چرا همه به دنبال استخدام دختران هستن

skolar76

عضو جدید
کاربر ممتاز
این حرفت رو اصلا قبول ندارم میدونی یه مرد به همه چی فکر میکنه کار مهم ترینشه شما فکر میکنید
اگه اینطوری بود که مردا بیشتر عمر میکردند خانوم خرج زدگی دادن خیلی سخته مسئولیت زندگی کارهای خونه چیه صبح پا میشین ساعت 10 غدا رو میزارین همزمان خونرو جارو میکنید به مدت 30 دقیقه کل خونه 75 متر نه 100 متر بعد غذا تا 12 اماده میشه دیگه چیکار دارین ظرف هارو 30 دقیقه همزمان با پخت غذا بشورین به خدا خیلی کاراتون راحت تره
ببخشید اقا چه خبره؟؟؟؟؟شما یه بار دیگه پست منو بخونید؟؟؟؟چه ربطی داره؟؟
خودم قبول دارم فشار روحیه اقایون زیاده ولی همه فکرشون به اینه که کارشون رو خوب انجام بدن تا یه ارتقایی بگیرن.مگه اینج بحثه سنجش سختیه کار خانما و اقایونه:razz:

piton

عضو جدید
البته اینطوری هم که میگی نیست میریزه می پاشه چیه من خودم میام خونه همچین دسته گل نیست میدونی چون خانومم سر کار میره میام خونه ناهار میپزم ظرف های دیشبو میشورم خانوم ساعت 4 میاد

البته من زن ندارم خواستم یه نوع از زندگی رو بگم

ولی فیلمم از روی واقعیت میسازن مسئولیت زندگی خیلی سخته عزیز من شما فرض کن یه خون از دماغ اون دختر توی خونه تو بیاد عذاب وجدان پدر و مادرش ولت نمیکنن دوست عزیز ازدواج نکردی ببین اولش سخته ولی بعد رله میشه

EH_S

عضو جدید
هیچ اخلاقی نداره اقا اگه مرد با زن تفاوت نداشت که دیگه چرا به اونا بگن زن به اینا بگن مرد این چه بحثی چرا اونا رو استخدام میکنند به خاطر اینکه قرت 21 حقوق زن و مرد برابر اونم حق داره کار کنه این دیگه بحث داره تو وقتی میگی الو یارو پشت تلفن کپ میکنه یادش میره واسه چی زنگ زد ولی یه خانوم میگه الووو طرف مخش حال میاد هی سفارش میده اینه تفاوت اینا و اونا

بحث سره این نیست که چرا خانما رو بیشتر استخدام میکنن .البته یه خانم بگه الوو طرف مخش تعطیل میشه.بنده خدا این حرف یعنی ما مردا ضعیفیم. شما هم که داری تصدیق میکنی.این حرف تناقض داره از طرفی میگه تفاوت نباید داشته بین زن ومرد از طرفی میگی وقتی یه زن حرف میزنه ادم مخش حال میاد این یه فکر مردونه هست .پس اگه یه خانم زنگ بزنه چی .خوب اگه یه مرد جواب بده مخه دختره حال میاد .حالا کی گفته که خانما رو استخدام نکنن .فقط در ایران اینجوریه من یه چیزی گفتم شما شاکی شدی .چراشو من نمی دونم .البته نظره شما هم محترمه .ولی شما در اومدی گفتی شما حق نداری همچنین حرفی بزنی .ولی بجاش من به نظره شما احترام میذارم

f.mohebbi

عضو جدید
تا به حال سری به نیازمندی های روزنامه ها زدین.البته شاید عده ای بگین که من مخالف کار خانم ها هستم.ولی مشکل من اینه که چرا اون یارو که اگهی میده اول نوشته مراجعه حضوری بعد خوب نگاه میکنه سعی میکنه اگر میخواد کسی رو انتخاب بکنه که زیبایی ظاهری داشته باشه بعدش بهش میگه از فردا فلان ارایش میکنی مییای اینجا جلوی مردم میشینی تا من فروشم زیاد بشه مثلا نوشته فلان رستوران به یک صندوق دار خانم احتیاج داریم.کجا داریم میریم.چرا ...........
بنظرتون نباید گاهی یه یارو به یه خانمی میگه که ارایش کن بیا اینجا بشین بهمون بربوخوره
از اینکه خانوم ها توانایی هاشون خیلی بالاست شکی نیست ولی من هم با شما موافقم که بعضی از مراکز از خانوم ها استفاده ابزاری می کنن و این رو نشونه پیشرفت می دونن. در صورتی که فرسنگ ها افکارشون با مدرنیته فاصله داره

• Like
واکنش ها: EH_S

skolar76

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته این چیزا همون فیلمه خروس جنگیه.مطمئن باش نه خانما کوتاه میان و نه اقایون. خونه خودت و کثیف نکن
این وسط داری از اب گل الود ماهی میگیری؟چه ربطی به تاپیک داره؟:razz::mad::razz:

• Like

piton

عضو جدید
ببخشید اقا چه خبره؟؟؟؟؟شما یه بار دیگه پست منو بخونید؟؟؟؟چه ربطی داره؟؟
خودم قبول دارم فشار روحیه اقایون زیاده ولی همه فکرشون به اینه که کارشون رو خوب انجام بدن تا یه ارتقایی بگیرن.مگه اینج بحثه سنجش سختیه کار خانما و اقایونه:razz:

من نمیدونم شما میای درستش کنی باز یه چیزی بد تر میگی الان دیگه وقت ارتقا دادن نیست یه لیسانس کارمند هیچ وقت رئیس نمیشه یا یه شاگرد مغازه ببنید خانوم اون اگه کار نکنه پول در نیاره که زندگی نمیچرخه پس شما توی خونه دیگه کاری نداری ببنید بحث سختی نیست شما میگی همه فکرشون فقط به کارشونه من میگم نه
فکر به بچش هست الان توی مدرسه چیکار میکنه با دوستاش رفته بیرون کجا رفته تلفن زنگ میزنه از کجا بود کلانتری گشت ارشاد ....... پول برق اب و گاز مونده شب مهمون داره میوه یادش نره قسط بانک و وام مونده ولی یه خانوم صبح که پا میشه نمیدونم اره کاره خانوما سخت تره

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته اینطوری هم که میگی نیست میریزه می پاشه چیه من خودم میام خونه همچین دسته گل نیست میدونی چون خانومم سر کار میره میام خونه ناهار میپزم ظرف های دیشبو میشورم خانوم ساعت 4 میاد

البته من زن ندارم خواستم یه نوع از زندگی رو بگم

ولی فیلمم از روی واقعیت میسازن مسئولیت زندگی خیلی سخته عزیز من شما فرض کن یه خون از دماغ اون دختر توی خونه تو بیاد عذاب وجدان پدر و مادرش ولت نمیکنن دوست عزیز ازدواج نکردی ببین اولش سخته ولی بعد رله میشه

اولامنم که گفتم مسئولیت خانم هایی که کار میکنن سنگین تره که...دوما شما شاید اهل بریز بپاش نباشی ولی خیلیا هستن سوما لازم نیست آدم ازدواج کرده باشه همه دوروبرشون بابا و داداشو عمو اینا دارن میبینن چهارما من اصلا نگفتم مسئولیت خانم ها سنگین تره گفتم هردو توی یه زندگی مشترک تحت فشارن هیچ کدوم نباید کار اون یکی راحت تلقی کنه
(ببخشید اولا دوماناش زیاد شد:smile:) منظورم اینه که هردو کار میکنن هردو به فکر قسط و پول آب و برق و بچه و ...هستن اصلا مگه معنی زندگی مشترک همین نیست؟

آخرین ویرایش:

skolar76

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نمیدونم شما میای درستش کنی باز یه چیزی بد تر میگی الان دیگه وقت ارتقا دادن نیست یه لیسانس کارمند هیچ وقت رئیس نمیشه یا یه شاگرد مغازه ببنید خانوم اون اگه کار نکنه پول در نیاره که زندگی نمیچرخه پس شما توی خونه دیگه کاری نداری ببنید بحث سختی نیست شما میگی همه فکرشون فقط به کارشونه من میگم نه
فکر به بچش هست الان توی مدرسه چیکار میکنه با دوستاش رفته بیرون کجا رفته تلفن زنگ میزنه از کجا بود کلانتری گشت ارشاد ....... پول برق اب و گاز مونده شب مهمون داره میوه یادش نره قسط بانک و وام مونده ولی یه خانوم صبح که پا میشه نمیدونم اره کاره خانوما سخت تره
ببخشید شما ازدواج کردید؟؟؟؟

piton

عضو جدید
اولامنم که گفتم مسئولیت خانم هایی که کار میکنن سنگین تره که...دوما شما شاید اهل بریز بپاش نباشی ولی خیلیا هستن سوما لازم نیست آدم ازدواج کرده باشه همه دوروبرشون بابا و داداشو عمو اینا دارن میبینن چهارما من اصلا نگفتم مسئولیت خانم ها سنگین تره گفتم هردو توی یه زندگی مشترک تحت فشارن هیچ کدوم نباید کار اون یکی راحت تلقی کنه
(ببخشید اولا دوماناش زیاد شد:smile:)

من نفهمیدم شما اصلا گفتین یا اصلا نگفتین

piton

عضو جدید
من نه ولی بنده به عنوان یک کمک مشاور خیلی ها رو دیدم با این طرز فکر شما به مشکل بر میخوردند جسارت نباشه خواهر من ولی اگه باورت نمیشه من برات مثال میزنم

EH_S

عضو جدید
من نه ولی بنده به عنوان یک کمک مشاور خیلی ها رو دیدم با این طرز فکر شما به مشکل بر میخوردند جسارت نباشه خواهر من ولی اگه باورت نمیشه من برات مثال میزنم

یادمه من به خانما از این حرفا زیاد میزنم.ولی مطمئن باش اونا خودشون شعور دارن که تصمیم بگیرن.و به مشکلی بر نمیخورن .این کلکا قدیمی شده.

skolar76

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان که نه.چون کار دارم باید برم. ولی فعلا بدونید ادم تا چیزیرو تجربه نکرده اینقدر با عصبانیت ازش حرف نمیزنه.خوشحال میشم اگه بتونم طرز فکرتو عوض کنم.......................بیچاره خانمت.

bahare shad

عضو جدید
دخترا با حقوق و مزایای کمتر کار بیشتر و دقیقتری رو تحویل میدن و برای جلب کردن مشتریا هم از اونا به شدت استفاده ابزاری میشه و به نظر من این واسه خانمها خیلی زجراوره

piton

عضو جدید
دوست عزیزم میدونی شما نبودی که گفتی فقط به فکر ارتقا برای همین من جواب شما رو اینطوری میدم بله معنی زندگی مشترک همینه درک متقابل
نگیم همش فکر ارتقا یه مرد برای چی کار کنه تا پول در بیاره زندگی شو بچرخونه برای چی بیشتر کار میکنه تا پولی بیشتر در بیاره زندگی رو بهتر بچرخونه پس یه مرد برای زندگیش کار میکنه نه برای ارتقا وقتی که کار بیشتر کرد برای زندگی بهتر خب مسلما ارتقا پیدا میکنه پس دوست عزیز کار بیشتر = ارتقا نیست
کار بیشتر= اسایش زن و فرزندان= زندگی بهتر= رضایت مندی بیشتر

امید وارم از حرف هام ناراحت نشده باشین

piton

عضو جدید
یادمه من به خانما از این حرفا زیاد میزنم.ولی مطمئن باش اونا خودشون شعور دارن که تصمیم بگیرن.و به مشکلی بر نمیخورن .این کلکا قدیمی شده.

شما عقده داشتی که نظر دخترا رو جلب کنی دوست عزیز ولی من من عقده نظر جلب کردن رو ندارم اصلان برای این کار این حرف هارو نزدم متاسفم برای درک پائینت برای همین بود که زورت گرفته بود چرا خانوما رو استخدام کردن ولی تو رو نه چون بیخیال شخصیت من بالاتر از اینه که بخوام با شما کل بندازم

skolar76

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیزم میدونی شما نبودی که گفتی فقط به فکر ارتقا برای همین من جواب شما رو اینطوری میدم بله معنی زندگی مشترک همینه درک متقابل
نگیم همش فکر ارتقا یه مرد برای چی کار کنه تا پول در بیاره زندگی شو بچرخونه برای چی بیشتر کار میکنه تا پولی بیشتر در بیاره زندگی رو بهتر بچرخونه پس یه مرد برای زندگیش کار میکنه نه برای ارتقا وقتی که کار بیشتر کرد برای زندگی بهتر خب مسلما ارتقا پیدا میکنه پس دوست عزیز کار بیشتر = ارتقا نیست
کار بیشتر= اسایش زن و فرزندان= زندگی بهتر= رضایت مندی بیشتر

امید وارم از حرف هام ناراحت نشده باشین
منم با منظور اخر شما موافقم ولی چون عجله دارم نتونستم منظورمو خوب برسونم................خواهش میکنم.:gol:

Shokatabadi

عضو جدید
ببینpitonجان تو که داری می گی کار خانوما کمتر از اقایون هست اینجوری نیست نمی دونم چرا همه مردا اینجورین کارای خونه رو راحت می دونن خود من یه هفته مامان رفت مسافرت پدرم در اومد هم باید می رفتم سر کار هم کارای خونه(ما شاالله بابا جون وداداشا هم که مثل بقیه اقایون اصلا همکاری نمی کردن) ........در مورد بحث تاپیک هم منم موافقم بعضی جاها واقعا دیگه دارن سو استفاده می کنن شورو دراوردن..........کاش اینجور مسایل از پایه واساس درست بشه

EH_S

عضو جدید
شما عقده داشتی که نظر دخترا رو جلب کنی دوست عزیز ولی من من عقده نظر جلب کردن رو ندارم اصلان برای این کار این حرف هارو نزدم متاسفم برای درک پائینت برای همین بود که زورت گرفته بود چرا خانوما رو استخدام کردن ولی تو رو نه چون بیخیال شخصیت من بالاتر از اینه که بخوام با شما کل بندازم

دوست من سکوت بلندترین فریاده
شما ازاداین که هر جور که خواستین بیاندیشید

piton

عضو جدید
منم با منظور اخر شما موافقم ولی چون عجله دارم نتونستم منظورمو خوب برسونم................خواهش میکنم.:gol:

شما با اون ممنون بزرگی که برای دوستمون فرستادی نظر خودت رو اعلام کردی دوست عزیز
موفق باشید

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نفهمیدم شما اصلا گفتین یا اصلا نگفتین
عزیز جان منظور من از" مسئولیت خانمهایی که کار میکنن سنگینتره" به نسبت خانم هایی بود که کار نمیکنن نه به نسبت مردها:surprised: شما گفتی من از بیرون میام، خونه همچینم دسته گل نیست(حالا مثال یا هرچی)منم در تائید حرف شما گفتم مسئولیت خانمی که کار میکنه به نسبت اونکه کار نمیکنه سنگین ترم هست به همون علت که خودتون گفتین یعنی هم باید خونش دسته گل باشه هم به کار بیرون برسه... در مورد دومی ام که واضحه نمیشه بگی مسئولیت کدوم سنگین تره هردو دارن کار میکنن و دغدغه دارن...الان مفهومه؟!

آخرین ویرایش:

Hotspur_1985

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته من قبول ندارم که استفاده نمی کنن.تقریبا امروز به یک نسب در تمام کارخانه از خانما استفاده میکنن.البته شاید بیشتر در قسمت های ازمایشگاهی و کنترل کیفیت.چون نمیشه از خانماها انتظار داشت که با کارگران سر و کله بزنن .که مدیران شرکت این جوری فکر میکنن. بنظر میرسه خوده خانما کمتر زیره بار میرن.به هر حال این فرهنگی در کشور ما هست .هرچند اگه توی خیابون دقت کنید من دیدم که از خانما در بلوار ها و خیایان ها در بالای سر کارگرهای افغانی که در باغچه ها و پارک ها مشغول کار هستن استفاده میشه چون احتمالان اون خانما مهندس کشاورزی هستند من دیدم در بعضی از شهر ها این کار اجار میشه.که البته بستگی به شهردار منطقه داره.پس نگین به ما خانما کم توجه میشه.

چرا نمیشه از خانوما این انتظار رو داشت؟:warn:
پس عذر میخوام تا حالا مهندسای معمار وعمران وناظر ساختمان خانوم ندیدین؟

• Like

piton

عضو جدید
ببینpitonجان تو که داری می گی کار خانوما کمتر از اقایون هست اینجوری نیست نمی دونم چرا همه مردا اینجورین کارای خونه رو راحت می دونن خود من یه هفته مامان رفت مسافرت پدرم در اومد هم باید می رفتم سر کار هم کارای خونه(ما شاالله بابا جون وداداشا هم که مثل بقیه اقایون اصلا همکاری نمی کردن) ........در مورد بحث تاپیک هم منم موافقم بعضی جاها واقعا دیگه دارن سو استفاده می کنن شورو دراوردن..........کاش اینجور مسایل از پایه واساس درست بشه

وای خدایا من نمیگم کار خانوما کمتر
ببنید شما اگه کامل میخوندید متوجه میشد
دوستمون برگشت گفت اقایون فقط به فکر ارتقای شغلی هستند توی زندگیکار میکنند که ارتقا بگیریند من نگفتم کارشون کمتره
بعدشم شما اگه یک کارو میکردین میدید کار ها هر کدوم راحته ولی چند تا کار با هم سخته دوست عزیز شما روز جمعه اگه اقا هستی کار خونه رو انجام بده اونجوری که من میگم ساعت 10 از خواب پاشو کار هاتو 2 ساعت به 2 ساعت انجام بده قاعده همزمانی هم نداریم ببین به همه کارهت در 6 ساعت میرسی یا نه اگه همزمانی باشه در 3 ساعت
نمیدونم واقعا من در مورد یه چیز دیگه حرف زدم دوست عزیز میگه نظر خانوما رو میخوام جلب کنم
بیخیال من که دیگه ادامه نمیدم موفق باشید

piton

عضو جدید
زن عموی من مدیر عامل شرکتی که عموم توش همه کارست به خدا توی شرکت کسی جیک نمیزنه نمیشه گفت نمیتونن سر و کله بزنن خیلی هم خوب بلدن مدیر باش ولی هر کسی را بهر کاری ساختن

EH_S

عضو جدید
چرا نمیشه از خانوما این انتظار رو داشت؟:warn:
پس عذر میخوام تا حالا مهندسای معمار وعمران وناظر ساختمان خانوم ندیدین؟

منم منظورم همین بود .منم دارم میگم وقتی درارن کاره سخته مثله زیره افتاب وایسادن و کشاورزی کردن رو انجام میدن دیگه مهندس ناظر بودن که براشون کاری نداره.منم حرفه شما رو میخواستم بزنم.شاید نتونستم خوب انتقال بدم
من گفتم بعضی از کارفرما ها اینجوری فکر میکنن نگفتم این نظره منه

piton

عضو جدید
منم منظورم همین بود .منم دارم میگم وقتی درارن کاره سخته مثله زیره افتاب وایسادن و کشاورزی کردن رو انجام میدن دیگه مهندس ناظر بودن که براشون کاری نداره.منم حرفه شما رو میخواستم بزنم.شاید نتونستم خوب انتقال بدم

اها شما منظورت این بود ای بابا کاش پست اولی که دادی رو یادت می موند پس شما دنبال جلب نظری دوست عزیز نه من

شما منظورت اینه که اونا بشن سر کارگرشما بشی منشی اب هندونه
اوکی موفق باشه دوست عزیز

EH_S

عضو جدید
اها شما منظورت این بود ای بابا کاش پست اولی که دادی رو یادت می موند پس شما دنبال جلب نظری دوست عزیز نه من

شما منظورت اینه که اونا بشن سر کارگرشما بشی منشی اب هندونه
اوکی موفق باشه دوست عزیز

نمیدونم از اولش چرا همش دنباله کله کله .من خارج از پست اول حرف نزدم شما موضوع رو به جنگ خانما و اقایون که کی بیشتز کا رمیکنه کشوندی .بهتره این حرف ها رو به خودت بزنه نه به من.
پس من یحثو عوض نکردم.
مگه نگفتی شخصیتت بالاتر از منه که با من کلکل کنی چی شد هرچند دارای بحث رو خصوصصی میکنی

Hotspur_1985

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست من بدون تو این زمونه دیگه جنسیت برا کار سخت معنا نداره.
نمیدونم شما سرکارمیری یانه،اما تو همین رشته ی شما من خودم دوستام هستن که تو هوای گرم استان بوشهر ومنطقه ویژه ماهشهر بالای مخزن میرن وکارای تعمیری انجام میدن،که من داداش خودم تو همین رشته شما ازسختیه کار می ناله.پس بدون دیگه زمونه طوری شده که جنسیت مهم نیست تو تمام رشته ها وتخصص ها.
خوش حال شدم از هم صحبتیتون .موفق باشی.:gol:

• Like

greenhope

عضو جدید
ولی به نظرم یه خانم فکرش خیلی مشغوله(کارای خونه...رسیگی به بچه هاو................)
ولی یه اقا همه فکرش به اینه که کارش رو درست انجام بده.چون جز شغلش وظیفه دیگه ای نداره.
من خودم دخترم و شاید اعتراف سنگینی باشه ولی باید قبول کرد توی هر حرفه ای اقایون ماهرترن البته اگه استثناهارو درنظر نگیریم.
دوست عزیز حرف شما رو تا حد زیادی قبول دارم. اما چه عواملی هستند که باعث شده اند ما خانمها اینقدر در زمینه شغلی عقب تر از آقایون بمانیم؟ حتی آشپز مرد هم کارش خیلی موفق تر درمیاد!! من یکی از این عوامل را تحقیر کردن خانمها و ندیده گرفتن حقوقشون درست به اندازه آقایون در طول سالیان و قرنها می دونم.
همون اروپا و امریکا رو هم اگر به چند صد سال پیششون نگاه کنید می بینید که زنان این همه فعالیت فرهنگی و اجتماعی نداشتند که الان دارند. چون امروز عقل انسان می گه زن = مرد هست و هر دو باید به یک اندازه هم در زندگی خانوادگی و هم در کار پر مشغله بیرون شراکت داشته و درگیر باشند. از طرفی هم این خود خانمها هستند که بیشتر از گذشته پی به حقوقشون دارن می برن و سعی می کنن که جایگاه واقعی خود رو پیدا کنند. با مقایسه سالهای قبل با امروز زنانمان به این مساله پی می بریم.

در مورد موضوع تاپیک هم باید بگم به نظر من زن خودش نشون می ده که ارزشش به زیباییشه یا به انسان بودنش و کار بلد بودنش و جذب مشتریش!! پس همه چیز دست خودمونه که سو استفاده بشه یا نشه یا استفاده ابزاری باشه یا نباشه!!