چراهاي زندگيت چي هستن؟

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من آگاهانه به حرفم اعتقاد دارم كه در پس هر امري حكت خداست................نه به مسلمان بودم بستگي داره نه چيزه ديگه......... خدا براي همه يكيه....... با عشقه به اون مي توني تمام هستي رو درك كني جداي از دين و آئيني كه داري.........

ممنون

شما فقط خدا رو قبول دارید؟

اسلام ؟

توحید معاد نبوت امامت عدل ؟

و...

چطور؟

بجز خدا به چه چیزهایی اعتقاد دارید؟

ببخشید که می پرسم ولی برام جالب هست که بدونم

shamira

عضو جدید
کاربر ممتاز
من هزار تا چرا دارم یکیش این که چرا خدا امیدوارم کرد بعد یهو همه چی از دستم رفت. من موندمو هزار تا سوال بی جواب. کاش خدا وقتی چند تا امیدو ازمون میگرفت حداقل حکمتشم یه جوری نشون میداد دلمون گرم میشد.:(

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون

شما فقط خدا رو قبول دارید؟

اسلام ؟

توحید معاد نبوت امامت عدل ؟

و...

چطور؟

بجز خدا به چه چیزهایی اعتقاد دارید؟

ببخشید که می پرسم ولی برام جالب هست که بدونم

وقتي خدا رو قبول كني.......دينشو قبول مي كني..عدلشو قبول ميكني......... چون تنها دوست صميمي و بي ريا برايه آدمه....... من دينمو با تحقيق انتخاب كردم و اون اسلامه.........

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
وقتي خدا رو قبول كني.......دينشو قبول مي كني..عدلشو قبول ميكني......... چون تنها دوست صميمي و بي ريا برايه آدمه....... من دينمو با تحقيق انتخاب كردم و اون اسلامه.........

وقتی عدلو قبول کردین یعنی شیعه هستین دیگه!

وقتی هم با تحقیق انتخاب کردین یعنی مطمن و دقیق انتخاب کردین و دستوراتش رو مو به مو تو زندگیتو اجرا می کنید!
آیا واقعا این طور هست؟

آیا با هیچ قسمتی از اسلام مشکلی ندارین ؟ میگن وقتی کامل آدم دستورات اسلام رو تو زندگیش اجرا کنه !خارج از تمام نیروهای بیرونی و داخلی .... آدم آرامش داره و.... و از زندگیش نهایت لذت و آزادگی (لذت بندگی) رو می بره

مشکلات زندگیش براش شیرین هست و هیچ وقت شاکی نمیشه از خدا و...

آیا شما به این شکل هستید؟

*Essi*

اخراجی موقت
من دينمو با تحقيق انتخاب كردم و اون اسلامه.........

میشه چندتا منبع از سایر ادیان رو هم معرفی کنین که تحقیق کردین؟

چون خیلی از آدمایی که با تحقیق اسلام رو قبول میکنن تو ایران هست، تقریبا 90 درصد ازشون پرسیدم کلی تحقیق کردند.

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میشه چندتا منبع از سایر ادیان رو هم معرفی کنین که تحقیق کردین؟

چون خیلی از آدمایی که با تحقیق اسلام رو قبول میکنن تو ایران هست، تقریبا 90 درصد ازشون پرسیدم کلی تحقیق کردند.

تورات....... تا حدودي هم انجيل ........ هنز تمامشون نكردم....... قرآن

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
وقتی عدلو قبول کردین یعنی شیعه هستین دیگه!

وقتی هم با تحقیق انتخاب کردین یعنی مطمن و دقیق انتخاب کردین و دستوراتش رو مو به مو تو زندگیتو اجرا می کنید!
آیا واقعا این طور هست؟

آیا با هیچ قسمتی از اسلام مشکلی ندارین ؟ میگن وقتی کامل آدم دستورات اسلام رو تو زندگیش اجرا کنه !خارج از تمام نیروهای بیرونی و داخلی .... آدم آرامش داره و.... و از زندگیش نهایت لذت و آزادگی (لذت بندگی) رو می بره

مشکلات زندگیش براش شیرین هست و هیچ وقت شاکی نمیشه از خدا و...

آیا شما به این شکل هستید؟

بله من اسلامو قبول كردم ولي به قرآن عمل مي كنم فقط قرآن .........بقيه برام مهم نيستن..... من به طرز اجرا شدن اين دين قشنگ دلم ميگيره......... توي يه آيه از قرآن نوشته كه كتاب را براي منافع خودشون مي خوانند واي برآنها.........

*Essi*

اخراجی موقت
تورات....... تا حدودي هم انجيل ........ هنز تمامشون نكردم....... قرآن

خیلی خوبه که تورات رو کامل خوندی.
من هیچ وقت فرصت نکردم این کتاب رو کامل بخونم و گیرش هم نیاوردم.

خوشحال شدم و موفق باشید.

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خیلی خوبه که تورات رو کامل خوندی.
من هیچ وقت فرصت نکردم این کتاب رو کامل بخونم و گیرش هم نیاوردم.

خوشحال شدم و موفق باشید.

مرسي....... چرا از اينترنت دانلودش نميكني؟ مي دوني خوشبختانه من از هر ديني يه دوست داشتم كه اينا خيلي بهم كمك كردن:بهائي ...زرتشتي....يهودي...مسيحي...سني
ولي طرز برخورد با دوست بهائيمو اصلا دوست نداشتم..........

hiva13

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اولیش اینه که چرا خدا دوسم داره؟
بعدش چرا دروغ وقتی راست هست؟
چرا این همه تفاوت در زندگیا؟
چرا هیچکی دوست داشتنو نمی فهمه و فقط فکر میکنن ساده ای؟
چرا..................

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله من اسلامو قبول كردم ولي به قرآن عمل مي كنم فقط قرآن .........بقيه برام مهم نيستن..... من به طرز اجرا شدن اين دين قشنگ دلم ميگيره......... توي يه آيه از قرآن نوشته كه كتاب را براي منافع خودشون مي خوانند واي برآنها.........

شما شیعه بودید دیگه؟

و فقط به قرآن عمل می کنید؟ خیلی هم خوب هست این کار ( نمی دونم آقا اسی شما نظرتون راجع به قرآن چی هست؟)

آره

شما خودتون چقدر از قرآن رو تو زندگی خودتون اجرا می کنید؟ چقدر با مفاهیم و تفسیر و استفاده از آیاتش آشنایی دارین؟

راستی شما گفتید بهایی؟ مطلب در موردش از کجا گیر آوردید؟(نظرتون در موردش چیه؟ خوبه یا توش مشکلی دیدین؟)

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما شیعه بودید دیگه؟

و فقط به قرآن عمل می کنید؟ خیلی هم خوب هست این کار ( نمی دونم آقا اسی شما نظرتون راجع به قرآن چی هست؟)

آره

شما خودتون چقدر از قرآن رو تو زندگی خودتون اجرا می کنید؟ چقدر با مفاهیم و تفسیر و استفاده از آیاتش آشنایی دارین؟

راستی شما گفتید بهایی؟ مطلب در موردش از کجا گیر آوردید؟

اگه بخواهم حقيقتو بگم كه در اين مورد خيلي كوتاهي كردم............دوستم بود ولي متاسفانه تا مي گفت بهائيم همه سريع دستشونو مي كشيدن كه به قول خدشون نجس نشن.........خحالت ميكشم اينو بگم ولي كم نبودن از اين آدما

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اولیش اینه که چرا خدا دوسم داره؟
بعدش چرا دروغ وقتی راست هست؟
چرا این همه تفاوت در زندگیا؟
چرا هیچکی دوست داشتنو نمی فهمه و فقط فکر میکنن ساده ای؟
چرا..................

چون فقط به ما انتقامو و خشونتو ياد دادن ........

*Essi*

اخراجی موقت
mand یک کم مشکوک میزنیا......:cool:

به نظرم نباید آدمارو زیادی تفتیش عقاید کرد، ایشون گفت تورات رو خونده منم قبول کردم، دیگه ادامه دادم از فلان بحثش بپرسم ببینم راست میگه نه.

توی باب اعتقادات آدم ها نباید زیادی هم ریز بشیم، گفتنش نه به صلاح خود طرف هست نه سایرین نیازی هست بدانند. :gol:

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسي....... چرا از اينترنت دانلودش نميكني؟ مي دوني خوشبختانه من از هر ديني يه دوست داشتم كه اينا خيلي بهم كمك كردن:بهائي ...زرتشتي....يهودي...مسيحي...سني
ولي طرز برخورد با دوست بهائيمو اصلا دوست نداشتم..........

ببخشید من سوال می پرسما برام سوال پیش اومده و شما دارین بهم لطف می کنین ممنون:gol:

چی شد که دقیقا از بین زردشتی و مسحیت و یهود و...

رسیدید به اسلام؟

احتمالا چون اسلام رو کامل ترین دین دیدید! میشه در مورد اینکه چطور به این نتیجه رسیدید که اسلام از بقیه دین ها و حتی روش های دیگه بهتر هست کمی برام توصیح بدید؟ ممنون

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

به نظرم نباید آدمارو زیادی تفتیش عقاید کرد، ایشون گفت تورات رو خونده منم قبول کردم، دیگه ادامه دادم از فلان بحثش بپرسم ببینم راست میگه نه.

توی باب اعتقادات آدم ها نباید زیادی هم ریز بشیم، گفتنش نه به صلاح خود طرف هست نه سایرین نیازی هست بدانند. :gol:

مشكلي نيست جوابشونو مي دم.......

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

من ازشون معذرت می خوام:gol:

شاید اولش قصد دیگه ای داشتم ولی یه مدت هست با یه قصد دیگه میام بحثو شروع می کنم حتی توهین به طرف بعدش نکات جالبی رو یاد می گیرم

ممنون از اسی خانم مینا که به من کمک می کنن:gol:

اما دوست دارم کامل تر یاد بگیرم

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببخشید من سوال می پرسما برام سوال پیش اومده و شما دارین بهم لطف می کنین ممنون:gol:

چی شد که دقیقا از بین زردشتی و مسحیت و یهود و...

رسیدید به اسلام؟

احتمالا چون اسلام رو کامل ترین دین دیدید! میشه در مورد اینکه چطور به این نتیجه رسیدید که اسلام از بقیه دین ها و حتی روش های دیگه بهتر هست کمی برام توصیح بدید؟ ممنون

تو همه اديان فقط به يه چيز تاكيد ميشه قدرت و توانائي خدا .......... با معجزاتش شروع مي كنم در قرآن زيباترينش مراحل تشكيل يه جنين ميشه چطور و چگونه؟ولي در كتاب تورات و انجيل كلي گفته شده ....نمي دونم چطوري بگم........ در فصل اول تورات كه به چگونگي پيدايش انسان و زمين اشاره ميكنه ميشه خيلي از حزئيات را در آورد كه در قرآن به طور خيلي كلي گفته شده

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه بخواهم حقيقتو بگم كه در اين مورد خيلي كوتاهي كردم............دوستم بود ولي متاسفانه تا مي گفت بهائيم همه سريع دستشونو مي كشيدن كه به قول خدشون نجس نشن.........خحالت ميكشم اينو بگم ولي كم نبودن از اين آدما

ان شا الله خداوند به تمام بچه ها توفیق درک و فهم و حتی برای خودم خوندن قرآنش رو نصیبمون کنه

ان شا الله
======
آره ولی نمی دونم شما چقدر و تا کجای اندیشه های بهایت رو می دونید؟!

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تو همه اديان فقط به يه چيز تاكيد ميشه قدرت و توانائي خدا .......... با معجزاتش شروع مي كنم در قرآن زيباترينش مراحل تشكيل يه جنين ميشه چطور و چگونه؟ولي در كتاب تورات و انجيل كلي گفته شده ....نمي دونم چطوري بگم........ در فصل اول تورات كه به چگونگي پيدايش انسان و زمين اشاره ميكنه ميشه خيلي از حزئيات را در آورد كه در قرآن به طور خيلي كلي گفته شده

ممنون

فقط یه سوال دیگه

شما به اینکه قرآن و اسلام می تونه نتنها یه الگو برای زندگی شخصی بلکه یک الگو برای زندگی کل مردم جامعه و جهان باشه هم اعتقاد دارید؟ یا اینکه واقعا اسلام حق هست و امکان پیاده سازیش در کل جهان هست

و تمام مردم دنیا می تونن با قرار دادن قرآن و اسلام به عنوان الگوشون خوشبخت بشن و به کمال و سعادت انسانی برسن؟

یا نه فقط برای ما خوب هست ؟ مثلا مردم الان سویس و سوئد به توجه به اون سیستم و الگوی زندگی خوشبخت تر از مسلمانان (منظورم اون مسلمان واقعی هست که شما درک کردین) هستن؟

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ان شا الله خداوند به تمام بچه ها توفیق درک و فهم و حتی برای خودم خوندن قرآنش رو نصیبمون کنه

ان شا الله
======
آره ولی نمی دونم شما چقدر و تا کجای اندیشه های بهایت رو می دونید؟!

زياد درباره دينشو حرف نمي زنن... حتي اگه باهاشون صميمي باش...... منم دركشون مي كنم و زياد ازشون سوال نمي كنم...........ولي آدماي خونگرمي هستن فقط در اين حد حرف مي زنن كه مدرسه جداگانه دارن حق دانشجو بودن در ايرانو ندارن و بيشتر آنها ميرن هند

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون

فقط یه سوال دیگه

شما به اینکه قرآن و اسلام می تونه نتنها یه الگو برای زندگی شخصی بلکه یک الگو برای زندگی کل مردم جامعه و جهان باشه هم اعتقاد دارید؟ یا اینکه واقعا اسلام حق هست و امکان پیاده سازیش در کل جهان هست

و تمام مردم دنیا می تونن با قرار دادن قرآن و اسلام به عنوان الگوشون خوشبخت بشن و به کمال و سعادت انسانی برسن؟

یا نه فقط برای ما خوب هست ؟ مثلا مردم الان سویس و سوئد به توجه به اون سیستم و الگوی زندگی خوشبخت تر از مسلمانان (منظورم اون مسلمان واقعی هست که شما درک کردین) هستن؟

مشكل ما مسلمونا اينه كه هيچكس نتونسته اسلام واقعي رو پيدا كنه....... فقط از اسلام يك دين خشن و زور گو تداعي كردن......... من هميشه به مسلمانان ديگرملل قبطه مي خورم چون اونا واقعا اسلامو پياده مي كنن تو زندگيشون و جامعشون.......... مي توني اين امرو با بيشتر شدنه مسلمانان در ساير جهان به وضوح ببيني ولي در ايراني كه ادعاي اسلام داريم همه به ساير اديان گرويده شدن.......

hiva13

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
يه نگاهي به دور و برت بنداز همه در حال پرخاشگري بهم هستن علتشو مي توني حدس بزني؟
به نظر من که مشکل از خودمونه انقدر که قلبامون از هم دور شده مردم فقط به فکر سود خودشونن:(

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر من که مشکل از خودمونه انقدر که قلبامون از هم دور شده مردم فقط به فکر سود خودشونن:(

اينقدر حرف تو دلمه كه نمي تونم بگم ولي اميدوارم روزي برسه كه به خاطر عقايدت مواخذه نشي........

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
1-ما بر چه اساسي در مورد آدما قضاوت مي كنيم جدول مندليف بر اساس عدد اتمي آنها تنظيم شده ولي ما رو بر چه اساسي قضاوت مي كنن
2-چرا همش دوست داريم دروغ بشنويم و دروغ بگيم
3-يه طرفي داره خودكشي ميكنه به جاي اينكه از مرگ يك نفر غمگين بشيم گوشيهامونو بر مي دارم و براش سوت مي زنيم تا خودشو خلاص كنه

بالا