ونت -بوی لوله کشی فاضلاب - شیر سوپر درین؟

sa35

عضو جدید
سلام الف ) آیا در طبقه اول با وجود سیفون ،بوی فاضلاب دستشویی قابل حل است؟
ب) اصولا اتصال لوله ونت به کجای مسیر لوله کشی فاضلاب در یک ساختمان پنج طبقه میباشد؟
ج) شیر سوپر درین میتواند مشکل را حل نماید؟ وآیا آن را میتوان به پولیکا متصل کرد؟

anishtain4

عضو جدید
1. وقتی شما سیفون داری اگه ونت درست کار کنه بوی فاضلاب نباید داخل بیاد مگه اینکه لاستیک آببندی پشت اتصالات لوازم بهداشتی درست کار شده باشه.
2. اتصالات ونت بر اساس آرایش لوازم بهداشتی و نحوه ی کار شدن فاضلاب باید طراحی بشه.
3. بسته به جای رایزر نسبت به وسایل بهداشتی اگه وسایل با فاضلاب سنگین نزدیک به ونت باشن این مشکل رو باید حل کنه، ولی اگه اینطورم نباشه تا حدی مشکل رو کاهش میده. قابل اتصال به پلیکا هم هست ولی احتیاج نیست، تو موارد بازسازی معمولا این شیرها رو پشت روشویی می زارن.

arminrambod

عضو جدید
سلام الف ) آیا در طبقه اول با وجود سیفون ،بوی فاضلاب دستشویی قابل حل است؟
ب) اصولا اتصال لوله ونت به کجای مسیر لوله کشی فاضلاب در یک ساختمان پنج طبقه میباشد؟
ج) شیر سوپر درین میتواند مشکل را حل نماید؟ وآیا آن را میتوان به پولیکا متصل کرد؟
سلام . من از اعضای تدوین استاندارد در شرکت سوپرپایپ برای شیر سوپرونت هستم. سوال اول که خیلی کلی بود . سوال دوم برای ساختمانهای تا 5 طبقه می توان فقط استک ونت( لوله عمودی ونت) اجرا کرد و نیازی به لوله افقی ونت نمیباشد . بسوال سوم.شیر سوپرونت یک شیر یکطرفست که باعث می شه شما دیگه نیازی به لوله افقی و عمودی و و... ونت نداشته باشی . و قبل از سیفون قرار داده می شه . و عملکرد فوقالعاده ای برای حذف بو در سرویس دارد. که من خودم تو ی سرویس که بو می داداجرا کردم بو کاملا از بین رفت .برای پلی کا هم می شود نصب کرد. ولی شرکت سوپرپایپ فقط با لوله های سوپردرین این محصول را فعلا عرضه می کنه. سوال بیشتری داشتی در خدمتیم

anishtain4

عضو جدید
سوال دوم برای ساختمانهای تا 5 طبقه می توان فقط استک ونت( لوله عمودی ونت) اجرا کرد و نیازی به لوله افقی ونت نمیباشد

من با سوپرپایپ کار می کنم، تا حال اسم شما رو نشنیدم!! طراحی هایی هم که از طرف خانم سهرابی میاد اینطوری هست که برای تا پنج طبقه اصلا استک ونت نمی زنن که منطقی هم هست چون ونتی نیست بهش وصل بشه، برای طبقات بیشتر باید ونت کمکی اجرا بشه که ونت استک استفاده می کنن

arminrambod

عضو جدید
من با سوپرپایپ کار می کنم، تا حال اسم شما رو نشنیدم!! طراحی هایی هم که از طرف خانم سهرابی میاد اینطوری هست که برای تا پنج طبقه اصلا استک ونت نمی زنن که منطقی هم هست چون ونتی نیست بهش وصل بشه، برای طبقات بیشتر باید ونت کمکی اجرا بشه که ونت استک استفاده می کنن
این اسم من واقعی نیست. شما با نمایندگی کار می کنید یا تو خود دفتر مرکزی هستید . چون من تو دفتر مرکزی با مهندس پیکانی کار می کنم همچنین خانم مرتضوی و اسماعیلی کار طراحی رو انجام می دن . نه سهرابی

sa35

عضو جدید
سلام . من از اعضای تدوین استاندارد در شرکت سوپرپایپ برای شیر سوپرونت هستم. سوال اول که خیلی کلی بود . سوال دوم برای ساختمانهای تا 5 طبقه می توان فقط استک ونت( لوله عمودی ونت) اجرا کرد و نیازی به لوله افقی ونت نمیباشد . بسوال سوم.شیر سوپرونت یک شیر یکطرفست که باعث می شه شما دیگه نیازی به لوله افقی و عمودی و و... ونت نداشته باشی . و قبل از سیفون قرار داده می شه . و عملکرد فوقالعاده ای برای حذف بو در سرویس دارد. که من خودم تو ی سرویس که بو می داداجرا کردم بو کاملا از بین رفت .برای پلی کا هم می شود نصب کرد. ولی شرکت سوپرپایپ فقط با لوله های سوپردرین این محصول را فعلا عرضه می کنه. سوال بیشتری داشتی در خدمتیم

ممنون (لطفا با زبان غیر تخصصی ) آیا طرز قرار گیری سیفون نیاز به دقت سانتی متری دارد ویا انحنای آن برای بستن بوی فاضلاب کافیست؟ واینکه شیر سوپر درین درپشت سقف کاذب پارکینگ جا میشود؟ ویا خود همین شیر بوی فاضلاب را به پارکینگ نمی دهد؟ اتصالات سوپر درین را چطور به پولیکا وصل می کنید؟
در اپارتمان ما ظاهرا هر پنج طبقه به یک لوله وصل هستند اگه برای حل مشکل طبقه اول بخواهیم ونت اضافی بزاریم اصولا باید بکجای مسیر لوله وصل میشود؟

arminrambod

عضو جدید
ممنون (لطفا با زبان غیر تخصصی ) آیا طرز قرار گیری سیفون نیاز به دقت سانتی متری دارد ویا انحنای آن برای بستن بوی فاضلاب کافیست؟ واینکه شیر سوپر درین درپشت سقف کاذب پارکینگ جا میشود؟ ویا خود همین شیر بوی فاضلاب را به پارکینگ نمی دهد؟ اتصالات سوپر درین را چطور به پولیکا وصل می کنید؟
در اپارتمان ما ظاهرا هر پنج طبقه به یک لوله وصل هستند اگه برای حل مشکل طبقه اول بخواهیم ونت اضافی بزاریم اصولا باید بکجای مسیر لوله وصل میشود؟
برای توضیح این مطلب باید رشتتون مکانیک باشه تا موضوع رو درک کنید و با زبان غیر فنی نمی شه چیزی گفت. ولی بخوام خیلی ساده بگم، انهنای سیفون ی مقدار اب رو تو خودش جمع می کنه که این اب نمی زاره بو از فاضلاب به داخل سرویس راه پیدا کنه. نحوه قرار گیری هم به صورتی هست که باید به صورت کاملا عمود( البته نه خیلی حساس) نصب بشه. حالا چه اتفاقی می افته که بو داخل ساختمون میاد: وقتی به دلالیل مختلف و زیادی پشت همین انحنا مکش اتفاق بیفته، باعث می شه اب این انحنا یا همون سیفون تخلیه بشه در نتیجه بو به داخل سرویس راه پیدا می کنه این شیر میاد مکش رو پشت سیفون می شکنه و هوا به داخل لوله فاضلاب می رسونه و باعث می شه اب سیفون هیچ وقت تخلیه نشه. شیر سوپر ونت تو همه جا جا می شه و تو سقف پارکین گ به راحتی متصل می شه. برای لوله پولیکا شما باید تبدیل سوپردین به پلیکا بخرید

sa35

عضو جدید
برای توضیح این مطلب باید رشتتون مکانیک باشه تا موضوع رو درک کنید و با زبان غیر فنی نمی شه چیزی گفت. ولی بخوام خیلی ساده بگم، انهنای سیفون ی مقدار اب رو تو خودش جمع می کنه که این اب نمی زاره بو از فاضلاب به داخل سرویس راه پیدا کنه. نحوه قرار گیری هم به صورتی هست که باید به صورت کاملا عمود( البته نه خیلی حساس) نصب بشه. حالا چه اتفاقی می افته که بو داخل ساختمون میاد: وقتی به دلالیل مختلف و زیادی پشت همین انحنا مکش اتفاق بیفته، باعث می شه اب این انحنا یا همون سیفون تخلیه بشه در نتیجه بو به داخل سرویس راه پیدا می کنه این شیر میاد مکش رو پشت سیفون می شکنه و هوا به داخل لوله فاضلاب می رسونه و باعث می شه اب سیفون هیچ وقت تخلیه نشه. شیر سوپر ونت تو همه جا جا می شه و تو سقف پارکین گ به راحتی متصل می شه. برای لوله پولیکا شما باید تبدیل سوپردین به پلیکا بخرید

ممنون حوصله ای که...، البته درک روش کارکرد سیفون وغیره برایم مشکلی نیست ،(منظورم اصطلاحات تخصصی مربوط به تاسیسات است که نمی دانم.)
در کارگذاشتن سیفون احتمالا از روی تجربه ،فوت و فنهایی وجود دارد که باکمترین شیب نامناسب سیفون ویا لوله واسطه ،درست کار نکند؟
چون این مشکل فقط برای واحد من می باشد بدون دست زدن به لوله مشترک اپارتمان،و فقط در فاصله کوتاه بین سیفون تا لوله مشترک میتوان شیر درین کارگذاشت؟ این شیر درین بو ونشتی به پارکینگ نمی دهد؟ یا باید در فضای ازاد باشد، حدود قیمتش؟ نماینگی اش درشهرستان از نحوه اتصال آن به پولیکا بی خبر بود!

anishtain4

عضو جدید
زیاد دیدم که مجریای اوستا کار ونت طبقه اول رو اصلا درست کار نمی کنن یا رایزر ونت رو قبل از پایین ترین مصرف کننده وصل می کنن که باعث کار نکردن درست اون میشه. از طرفی هم اگه علمک سیفون رو عمود نصب نکنن باعث میشه تله آبی کم بشه و مشکل آفرین.

دوست عزیز بزار خیالت رو راحت کنم، به خاطر همین مشکلاتی که مجریای غیر فنی ایجاد می کنن سوپرپایپ این شیر ها رو به تنهایی نمیفروشه که آدم ناوارد تو جای غیر فنی نصب کنه و اعتبار شیر ها کلا زیر سوال بره، اگه قصد استفاده از این شیرها رو داری باید نقشه فاضلاب ساختمونت رو بدی به نماینده ی شهرستان خودت تا اونا بفرستن برای دفتر مرکزی و اونجا محل شیر ها مشخص بشه، بعد شیرها رو میدن به نماینده که بیاد برات نصب کنه. بعد از نصب هم اصولا یه جلسه بازدید هست که تایید کنن شیرها در جای درست و به شیوه ی درست نصب شده تا تو کارکردشون مشکلی ایجاد نشه.

• Like
واکنش ها: sa35

kaya

عضو جدید

سلام مهندس
من اينترنت رو جستجو كردم ولي مطلب مفيدي پيدا نكردم....
اين سويرونت چطور روي لوله فاضلاب نصب ميشه؟ نمونه خارجي داره؟ قيمتش در چه حدوديه (البته اين روزها ديگه حرف از قيمت زدن جوك شده!) ؟ نمايندگي تو شهرستان داره؟ ممنون ميشم اطلاعات جامعي رو تحت عنوان يك پست بزارين. من زياد تو بازار نبودم و اولين بار اينجا به اين موضوع برخوردم! ممنون

anishtain4

عضو جدید
دوست عزیز اسم انگلیسی این شیرها air admittance valve هست و تولید کننده اصلیش تو دنیا studor هست. شیرهای شرکت سوپرپایپ هم متعلق به همین شرکت هست.
برای نصب این شیرها یه سه راه 87 درجه و یه لوله 10 سانتیمتری به خط فاضلاب اضافه می کنن که بالاش این شیر رو نصب کنن. محل جایگذاری اون رو خود شرکت تعیین می کنه و تا تایید نشده باشه شیر ها رو نمیده.
نمایندگی شهرستان هم داره، هرجایی که سوپرپایپ نمایندگی رسمی داشته باشه ( که الان همه جا داره تقریبا) می تونی این شیرها رو تهیه کنی.

• Like
واکنش ها: kaya

book110

عضو جدید
ظاهرا این شیرها رو برای پروژه های جدید استفاده می کنند و برای ساختمانهای اجرا شده پیشنهاد نمی کنند چرا؟؟؟

anishtain4

عضو جدید
یه سری اصول طراحی داره، بعضی موقع ها پشت رو شویی ها میزارن، بعضی جاهام خیلی جوابگو نیست چون سیستم فاضلابی طوری نیست که بشه ازش استفاده کرد.

book110

عضو جدید
یه سری اصول طراحی داره، بعضی موقع ها پشت رو شویی ها میزارن، بعضی جاهام خیلی جوابگو نیست چون سیستم فاضلابی طوری نیست که بشه ازش استفاده کرد.

ممنون من با خود شرکت تماس گرفتم میگه اصلا به صورت انفرادی نمی فروشیم فقط برای پروژه جدید آنهم با بازدید و پیشنهاد کارشناسان خودمان
بهر حال موضوع اینه که من می تونم مشکل بوی بد منزل را از طریق این شیرها حل کنم یا نه اگه آره به کی مراجعه کنم؟؟؟
ممنون از همه

anishtain4

عضو جدید
به چه شرکتی تماس گرفتین؟ من جزو مجموعه سوپرپایپ هستم و می دونم این کار رو می کنن. یا با لوله فروش ها تماس گرفتین که خودشون رو نماینده می دونن، یا نمایندگی که باهاش تماس گرفتین شما رو سر چرخونده، با دفتر هماهنگی ها تماس بگیرید:
http://www.superpipe.com/fa

book110

عضو جدید
ممنون از محبت شما به دفتر هاهنگی هم زنگ زدم گفت فاضلابتون چی کار شده ؟ گفتم لوله PVC!! گفتند که نمیشه !!

arminrambod

عضو جدید
سلام مهندس
من اينترنت رو جستجو كردم ولي مطلب مفيدي پيدا نكردم....
اين سويرونت چطور روي لوله فاضلاب نصب ميشه؟ نمونه خارجي داره؟ قيمتش در چه حدوديه (البته اين روزها ديگه حرف از قيمت زدن جوك شده!) ؟ نمايندگي تو شهرستان داره؟ ممنون ميشم اطلاعات جامعي رو تحت عنوان يك پست بزارين. من زياد تو بازار نبودم و اولين بار اينجا به اين موضوع برخوردم! ممنون

این شیر روی نافی یک سه راهی پوش فیت نصب می شه.زیر سقف کاذب و نیازی به فضای سرویس و نگه داری نداره. قیمتش حدود 60 هزار تومانه که البته خیلی به صرفست.چون لوله ونت و دست مزد اجرا و هزینه های مربوط به شیار زنی روی دیوار برای اجرای ونت کاملا حذف می شه و زمان پروژه رو کوتاه می کنه. این محصول فقط توسط نمایندگی های سوپرپایپ در سراسر کشور توزیع می شه.و مشابه های دیگه ای هم داره که البته من اصلا توصیه نمی کنم چون اگه قلابی باشه هزینه سنگینی بابات تعویضش باید بدی .اطلاعاتی که در این رابطه فعلا ارائه میش ه به صورت جزوه هست که هنوز سوپرپایپ اجازه تکثیر نداده