چرا همه به دنبال استخدام دختران هستن

EH_S

عضو جدید
تا به حال سری به نیازمندی های روزنامه ها زدین.البته شاید عده ای بگین که من مخالف کار خانم ها هستم.ولی مشکل من اینه که چرا اون یارو که اگهی میده اول نوشته مراجعه حضوری بعد خوب نگاه میکنه سعی میکنه اگر میخواد کسی رو انتخاب بکنه که زیبایی ظاهری داشته باشه بعدش بهش میگه از فردا فلان ارایش میکنی مییای اینجا جلوی مردم میشینی تا من فروشم زیاد بشه مثلا نوشته فلان رستوران به یک صندوق دار خانم احتیاج داریم.کجا داریم میریم.چرا ...........
بنظرتون نباید گاهی یه یارو به یه خانمی میگه که ارایش کن بیا اینجا بشین بهمون بربوخوره

skolar76

عضو جدید
کاربر ممتاز
حرفای شما درسته ولی به قول خودتون برای یه سری کارای ساده به خصوص منشی.

waffen

اخراجی موقت
تا به حال سری به نیازمندی های روزنامه ها زدین.البته شاید عده ای بگین که من مخالف کار خانم ها هستم.ولی مشکل من اینه که چرا اون یارو که اگهی میده اول نوشته مراجعه حضوری بعد خوب نگاه میکنه سعی میکنه اگر میخواد کسی رو انتخاب بکنه که زیبایی ظاهری داشته باشه بعدش بهش میگه از فردا فلان ارایش میکنی مییای اینجا جلوی مردم میشینی تا من فروشم زیاد بشه مثلا نوشته فلان رستوران به یک صندوق دار خانم احتیاج داریم.کجا داریم میریم.چرا ...........
بنظرتون نباید گاهی یه یارو به یه خانمی میگه که ارایش کن بیا اینجا بشین بهمون بربوخوره
خودتون جواب خودتون رو دادید عزیز .
البته من تا حالا نمی دونستم که به کسی که استخدام میشه میگند حتما باید فلان آرایش رو بکنی. ولی به هر حال فکر نمی کنم دلیلی داشته باشه که به کسی بربخوره.

آیا به نظر شما این یک نوع استفاده ی ابزاری هست ؟ :que:

• Like
واکنش ها: EH_S

saye-2010

عضو جدید
خیلی تاسف باره
اونوقت اگه یه شرکت خصوصی یا دولتی مهندس بخواد هیچ وقت از مهندسای خانوم استفاده نمیکنه در حالی که قابلیتای خانوما کم از آقایون نیست:(

EH_S

عضو جدید
.

آیا به نظر شما این یک نوع استفاده ی ابزاری هست ؟ :que:[/QUOTE]

بنظره من اره .چون ما معتقدیم در ایران از خانمها استفاده ابزاری نمی کنیم .این فقط یک بخش خیلی کوچیک هست.

skolar76

عضو جدید
کاربر ممتاز
خودتون جواب خودتون رو دادید عزیز .
البته من تا حالا نمی دونستم که به کسی که استخدام میشه میگند حتما باید فلان آرایش رو بکنی. ولی به هر حال فکر نمی کنم دلیلی داشته باشه که به کسی بربخوره.

درسته.............................منم میخواستم توی پست قبلیم بزنم ولی پشیمون شدم.من شخصا حاضر نیستم ظاهرمو عوض کنم یا اداهایی که از من برای جلب مشتری میخوان دربیارم.همون بهتر که بیکار باشم.ولی راست میگه خیلی از شرکتا یا بیشتر مغازه دارا از درخواستای عجیبو غریب دارن.

waffen

اخراجی موقت
.
بنظره من اره .چون ما معتقدیم در ایران از خانمها استفاده ابزاری نمی کنیم .این فقط یک بخش خیلی کوچیک هست.

ولی خوب به این نکته هم توجه بکنید که این مسئله با توافق خود فرد انجام میشه. شاید اون فرد این مسئله رو استفاده ی ابزاری ندونه. و یک نکته ی دیگه هم اینکه فکر نمی کنید خیلی دارید مو رو از ماست میکشید ؟ یعنی شما دارید میگید که ادارت نیاید در زمان استخدام افراد به زیبایی توجه داشته باشند و نباید به شکل یک ملاک استخدام به این مسئله نگاه کرد. من نمی دونم شما آقا هستید یا خانوم ولی فکر میکنم نگاهتون به مسئله کمی سخت گیرانه هست.
من نمی خوام وارد برخی مسائل بشم و تاپیک خراب بشه ولی اگر بخواید این مسئله رو استفاده ی ابزاری بدونیم خیلی چیزهای دیگه هم هستند که باید از پایه تغییر کنند و اونها هم استفاده ی ابزاری به حساب میان.

waffen

اخراجی موقت
درسته.............................منم میخواستم توی پست قبلیم بزنم ولی پشیمون شدم.من شخصا حاضر نیستم ظاهرمو عوض کنم یا اداهایی که از من برای جلب مشتری میخوان دربیارم.همون بهتر که بیکار باشم.ولی راست میگه خیلی از شرکتا یا بیشتر مغازه دارا از درخواستای عجیبو غریب دارن.

خوب من اصلا از این مسئله خبر نداشتم. بله مسلما اینکه به فرد بگیم باید حتما این نوع لباس رو بپوشه و این نوع آرایش رو داشته باشه توهین آمیز هست .
ولی از نظر من اینکه بگیم در استخدام فرد توجه به زیبایی استفاده ی ابزاری از زن هست کمی زیاده روی هست.

EH_S

عضو جدید
خیلی تاسف باره
اونوقت اگه یه شرکت خصوصی یا دولتی مهندس بخواد هیچ وقت از مهندسای خانوم استفاده نمیکنه در حالی که قابلیتای خانوما کم از آقایون نیست:(

البته من قبول ندارم که استفاده نمی کنن.تقریبا امروز به یک نسب در تمام کارخانه از خانما استفاده میکنن.البته شاید بیشتر در قسمت های ازمایشگاهی و کنترل کیفیت.چون نمیشه از خانماها انتظار داشت که با کارگران سر و کله بزنن .که مدیران شرکت این جوری فکر میکنن. بنظر میرسه خوده خانما کمتر زیره بار میرن.به هر حال این فرهنگی در کشور ما هست .هرچند اگه توی خیابون دقت کنید من دیدم که از خانما در بلوار ها و خیایان ها در بالای سر کارگرهای افغانی که در باغچه ها و پارک ها مشغول کار هستن استفاده میشه چون احتمالان اون خانما مهندس کشاورزی هستند من دیدم در بعضی از شهر ها این کار اجار میشه.که البته بستگی به شهردار منطقه داره.پس نگین به ما خانما کم توجه میشه.

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
.

بنظره من اره .چون ما معتقدیم در ایران از خانمها استفاده ابزاری نمی کنیم .این فقط یک بخش خیلی کوچیک هست.[/QUOTE]
موافقم:confused:

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی من فکر میکنم خیلی جاها از خانم ها استفاده ابزاری میشه توی خیلی از مراکز خصوصا غیر دولتیها منشی در واقع آچار فرانسه ست!!(با عرض پوزش) حالا نه فقط منشی کارایی ازین قبیل...یکی از آشناهای خود من به چندتا ازین آگهیها زنگ زد برای پیدا کردن کار،تقریبا همشون روی زیبایی و مجرد بودنش تاکید داشتن.من مخالف زیبایی نیستم زیبایی و برخورد خوب توی جلب مشتری و رضایت ارباب رجوع خیلی موثره ولی دیگه با مجرد بودنش چیکار دارین؟!!!!

• Like

skolar76

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب من اصلا از این مسئله خبر نداشتم. بله مسلما اینکه به فرد بگیم باید حتما این نوع لباس رو بپوشه و این نوع آرایش رو داشته باشه توهین آمیز هست .
ولی از نظر من اینکه بگیم در استخدام فرد توجه به زیبایی استفاده ی ابزاری از زن هست کمی زیاده روی هست.
به نظر منم زیبایی میشه گفت شاید یکی از اون شرایط باشه ولی چرا در مورد اقایون اجرا نمیشه؟؟اول توی لیستشون نگاه به اسم خانما میکنن.به قول شما استفاده ابزاری از یه نفر خیلی وحشتناکه ولی نمیدونم چرا بازم یه سری حاضر میشن این حقارتو قبول کنن.....

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آچار فرانسه ست!!(با عرض پوزش) حالا نه فقط منشی کارایی یکی از آشناهای خود من به چندتا ازین آگهیها زنگ زد برای پیدا کردن کار،تقریبا همشون روی زیبایی و مجرد بودنش تاکید داشتن.من مخالف زیبایی نیستم زیبایی و برخورد خوب توی جلب مشتری و رضایت ارباب رجوع خیلی موثره ولی دیگه با مجرد بودنش چیکار دارین؟!!!!
وحشتناكه:mad:

• Like

EH_S

عضو جدید
ولی خوب به این نکته هم توجه بکنید که این مسئله با توافق خود فرد انجام میشه. شاید اون فرد این مسئله رو استفاده ی ابزاری ندونه. و یک نکته ی دیگه هم اینکه فکر نمی کنید خیلی دارید مو رو از ماست میکشید ؟ یعنی شما دارید میگید که ادارت نیاید در زمان استخدام افراد به زیبایی توجه داشته باشند و نباید به شکل یک ملاک استخدام به این مسئله نگاه کرد. من نمی دونم شما آقا هستید یا خانوم ولی فکر میکنم نگاهتون به مسئله کمی سخت گیرانه هست.
من نمی خوام وارد برخی مسائل بشم و تاپیک خراب بشه ولی اگر بخواید این مسئله رو استفاده ی ابزاری بدونیم خیلی چیزهای دیگه هم هستند که باید از پایه تغییر کنند و اونها هم استفاده ی ابزاری به حساب میان.

البته اگه من بگم بحاطره پوله شاید شما چیزه دیگری بگین.من دارم میگم یه کم اخلاقی فکر کنیم به جایی برنمیخوره.بعنی چی به زیبایی توجه داشته باشن .یعنی دونباله یه دوست هستن.شاید یکی به اون کار احتیاج داشته باشه چون زیبا نیست قبولش نکنن .کی گفته چون میخوان استخدام کنن باید به فکر لحضاتی که حوصبشون هم سر میره باشن!نه من اقا هستم.کاملا موافقم.ولی فکر نکنم بشه کاریش کرد.فقط یه مسئله اجتماعی هست .باید بیینم چقدر مارو تکون میده .ایا دیگه روحی در انسان ها مونده.فکر کنم همه رو فروختن .به چیزای بی ارزش

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز

آره نگین جون خیلی وحشتناکه ولی کاش میشد که بعضیها تن به این کارا ندن ...البته من همشونو مقصر نمیدونم،گذشته از اونایی که مشکل اخلاقی دارن خیلیها قلبا راضی نیستن ولی مجبورن...به خاطره ماهی 120 تومن که از گشنگی نمیرن:cry: آهنگ پیاده میشمه یاس و گوش دادی؟ شاید خیلیها راضی به کاری که میکنن نباشن به قول معروف یه جورایی رسیدن ته خط

آخرین ویرایش:

piton

عضو جدید
بابا دخترا هم دل دارن دیگه باید خرج شارژ ایرانسلشون نمیدونم هدیه ولنتاین تولد هویجوری رو در بیارن تا برای شما خرید کنند اومد یه دختر شوهر گیرش نیومد نباید یه پس اندازی داشته باشه

nimaparham

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما در شرکتهایمان به دو دلیل خانمها را در استخدام ارجحیت قرار می دهیم و از لحاظ تیپ و قیافه شاید در آژانس های مسافرتی و ... این را لحاظ می کنیم. اما دلایل اولویت خانمها در استخدام

1- وظیفه شناس تر هستند نسبت به آقایون ( هم از لحاظ مقررات سازمانی و وقت شناسی و... )

2- در بعضی شغل ها ریزه کاری ها و نکاتی را که در نظر می گیرند ، آقایون به راحتی از آن گذر کرد و چشم پوشی می کنند

3- نسبت به آقایون هم کم توقع تر هستند و مشکلات کمتری اکثر دارند

4- ایرادی که خانمها دارند ، مکالمات تلفنی انها هست که واقعا وحشتناکه

skolar76

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته اگه من بگم بحاطره پوله شاید شما چیزه دیگری بگین.من دارم میگم یه کم اخلاقی فکر کنیم به جایی برنمیخوره.بعنی چی به زیبایی توجه داشته باشن .یعنی دونباله یه دوست هستن.شاید یکی به اون کار احتیاج داشته باشه چون زیبا نیست قبولش نکنن .کی گفته چون میخوان استخدام کنن باید به فکر لحضاتی که حوصبشون هم سر میره باشن!نه من اقا هستم.کاملا موافقم.ولی فکر نکنم بشه کاریش کرد.فقط یه مسئله اجتماعی هست .باید بیینم چقدر مارو تکون میده .ایا دیگه روحی در انسان ها مونده.فکر کنم همه رو فروختن .به چیزای بی ارزش
شما هم فکر میکنید مهارت یا نیاز یا..........خیلی مهمتره؟؟من همین فکرو میکنم ولی متاسفانه این به یه فرهنگ برمیگرده.ما هم مثل هندیا میمونیم توی فیلماشون از بازیگرایی استفاده میکنن که فقط شاید یه کم ظاهر داشته باشن دقیقا همون کاری که ما میکنیم ولی برعکسش هالیوودیا یا........فقط به مهارت توجه دارن.
تو این دوره هم از اخلاق خبری نیست.همه به فکر کیسشونن.حتی به اون دختر هم با نیت رفع مشکل دختره بیچاره کار نمیدن فقط استفاده........

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا دخترا هم دل دارن دیگه باید خرج شارژ ایرانسلشون نمیدونم هدیه ولنتاین تولد هویجوری رو در بیارن تا برای شما خرید کنند اومد یه دختر شوهر گیرش نیومد نباید یه پس اندازی داشته باشه

:surprised:

hosein ansari

عضو جدید
به نظر من حق با شماست چون بيشتر مردم به دنبال كسي هستن كه به حقوق كم قانع باشه از طرفي كسايي هم هستن كه ميخوان با اين كار نه تنها حقوق كمي بدن بلكه هوس........؟

EH_S

عضو جدید
ما در شرکتهایمان به دو دلیل خانمها را در استخدام ارجحیت قرار می دهیم و از لحاظ تیپ و قیافه شاید در آژانس های مسافرتی و ... این را لحاظ می کنیم. اما دلایل اولویت خانمها در استخدام

1- وظیفه شناس تر هستند نسبت به آقایون ( هم از لحاظ مقررات سازمانی و وقت شناسی و... )

2- در بعضی شغل ها ریزه کاری ها و نکاتی را که در نظر می گیرند ، آقایون به راحتی از آن گذر کرد و چشم پوشی می کنند

1- البته وظیفه شناس تر هستند.ولی همه چیز نسبی هست اقایون وظیفه شناس هم هست
2- قبول دارم
3-درسته به قول دوستان شاید برای کارهای موقت مثله منشی گری که معمولا هم زود زود عوض میکن تا نخوان حقوق را افزایش بدهند.ولی اگر بخواین استخدام یه مهندس بکنن کارفرما میگه این خانم دوره بارداری داره پس استخدامش نمی کنیم .اخه من منظورتون رو از مشکلات کمتر متوجه نشدم .
ولی فکر نمی کنی با این حرفا داریم بیشتر خودمون گول میزنن .

اي داد بيداد

عضو جدید
دليل استخدام خانمها

دليل استخدام خانمها

صاحب كار ازش سو استفاده زيبايي براي جذب مشتر و فروش كالا ميكنه (اين روش چندين سال پيش در امريكا اتفاق افتاد كه بنابه استخدام خانمهاي جوان و زيبا فروش كالا و جذب مشتريان زياد شد و اين امر چند سالي هست در ايران رو به افزايش است

شما خودتون رو به جاي يه پسر بزاريد كه رفته بيرون خريد حالا اگه اين آقا پسر چشمش به يه خانم خشكل بيفته براي پيشنهاد دوستي سعي ميكنه به خانمه نزديك بشه وقتي كه نزديك شد توي صحبتهاشو براي اين كه كم نياره و تو رودرواسي براي خريد يه جنس قرار ميگيره ومجبور به خريد ميشه اين دلايل بازار گرمي فروشندگان خانمها است

• Like

skolar76

عضو جدید
کاربر ممتاز

ولی به نظرم یه خانم فکرش خیلی مشغوله(کارای خونه...رسیگی به بچه هاو................)
ولی یه اقا همه فکرش به اینه که کارش رو درست انجام بده.چون جز شغلش وظیفه دیگه ای نداره.
من خودم دخترم و شاید اعتراف سنگینی باشه ولی باید قبول کرد توی هر حرفه ای اقایون ماهرترن البته اگه استثناهارو درنظر نگیریم.

piton

عضو جدید
خب ادامه بحث منتفی هست حالا شما زورتون میاد استخدامتون نکردن بحث الکی راه میندازی که چی داداش مردا برای کارهای سخت هستند نه برای منشی گری

تعطیل
close

piton

عضو جدید
ولی به نظرم یه خانم فکرش خیلی مشغوله(کارای خونه...رسیگی به بچه هاو................)
ولی یه اقا همه فکرش به اینه که کارش رو درست انجام بده.چون جز شغلش وظیفه دیگه ای نداره.
من خودم دخترم و شاید اعتراف سنگینی باشه ولی باید قبول کرد توی هر حرفه ای اقایون ماهرترن البته اگه استثناهارو درنظر نگیریم.

این حرفت رو اصلا قبول ندارم میدونی یه مرد به همه چی فکر میکنه کار مهم ترینشه شما فکر میکنید
اگه اینطوری بود که مردا بیشتر عمر میکردند خانوم خرج زدگی دادن خیلی سخته مسئولیت زندگی کارهای خونه چیه صبح پا میشین ساعت 10 غدا رو میزارین همزمان خونرو جارو میکنید به مدت 30 دقیقه کل خونه 75 متر نه 100 متر بعد غذا تا 12 اماده میشه دیگه چیکار دارین ظرف هارو 30 دقیقه همزمان با پخت غذا بشورین به خدا خیلی کاراتون راحت تره

EH_S

عضو جدید
خب ادامه بحث منتفی هست حالا شما زورتون میاد استخدامتون نکردن بحث الکی راه میندازی که چی داداش مردا برای کارهای سخت هستند نه برای منشی گری

تعطیل
close
فکر کنم بحث من یه بحث اخلاقی هست.ایا همش منشی گری هست...............

piton

عضو جدید
هیچ اخلاقی نداره اقا اگه مرد با زن تفاوت نداشت که دیگه چرا به اونا بگن زن به اینا بگن مرد این چه بحثی چرا اونا رو استخدام میکنند به خاطر اینکه قرت 21 حقوق زن و مرد برابر اونم حق داره کار کنه این دیگه بحث داره تو وقتی میگی الو یارو پشت تلفن کپ میکنه یادش میره واسه چی زنگ زد ولی یه خانوم میگه الووو طرف مخش حال میاد هی سفارش میده اینه تفاوت اینا و اونا

EH_S

عضو جدید
این حرفت رو اصلا قبول ندارم میدونی یه مرد به همه چی فکر میکنه کار مهم ترینشه شما فکر میکنید
اگه اینطوری بود که مردا بیشتر عمر میکردند خانوم خرج زدگی دادن خیلی سخته مسئولیت زندگی کارهای خونه چیه صبح پا میشین ساعت 10 غدا رو میزارین همزمان خونرو جارو میکنید به مدت 30 دقیقه کل خونه 75 متر نه 100 متر بعد غذا تا 12 اماده میشه دیگه چیکار دارین ظرف هارو 30 دقیقه همزمان با پخت غذا بشورین به خدا خیلی کاراتون راحت تره
البته این چیزا همون فیلمه خروس جنگیه.مطمئن باش نه خانما کوتاه میان و نه اقایون. خونه خودت و کثیف نکن

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه اینطوری بود که مردا بیشتر عمر میکردند خانوم خرج زدگی دادن خیلی سخته مسئولیت زندگی کارهای خونه چیه صبح پا میشین ساعت 10 غدا رو میزارین همزمان خونرو جارو میکنید به مدت 30 دقیقه کل خونه 75 متر نه 100 متر بعد غذا تا 12 اماده میشه دیگه چیکار دارین ظرف هارو 30 دقیقه همزمان با پخت غذا بشورین به خدا خیلی کاراتون راحت تره[/QUOTE

کار آقایون مشکله چون مسئولیت زندگی روی دوششونه(البته اگه واقعا مسئول باشن) ولی کار خانم هاهم انقدر که شما میگی آسون نیست چون خانم ها به چیزایی حساسیت دارن که آقایون اصلا شاید براشون مهم نباشه خانم از صبح خونه رو دسته گل کرده آقا نرسیده میریزه و میپاشه!!این یعنی دهن کجی به زحمتایی که خانم از صبح کشیده و عصبیش میکنه یعنی خستگی جسمی+خستگی روانی تازه خانم هایی که کار بیرون دارن و کمم نیستنم در نظر بگیر