پستهای قدیمی , تکراری ((در دست بررسی و احیا))

پستهای قدیمی , تکراری ((در دست بررسی و احیا))

• در مورد معماري باشد

رای: 0 0.0%
  • در حد امكان در مورد كارهاي اجرايي باشد

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    0
وضعیت
موضوع بسته شده است.

Arc370

عضو جدید
بيگ پرابلم !مرمت.. .!هلپ مي پليييز .. .:|||||

بيگ پرابلم !مرمت.. .!هلپ مي پليييز .. .:|||||

سلام.. .يه مشكلي داشتم !اين ترم پروژه ي مرمت دارم [ترم 7].. .بعد چون شرايطم طوريه كه حتما(خيلي حتما!:|||:cry:) بايد براي ارشد درس بخونم و كنكور شركت كنم وقت كافي واسه كار روي پروژه مرمت ندارم!الان بد جوري گير كردم !خدا نصيب گرگ بيابون نكنه!!:Dخواستم از بچه هايي كه پاس كردن اين درس رو درخواست كنم اگه پروژه اي دارن يا كمكي مي تونن بكنن ممنون مي شم زياااااد!:gol:

moh3n110

عضو جدید
تعمـــــــــیر و نــــــگه داری ساخـــــتـــــمان

تعمـــــــــیر و نــــــگه داری ساخـــــتـــــمان

کسی راجع به سرفصلهای زیر مقاله داره :
شناسنامه ساختمان و 1نمونه
نشست ساختمان
ترکها در ساختمان
تمیز کردن ساختمان
ترمیم سطوح بتنی

moh3n110

عضو جدید
تعمـــــــــیر و نــــــگه داری ساخـــــتـــــمان فورـــــــی

تعمـــــــــیر و نــــــگه داری ساخـــــتـــــمان فورـــــــی

کسی راجع به سرفصلهای زیر مقاله داره :
شناسنامه ساختمان و 1نمونه
نشست ساختمان
ترکها در ساختمان
تمیز کردن ساختمان
ترمیم سطوح بتنی

behnaz_arch

عضو جدید
با سلام کار بسیار جالبی می کنید که به ما فلک زده ها کمک می کنید :smile:
من تازه ان تاپیک رو دیدم و دنبال یک استاد برای تمرین اسکیس می گشتم. خدا نظر لطف به من داشته که امروز اینجا رو پیدا کردم . یه کم دیر رسیدم اما دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدنه :biggrin:
دانشجوی ترم 2 کاردانی معماری هستم. قبلا طراحی کار کردم ولی خطهایی که باید بکشم فرق داره هنوز تو خط کشیدن مشکل دارم امیدوارم بتونم
خودمو به شما برسونم :eek::cry:

آخرین ویرایش:

nminma

عضو جدید
سلام من یه مهمونم .ولی خدایی !:gol:معماری خوندن داره که تا شنیدید هجوم اوردید

ا.پزشکی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
حرف شما رو در مورد علت نبود پنجره در خانه های ایرانی قبول دارم و تأسفم هم دقیقا به دلیل علت فرهنگی اونه. لطفا بگو چرا به این نتیجه رسیدی که خونه های ایرانی درونگرا نیستن. (واقعا دوست دارم بدونم)
راستی من در مورد گنبد ها به جز مطالعه، کلی هم از اساتید خبره کمک گرفتم. حتما استاد صداقت کیش و استاد معماریان رو قبول داری. من فقط علت شروع ساخت گنبد رو گفتم، نه علت ادامه ی اون رو.
و مقرنس هم در رده ی تزینات قرار گرفته. حتما با سازه ی پیچیدش آشنایی داری و به دلیله سختی اجرا خیلی خیلی کمتر ساختار سازه ای داره.;)

سلام memareiram عزیز،
در مورد مقرنس کاملاً درست می گی، در واقع مقرنس تکمیل کننده هستش و نقش تزئینی داره و "گوشوار" هم بهش می گن! :D

استاد معماریان رو کامل می شناسم چون تو دانشگاه ما درس می داد و منم سر کلاساش می رفتم! ;)

در مورد منازل مسکونی ایرانی که یه سری درونگرایی رو توش قبول ندارن بحثی نیست که من گفته باشم یا نظر من باشه، یه تحقیق جامع انجام شده رو خانه های کاشان که کل سیستم طراحیه خانه های کاشان بررسی شده و این نتیجه گرفته شده که مفهوم "درونگرایی" درست نیست.

چون طبق اون سیستم تمام قسمتهای طراحی شده تو خونه (حیاط، ایوان، غلام گردش، شکم دریده، اتاق زاویه، و . . . ) در ارتباط بسیار کامل و قوی با کل خونه و با کل قسمتهاست و یه زندگی کامل تو خونه جریان داره....جلوسرا و میان سرا، تابستان نشین و زمستان نشین، بهار خواب تو کل فصل ها یه جریان از زندگی رو تو فصل های مختلف ایجاد می کرده و خونه زنده ست.وبعد همه این مجموعه با حیاط کار می کنه.پس منظر تو این خونه ها حیاطه و احتیاج به باز شو رو به بیرون نداشته.بیرون از خونه هم دو تا سکوی نشیمن گاه دو طرف در منزله واسه نشستن یه همسایه یا عابر خسته.فضای بازار یه فضای عمومیه و مثل ستون فقرات شهره.

البته این موارد روی سیستم طراحی خانه های کاشان بررسی شده که اتفاقاً "محمدرضا حائری" که دفتر نشریه "اندیشه ایران شهر" رو داره و مجله هایی هم که چاپ میکنه همین اسم رو داره ، یه CD زده به اسم "خانه های شهر ابریشمی" که کار خوبیه و فکر نکنم اصلاً بدت بیاد که ببینی.
;)

سـعید

مدیر بازنشسته
قشنگ گفتی...!!!!
ولی موقع سحر روزی اعلام نمیکنن اوجا دقیقه ها و ثانیه ها با ارزش میشه...

بزرگ نوشتم تا همه بعدا " بهانه" نیارن که ما نفهمیدیم...

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
وای نه... چه زود. حالا میفهمم اقای sepehrkhosrowdad چرا انقدر عجله داره.
اما خیالتون راحت ... مابرنده ایم.(اعتماد به نفس تا چه حد؟؟؟:surprised:)

سـعید

مدیر بازنشسته
►...دفاعیه...◄
دوستان عزیز شرکت کننده در جریان باشند که هر گروه موظف به ارائه یک فایل در قالب نرم افزار Word حاوی یک متن توضیحات در مورد پروژه و مشخصات کلی طرح است هستند...
فرمت و قالب کار مهم نیست و فقط باید متن به صورتی باشه که داوران مسابقه متوجه طرح و توضیحات شما بشوند..

در صورتی که دفاعیه همراه با فایل ها ارسال نشود فایل های گروه مورد نظر بررسی نخواهد شد..

Cardinal

عضو جدید
کمک برای طراحی............

کمک برای طراحی............

:)

دوستان عزیزم من برای طراحی یک دبیرستان که به انتخاب خودمون میتونه دخترانه یا پسرانه باشه نیاز به یک سری کمک دارم از جمله:

1.نیاز به اطلاعات ونقشه های یک دبیرستان خارجی دارم که طراحی زیبا و صحیحی داشته باشه و ارزش نقد و بررسی رو داشته باشه.که این کار رو باید کاملا تجزیه و ترکیب کنم.

2.نیاز به پیشنهادات و راهنمایی شما دارم برای طراحی فضاهایی در یک دبیرستان که باعث اعتلای فرهنگ نسل دانش اموزان بشه.

.به نظر شما دبیرستانهای کشور ما چه فضاهایی نیاز داره که الان نداره؟ چه فضاهایی باید حذف شه؟ دانش اموزان این سطح که خود ما هم زمانی در جای اونها بودیم باید در چه محیطی با چه مشخصاتی تحصیل کنند که تبدیل به یک نسل با فرهنگی غنی بشن؟

در رابطه با طراحی دبیرستان،فضاهای مورد نیاز ان و متر مربع مورد نیاز هر فضا،سایتها وکتابهایی که در این زمینه کمکم میکنه راهنماییم کنید. خیلی ممنونم.:gol:

soolmaz

عضو جدید
سلام :
من تازه امروز عضو این سایت شدم و واقعا خوشحالم که میبینم بچه های معماری مثل همیشه دارن کارای خاص انجام میدن:)تمرین ها از کی شوروع میشه؟؟من ام بازی بدین:surprised:

• Like
واکنش ها: CHEK

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
:)

دوستان عزیزم من برای طراحی یک دبیرستان که به انتخاب خودمون میتونه دخترانه یا پسرانه باشه نیاز به یک سری کمک دارم از جمله:

1.نیاز به اطلاعات ونقشه های یک دبیرستان خارجی دارم که طراحی زیبا و صحیحی داشته باشه و ارزش نقد و بررسی رو داشته باشه.که این کار رو باید کاملا تجزیه و ترکیب کنم.

2.نیاز به پیشنهادات و راهنمایی شما دارم برای طراحی فضاهایی در یک دبیرستان که باعث اعتلای فرهنگ نسل دانش اموزان بشه.

.به نظر شما دبیرستانهای کشور ما چه فضاهایی نیاز داره که الان نداره؟ چه فضاهایی باید حذف شه؟ دانش اموزان این سطح که خود ما هم زمانی در جای اونها بودیم باید در چه محیطی با چه مشخصاتی تحصیل کنند که تبدیل به یک نسل با فرهنگی غنی بشن؟

در رابطه با طراحی دبیرستان،فضاهای مورد نیاز ان و متر مربع مورد نیاز هر فضا،سایتها وکتابهایی که در این زمینه کمکم میکنه راهنماییم کنید. خیلی ممنونم.:gol:

کتاب "طراحی محیطهای یادگیری" از "حامد کامل نیا" خیلی میتونه بهتون کمک کنه نمونه های خوبی هم از دبیرستان و کالج داره! منابع اینترنتی خوبی هم در انتهای کتاب هست که میتونه مفید باشه!
توی همین کتاب از مدارس باز یا بدون دیوار صحبت کرده که میتونه راهنمای طراحی یک مدرسه ی متفاوت باشه!
موفق باشید

ALI_CIVIL_ENG

عضو جدید
نظر سنجی راجع به بهترین بنای معماری ایران

نظر سنجی راجع به بهترین بنای معماری ایران

به نظر شما شگفت انگیز ترین بنای تاریخی ایران چیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ازهمه دوستان خواهش میکنم نظر بدن مرسی ممنون ;););)

Arc370

عضو جدید
اصول و ضوابط طراحي

اصول و ضوابط طراحي

سلام دوستان،استاد طرح 4 ما واسه هفته ي ديگه يه كنفرانس خواسته ازمون راجع به ضوابط طراحي[موضوع طرح4 رو هم ورزشگاه گذاشته]
هر چي دارم ميگردم تو سايت ها مطلب خوب پيدا نمي كنم.. .شمااطلاعاتي يا سايتي كه مرتبط باشه با اين موضوع مي شناسيد؟!

Arc370

عضو جدید
ماكت استراكچري

ماكت استراكچري

سلام دوستان.. .كسي عكس از ماكت هاي استراكچري داره؟

sorur

عضو جدید
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:surprised:
این نظر سنجی واقعا خفن:biggrin:

mas_farzad

عضو جدید
طراحی مرکز همایش های هنری

طراحی مرکز همایش های هنری

بچه ها کمک !!!:cry:
در مورد این موضوع اطلاعات خوبی پیدا نکردم
هر کس اطلاعات یا پلان یا ...داشته باشه ممنون میشم . راستی من از رشته عمران اومدم معماری شاید به خاطر اینه که نتونستم!!!!!:)
موضوع مرکز همایش های هنری با 300 نفر گنجایش

moh3n110

عضو جدید
مقاله درباره معماری روستا

مقاله درباره معماری روستا

سلام
کسی درباره معماری روستا مقاله داره؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا