چرا دولت آمریکا به اصغر فرهادی تبریک می گوید؟

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عجب تلاشی میکنه این برادر...
من واقعا به شما دوست عزیز تبریک میگم که اینقدر پر تلاش جواب همه رو میدین...و از همه نقل قول میگیرین و برخی رو هم میپیچونی و...
بی شوخی واقعا واسم جالبه دیدن تلاشت...
و تلاشتو بدون توجه به هدفت ستایش میکنم...
آسون نیست نظر اینهمه مخالف رو نادیده گرفتن و حرف خودتو تکرار کردن...
موفق باشی

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اين جمله رو نديديد ؟ اين جواب سوالتون و موضوع تاپيك بود .

( وقتی رییس جمهور خودمون صداش در نمیاد و صدا و سیمامون حقارت خودشو نشون میده اونام از فرصت استفاده میکنن..به همین راحتی به همین خوشمزگی)

پس با غفلت داخلی ها،خارجی ها از فرصت استفاده میکنن. حالا در چه جهتی استفاده می کنند؟

behnaz J

عضو جدید
خب، دروغ هم که انگار میگید مثل نقل و نبات. بر کمالاتتون افزوده شد!

بفرمایید کدوم پست گفتم اخراجی ها بهتر به مسائل اجتماعی ایران پرداخته بود؟

همونجایی که گفته بودید فیلم بچه های آسمان مجیدی سیاه نمایی بوده و بعد من جوابتون رو دادم و اصلا توجه نکردید... اسم تاپیک هم بود افتخار ملی اگه اشتباه نکنم

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
جواب سوالت مشخصه نخودیان جان, سیاست.

حالا مگه تبریک گفته چی شده؟ 13 ملوان رو نجات داد چی؟ مثلا میخوای بگی ما حواسمون باشه تا گول نخوریم؟ حرف من اینه که اصلا چرا یه چیز معتبر مثه گلدن گلوب نباید تو ایران باشه؟

اگه دولتمردان ما خیلی حواسشون جمع بود الان مملکت وضعش این نبود. ( نگو بی ربطه که نیست ) هر چه فریاد دارید بر سر نظام بکشید.

2aawsome

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
د نه د، همین الآن این فیلم نماینده سینمای ایران در اسکار انتخاب شده.

سیاسون بخوان موج سواری کنن، از هر چیزی موج میسازن با رسانه ها و جشنواره هاشون.

شما به اندازه انگشتان یک دست، پاسخ به سوال من رو برام لیست کنید از بین پست ها، تا ببینیم حرف شما چقدر درسته.

دل ما رو که شاد کردن خدا دلشون و شاد کنه.....
من از بحثه یه طرفه و بی نتیجه خوشم نمیاد....
موفق باشی.......

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همونجایی که گفته بودید فیلم بچه های آسمان مجیدی سیاه نمایی بوده و بعد من جوابتون رو دادم و اصلا توجه نکردید... اسم تاپیک هم بود افتخار ملی اگه اشتباه نکنم
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/338638-افتخار-ملی?p=4474122&viewfull=1#post4474122

برید به دقت بخونید، گفتم فیلم مجیدی اینقدر مورد استقبال نبود، اخراجی ها رو هم گفتم پیام روز داشت، نه اینکه بهتر به مسائل اجتماعی ایران پرداخته بود!
زین پس بدون تهمت و دروغ پاسخگوی شما خواهم بود.

جواب سوالت مشخصه نخودیان جان, سیاست.

حالا مگه تبریک گفته چی شده؟ 13 ملوان رو نجات داد چی؟ مثلا میخوای بگی ما حواسمون باشه تا گول نخوریم؟ حرف من اینه که اصلا چرا یه چیز معتبر مثه گلدن گلوب نباید تو ایران باشه؟

اگه دولتمردان ما خیلی حواسشون جمع بود الان مملکت وضعش این نبود. ( نگو بی ربطه که نیست ) هر چه فریاد دارید بر سر نظام بکشید.
چیزی نشده، نشون میده نقشه ها کشیدن برای فرهادی!
ایران فرت و فرت ملوان سایر کشورها رو نجات میداد و میده، کار شاقی نکردن!!!

هرچه فریاد دارید بر سر افراد خائن، داخلی و خارجی بکشید، نظام چیزی است که فریاد زدن بر سرش بی مفهومه!

ensan1

عضو جدید
من یه توصیه برادارانه میکنم به همه که خواهشا این بحث های حاشیه ای و بی اهمیت رو بذارید کنار

بخواید جستجو کنید 10 نقد منصفانه عمرا اگه در مورد این فیلم پیدا کنید اما 10000000 تا سایت زدن" اصغر فرهادی در کنار انجلینا جولی"
فلان کس (اگه جزء انسانها محسوب بشن البته) به اصغر فرهادی تبریک گفته ...بحث رو تقسیم بندی کنید خواهشا اینها حرف های بیکارهای سر کوچه خیابانهاست...

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با اجازه ما برویم به کارهایمان برسیم، تاپیک سالم مونده بود هستیم در خدمتتون...

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
گفتن بسیاری از مسائل داخل ایران جسارت خاصی‌ می‌خواد و فرهادی تو این فیلم این کارو خیلی‌ خوب انجام داده.

ایران مثل بقیه جاها نیست هر گونه انتقاد از حکومت دشمنی با حکومت و زیر سوال بردن نظام محسوب می‌شه..

این فیلم قطعاً نکاتی‌ توش داره که انتقاد به حکومت ایران کرده و این انتقاد طرفدارای زیادی داخل ایران داره که اصلا تو کشورمون بهشون بها داده نمی‌شه. بنابراین این فیلم با توجه به عدم وجود آزادی بیان در ایران قابل تحسینه که تونسته با این شرایط اینطور هنرمندانه و بی نقص انتقادشو مطرح کنه.

آخرین ویرایش:

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من یه توصیه برادارانه میکنم به همه که خواهشا این بحث های حاشیه ای و بی اهمیت رو بذارید کنار

بخواید جستجو کنید 10 نقد منصفانه عمرا اگه در مورد این فیلم پیدا کنید اما 10000000 تا سایت زدن" اصغر فرهادی در کنار انجلینا جولی"
فلان کس (اگه جزء انسانها محسوب بشن البته) به اصغر فرهادی تبریک گفته ...بحث رو تقسیم بندی کنید خواهشا اینها حرف های بیکارهای سر کوچه خیابانهاست...
به شخصه از نوشتن نقد فیلم استقبال میکنم...
البته به قول شما اگه پیدا بشه، و پیدا هم بشه متهم به غرض ورزی نشه از طرف هواداران متعصب اصغر فرهادی!

#parisa#

عضو جدید
کاربر ممتاز
کدوم جوانب؟!!!

شما پست اول تاپیکو به دقت نخوندی، من انتقادی به فرهادی در این تاپیک ندارم و براش هم دعا کردم که شر آمریکا و سیاست هاش نگیرتش، مگه گلشیفته گزک داده بود که کشوندنش تو هالیوود؟ اینجا بحث چرایی تبریک دولت آمریکاست.

پس انگار شما هم کمی منعطف شدین و معتقدین سیاست در این فیلم فرهادی نقش داره، حتی اگه خودش نخواد.

.

همین جوانب که ممکنه بشه سوژه سوء استفاده دولت آمریکا!
چرا اتفاقا خوندم .هم پست اولو هم پست پنجمو!!!!!!!
از همون چرایی هم طبق منطق شما هر جوری بریم میرسیم به فرهادی!کتمان نکنید دیگه!

یعنی خدای اسمون ریسمون بافتنیدا! از گلشیفته کجا حمایت دولتی شده بود از طرف کشورای دیگه؟؟؟؟؟

قبلنم گفتم این همه سروصدا یه وجهش سیاسیه که البته چیزی از ارزشهای فیلم کم نمیکنه!

راستی من همچنان به سعه صدر شما در احساس مسئولیت برای جوابگویی به این همه آدم حسودیم میشه:cool:

ensan1

عضو جدید
گفتن بسیاری از مسائل داخل ایران جسارت خاصی‌ می‌خواد و فرهادی تو این فیلم این کارو خیلی‌ خوب انجام داده. ایران مثل بقیه جاها نیست هر گونه انتقاد از حکومت دشمنی با حکومت و زیر سوال بردن نظام محسوب می‌شه..این فیلم قطعاً نکاتی‌ توش داره که انتقاد به حکومت ایران کرده و این انتقاد طرفدارای زیادی داخل ایران داره که اصلا تو کشورمون بهشون بها داده نمی‌شه. بنابر این این فیلم با توجه به عدم وجود آزادی بیان در ایران قابل تحسینه که تونسته با این سختی اینطور هنرمندانه و بی نقص انتقادشو مطرح کنه.

حکومت ایران و اهدافش متفاوته با این چیزی که برخی مسئولین(شما بخوانید بی مسئولیت ترین) انجام میدن و تفکرات اونها که هر چیزی رو ضد نظام! و در برخی مواقع به خطر افتادن اسلام معنا میکنند
توصیه ای که حتی شخص آقای خامنه ای چه در کتاب ها و چه در برخی سخنرانی از سال 75 تا کنون داشته خیلی چیزها رو روشن میکنند حرف هایی در ارتباط با موسیقی زدند که مسئولین و برخی دیگر چون آن را مخالف اعتقادات تقلیدی و طوطی وار خود میدانند اجرا نکرده اند....

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
حکومت ایران و اهدافش متفاوته با این چیزی که برخی مسئولین(شما بخوانید بی مسئولیت ترین) انجام میدن و تفکرات اونها که هر چیزی رو ضد نظام! و در برخی مواقع به خطر افتادن اسلام معنا میکنند
توصیه ای که حتی شخص آقای خامنه ای چه در کتاب ها و چه در برخی سخنرانی از سال 75 تا کنون داشته خیلی چیزها رو روشن میکنند حرف هایی در ارتباط با موسیقی زدند که مسئولین و برخی دیگر چون آن را مخالف اعتقادات تقلیدی و طوطی وار خود میدانند اجرا نکرده اند....
به هر حال ما با شرایط موجود و واقعی بحث می‌کنیم نه آنچه که بعضی دوست داشتند و نشده یا شده...

ensan1

عضو جدید
به هر حال ما با شرایط موجود و واقعی بحث می‌کنیم نه آنچه که بعضی دوست داشتند و نشده یا شده...

منظور من هم همین روشن شدن موضع بود تا روشن بشه مشکل سر سیاست های کلانه یا مسئولین!!!!!؟

Alborz Rad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نوشته اصلي بوسيله mostafanokhodian
ینجا بحث چرایی تبریک دولت آمریکاست.

فک نکنم فهمیدن علت اینکار چندان هم سخت باشه !

این مطلب کپی پیست از ویکیپدیا است امیدوارم جواب سوالتونو بگیرید

«جایزه گلدن گلوب(به انگلیسی: Golden Globe Award) نام مجموعه جوایزی است که هرساله درایالات متحده آمریکاتوسط اتحادیه مطبوعات خارجی هالیوود به بهترین تولیدات سینمایی و تلویزیونی اهدا می‌گردد. این جایزه برای اولین بار در سال ۱۹۴۴ به فیلم‌های تولیدی و محصولات تلویزیونی تعلق گرفت. مهم‌ترین جایزه آکادمی با نام «بهترین فیلم» یکی از مهم‌ترین رقابت‌های فیلم‌سازان محسوب می‌شود. همچنین جایزه «یک عمر فعالیت هنری» یکی از مهم‌ترین جوایز گلدن گلوب است که هرسال به یکی از بزرگان عرصه سینما و تلویزیون آمریکا داده می‌شود. گفتنی است که این جایزه برای فیلم و یا برنامه تلویزیونی خاصی اهدا نمی‌شود و تنها برای یک عمر فعالیتهای هنری بزرگان سینما و تلویزیون آمریکا اهدا می‌شود.»

همونطور که اشاره شد این جشنواره در مرزهای داخلی امریکا هرساله برگزار میشه

این جشنواره از معتبرترین و مهمترین جشنواره های هنری مربوط به حوزه هنر سینما در سطح جهان هست

بزرگان سینما و حوزه هنر مرتبط به آن شرکت می کنند

دولت امریکا گویا بدلیل ارزشی که این بخش و حوزه هنری قائل هست به ایشون تبریک گفته و نسبت به رویدادی که در حوزه تحت تسلط خودش و مرزهای کشورش انجام شده ، عکس العمل نشان داده ! و به ایشون تبریک گفته (اما تعجب اینجاست سکوت دولتمردان ایرانی نسبت به فیلمی که نماینده کشور بوده !)

اگر از دید سیاسی به این موضوع نگاه می کنید ببینید این گزک و ریشه این گزک دهی از کجا آب میخوره !

scorpion_tur

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیدونم چرا سیاسیش میکنن
فیلمش جایزه برده افتخار داره
کور شود هر آنکه ..........

oneunited

عضو جدید
کاربر ممتاز
خود پیداست از زانوی تو...

من دوس ندارم سیاسیش کنم، سیاسی هست، واقعا هیچ توجیه منطقی برای تبریک دولت آمریکا نداری؟ سابقه تبریک به فیلم های دیگه رو هم نداشتند...

این فیلم هم از این حکومت مجوز گرفته، هم با امکانات همین حکومت تهیه شده، هم توی همین حکومت بدون هیچ مشکلی اکران شده ، هم توسط همین حکومت بهش جایزه ها داده شده در جشنواره فجر، هم در صدا و سیمای همین حکومت تبلیغ شده و ازش طرفداری شده در مقابل اخراجی ها، و هم توسط نهادهای سینمایی همین حکومت به عنوان نماینده سینمای ایران در اسکار انتخاب شده.
اینا جوکه؟ برادر من مخالف بودن زور نداشتن جلوشو بگیرن اکران نشه؟ حرفا میزنی!!!
فتبارک الله از این همه منطق:D

حالا گیر دادی به این که چرا آمریکا تبریک گفت؟!تو مدرک داری که آمریکا این کارش بی صابقه بوده؟ یا همینطوری دیمی واسه خودت می گی؟:دی مطمعنی فقط به این فیلم تبریک گفته؟! اگه مشخص شد اشتباه می گی چی؟!

بله خیلی زحمت کشیدم مجوز دادن! لابد شما بهتر از خود آقای فرهادی می دونی و اطلاعاتت بیشتره که می گی این فیلم هیچ مشکلی نداشت! تعداد سینماهایی که این فیلم توش اکران شد تقریبا یک سوم سینماهای مربوط به اخراجی ها بود! زمانش هم لااقل 1 ماه کمتر از زمان اکران اخراجی ها بود!
چرا؟!! چون یک موضوعی بود که به نفع آقایون بود! می خواستن موسوی و کروبی رو مسخره کنن. اما جدایی تو همون زمان کم اکرانش 2 میلیارد فروش داشت! چرا؟ چون مردم حامیش بودن نه حکومت!! شما حالا داری منت هم سر ما می ذاری که چمی دونم حکومت بهش بها داده؟!:دی

scorpion_tur

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا گیر دادی به این که چرا آمریکا تبریک گفت؟!تو مدرک داری که آمریکا این کارش بی صابقه بوده؟ یا همینطوری دیمی واسه خودت می گی؟:دی مطمعنی فقط به این فیلم تبریک گفته؟! اگه مشخص شد اشتباه می گی چی؟!

بله خیلی زحمت کشیدم مجوز دادن! لابد شما بهتر از خود آقای فرهادی می دونی و اطلاعاتت بیشتره که می گی این فیلم هیچ مشکلی نداشت! تعداد سینماهایی که این فیلم توش اکران شد تقریبا یک سوم سینماهای مربوط به اخراجی ها بود! زمانش هم لااقل 1 ماه کمتر از زمان اکران اخراجی ها بود!
چرا؟!! چون یک موضوعی بود که به نفع آقایون بود! می خواستن موسوی و کروبی رو مسخره کنن. اما جدایی تو همون زمان کم اکرانش 2 میلیارد فروش داشت! چرا؟ چون مردم حامیش بودن نه حکومت!! شما حالا داری منت هم سر ما می ذاری که چمی دونم حکومت بهش بها داده؟!:دی
اصلا اخراجی ها کجا این فیلم کجا
قابل مقایسه نیستن

:biggrin:

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اصلا اخراجی ها کجا این فیلم کجا
قابل مقایسه نیستن

:biggrin:
مگه اخراجی ها هم فیلم بود. منظورم ورژن 3 و ورژن 2 اون هست.
اونا فقط تراوشات یه آدم متحجر و ..... و ..... بود ک یه جوری میخواست عقده ی دلشو خالی کنه.
این از بابت تحلیل اجتماعی فیلم.
از بابت هنری هم واقعا خیلی سطح پایینی داشت. از سریالهای آبکی کاگردانهای تازه کار صدا و سیما هم این فیلم مزخرف تر بود.

سعید کریمی

عضو جدید
شما هم که به همه چیز بدبینید
به اون چیزایی که تو اینجا اتفاق میفته جرات ندارید گیر بدید انوقت بند کردید حالا به امریکا که چرا به فلانی تبریک میگه
اصلا دوست داره که بگه خیلی ام کار خوبی کرده که گفته این نشان از شعور و فهم بالای سیاسی آمریکا نسبت به مردم ماست که این فیلمو تبریک گفته

حالا اگه تبریک نمیگفتند و بی اهمیت بودند اون موقع همه تون میگفتید وای وای ببینید چقدر سیاسی اند و تبریک نگفتند این بخاطر اینه که تهیه کننده فیلم جدایی نادر از سیمین بانک پاسارگاده و چون این بانک دولتیه پس بخاطر همین تبریک نگفتند

siavash.1986

عضو جدید
هم این سوال از جنبه سیاسی اشتباهه هم هنری
جنبه سیاسی به کنار
شما فیلم های رقیب جدایی نادر از سیمین رو دیدی؟
اگه دیدی به من بگو کدوم از فیلم های رقیب حتی نزدیک به فیلم جدایی بود چه برسه بهتر؟
شما بودی اسکار رو به کدوم فیلم میدادی تا با هم نقدش کنیم؟

excellent*

عضو جدید
منم مثل همه شما دوستان فيلمو ديدم.اولش چندان نظري دربارش نداشتم اما كم كم گذشت و فيلمش پرهياهو شد.من نه اينوري و نه اونوري ام كه بخام از تفكر گروه خاصي حف بزنم.
دوس داشتم بدونم تفاوت اين فيلم به ظاهر بي محتوا رو كه به نوعي يه داستان روزمره زندگي هر آدمي ميتونه باشه(جروبحثاي خانوادگي.مشكلات.والدين و ...)با فيلماي ديگه اي كه فيلم نامه هاي غني و پرمفهوم دارن چيه كه به گلدن گلوب برسه و....
شايد براي شما دوستاني كه نظرتون با نظر آقا مصطفي عزيز مخالفه جالب باش كه ايشون راست مگن.اين فيلم داره مفاهيمي منتقل ميكنه كه اگه نظرهاي شخصيتونو هم بخاين وارد كنين باز هم نميتونيد منكر وجود اين واقعيت بشيمن كه بايد براي اين كارگردان و جسارتش تاسف خورد...
من به همه شما حق ميدم كه بگيد فيلمش كه فلان نبوده چون شما نه منتقد حرفه اي هستيد و نه احتمالا پاي نقدي بي طرف بوده ايد.
دوستان.نقد استاد رائفي پور درباره اين فيلم تو سايت ايشون هستش.سرچ كنيد و با بيطرفي نقدو كامل ملاحظه كنيد.
اونوقت خودتون تصميم بگيريد كه چرا مسئولان امريكايي بايد از ساخت اين فيلم در ايران و بدست كارگردان ايراني خوشحال بشن.
((((((((((هروقت ديدي دشمنت داره برات كف ميزنه و خوشحاله بدون كه داري راهو اشتباه ميري و خودت حواست نيست!!!!!!)))))))))))))

shima.power

عضو جدید
والا!
چرا انقدر بدبینید؟
ازتون تعریف کنن 1چیزی میگین،بد بگن 1چیزی میگین!
حالا بده 1ی 1فیلمی ساخته که قابل تقدیره؟؟؟؟؟

بالا