هیزم تر من ( من را نقد کنید)

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان باشگاهی من
شماها اکثرا با من برخورد داشتید و من رو تا حدودی میشناسید.
مدتی هست که در جمع شما به گشت و گذار مشغولم و خیلی زیاد یاد گرفتم ، و گاهی هم یاد دادم. اول کار با موضوعات تخصصی شروع شد و کم کم رسیدم به تالار گفتگوی آزاد ، به یکباره با حجم زیادی از مطالبی برخوردم که هوش از سرم پرید؛ انتظار نداشتم این همه آدم درگیر با هم رو ببینم که دارند با هم بحث و جدل می کنند در موضوعات مختلف اجتماعی، سیاسی، فرهنگ،ادب، بی ادبی و اخبار از شیر مرغ تا جون آدمیزاد توی اون پیدا می شد.
چوکردی با کلوخ انداز پیکار * * * سر خود را به نادانی شکستی
چو تیر انداختی بر روی دشمن**** چنین دان کاند آماجش نشستی

دوستانی پیدا کردم و با عده ای دوست شدم وعده ای هم دست دوستی دراز کردند و من هم به رسم ادب با روی گشاده استقبال کردم ، به مرور زمان من هم قاطی بحث ها شدم و آنچه در چنته داشتم روی دایره کردم تا حمله و استقبال دوستان و غیر دوستان رو دیدم، پا پس کشیدم و مدتی خاموش ماندم؛ اما خصلتم جواب بود نه از نوع تهاجمی بلکه جوابی درخور هر بحث و فرد مقابل بعد از آشنایی با شخصیت مقابل تا حدودی.
کم کم شروع کننده بعضی بحث ها شدم ولی ورودم بااحتیاط همراه بود و به همین خاطر موضوعی خود پیش رونده را انتخاب کردم -تاپیک حجاب-.
اما موضوعاتی هم جنجال برانگیز شد و عده ای از من رنجیده خاطر شدند و بعد از اون و چند تاپیک دیگه به نظرم رسید که دوستان یک مقدار کم لطفی دارند و به نحوی از جواب دادن طفره و یا وارد بحث نمی شوند، آخرین نمونه اون تاپیک درشت تیتر امضا هست که عده ای رو میدیدم که با احتیاط زیاد بحث می کنند درباره مسئله ای که مشکل کل باشگاه هم هست. البته در اون تاپیک می خواستم اول بحث رو به همین صورت شروع کنم و بعد موضوع رو تسری بدهم به موضوعات جنجالی دیگر و از عده ای از دوستان اینبار به شکلی واضحتر و صریحتر و با ارائه آماری از عملکردشون انتقاد کنم، اما بنا به دلایلی از این کار منصرف شدم و اجازه دادم بحث خود پیشرو باشد.

غرض از این مقدمه این بود حالا که مدتی از آشناییمون میگذره و با تفکر و رفتار من آشنا هستید، حتما نقاطی از ضعف وقوت در من مشاهده کردید و ممکنه هیزم تری هم به کسی فروخته باشم که خودم متوجه نبودم، پس می خوام هرچه از من می خواین اینجا بپرسید و یاانتقادی از عملکرد، رفتار، صحبت در برخورد با خودتون داشتم رو برام روشن کنید.

- درصورت امکان هر مورد انتقادی با ارائه مستندات باشه تا سریعتر به نتیجه برسه
- ممکنه به بعضی پستها جواب ندم که یا جوابی ندارم براشون یا نمی خوام که جواب بدم و هرکدوم رو اعلام می کنم که چراجواب نمی دم

زبان بریده به کنجی نشسته صم بکم **** به از کسی که نباشد زبانش اندر حکم

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
نقدپذيري به عنوان خوي و خصلتي انساني و اسلامي، نقش مهمي در فرونشاندن آسيبها و آفتهاي فردي و اجتماعي دارد، رواج فرهنگ نقدپذيري در اجتماع، كمك فراواني به پايان دادن كشمكشها و درگيريها مي كند. به همان اندازه كه نقد و نقادي مايه كمال و رشد رفتارها و عملكردهاست، نقدپذيري نيز زمينه ساز بسياري از خوشبيني ها و اميدواريها نسبت به اصلاح امور است. دست اندركاراني كه به پيشباز نقد مي روند و از آن بيم و ترسي ندارند، از مديريتي بهتر و كمال يافته تر برخوردارند و كم تر دچار چالش، دوباره كاري و نابساماني مي شوند.
سرزميني كه گود است دو بهره از باران آسمان مي برد، يكي بهره مستقيم و ديگر آن كه باراني كه در بلندي مي بارد نيز، به سوي آن سرازير مي گردد. پذيرش نقد، نه تنها چيزي از بزرگواري و شخصيت سياسي و اجتماعي انسان نمي كاهد، بلكه مي توان گفت: روشن ترين گواه بر شخصيت و كمال آدمي است. به گفته امام خميني:
(… اگر يك چيزي را ديديد كه واقعاً خلاف كرديد، اعتراف كنيد و اين اعتراف شما را در نظر ملتها بزرگ مي كند، نه اين كه اعتراف به خطا شما را كوچك مي كند.) 13
تلخي نخستين نقد و انتقاد، با دستآوردهاي شيرين آن از ميان مي رود. پيامدهاي سازنده و سودمند نقد، سبب مي شود كه آدمي همواره خود را در ديد نقد ديگران بگذارد و هيچ گاه كاركرد خويش را از آن بي نياز نداند. امام جواد(ع) در ضمن شمارش نيازمنديهاي هميشگي مؤمنان مي فرمايد:
(… و قبول ممّن ينصحه.) 14
[مؤمن] نقد و نصيحت خيرخواهان را مي پذيرد.
امام سجاد(ع) در (رسالة الحقوق)، حقوق متقابل نصيحت كننده و نصيحت شونده را اين گونه بر شمرده است:
(وحق الناصح ان تلين له جناحك و تصفي اليه بسمعك فأن أتي بالصواب حمدت الله عزّوجّل وان لم يوافق رحمته….) 15
حق ناقد و نصيحت كننده آن است كه با او نرم رفتاري كني؛ و به سخنان او گوش فرا دهي، اگر سخن وي درست بود، خداي را سپاس گويي و اگر سخن او نادرست بود، با او مهربان باشي [ و او را از خود دور نسازي].
به همان اندازه كه پذيرش نقد، نشانه شخصيت و خاكساري آدمي است و ترازي براي شناختن انسانهاي با انصاف و واقع نگر، سرباز زدن و نقد ناپذيري نشانه نوعي غرور و تكبر است كه ريشه در خودخواهي و خود برتربيني و يا خود مطلق انگاري انسان دارد. از اين روي، ديده شده است كه گاه ناب ترين نقدها و پندها بر دلهاي غبار كبر و خودبيني گرفته، اثر نمي بخشد:
(… واذا قيل له اتق اللّه اخذته العزة بالإثم…) 16
وچون به او گفته شود كه از خدا بترس، او را غرور گناه بگيرد.
حب نفس، حجابي بين انسان نقد شونده و ناقد به وجود مي آورد كه نه تنها از نقد استقبال نمي كند، بلكه به ناقد نيز به ديده دشمن مي نگرد، ولي غافل از آن است كه:

آينه چون عيـب تو بنمـود راست ------ خودشكن آينه شكستن خطاست

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولش اینو بگم که نمیدونم چرا تو رو همش با یه کاربر دیگه اشتباه میگیرم :surprised:

تو یه سیر سینوسی داشتی
موقعی که فعالیتت زیاد شد تند برخورد میکردی
ولی این اواخر بانمکتر و دوست داشتنی تر شدی
یه جورایی هم خیلی نظر بقیه برات مهمه
خیلی دوست داری بدونی بقیه راجع به تو چی فکر میکنند
نه؟

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من هر آدمی یه نوع خاصی از رفتارو داره که شاید به مزاج بعضیها خوش نیاد اما این اختلاف سلیقست لزوما نمیشه گفت طرف عیب داره ...البته شایدم من این نظرو دارم چون هنوز خیلی باهات آشنا نیستم...از نظر من نقد وقتی پیش میاد که رفتار یه نفر عده زیادی رو ناراحت کنه اونوقته که به عنوان یه خصوصیته بد اخلاقی میشه ازش انتقاد کرد...من اولین بار که چند تا از پستاتو خوندم فک کردم آدم دگمی باشی بعدا تو تاپیکای دیگه دیدم نه اینطورام نیست شاید یه کم تند بودی اما فک کنم دگم نبودی...البته میگم آدم باید از یه نفر شناخت نسبتا کاملی داشته باشی تا بتونه ازش انتقاد کنه

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام خدمت دوست عزیز jovhar که هنوز اسم واقعیشون رو هم نمیدونم!

راستش خدا وکیلی به نظر من بدی قابل توجهی نداشتید، بلاخره هر انسانی یه سری ایراداتی داره و کسی نمیتونه کامل باشه، شما هم توی این مدتی که شناختمتون به جز اون 1 مرود که خصوصی بهتون گفتم راجب bbc چیز دیگه ای خدا وکیلی ندیدم ازتون، اون کارتون هم با مزه بود ولی پسندیده نبود، نظر منه، شاید واسه خودتون دلیلی داشته باشید، در هر صورت چون نظر من رو خواستید عرض کردم.

بحث قابل عرض دیگه ای نیست، و هرچیز دیگه ای بوده خوبی بوده، مخصوصاً قلمتون زیباست، و پیگیری و دقتتون توی بحث ها مخصوصاً همون دو تاپیک حجاب با اون کار آماری که کرده بودید حوصله ای میخواست که من نداشتم به شخصه!!! و کار خوبی بود...

ان شاء الله همه مراحل زندگی موفق باشید:gol:

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولش اینو بگم که نمیدونم چرا تو رو همش با یه کاربر دیگه اشتباه میگیرم :surprised:

تو یه سیر سینوسی داشتی
موقعی که فعالیتت زیاد شد تند برخورد میکردی
ولی این اواخر بانمکتر و دوست داشتنی تر شدی
یه جورایی هم خیلی نظر بقیه برات مهمه
خیلی دوست داری بدونی بقیه راجع به تو چی فکر میکنند
نه؟

من همینجوریم سیر سینوسی هم ندارم تگفتگوی آزاد هم سرجاش شوخی و بگو بخند داشتم البته بیشترش توتالار گفتگوی کشاورزی ها هست، البته با تو چون امروز اینقدر شوخی داشتیم اینجوری فکر می کنی وگرنه من همیشه اینجوری هستم.

البته تا حدودی نظر بقیه برام مهم هست ولی اینکه بخوام فکر کنم دربارم چی فکر می کنند نه، احتیاجی بهش ندارم

الان این تاپیک رو زدم که اگه انتقادی از عملکردم داشتند بگن دوستان چون اگه دیده باشی تاپیک هایی رو استارت کردم که یه مقداری برخورده به دوستان
گفتم چه بهتر همش یه جا جمع بشه و هرکی هرچی دلش می خواد بگه

:gol::gol::gol::gol::gol::gol:

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من هر آدمی یه نوع خاصی از رفتارو داره که شاید به مزاج بعضیها خوش نیاد اما این اختلاف سلیقست لزوما نمیشه گفت طرف عیب داره ...البته شایدم من این نظرو دارم چون هنوز خیلی باهات آشنا نیستم...از نظر من نقد وقتی پیش میاد که رفتار یه نفر عده زیادی رو ناراحت کنه اونوقته که به عنوان یه خصوصیته بد اخلاقی میشه ازش انتقاد کرد...من اولین بار که چند تا از پستاتو خوندم فک کردم آدم دگمی باشی بعدا تو تاپیکای دیگه دیدم نه اینطورام نیست شاید یه کم تند بودی اما فک کنم دگم نبودی...البته میگم آدم باید از یه نفر شناخت نسبتا کاملی داشته باشی تا بتونه ازش انتقاد کنه

راست میگی
تاپیک هایی زدم و استارت کردم که یه عده ای رو ناراحت کرده
برا همون گفتم بیان جلو و هرچی می خوان بگن تا نقدی بر من باشه و دلیلی برای قبول نظرشون یا ردش

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خدمت دوست عزیز jovhar که هنوز اسم واقعیشون رو هم نمیدونم!

راستش خدا وکیلی به نظر من بدی قابل توجهی نداشتید، بلاخره هر انسانی یه سری ایراداتی داره و کسی نمیتونه کامل باشه، شما هم توی این مدتی که شناختمتون به جز اون 1 مرود که خصوصی بهتون گفتم راجب bbc چیز دیگه ای خدا وکیلی ندیدم ازتون، اون کارتون هم با مزه بود ولی پسندیده نبود، نظر منه، شاید واسه خودتون دلیلی داشته باشید، در هر صورت چون نظر من رو خواستید عرض کردم.

بحث قابل عرض دیگه ای نیست، و هرچیز دیگه ای بوده خوبی بوده، مخصوصاً قلمتون زیباست، و پیگیری و دقتتون توی بحث ها مخصوصاً همون دو تاپیک حجاب با اون کار آماری که کرده بودید حوصله ای میخواست که من نداشتم به شخصه!!! و کار خوبی بود...

ان شاء الله همه مراحل زندگی موفق باشید:gol:

ممنون
اونمورد bbc رو برا این درست کردم چون دیدم عده ای همینجور بی دلیل ( دو تاپیک هم برا پیگیرش زدم) یه حرفایی می زنند و این برنامه رو ریختم و دیدیم که یه عده ای قبول کردند و عده ای هم ناراحت شدند که منتظرم بیان و دربارش صحبت کنیم:gol:

مهسا 1366

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینجا همه عزیزن !!!
با اعتقادات مختلف!
شما هم یکی از اونا!
:gol:;)

ARASH AZ

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فکر می کنم , از این بحث ها برای همه ی کاربرا پیش می آد و نتیجه ای که در بز داره در اکثر مواقع اینه که اولا خیلی کم پیش می آد که کسی بتونه نظرشو به کرسی بشونه و یا نظرشو به دیگری بقبولونه و در درجه ی بعد خیلی از اختلاف های سیاسی و مذهبی از همین جاها شروع می شه و همین چیزا باعث می شه بعضی از افراد زیر تیغ نقد دیگران قرار بگیرن و به خاسر اعتقاداتشون مورد شماتت قرار بگیرن

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فکر می کنم , از این بحث ها برای همه ی کاربرا پیش می آد و نتیجه ای که در بز داره در اکثر مواقع اینه که اولا خیلی کم پیش می آد که کسی بتونه نظرشو به کرسی بشونه و یا نظرشو به دیگری بقبولونه و در درجه ی بعد خیلی از اختلاف های سیاسی و مذهبی از همین جاها شروع می شه و همین چیزا باعث می شه بعضی از افراد زیر تیغ نقد دیگران قرار بگیرن و به خاسر اعتقاداتشون مورد شماتت قرار بگیرن
این حرفات قبول اما نقد تفکر رو منظورم نبود، چراکه تو تاپیک ها داریم از تفکراتمون دربرابر هم صحبت می کنیم:gol:

مهسا 1366

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نگفتم تفکرم رونقد کنید گفتم رفتاری که با هرکس بوده و خواسته یا ناخواسته مساله ساز شده رو نقد کنند دوستان:gol:
دوست من آخه رفتار و یا گفته های آدما مربوط میشه به اعتقاداتشون!!!
واگه شما به بعضی چیزا خدانکرده معتقد نباشی حرفایی خواهی رد که ............!!!
پس هیچ چیزی بی ربط به هم نیست:smile:

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا این جوفر (همون جوهر) آدم خوفیه !
تا حدودی هم باهم اختلاف عقیده داریم !
ولی اختلاف عقیده هیچ وقت ملاک درستی و خوبی واسه بد و خوب بودن افراد نیست !

البته 90 درصد افراد شرکت کننده تو بخش ازاد تا جائی بحث رو ادامه میدن و بعد اون میزنن تو دک و پز هم ! جوهر هم یکی از این 90 درصدهاس :w16: !

یه چیز تاتزه هم که کشف کردم ، سنش زیادتر از اونیه که فکر میکردم و ماشین هم داره و تحقیق علمی هم میکنه :w15::w12:

اياتاي

عضو جدید
فك ميكنم نتيجه رفتار و گفتار هر كسي نهايتا به خودش برمي گرده. لابد شما از اون دسته ادمايي هستين كه رفتار خودشو ارزيابي ميكنه و نهايتا به اين نتيجه رسيديد كه بهتره دوستان شما رو نقد كنن كه اين هم بسيار ارزشمنده.

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست من آخه رفتار و یا گفته های آدما مربوط میشه به اعتقاداتشون!!!
واگه شما به بعضی چیزا خدانکرده معتقد نباشی حرفایی خواهی رد که ............!!!
پس هیچ چیزی بی ربط به هم نیست:smile:
مساله سر اینه که نمیبینی کسی رفتارش با اعتقادش دقیقا یکی باشه

رفتارها مجموعه عکس العمل های متقابل رو شامل می شه که باعث جمع شدن روی هم و درنتیجه اظهار نظر و یا شناختی از طرف مقابل و بالطبع اون واکنش می شه

کم نیست واکنشهایی که خودش رو در نوشتار نشون میده، اینجا می خوام اون واکنشهایی که دیدی منفی یا مثبت رو ایجاد کرده جمع کنم:smile:

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا این جوفر (همون جوهر) آدم خوفیه !
تا حدودی هم باهم اختلاف عقیده داریم !
ولی اختلاف عقیده هیچ وقت ملاک درستی و خوبی واسه بد و خوب بودن افراد نیست !

البته 90 درصد افراد شرکت کننده تو بخش ازاد تا جائی بحث رو ادامه میدن و بعد اون میزنن تو دک و پز هم ! جوهر هم یکی از این 90 درصدهاس :w16: !

یه چیز تاتزه هم که کشف کردم ، سنش زیادتر از اونیه که فکر میکردم و ماشین هم داره و تحقیق علمی هم میکنه :w15::w12:
چی میگی تو دختر:w02:
یه جور میگی فکر می کنن بابابزرگ باشگام
من از کدوم 90 درصد هام
آخر بحث کجا زدم به تیپ وتار بقیه مثال بیار

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
فك ميكنم نتيجه رفتار و گفتار هر كسي نهايتا به خودش برمي گرده. لابد شما از اون دسته ادمايي هستين كه رفتار خودشو ارزيابي ميكنه و نهايتا به اين نتيجه رسيديد كه بهتره دوستان شما رو نقد كنن كه اين هم بسيار ارزشمنده.
البته نگفتم تفکرم رو نقد کنیدکه تو تاپیک ها با تفکرات هم آشنا میشیم
گفتم اونچه که در پست اول شرح دادم

اما درمورد رفتار هرکس که به خودش برمی گرده آره اما بازخوردش ممکنه باعث ناراحتی و یادرگیری بشه که ممکنه دراثر اشتباه و یا سوءتفاهم باشه، پس یک موضوع شخصی و یک طرفه نیست

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
خودم، رفتارم، پستها، تاپیک ها، دروغها، تهمت ها=>نقد و پیشنهاد

blue bee

عضو جدید
کاربر ممتاز
این که حاضر باشی به انتقادهای دیگران در مورد خودت گوش کنی و ظرفیت پذیرش اون ها رو داشته باشی که خوبه و لازم به توضیح نیست.به شرط اینکه فقط در مرحله حرف نباشه!
در مورد رفتار و پست ها و تاپیک ها هم باید بگم که هر کسی بر اساس عقیده ای که داره حرف میزنه و عکس العمل و عمل داره، من کاری به انتقادها ندارم و می خوام یه حرف کلی بزنم: هر کسی که ظرفیت این رو داشته باشه که اگر برخلاف حرف هاش حرفی زده بشه(به شرط اینکه از حدود مشخص تجاوز نکنه) و واقعا حاضر به فکر کردن در این باره باشه و زود هم جانب به حق بودن رو نگیره استعداد این رو داره که پیشرفت کنه! حالا میشه طرف خودش رو با این بسنجه.
این نکته هم مهمه که تو از خودت چی می خوای؟
به هر صورت اینکه همیشه حاضر به حرف و بحث کردن هستی آفرین داره و از این خصلت خوشم میاد و امیدوارم از این بحث ها نتیجه بگیری و یاد بدی و یاد بگیری... تا رسیدن به واقعیت!

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیشناسمت وگرنه نقدت میکردم.............:w05:

از این به بعد به پستات توجه بیشتری میکنم...........:redface:

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز
یک آدم بی ادب :دی

یک آدم لوس :دی

یک آدم بی معرفت:دی

بری زیر تراکتور پلاستیکی:دی

آفت بزنه اون سیبیلت

engineer saba

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
راستش من اولا فکر می کردم شما خیلی خوشت میاد که با من ساز مخالف بزنی
چون یکی دو جا چند تا پست زدم بعد شما میومدی جوای میدادی ...من فکر کردم هی دوست داری
تفکر منو زیر سوال ببری....بنظرم راستش کمی حق به جانب میومدین...اما بعد متوجه شدم اینطوری نیست
ولی خوب کلا در به چالش کشیدن افراد در بعضی مباحث مهارت دارید...
اما یک نکته مثبت این بود که با خونسردی حتی جاهایی که بهتون توهین میشد جواب میدادید
و خوب از موضع خودتون دفاع میکنید.
به هر حال خوبی و بدی هم نسبیه و نگاه هر کسی به موضوعی می تونه خوبی رو به اون نسبت بده و ممکنه بدی رو.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا من یکی که حسابی طرفدارتم بدی ای ازت ندیدم و اینکه مثل بعضیا نیستی که هر حرفی رو شنیدن درجا اونو واقعیت بدونی و بدون تحقیق در موردش حرف بزنی که به نظرم خیلی پسندیده است .:smile:;)
ولی خب یه انتقاد کوچیک دارم و اون اینکه گاهی اوقات در برابر دوستان سکوت میکنی هر چند حرفشون اشتباه باشه مثلا تایپیک آقا احمد و میرحسین در مورد قوانین ... رو به یاد بیار . شما فقط اومدین گفتین پیگیری میکنم و از نتیجه مطلعم کنید در شرایطی که در اون تایپیک یا میتونستید از نظرات موافقان این طرح حمایت کنید یا از نظر مخالفان یا حتی نظری ما بین ارائه بدید که نمیدونم چرا صلاح ندونستید وارد شید .:eek:
به هر حال موفق باشید .

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
چی میگی تو دختر:w02:
یه جور میگی فکر می کنن بابابزرگ باشگام
من از کدوم 90 درصد هام
آخر بحث کجا زدم به تیپ وتار بقیه مثال بیار
آخریش که یادم میاد با اسی بود !
هر چند زود رفع شد !
ولی حتما بین تون یه چیزی گذشته بود که باعث برخورد از نوع تیپ و تار شده !:w16:
یک آدم بی ادب :دی

یک آدم لوس :دی

یک آدم بی معرفت:دی

بری زیر تراکتور پلاستیکی:دی

آفت بزنه اون سیبیلت
اینو یادت رفت :
آفت بزنه به سیب زمینها و خیش گاوآهنت بره تو انگشت شست وسطی پات :eek::w16:

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
راستش من اولا فکر می کردم شما خیلی خوشت میاد که با من ساز مخالف بزنی
چون یکی دو جا چند تا پست زدم بعد شما میومدی جوای میدادی ...من فکر کردم هی دوست داری
تفکر منو زیر سوال ببری....بنظرم راستش کمی حق به جانب میومدین...اما بعد متوجه شدم اینطوری نیست
ولی خوب کلا در به چالش کشیدن افراد در بعضی مباحث مهارت دارید...
اما یک نکته مثبت این بود که با خونسردی حتی جاهایی که بهتون توهین میشد جواب میدادید
و خوب از موضع خودتون دفاع میکنید.
به هر حال خوبی و بدی هم نسبیه و نگاه هر کسی به موضوعی می تونه خوبی رو به اون نسبت بده و ممکنه بدی رو.

سلام
نه دوست نداشتم همچین کاری بکنم، یه چی به ذهنم رسید گفتم و چند جواب رد و بدل شد و تموم.
البته دربعضی موارد که باید مسیری رو انتخاب بشه سعی می کنم حق به جانب باشم با رعایت احترام
خوبی و بدی رو نسبی می بینیم چون خوب ترین و بهترین رو درک کاملی ازش نداریم

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا من یکی که حسابی طرفدارتم بدی ای ازت ندیدم و اینکه مثل بعضیا نیستی که هر حرفی رو شنیدن درجا اونو واقعیت بدونی و بدون تحقیق در موردش حرف بزنی که به نظرم خیلی پسندیده است .:smile:;)
ولی خب یه انتقاد کوچیک دارم و اون اینکه گاهی اوقات در برابر دوستان سکوت میکنی هر چند حرفشون اشتباه باشه مثلا تایپیک آقا احمد و میرحسین در مورد قوانین ... رو به یاد بیار . شما فقط اومدین گفتین پیگیری میکنم و از نتیجه مطلعم کنید در شرایطی که در اون تایپیک یا میتونستید از نظرات موافقان این طرح حمایت کنید یا از نظر مخالفان یا حتی نظری ما بین ارائه بدید که نمیدونم چرا صلاح ندونستید وارد شید .:eek:
به هر حال موفق باشید .
:smile:;)
سعی می کنم اگه اطلاع کافی از چیزی ندازم وارد بحث نشم و وقت خودم و دیگران رو با کپی پیست و جدل تلف نکنم البته نه همیشه.
اون موقع اون تاپیک یک کاری رو باید تموم می کردم فرصت وارد شدن در بحث رو نداشتم هرچند خودش داشت خوب پیش میرفت و چند پیشنهاد کوچک هم دادم و منتظر نتیجه موندم، اما دراصل منتظر بودم دیگرانی که یکسری ادعاهایی داشتند وارد بشن ( که به میرحسین هم گفتم بکشونتشون داخل بحث) تا من هم بتونم بیام.:smile:

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخریش که یادم میاد با اسی بود !
هر چند زود رفع شد !
ولی حتما بین تون یه چیزی گذشته بود که باعث برخورد از نوع تیپ و تار شده !:w16:
خودش باید بیاد تا دربارش صحبت بشه رو هموا که نمیشه حرف زد و پشت سر کسی غیبت کرد:w16:

سرت تو لاک خودت باشه دختر:w02:

اینو یادت رفت :
آفت بزنه به سیب زمینها و خیش گاوآهنت بره تو انگشت شست وسطی پات :eek::w16:
:surprised::surprised::surprised::surprised::eek: اللهم اشف مرضانا بالقرآن

A&S

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر کسی یه اعتقاداتی داره
واسه خودتون زندگی کنین
وقتی به چیزی ایمان دارین و مطمئنین که درسته چرا دیگه در موردش بحث میکنین؟؟!!!
وقتی با این دید بحث میکنین که اعتقاد شما کاملا درسته ، حرف هیچکس رو قبول نمیکنین
یعنی همه اینطورین
در ضمن دوست عزیز خیلی چیزهارو به ناچار نمیشه گفت
شنیدین میگن هرچه بیشتر بفهمی بیشتر درد میکشی و تو عذابی؟؟؟؟
خیلی چیزا هست که آدم میفهمه ولی نمیتونه بگه و اصلا بهتره نگه چون از طرف کسایی که ناآگاهان و تو نمیتونی قانعشون کنی ، تحقیر میشی
پس بعضی وقتها باید سکوت کرد...

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
A&S;2215403[COLOR=Yellow گفت:
]هر کسی یه اعتقاداتی داره[/COLOR]
واسه خودتون زندگی کنین
وقتی به چیزی ایمان دارین و مطمئنین که درسته چرا دیگه در موردش بحث میکنین؟؟!!!
وقتی با این دید بحث میکنین که اعتقاد شما کاملا درسته ، حرف هیچکس رو قبول نمیکنین
یعنی همه اینطورین
در ضمن دوست عزیز خیلی چیزهارو به ناچار نمیشه گفت
شنیدین میگن هرچه بیشتر بفهمی بیشتر درد میکشی و تو عذابی؟؟؟؟
خیلی چیزا هست که آدم میفهمه ولی نمیتونه بگه و اصلا بهتره نگه چون از طرف کسایی که ناآگاهان و تو نمیتونی قانعشون کنی ، تحقیر میشی
پس بعضی وقتها باید سکوت کرد...

درسته هرکسی اعتقاداتی داره اما وقتی از اون استفاده کرد در نفی اعتقادی و حرفی زد دیگه نمیشه گفت برا خودش زندگی میکنه
برای اینکه ایمانش اعتقاد میاره و اعتقاد عرضه شده محل بحث خواهد یود
چرا مگه هرکی به چیزی فکر می کنه برا همیشه باید قبولش کنه و کالحجر باشه، آدم همیشه درحال تغییره و اگه به گذشته خودمون نگاه کنیم می بینیم تغییرات زیادی در تفکر، رفتار و گفتارداریم و مشکل اینه که فکر می کنیم همین خواهیم موند، اما چند ساله دیگه تغییرات رو لمس خواهیم کرد

هرچه می خواهد دل تنگت بگو و باید بگی تا رفع شبهه و کدورت بشه اگه وجود داره

گاهی اوقات آدم خودش رو محصور می کنه و فکر می کنه نباید بگه ، چون احساس میکنه باعث تحقیر خواهد بود.