چرا باید درس بخوانیم؟!

Pencil

عضو جدید
چرا باید به علم آموزی بپردازیم؟

سلام؛ این عنوان شاید در نگاه اول یه مقداری با اهداف یه انجمن کاملا علمی و آکادمیک متضاد باشه و حتی احمقانه!

اما اگه بخواهیم خیلی ریشه ای به این سوال نگاه کنیم؛ این سوال دقیقا همان سوال بنیادی است که از روز اول مدرسه در ذهن ما بوده و با زور و یا با استفاده ربط دادن به مسائل مذهبی و یا ربط دادن به آینده کاری این سوال رو در نطفه کشتند.

حالا که این سوال مطرح شده بیایم براش جوابی پیدا کنیم؛ به جز چند سال اولیه تحصیل که مقدمات ساده ای برای سهولت در حساب کتاب و زندگی به وجود میاره چه دلیلی داره که بقیه سالهای رو باید تحصیل و علم آموزی پرداخت؟

خیلی از شماهایی که این سوال رو میبینید حداقل 12 سال از بهترین روزهای عمر خود را صرف تحصیل کرده
نظر شما چیه؟

من فکر می کنم که اگه بشه جواب دقیقی به این سوال داد اون وقت میشه دلیل بی انگیزگی برای تحصیل رو فهمید، در اصل علت اینکه ما(از جمله خودم) از علم آموزی فراری هستیم این سوال در ضمیر ناخودآگاه ما و ندانستن دلیل کاری هست که در حال انجام آن هستیم.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. ببخشید یه کمی تند نرفتید؟؟. جایگاه معلم بنظر شما اینجوریه؟. من معلمان و اساتیدی رو میشناسم که عاشقانه هرآنچه در توانشون هست برای اعتلای فرهنگ دانش آموزان و دانشجوهاشون صرف میکنن.... از جنبه آموزشی و علمی، اجتماعی، دینی و مذهبی و غیره...
یکم بی انصافیه اگر اینجوری حرف بزنیم و فکر کنیم.
شما یکبار می آیید و یه سری عکس و مطلب پخش میکنید که فلان وزیر و مسئول توی فلان کشور درمورد جایگاه رفیع معلم و رسیدگی بهشون چه حرفا که نزدن و چه عملکردها که نداشتن، یکبار هم میایید و اینجوری قضاوت میکنید.
اینکه بعضی معلم ها چطوری هستن .... دلیل نمیشه به همه نسبتش بدیم. یعنی همه طبقات بدون مشکلن الا معلم؟!.
بحث نظام آموزشی بحثی جدای از این موضوعه. درسته معلم هم خیلی تاثیر داره. ولی اول آموزش-پرورش باید اصلاح بشه... 12 سال تا رسیدن به دیپلم بنظر من یکم زیاده.

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
توی هر قشری ی سری ادم دلسوز هست ی سری ادم مقرراتی س سری ادم موفق یه سری ادم مزخرف و ...
حالا اگه دکتر مزخرف ب تور ادم بخوره ک نباید گفت ک همه دکترا مزخرفن ب همین دلیلم نباید گفت همشون دلسوزن
در واقع قضاوت درباره شغل بواسطه رفتار یکعده مسخره اس
اما چرا علم اموزی
شما مدرسه رو تنها نباید ب دید کتابخونه نگاه کنی
شما و من و خیلی های دیگه زندگی کردن رو توی همین 12 سال یاد گرفتیم
ارتباط برقرار کردن با دیگران رو تو همین 12 سال یاد گرفتیم
از تنها رفتن تا تنها بر گشتن
خود من شحصا خیلی از مسایل شخصی رو تو مدرسه یاد گرفتم
مدرسه جایی ک شما با همسنات هستی می تونی ازاد باشی، همه همو خوب می فهمن با هم بازی می کنند با هم بزرگ میشن
سال سوم دبیرستان 90 درصد کلاس از سال اول دبیرستان با هم بودیم
از اون 90 درصد 20 درصدی بود از دبستان با هم بودیم
روزی 5 ساعت
شما ب هیچ عنوان نمی تونی توی شهر زندگی کنی اما مثل ی روستایی ک همه عمرش سر زمین کار میکنه و شاید نیاز مبرمی ب سواد اموزی نداره از صبح تا شب کارگری کنی
شهر یا بطور کل دنیایی امروز نیاز ب سواد خوندن و نوشتن داره و کسی ک این توانایی رو نداشته باشه از پس کارهاش بر نمیاد تو زندگی روزمره
اما درخصوص بی انگیزگی در خصوص تحصیل

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
تو هرقشری همه جور آدمی هست
و مسلما حکومت و اهدافش هم در نحوه آموزش و پرورش بی تاثیر نیست
بنا ب خیلی از دلایل افرادی-در همه جای جهان- هستن ک ترجیح میدن فرزندشونو خودشون آموزش بدن یا معلم سرخونه بگیرن تا فرزندشون بنا ب ایدئولوژی قابل قبول خودشون تربیت شه ن اونچه ک بر جو جامعه حاکمه

Pencil

عضو جدید
سلام. ببخشید یه کمی تند نرفتید؟؟. جایگاه معلم بنظر شما اینجوریه؟. من معلمان و اساتیدی رو میشناسم که عاشقانه هرآنچه در توانشون هست برای اعتلای فرهنگ دانش آموزان و دانشجوهاشون صرف میکنن.... از جنبه آموزشی و علمی، اجتماعی، دینی و مذهبی و غیره...
یکم بی انصافیه اگر اینجوری حرف بزنیم و فکر کنیم.
شما یکبار می آیید و یه سری عکس و مطلب پخش میکنید که فلان وزیر و مسئول توی فلان کشور درمورد جایگاه رفیع معلم و رسیدگی بهشون چه حرفا که نزدن و چه عملکردها که نداشتن، یکبار هم میایید و اینجوری قضاوت میکنید.
اینکه بعضی معلم ها چطوری هستن .... دلیل نمیشه به همه نسبتش بدیم. یعنی همه طبقات بدون مشکلن الا معلم؟!.
بحث نظام آموزشی بحثی جدای از این موضوعه. درسته معلم هم خیلی تاثیر داره. ولی اول آموزش-پرورش باید اصلاح بشه... 12 سال تا رسیدن به دیپلم بنظر من یکم زیاده.

سلام
دوست عزیز، از اینکه نظر خودتون رو فرمودید بسیار ممنونم؛ اما من بحث ما سر معلم ها نیست، بهتر بود کمی با دقت موضوع تاپیک رو مطالعه میکردید :gol:
لازم به ذکر هم هست که هیچ فردی بر روی کره زمین مقدس نیست و هر جایگاهی قابل نقد هست

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اول باید روشن بشه ک هدف از مدرسه رفتن صرفا علم نیست بلکه یاد گرفتن رندگی اجتماعی در طی زمان هم هست
دوم در خصوص بی انگیزگی از تحصیل
ب دید ادمها بستگی داره
اگه از ی موضوعی ک باش درگیر هستی بیشتر از توان موضوع انتظار داشته باشی و از اون مهمتر از خودت بیشتر از توانت انتظار داشته باشی و با این انتظار خودتو درگیر اون موضوع کنی ب پوچی می رسی
در واقع توی کاری درگیر شدی ک استعدادشو نداری
صرفا قدرت محاسباتی نرمال و ی رشته تحصیلی در خد استعداد یا یه هدف منطقی و تلاش حتما نتیجه میده
اما هیلی از ماها یکی از این عوامل رو یا نداریم یا ضعیف داریم واسه همین ب هدف نمی رسیم و بعد شروع می کنیم و نالیدن و از بی فایده بودن و خیلی های دیگه هم ک توی این مسیر هستن بدون اگاهی زود باور می کنن و اونها هم بدون اینکه هیچ تلاشی کرده باشن، با دیدن وضعیت دیگران ب این نتیجه می رسن ک درس خوندن فایده نداره!
اصولا این جمع از ادم ها راهو اشتباهی امدن
خب وقتی میری سینما اگه منتظری فیلم مورد علاقت رو ببینی و ندیدی، نا امید میایی بیرون چون بلیط اشتباهی خریدی و چون دیدی خیلی ها بیرون صف کشیدن و خیلی ها وقتی میان بیرون می خندن حتما تو هم باید خوشت بیاد، خب این اشتباس

Pencil

عضو جدید

دوستان گرامی از اینکه نظر دادید خیلی ممنونم اما بحث ما اصلا در رابطه با معلمان نیست.
همانطور که در ابتدا هم اشاره شد سوال اصلی این هست که چرا باید به علم آموزی بپردازیم؟

mahboobeh

عضو جدید
سلام.

خب من اگه بخوام نظرمو بگم شاید فک کنین من خیلی رویاییم.. یا دارم شعار میدم.

ولی خب من واقعا از درس خوندن لذت میبرم.. از اینکه میفهمم دور و برم چه خبره.. مثلا بنیاد و اساس یه اتفاق میتونه یه فرمول باشه.. این خیلی شگفت انگیزه.. اون وقت ادم به عطمت این دنیا پی میبره.. به معجزه هاش.
راستش من ادم خیلی درس خونی نیستم.. متوسطم.. ولی نمیتونم تصور کنم که یه روزی دیگه دنبال علم اموزی نرم.. حالا در هر زمینه ای.. ادمی نیاز داره.. حالا اگه یکی با حرفای روتین میخواد ادمو محدود کنه خب اون شخص میتونه از یکی دیگه بپرسه.. کتاب بخونه.. تحقیق کنه تا محدود نشه.. راه زیاده.

من خودم که به شخصه استعداد خودمو کشف کردم کم و بیش.. که اگخ درس نمیخوندم میشدم یه دختره خونه دار یعنی فقط یک بعد از شخصیت من کشف میشد.

ممنون از استاتر عزیز.:gol::gol:

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار

دوستان گرامی از اینکه نظر دادید خیلی ممنونم اما بحث ما اصلا در رابطه با معلمان نیست.
همانطور که در ابتدا هم اشاره شد سوال اصلی این هست که چرا باید به علم آموزی بپردازیم؟

بحث سر معلمها نیست؟
این نوشته ی جنابعالی نبود؟!!!!!

در اصل معلم ها دستمزد نمیگیرند که قوه دانش آموز را پرورش بدهند، آنها پول میگیرند تا دانش آموز رو در مدرسه شکست بدهند!!
کاری به اینکه تو چیزی میفهمی و یا نه ندارند حتی به این کار ندارند که موضوع هایی که مطرح میکنند منطقی هست و یا نه؛ آنها وظیفه دارند هر آنچه که به آنها داده شده را به اسم علم و بدون چون و چرا به شما آموزش بدهند حتی اگر اون موضوع اشتباه باشد.

براساس چه اطلاعاتی همچین نتیجه گیری داشتید؟!!

Pencil

عضو جدید
عجیبه شما به درس خوندن ادامه دادید وقتی که اون نوره تو سرتون روشن شده : )) و فهمیدید حق با دبیر شیمیتونه چه جوری به خودتون اجازه دادید که به درس خوندن ادامه بدید و بیشتر شکست بخورید
اطرفم انقدر معلما و اساتید از خود گذشته دیدم که فقط میتونم بگم متاسفم برای طرز فکرتون ....!

من فکر میکنم افرادی که ذهنشان قابلیت نقد پذیری و سوال پذیری را ندارد بهتر است برای خودشان متاسف باشند.

البته این در رابطه با شما نیست بلکه شما بسیار محترم هستید که نظر خودتون رو بیان کردید و در رابطه با کسانی هست که قبل از شنیدن شروع به جبهه گیری و پاسخگویی میکنند

Pencil

عضو جدید
سلام.

خب من اگه بخوام نظرمو بگم شاید فک کنین من خیلی رویاییم.. یا دارم شعار میدم.

ولی خب من واقعا از درس خوندن لذت میبرم.. از اینکه میفهمم دور و برم چه خبره.. مثلا بنیاد و اساس یه اتفاق میتونه یه فرمول باشه.. این خیلی شگفت انگیزه.. اون وقت ادم به عطمت این دنیا پی میبره.. به معجزه هاش.
راستش من ادم خیلی درس خونی نیستم.. متوسطم.. ولی نمیتونم تصور کنم که یه روزی دیگه دنبال علم اموزی نرم.. حالا در هر زمینه ای.. ادمی نیاز داره.. حالا اگه یکی با حرفای روتین میخواد ادمو محدود کنه خب اون شخص میتونه از یکی دیگه بپرسه.. کتاب بخونه.. تحقیق کنه تا محدود نشه.. راه زیاده.

من خودم که به شخصه استعداد خودمو کشف کردم کم و بیش.. که اگخ درس نمیخوندم میشدم یه دختره خونه دار یعنی فقط یک بعد از شخصیت من کشف میشد.

ممنون از استاتر عزیز.:gol::gol:

اتفاقا به نظر من یکی از دلیل های علم آموزی میتونه همین کشف هستی باشه، اما به نظرتون چه نیازی هست انسان دنیا رو کشف کنه؟

ros.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من فکر میکنم افرادی که ذهنشان قابلیت نقد پذیری و سوال پذیری را ندارد بهتر است برای خودشان متاسف باشند.

البته این در رابطه با شما نیست بلکه شما بسیار محترم هستید که نظر خودتون رو بیان کردید و در رابطه با کسانی هست که قبل از شنیدن شروع به جبهه گیری و پاسخگویی میکنند

باشه به اونا بگو برا خودشون متاسف باشن این در رابطه با خود شماست : )))!
بحث اگه سر معلم نیس پست دومتون چه میگه؟؟؟

mahboobeh

عضو جدید
اتفاقا به نظر من یکی از دلیل های علم آموزی میتونه همین کشف هستی باشه، اما به نظرتون چه نیازی هست انسان دنیا رو کشف کنه؟

خب ادمی کنجکاوه.. دوست داره از همه چی سر در بیاره.. حالا هر کی با توجه به اتفاقای اطرافش نسبت به یه چیزی کنجکاو میشه و میره طرفش.
کلا این خصلت ادمیزاده.

تا حالا برا خودتون پیش نیومده که مثلا تلویزیون چطوری تصویرو پخش میکنه؟؟.. هممون توی بچگی فک میکردیم ادما توشن.. ینی واقعا توی تلویزیونن.. ولی بزرگتر که شدیم فهمیدیم نه.. بعد کنجکاو شدیم پس چطوری نشون میده.. پیش اومده براتون؟؟

Pencil

عضو جدید
اول باید روشن بشه ک هدف از مدرسه رفتن صرفا علم نیست بلکه یاد گرفتن رندگی اجتماعی در طی زمان هم هست
دوم در خصوص بی انگیزگی از تحصیل
ب دید ادمها بستگی داره
اگه از ی موضوعی ک باش درگیر هستی بیشتر از توان موضوع انتظار داشته باشی و از اون مهمتر از خودت بیشتر از توانت انتظار داشته باشی و با این انتظار خودتو درگیر اون موضوع کنی ب پوچی می رسی
در واقع توی کاری درگیر شدی ک استعدادشو نداری
صرفا قدرت محاسباتی نرمال و ی رشته تحصیلی در خد استعداد یا یه هدف منطقی و تلاش حتما نتیجه میده
اما هیلی از ماها یکی از این عوامل رو یا نداریم یا ضعیف داریم واسه همین ب هدف نمی رسیم و بعد شروع می کنیم و نالیدن و از بی فایده بودن و خیلی های دیگه هم ک توی این مسیر هستن بدون اگاهی زود باور می کنن و اونها هم بدون اینکه هیچ تلاشی کرده باشن، با دیدن وضعیت دیگران ب این نتیجه می رسن ک درس خوندن فایده نداره!
اصولا این جمع از ادم ها راهو اشتباهی امدن
خب وقتی میری سینما اگه منتظری فیلم مورد علاقت رو ببینی و ندیدی، نا امید میایی بیرون چون بلیط اشتباهی خریدی و چون دیدی خیلی ها بیرون صف کشیدن و خیلی ها وقتی میان بیرون می خندن حتما تو هم باید خوشت بیاد، خب این اشتباس

سلام، خیلی نظراتت جالب بود اما چند تا سوال
ببا توجه به نظر شما اجداد ما که سواد نداشتند در روابط اجتماعی بسیار ضعیف بودند، درست متوجه شدم؟ در حالی که جامعه گذشتگان از نظر روابط بسیار پیچیده تر بود تا نسبت به امروز که صرفا قوانین مدنی حد بین آدمها رو تعیین میکنه
دومین مشکلی که هست اگه صرفا تحصیل رو برای پیشرفت در زمینه هایی که شما فرمودید در اون صورت ارزش کسی که پزشکی خونده با کسی که مهندسی آبیاری گیاهان دریایی خونده باید یکی باشد؟
هیچ آدمی روی کره زمین بی استعداد نیست اینکه کسی کاری رو میتونه خوب انجام بده و یا کسی نه فقط به خاطر شرایط و دیدگاه های اون هست دوست عزیز ( کتاب تقویتمهارت های ذهنی-حمید بلوچ)

عملا نمیشه این صحبت ها رو دلیل درس خوندن قرار داد چون در آخر سر همونطور که شما نتیجه گرفتید به این نتیجه میرسید که یکی استعداد داره و یکی نه پس من حتما استعداد این کارو ندارم.....

خیلی هم ممنون از اینکه نظر خودت رو محترمانه بیان گردی :gol::gol::gol:

Pencil

عضو جدید
خب ادمی کنجکاوه.. دوست داره از همه چی سر در بیاره.. حالا هر کی با توجه به اتفاقای اطرافش نسبت به یه چیزی کنجکاو میشه و میره طرفش.
کلا این خصلت ادمیزاده.

تا حالا برا خودتون پیش نیومده که مثلا تلویزیون چطوری تصویرو پخش میکنه؟؟.. هممون توی بچگی فک میکردیم ادما توشن.. ینی واقعا توی تلویزیونن.. ولی بزرگتر که شدیم فهمیدیم نه.. بعد کنجکاو شدیم پس چطوری نشون میده.. پیش اومده براتون؟؟

خوب برای حل کنجکاوی میشه در اون رابطه مطالعه کرد، واقعا چه نیازی هست که سالها توی مدرسه و دانشگاه وقت گذاشته بشه.

mahboobeh

عضو جدید
خوب برای حل کنجکاوی میشه در اون رابطه مطالعه کرد، واقعا چه نیازی هست که سالها توی مدرسه و دانشگاه وقت گذاشته بشه.

خب شما میگین همون اطلاعات ابتدایی کافیه..همونقد کافیه تا ادم اماده بشه.
خب درست .. شما کسیو سراغ دارین که با همون دانش ابتدایی بتونه از اتم و لیزرو فرمولهای عجیب غریبش سر در بیاره؟؟.. معادله هاشو بلده حل کنه؟؟..
یه دانشجوی پیام نور در ابتدایه کار خیلی براش سخته خودش کتابای سنگینو بخونه.. تازه اونم بعد از 12 سال درس خوندن.. خیلی ول میکنن درسو دوباره امتحان میدن. چون میگن نیاز به یه راهنما دارن( که این همون معلمه)

mahboobeh

عضو جدید
مثلا من الان به رشته ی معماری علاقه دارم.. خب به نظر شما من خودم میتونم تنهایی و بدون کلاس و درس برم جلو و بشم مهندس؟؟

Pencil

عضو جدید
مثلا من الان به رشته ی معماری علاقه دارم.. خب به نظر شما من خودم میتونم تنهایی و بدون کلاس و درس برم جلو و بشم مهندس؟؟

حق با شماست، اما به قول بعضی ها علاقه نون آب نمیشه واسه آدم:D

شاید باورتون هم نشه من اصلا معنی من به رشته X علاقه دارم رو متوجه نمیشم، چرا به رشته X علاقه هست اما به Y نیست. مگه نه اینکه توی سیستم کنکور برای اکثریت بصورت رندم یک رشته انتخاب می شود شاید بگید که مثلا بازار کار X از Y بهتر هست برای همین چند سال رو صرف کارشناسی و ارشد میکنم؛ در اون صورت یه سوالی که پیش میاد تنها هدف از بازار کار ، درآمد است در حالی که اگه این چند سال رو صرف کار کردن در زمینه غیر مرتبط میکردیم، شاید هم مطمئن تر و هم درآمد بیشتری داشتیم و مسلما هم اونطوری هست.

mahboobeh

عضو جدید
حق با شماست، اما به قول بعضی ها علاقه نون آب نمیشه واسه آدم:D

شاید باورتون هم نشه من اصلا معنی من به رشته X علاقه دارم رو متوجه نمیشم، چرا به رشته X علاقه هست اما به Y نیست. مگه نه اینکه توی سیستم کنکور برای اکثریت بصورت رندم یک رشته انتخاب می شود شاید بگید که مثلا بازار کار X از Y بهتر هست برای همین چند سال رو صرف کارشناسی و ارشد میکنم؛ در اون صورت یه سوالی که پیش میاد تنها هدف از بازار کار ، درآمد است در حالی که اگه این چند سال رو صرف کار کردن در زمینه غیر مرتبط میکردیم، شاید هم مطمئن تر و هم درآمد بیشتری داشتیم و مسلما هم اونطوری هست.

نه دیگهه درسته.. علاقه تنها نه.. ولی با استعداد که همراه بشه میتونه جواب بده.

من خودمو میگم. مثلا چرا من نرفتم پزشکی؟؟.. چرا اومد برق.. یا بهتره بگم چرا ریاضی خوندم دبیرستان چرا تجربی نخوندم.

خب من کلا استعدادم در ریاضی و فیزیک بود.. هم اینکه خیلی خوب میتونستم از پسش بر بیام.. هم علاقه داشتم.. خب رفتم طرفش... هر چیم به این دوتا ربطی داشته باشه بهش علاقه دارم.

ولی چرا تجربی نه.. من خون میبینم حالم بد میشه.. وقتی میبینم پزشکی ینی اینکه ایتن چیزا برات روتین باشه.. خب ازش بدم اومد.. علاقه نداشتم. اینطوری ادم علاقه رو برا خودش تعریف میکنه.

Major Geologist

کاربر فعال تالار موبایل ,
کاربر ممتاز

برای تأمین نیازهامون و داشتن زندگی بهتر نیاز به ساخت و اختراع و کشف داریم.

Major Geologist

کاربر ممتاز

منم با این موافقم. به جای اینکه استعداد یابی کنن که طرف استعداد و علاقش چیه، مجبورمون کردن درسای غیر مرتبط هم بخونیم. حتی دانشگاه که رشته ی زمین شناسی رفتم اما 19 واحد معارف، ادبیات و... مجبوری گذروندم.

mahboobeh

عضو جدید
منم با این موافقم. به جای اینکه استعداد یابی کنن که طرف استعداد و علاقش چیه، مجبورمون کردن درسای غیر مرتبط هم بخونیم. حتی دانشگاه که رشته ی زمین شناسی رفتم اما 19 واحد معارف، ادبیات و... مجبوری گذروندم.

اونا شامل همون اشه کشکه خاله ست..

Pencil

عضو جدید
برای تأمین نیازهامون و داشتن زندگی بهتر نیاز به ساخت و اختراع و کشف داریم.

این حرف تا حدی درسته اما جز تعداد محدودی از تحصیل کرده ها بقیه اونها اختراع و کشفی انجام ندادن، حتی خیلی از اختراعات مثل اختراع بعضی سلاح ها توسط آدمهای کاملا بی سواد انجام شده.
همینطور اگه شما اگه واقعیت ماجرا رو نگاه کنید میبینید کشوری مثل ایران با اینهمه مهندس هیچ صنعت واقعی به جز مونتاژ نداره.

Major Geologist

کاربر ممتاز
این حرف تا حدی درسته اما جز تعداد محدودی از تحصیل کرده ها بقیه اونها اختراع و کشفی انجام ندادن، حتی خیلی از اختراعات مثل اختراع بعضی سلاح ها توسط آدمهای کاملا بی سواد انجام شده.
همینطور اگه شما اگه واقعیت ماجرا رو نگاه کنید میبینید کشوری مثل ایران با اینهمه مهندس هیچ صنعت واقعی به جز مونتاژ نداره.

دیدگاهتون در این مورد درست نیست. تمام افراد تحصیل کرده ذهن خلاق و پشتیبان ندارن برای اختراع. اما برای استفاده از یک وسیله باید اطلاعات داشت. نمیشه شاتل فضایی که با میلیاردها دلار ساخته شده رو به دست افراد بی سواد سپرد. سلاح های سبک شاید توسط افراد کم سواد ( و نه کلاً بی سواد) ساخته شده باشه، اما سلاح های روز و مدرنی که امریکا و روسیه و... می سازن، با استفاده از به کارگیری قدرت فکریه چندین دانشمند و مهندس ساخته میشه.
حتی برای مونتاژ هم افراد مونتاژ کار یا در داخل کشور یا در خارج از کشور دوره های آموزشی می بینن و یه شرکت هیچ وقت نمیاد یه فرد بی سواد یا کم سوادو تو خط تولید قرار بده.
درس خوندن موجب بیشتر و بزرگتر شدن دید انسان به دنیای پیرامون میشه.
متأسفانه ایران مشکلات آموزشی داره، سیاست کشور هم تمایل به مونتاژ و واردات داره تا اینکه خودش تولید و اختراع کنه؛ (جز در موارد ناچاری.)

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من دبیرستان تو مدرسه شاهد خوندم. به جای اینکه روابط اجتماعی، زندگی اجتماعی که شما میگی، به جای اینکه در مورد شغل آینده و نحوه ی درست انتخاب رشته و... راهنمایی کنن، تمام هم و غمشون این بود نماز بخونیم و مراسم زیارت عاشورا حضور داشته باشیم.
شاید منظورمو خوب بیان نکردم
منظورم از روابط اجتماعی مثل یاد گرفتن نظم
بچه یاد میگیره باید سر وقت توی مدرسه باشه، بچه یاد می گیری مسئول پذیر باشه با حل کردن تکلیفاش
بچه تو مدرسه یاد می گیره اطرافش چی هست مثل همین زیارتی ک شما می گی اگه شما سواد نداشتی وقتی بجای اون معلم توی محیط خانواده این حرف ها رو بهتون میگفتن هیچ وقت این شانسو نداشتی ک بقیه نطرات رو بخونی و انتخاب کنی ک این درست است یا اشتباه
همین ک الان داری مقاومت می کنی بخاطر این ک همش اون چیزی نبوده ک شما دوس داشتی
توی مدرسه کم کم بزرگ میشی و درباره روابط جنسی یاد می گیری از معلم از همکلاسی و ... همه اش بواسه مدرسه اس
کم کم انقدر بزرگ میشی ک حس می کنی توی دبیرستان ی مرد یا ی دختر بالغ هستی و با توجه ب مطالب موجود توی محیط این خودت هستی ک انتخاب می کنی چیکار بکنی
مثل اینجا
کاربر داریم اواتارش مذهبی کاربر داریم اواتارش خواننده غربی، توی مدرسه هم هستن کسایی ک از اون زیارت عاشورا لذت می برن
همونقدر ک ادم های مذهبی حق دارن همونقدرم غیر مذهبی ها حق دارن
پس ب همون دلیلی ک مذهبی ها باید بشینن سر کلاس زبان فرنگی، اوناییم ک از مذهب خوششون نمیاد میشینن سر کلاس قران
اما همینجاس ک میفهمی خوشت میاد یا نه و ایا ادامه میدی یا نه
درواقع هم توی روابط اجتماعی و هم توی مطالب درسی ک تا حد زیادی ب رشته بستگی داره همه رو توی مدرسه یاد میگیری
اونیکی موسیقی خونده همونقدر ک کلاس قران واسه من خسته کننده بوده، کلاس ریاضی هم برای اون خسته کننده بوده
این خیلی لازم است ک همه چی باشه تا بتونی انتخاب کنی و توی مدرسه این امکان هست

بالا