقه کرد, اون آقا بادی به غبغب انداخت و گفت ما بهتره فقط دوستای معمولی باشیم!!!!! )

میخوام بپرسم چرا اینجوریه؟ چرا وقتی به یه نفر میاد و ابراز علاقه میکنه, در اکثر موارد جذابیتش برامون از بین میره؟ اینی که میگم بارها واسه خودم هم پیش افتاده هر دو حالتش! واقعا چرا؟

چون جو میگیره ادمو

arashlolos

عضو جدید
وقتي دختري با يه پسر حرف ميزنه ممكنه طرز حرف زدن و قيافه طرف اون دختر رو جذب كنه و دختره بدش نمياد كه از طرف مقابل پيشنهاد دوستي عميق تري رو بشنوه . وقتي اين اتفاق ميوفته خوب دوستي قراره بيشتر شه بنابراين دختر دقيق تر جوانب رو در نظر ميگيره مثل خانواده ، اخلاق پسر و طرز برخوردش با ديگران، وضعيت مالي و............. بنابراين اگه يه چيزي اين وسط بلنگه از نظر دختر اون دوستي فقط يه دوستي ساده باشه بهتره:w16::w16::w16:
پس چی میخوای اصلا نلنگه؟؟؟
شاهزاده رویاها با اسب سفید خوبه؟؟؟؟؟؟؟

termah

مدیر بازنشسته
پس چی میخوای اصلا نلنگه؟؟؟
شاهزاده رویاها با اسب سفید خوبه؟؟؟؟؟؟؟

دوست عزيز اشتبا برداشت نكنيد من نگفتم همه چيز بايد عالي باشه گفتم اين موارد با اون چيزي كه تو فكر اون دختر هست تفاوت زياد نداشته باشه مثلا خود من نميتونم تو يه خانواده پر جمعيت زندگي كنم خوب وقتي پسري ميگه ما 9 تا بچه هستيم به نظرت من بايد قبول كنم. اون اول كه عشق نيست فقط يه علاقست پس بهتره همون اول تموم شه تا بخواد دوستي بيشتر شه و بعد دردسرا زياد شه:smile:

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه پسر کامل دوس داشته باشه طرفو 90 درصد قضیه حله
دختره هم بصورت طبیعی دوستش خواهد داشت به شرطی که واقعا بدش نیاد از پسره
به طرف گفتن با کی می خوای ازدواج کنی؟
گفت: با دختر پادشاه
گفتند: چرا مزخرف می گی؟
جواب داد: مهم دختر و پسرند. من راضی پس 50% قضیه حل شده. فقط مونده رضایت دختره

arashlolos

عضو جدید
دوست عزيز اشتبا برداشت نكنيد من نگفتم همه چيز بايد عالي باشه گفتم اين موارد با اون چيزي كه تو فكر اون دختر هست تفاوت زياد نداشته باشه مثلا خود من نميتونم تو يه خانواده پر جمعيت زندگي كنم خوب وقتي پسري ميگه ما 9 تا بچه هستيم به نظرت من بايد قبول كنم. اون اول كه عشق نيست فقط يه علاقست پس بهتره همون اول تموم شه تا بخواد دوستي بيشتر شه و بعد دردسرا زياد شه:smile:

اوکی!
منم همین مشکلو داشتم یه خونواده 4 نفر دخمل داشت منم خاطرخواه کوچیکشون ولی دوس ندارم در آینده رقیب داشته باشم هرچند که همشونو میزنم کنار
اون اول كه عشق نيست فقط يه علاقست
حالا اون عشق چیه که میگید اون یه علاقست

arashlolos

عضو جدید
به طرف گفتن با کی می خوای ازدواج کنی؟
گفت: با دختر پادشاه
گفتند: چرا مزخرف می گی؟
جواب داد: مهم دختر و پسرند. من راضی پس 50% قضیه حل شده. فقط مونده رضایت دختره

به شرطی که واقعا بدش نیاد از پسره
این یعنی 50 درصد دختر شاه حالا از هر لحاظ میخواد باشه

termah

مدیر بازنشسته
اوکی!
منم همین مشکلو داشتم یه خونواده 4 نفر دخمل داشت منم خاطرخواه کوچیکشون ولی دوس ندارم در آینده رقیب داشته باشم هرچند که همشونو میزنم کنار

حالا اون عشق چیه که میگید اون یه علاقست

پس يكي يدونه ميخواي:biggrin::biggrin:

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
عشق و فداکاری پس در قالب چی اتفاق میوفته؟ با اون قسمت از حرفت موافقم که گقتی دوستت دارم بعد از ازدواج مفهوم پیدا میکنه و ارزش داره.

اما در رابطه با تاپیک باید بگم دو چیز اصلی باعث میشه که تا ماها در مقابل ابراز علاقه دیگران اینجور گارد بگیریم

یکی آماده نبودن خود ما هست, یعنی ما طرف مقابلمون رو دوست داریم, نسبت بهش کشش جنسی و عاطفی داریم اما درست موقعی که رابطه رنگ و بوی جدی به خودش میگیره و صحبت تعهد احساسی و اخلاقی میشه پا پس می کشیم - اونم با این جمله که ما بهتره فقط دوستای معمولی باشیم - چون میترسیم, چون حس میکنیم آماده نیستیم. اما راه حلش اینه که اگه واقعا طرف مقابلمون رو دوست داریم, باید اینقد قوی باشیم , اینقد مصمم باشیم و اینقدر تمرین کنیم, حالا که خودش اومده ابراز علاقه کرده ما عقب نشینی نکنیم.

اما دلیل دوم این گارد گرفتن ها در مقابل ابراز علاقه ها که این یکی بیشتر مختص دختر ها هست اینه که به محض اینکه کسی نسبت بهشون ابراز علاقه کرد تو ذهنشون این چراغ روشن میشه که " دختر, دست نگه دار, اگه این اومده و بهت ابراز علاقه کرده پس تو موقعیتهای خیلی بهتری تو آینده ممکنه گیرت بیاد " راه حل مقابله با این احساس هم اینه که آدم باید تکلیفش رو با خودش روشن کنه, اگه من نوعی شخصی رو با یکسری ویژگی خاص برای ازدواج یا دوستی عاشقانه مد نظر دارم پس دلیلی نداره به کسی که فاکتورهای پایین تری از استاندارد من داره محبت کنم و اونو به خودم وابسته کنم تا جایی که بیاد بهم ابراز علاقه کنه. پس بهتره طوری رفتار کنیم که شخص مقابل بدونه ما فقط دوستیم و نه چیز دیگه.

مشکل سر همین هست.طرف نمی فهمه.

arashlolos

عضو جدید
طبق تجربه من
همه اين صحبت هارو بزاريد كنار.
پسراي گلي كه اين نوشته رو ميخونن:
سعي خودتونو بكنيد براي بدست آوردن يه شغل مناسب(نه با حقوق خيلي خيلي زياد) بعدش اقدام كنيد براي ازدواج.
دوست داشتنو و عشق بازيارو بزاريد براي بعد از ازدواج.و رابطه محدود و كوتاهي(حداكثر 8 ماه) براي شناخت كافيه.بيشتر نشه(توصيه اكيد ميشه)
اين روال عادي و خوب و بدون ريسك براي يك زندگي عاشقانه است.بقيه روش ها ريسكش بالاست.و احتمال موفقيت كمتر.
من يكي رو ميشناسم كه از سال هاي اول دانشگاه به مدت تقريبا 3 سال با يكي دوست بود فقط به قصد ازدواج.ارتباط اس ام اسي بود.طوري بود كه يكي ميخواست بشينه اس ميداد من نشستم.ميرفت بيرون ميگفت من رفتم بيرون.ميخوابيد ميگفت خوابيدم...بعد از اينكه به طور قطعي فهميديم اين دوتا براي هم نيستند يه نفر ديگه به زندگيش وارد شد(به اصرار خود پسر براي ازدواج) ارتباط اس ام اسي دوباره با شخص جديد آغاز شد.حالا اصرار از من كه اينقد رابطه رو عميق نكنيد اما همچنان براي همه كارها به هم اس ميدادند.
باز هم به طور قطع مشخص شد كه اين دو براي هم نيستند و دوسال بعد يعني در سن 27 سالگي بايد براي ازدواج اقدام كنه.
اين شد كه پسره حتي الان گوشيشو ميخواد بزاره كنار.لازم به ذكره تو اين مدت با بدترين نمرات از دانشگاه فارغ التحصيل شد و الان عقب تر از هم سن و سالاش تو سربازيه.
من تا چيزي بهش ميگفتم،ميگفتم شغل نداري پول نداري اصلا روابط اجتماعي خوب بلد نيستي زود عصباني ميشي و ...
ميگفت من بايد به ثبات برسم بعد.منظورش اين بود بايد زن بگيرم تا ثبات پيدا كنم بعد با كمك خدا شغل مناسبي ان شالله گيرم مياد و خودمو درست ميكنم.
منم گفتم بخوره تو سرت اون ثبات.آدم بايد اول خودشو كاملا درست كنه از همه لحاظ بعد كه آمادگي كامل داشت اقدام به ازدواج كنه كه اون بنده خدا همسرت از كمبودهات رنج نبره...
ولي گوشش بدهكار نبود و عصباني ميشد و ...
لازم به ذكره من 2 سال كوچيكتر از اين بنده خدا هستم!
خلاصه اينكه الان همه چي اومده دستش.
پسرا و دخترا ميدونم سخته.ولي تا خودتونو نساختيد عاشق نشيد.
ميخوايد كسي رو دوست داشته باشيد ،پدر و مادرتون و داداش و آجيتونو دوست داشته باشيد.تا وقتي كه با اومدن نفر بعدي(همسر) هرچي كه از دوست داشتن و عشق ياد گرفتيد تقديمش كنيد...
با آرزوي داشتن يه زندگي عاشقونه براي شمايي كه تا اينجاشو خونديد

samira.nanas

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من یه دوستی داشتم که با یه دختر خانمی دوست بود, من و سایر دوستان وقتی این دوتا رو با هم میدیدیم همه رو این مطلب صحه میذاشتیم که دختره از پسره خوشش میاد. راستش این دوست ما هم از این دختر خانم خوشش میومد اما هیچ وقت بهش چیزی در این باره نگفت و فقط سعی میکرد دوستی معمولیش رو ادامه بده تا اینکه یه روزی من از طریق دوست این خانم متوجه شدم که دختر خانم قصه ما واقعا به این دوست آقا پسر ما علاقمند هست پس من و بکس این دوستمون رو تشویق کردیم تا بره و حرف دلش رو به این دختر خانم بزنه و بهش ابراز علاقه کنه, دوستمون هم قبول کرد.
فردای اون روز دوستم رو دیدم که پکر نشسته, رفتم گفتم چی شده؟ جواب داد : وقتی بهش ابراز علاقه کردم گفت دوستی من و تو فقط یه دوستی معمولی هست و من به تو هیچ علاقه ای ندارم... ما همه اینجوری شدیم:eek:

از این دست داستانها هم زیاد دیدم و هم زیاد شنیدم( و همچنین برعکس این داستان رو هم دیدم که پسری در کف یک دختر بود یه روز دختره اومد بهش ابراز علاقه کرد, اون آقا بادی به غبغب انداخت و گفت ما بهتره فقط دوستای معمولی باشیم!!!!! )

میخوام بپرسم چرا اینجوریه؟ چرا وقتی به یه نفر میاد و ابراز علاقه میکنه, در اکثر موارد جذابیتش برامون از بین میره؟ اینی که میگم بارها واسه خودم هم پیش افتاده هر دو حالتش! واقعا چرا؟
خوب نمیدونم منم یه دوست داشتم همینجوری بود...دوستداشت فقط فقط خودش از طرفش خوششش بیاد ...اما به محض اینکه طرفمو عاشق میدیدش ازش دل زده میشد.....و سریع واکنش نشونمیداد......(به قول یکی از بچه ها همیشه میگفت حقته که یکی بیاد بهت محلم نذاره اونوقت قدر اینارو میدونی)
ولی خوب باید تو برخورد با ادمو مواظب باشین....برای نزدیک شدن به این ادما نباید بهشون بگین دوستت شون دارین فقط باید با رفتار بهشون اهمیت بدین...اونم نه زیاد که دلشونو بزنه....به قول یه مثل که میگه هرچی سمت سایه ت بری ازت دور میشه ...اما اگه به راه خودت بری اون دنبالت میاد، اینا دیگه خیلی اینجورین.......ولی اینجور ادما اگه عاشق بشن ....خودشون درنهایت تقاضا محبت وگفتن دوستت دارم میکنن.....اما بازم دوستت دارمو زیاد بهشون نباید گفت .....
درضمن زیادم بی محلی نباید بهشون کرد چون انوقت دیگه واقعا بیخیال طرف میشن......
دیگه اینام یه جور ادمن....:D

mina**

اخراجی موقت
nemidonam vali aksaran pesarha intori hastan vala ma ke az daste yekishon be azabam har raftari ke delesh mikhad mikone bad mige to mese khaharami ta mahalesh nemidam adam mishe yekam ke besh mikhandam dobare poro mishe kholase divonam karde nemidonam bash chikar konam midone man kheili dosesh daram

حامدیا

اخراجی موقت
خوب نمیدونم منم یه دوست داشتم همینجوری بود...دوستداشت فقط فقط خودش از طرفش خوششش بیاد ...اما به محض اینکه طرفمو عاشق میدیدش ازش دل زده میشد.....و سریع واکنش نشونمیداد......(به قول یکی از بچه ها همیشه میگفت حقته که یکی بیاد بهت محلم نذاره اونوقت قدر اینارو میدونی)
ولی خوب باید تو برخورد با ادمو مواظب باشین....برای نزدیک شدن به این ادما نباید بهشون بگین دوستت شون دارین فقط باید با رفتار بهشون اهمیت بدین...اونم نه زیاد که دلشونو بزنه....به قول یه مثل که میگه هرچی سمت سایه ت بری ازت دور میشه ...اما اگه به راه خودت بری اون دنبالت میاد، اینا دیگه خیلی اینجورین.......ولی اینجور ادما اگه عاشق بشن ....خودشون درنهایت تقاضا محبت وگفتن دوستت دارم میکنن.....اما بازم دوستت دارمو زیاد بهشون نباید گفت .....
درضمن زیادم بی محلی نباید بهشون کرد چون انوقت دیگه واقعا بیخیال طرف میشن......
دیگه اینام یه جور ادمن....:D

ولی چقد قشنگ گفتین

khanum gol

عضو جدید
من خودم عاشق دوست قبلیم بودم تا قبل از اینکه بهش ابراز کنم ازم درخواست ازدواج میکرد و بهم ابراز علاقه میکرد اما وقتی متوجه شد دوستش دارم یه قدم رفت کنار.منم به خودم اومدم و یه قدم کنار کشیدم خواستم از زندگیش برم وقتی وقی دید تصمیمم جدیه التماسم میکرد که برگردم اما دیگه دیر شده بود...
کاش این چیزا تو رابطه نبود

beso

اخراجی موقت
چون احساسش واقعی نیست :razz:

حالم از این جور آدما به هم می خوره ... :confused:

sora89

عضو جدید
بی پروا میگم چون ادمای بی ظرفیت مثه من فک میکن کسی هستن درصورتی که هیچی هم نیستن
وقتی کسی از ته دل میاد سمتمون فک میکنیم طرف نقصی داره وماتک هستیم من این تجربه برام پیش اومده کسی که ازته دل باهام بودباهام 1رنگ بود واینقد بهش بی محلی کردم وخردش کردم که ازدستش دادم فقط به خاطر یه غرور کاذب
دوای ادمای امثال خودم اینه که گیر کسایی بیوفتیم که مابریم سمتشون واونا خردمون کنن تا بفهمیم این حس بدرو
:redface:

engage

اخراجی موقت
به همون دلیل که وقتی میخوایم اعتماد یکی رو جلب کنیم بی اعتماد تر میشه و دوم نا خداگاه میگی کسی به احساس یا دوست داشتنت نیاز نداره...

khanum gol

عضو جدید
پسرای باشگاه خواهشن ناراحت نشین ولی واقعا بعضیا لیاقت دوست داشتنو ندارن
تا عمر دارم عاشق نمیشم.....
توقع از عشق چیز دیگه بود چیز دیگه شد...

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز

فکر می‌کنم واسه اینکه دختره مطمئن نیست می‌خواد با این ازدواج کنه یا نه.... وقتی‌ یهو از دهن طرف مقابل میشنوه یهو حس می‌کنه داره جدی می‌شه و احساس بدی بهش دست میده...چون نمی‌دونه چی‌ کار باید بکنه و نمیخواد طرف مقابلم اذیت کنه ترجیح میده قطع رابطه کنه.