چرا میگن حقیقت تلخه؟

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا درست شد......میگن حقیقت تلخه یا حرف حق تلخه.....نه حرف شما.....واژگان فارسی رو درست و در معنی خودش به کار ببریم......مثل تفاوتی که بین پدیده و استعداد هست.....

بله ممنون از اینکه دقیقا روی مبحث زوم کردید نه روی واژگان فارسی و نگارش!!!

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام........خب چه موقعی این حرف زده میشه؟.......طرف رو میذارن تو تنگنا.........میخوان به او چیزی رو حقیقت القا کنن که معتقدن واقعیته......در حالی که بین حقیقت و واقعیت فرسنگها از نظر بعد معنایی فاصله است

mavadd

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
چون چیزیه که دوس نداریم بشنویم............ماها عادت داریم خودمونو گول بزنیم........پس حقیقت واسمون تلخه.......

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
چون چیزیه که دوس نداریم بشنویم............ماها عادت داریم خودمونو گول بزنیم........پس حقیقت واسمون تلخه.......

خب چرا یک عده دوست دارن خوشون رو گول بزنن؟......در حایکه آیا ذات انسان با حق گویی مخالف است؟......به نظر بنده این حرف که حقیقت تلخه.....فقط از زبان عده ای بیرون میاد که خودشون دروغ های شیرینی رو گفتند .......طبیعتا از این زاویه حقیقت تلخه.....و هر چه که اونها دوست دارن حقیقت باشه رو واقعیت جلوه میدهند

mavadd

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
خب چرا یک عده دوست دارن خوشون رو گول بزنن؟......در حایکه آیا ذات انسان با حق گویی مخالف است؟......به نظر بنده این حرف که حقیقت تلخه.....فقط از زبان عده ای بیرون میاد که خودشون دروغ های شیرینی رو گفتند .......طبیعتا از این زاویه حقیقت تلخه.....و هر چه که اونها دوست دارن حقیقت باشه رو واقعیت جلوه میدهند

الان وضع مملکت چطوره؟؟ یه حقیقت تلخ که خیلیا نمیخوان باور کنن:smile:

mavadd

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
شاید بشه گفت واقعیت تلخ از نگاه شما .......وقتی به حقیقت جناحی و قبیله ای نگاه بشه .........بله تلخ تر از تلخ است!

خب بحثی نیست یه جور سفسطه بود که کاملا طبیعیه
ایران فقط مال مسلمونا و شیعیان نیست....مال هر کسیه که ایرانی هست......و وظیفه حکومت ایجاد بهترین شرایط برای زندگی فرد هست............شاید کسی به خیلی باور های شما اعتقاد نداشت.....چرا باید در تحمل رنج و سختی که شما برای رسیدن به هدفتون تحمل میکنید اونم باید شریک باشه؟؟؟
همه که مجبور نیستند از زاویه دید شما به دنیا نگاه کنند....:smile:
این حرفا چیه کی میزنی شما؟؟ از مریخ اومدی؟؟
کدوم جناح؟؟ وضع مردمو نمیبینی شما ؟؟

یه سری واقعیت تلخ هست که خیلیا نمیخوان قبول کنن

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایران فقط مال مسلمونا و شیعیان نیست....مال هر کسیه که ایرانی هست......و وظیفه حکومت ایجاد بهترین شرایط برای زندگی فرد هست............شاید کسی به خیلی باور های شما اعتقاد نداشت.....چرا باید در تحمل رنج و سختی که شما برای رسیدن به هدفتون تحمل میکنید اونم باید شریک باشه؟؟؟

مگر ما گفتیم فقط مال اونهاست.......با اینکه اکثریت مشخصه چه مذهبی دارند.......ولی حقوق اقلیت منطبق با قانون اساسی بایستی رعایت شود .......حقیقت اینه که هر کس در ایران زندگی میکنه....حالا چه سخت بوده براش چه آسون کشورشو ترک نکرده..وطن فروشی نکرده با اینکه مثلا با حجاب مشکل داشته.......در شرایطی که واقعیت اینه عده ای که تحمل نداشتن خب از کشور رفتن و اون کارهایی که اینجا نمیتونستن انجام بدن رو انجام دادن.......مثل خودشیفته یا خیلی از خبرنگاران شبکه های ضد انقلاب
بله حقیقت اینه که وظیفه حکومت اینه.........به هر حال چه اقلیت و اکثریت قانون اساسی کشور رو پذیرفتن ........این قانون هم نه از مریخ اومده نه تو مریخ نوشته شده .....خیلی از آرمان ها مثل آزادگی صرفا آرمان یک عقیده نیست
خیر.......من تو همین سرزمین زندگی میکنم شما رو نمیدونم.........گفتم حقیقت.......بله واقعیت از بعد مدنظر شما تلخه......ولی حقیقت بسیار شیرین

mavadd

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
مگر ما گفتیم فقط مال اونهاست.......با اینکه اکثریت مشخصه چه مذهبی دارند.......ولی حقوق اقلیت منطبق با قانون اساسی بایستی رعایت شود .......حقیقت اینه که هر کس در ایران زندگی میکنه....حالا چه سخت بوده براش چه آسون کشورشو ترک نکرده..وطن فروشی نکرده با اینکه مثلا با حجاب مشکل داشته.......در شرایطی که واقعیت اینه عده ای که تحمل نداشتن خب از کشور رفتن و اون کارهایی که اینجا نمیتونستن انجام بدن رو انجام دادن.......مثل خودشیفته یا خیلی از خبرنگاران شبکه های ضد انقلاب
بله حقیقت اینه که وظیفه حکومت اینه.........به هر حال چه اقلیت و اکثریت قانون اساسی کشور رو پذیرفتن ........این قانون هم نه از مریخ اومده نه تو مریخ نوشته شده .....خیلی از آرمان ها مثل آزادگی صرفا آرمان یک عقیده نیست
خیر.......من تو همین سرزمین زندگی میکنم شما رو نمیدونم.........گفتم حقیقت

الان حکومت به وظیفش عمل کرده؟؟ الان هر کسی سر جای خودشه؟؟
الان ارمان های امان تحقق یافت.............برا درست کردن یه چرخه معیوب اول باید به معیوب بودن اون باور داشت .........چیزی که شما نداری.......من دوس ندارم این اوضاع کشورمو ببینم........شما که راحتی چون کلا نمی بینی:smile:
چرا تا یه نظر مخالف می بینی سریع طرفو به جناح خاصی ربط میدی؟؟؟
من یه سوال ساده کردم : الان اوضاع مملکت خوبه ........شما هم تلمیحی گفتی بله...
خب همین مصداق نپذیرفتن حقیقت و تلخ بودن حقیقته برادر...

آخرین ویرایش:

سیّد

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شاید چون همیشه بیراهه می رفتیم !!!! همیشه بدون فکر و برنامه زندگی کردیم

ΜΟΗΑΜΜΑD

کاربر بیش فعال
چون ریشه ی حقیقت از حق میاد و اکثر ما بیشتر اوقات راه نفس رو انتخاب می کنیم تا راه حق
همیشه حق رو فدای خواسته های نفسانی می کنیم
روزی که حادثه کربلا اتفاق افتاد مردم در مقابل حق ایستادن!مردم سر حق رو بریدن!
ایا امروز ما شایسته بعضی چیزها هستیم که با زر و زور غصب می کنیم؟

چون غرض آمد هنر پوشیده شد
صد حجاب از دل به سوی دیده شد
چون دهد قاضی به دل رشوت قرار
کی شناسد ظالم از مظلوم زار

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از مدیر محترم تالار تقاضای عاجزانه داریم افرادی که باعث سیاسی شدن تاپیک هایی که هیچ ربطی به سیاست ندارن رو برخورد لازم باهاشون رو انجام بدهند

دیاکو95

عضو جدید

میدونی چرا یه عده دوست دارن خودشون رو گول بزنن؟ چون قدرت تحمل یا تغییر واقعیت موجود رو ندارن، مثلا کسی که بهش ظلم میشه و نمیتونه اعتراض کنه خودش رو گول میزنه و میگه "همه چی آرومه ...."

دیاکو95

عضو جدید

همه واقعیت موجود رو قبول میکنن ولی برخی اون رو تلخ نمیبینن، شایدم برا اونا تلخ نباشه خوب... ولی ...

zaha joon

عضو جدید
اصلا دقیقا فرق بین حقیقت و واقعیت چیست؟؟؟

جفتش یکیه
حقیقت همون واقعیته دیگه .

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان حکومت به وظیفش عمل کرده؟؟ الان هر کسی سر جای خودشه؟؟
الان ارمان های امان تحقق یافت.............برا درست کردن یه چرخه معیوب اول باید به معیوب بودن اون باور داشت .........چیزی که شما نداری.......من دوس ندارم این اوضاع کشورمو ببینم........شما که راحتی چون کلا نمی بینی:smile:
چرا تا یه نظر مخالف می بینی سریع طرفو به جناح خاصی ربط میدی؟؟؟
من یه سوال ساده کردم : الان اوضاع مملکت خوبه ........شما هم تلمیحی گفتی بله...
خب همین مصداق نپذیرفتن حقیقت و تلخ بودن حقیقته برادر...
تا حدودی بله.......بستگی داره از چه دید ببینی......خیر.....هنوز خیلی راه داریم.......ماشاالله زمان پهلوی و قاجار عقب ماندگی بسیار بزرگی به کشور تحمیل شد......برای درست کردن بایستی واقع بین بود و امیدواری داشت....کسی که نا امید باشه و همه چی رو سیاه ببینه نه تنها برای کشور مفید نخواهد بود بلکه بیشترین آسیب رو میرسونه......خب نبین......فکر میکنم جالب نیست از نظر من نظر بدی......الآن بنده شما رو به جناح خاص نسبت دادم؟!........بنده حرفم کلی بود .........خیر من تلویحا نگفتم بله......بلکه گفتم بد نیست.......خیر حقیقت تلخ نیست .....واقعیته که میتونه تلخ باشه!

navid_r

کاربر فعال تالار برق , کنکور و تحصیلات تکمیلی
پیشنهاد میکنم قضییه رو این طور ببینیم که حقیقت تلخه چون شیرینی توهمات و تخیلات افسانه ای افراد رو از بین میبره .

فرض کنید توهمات ادمیزاد مثل یک میوه بسیار شیرین و خوشمزه ای هست که شما می خوری و لذت فراوان میبری ازش .غافل از اینکه این میوه خواب اوره و شما رو به خواب سنگینی فرو میبره و فرصت رو به حیوون های وحضی میده که شما رو نابود کنن

حقیقت (که به عنوان قانونی بر واقعیات هست ) حکم میوه ای رو داره که خیلی تلخ و بدمزست اما شما رو از این حالت خواب بلند میکنه . کسی زنده میمونه و رستگار میشه که این میوه رو بخوره و از خواب توهمات بلند شه

حقیقت تلخ هست اما به شما ضربه وارد نمیکنه اما چیزی که شما رو نابود میکنه تخیلات و توهمات هستش

navid_r

کاربر فعال تالار برق , کنکور و تحصیلات تکمیلی
یکی لطفا بگه دقیقا فرق بین حقیقت و واقعیت چیه؟

این به دیدگاه شما بستگی داره
اگر شما معتقدبه ذات باشید که گید مثلا این شی یا این رفتار یا این ارزش دارای یک ذاتی هست که صد ها سال هم اگر بگذره ثابت میمونه و غیر قابل تغییر.مثلا افلاطون معتقد به حقیقت بود که ما انسان ها باید در طول زمان و با کسب دانش این حقایق رو بفهمیم و بیابیم .نه تنها افلاطون بلکه اکثر فلسفه غرب (نقل قول وایتهد) این حالت رو دارند .یعنی این که من چطور اخلاقی زندگی کنم و جواب سوال های فلسفی رو بیدا کنم زمانی میرسه که این جواب یافت میشه و با گذشت سال ها تغییر نمی کنه
یعنی این دیدگاه میگه ما باید حقیقت رو کشف کنیم . اما ممکنه واقعیت جامعه چیز دیگه ی باشه ( انچه که هست)

اما یه دیدگاه دیگه میگه نه . حقیقت چیزی نیست جز یک سری قواعد حاکم که ما انسان ها این رو یافت نمی کنیم بلکه خلق میکنیم . یعنی معتقد نیست که این جست جو جوابش رد بیرون باشه که با تلاش زیاد بشه کشفش کرد .
به نظر نیچه وقتی یه فلسفه رو می خونیم که داره الگو های خوب و بد معرفی می کنه و خیر و شر تعریف می کنه این فلسفه نیومده چیزی رو کشف کنه داره حقیقت رو میسازه (به میل خودش)