همایش ها و کنفرانس های معماری

erick

عضو جدید
کاربر ممتاز
پاسخ

پاسخ

سوال شماره 20
پنج اصل ثابت در آثار لویی کان رو بگید....
1ـ احساس ترکیب درکل بنا...2ـ استفاده ازمواد و مصالح ساختمانی متناسب با طبیعت آنها...3ـ احساس فضای معماری به عنوان هدف اصلی ...4ـ اهمیت نور به منزله ی بخشی ازطرح...5ـ تناسب ها وارتباط های معمارانه...
درسته؟;)

nooshafarin

عضو جدید
کاربر ممتاز
1ـ احساس ترکیب درکل بنا...2ـ استفاده ازمواد و مصالح ساختمانی متناسب با طبیعت آنها...3ـ احساس فضای معماری به عنوان هدف اصلی ...4ـ اهمیت نور به منزله ی بخشی ازطرح...5ـ تناسب ها وارتباط های معمارانه...
درسته؟;)
بله کاملا درسته;)
سوال بعدی......

erick

عضو جدید
کاربر ممتاز
اينم يه سوال خيلي ساده;)
سوال شماره ي 21:
گنبد كدام بنا در خارج از كشور شباهت ساختاري و ظاهري زيادي با گنبد سلطانيه در زنجان دارد؟و اين بنا مربوط به كدام دوره ي معماري مي باشد؟

nooshafarin

عضو جدید
کاربر ممتاز
اينم يه سوال خيلي ساده;)
سوال شماره ي 21:
گنبد كدام بنا در خارج از كشور شباهت ساختاري و ظاهري زيادي با گنبد سلطانيه در زنجان دارد؟و اين بنا مربوط به كدام دوره ي معماري مي باشد؟
سانتا ماریا دل فیوره در فلورانس-ایتالیا
رنسانس
(اگه اشتبا نکنم)

nimaart

کاربر بیش فعال
تمدید مهلت شرکت در مسابقه طراحی خانه ای برای سال 2050

تمدید مهلت شرکت در مسابقه طراحی خانه ای برای سال 2050

به اطلاع شرکت کنندگان محترم جهت شرکت در مسابقه خانه ای برای 2050 می رساند که مهلت ثبت نام تا تاریخ 1388/2/5 و مهلت ارسال آثار تا 1388/2/15 تمدید گردید.
براي كسب اطلاعات بيشتر و ثبت نام به آدرس http://www.tabrizfair.ir/farsi/seminar_fa.htm مراجعه نماييد .

Fo.Roo.GH

عضو جدید
کاربر ممتاز
salam
khob hasted
man mikham 3d max yad begiram
mitonid
?
سلام دوست عزیز
به باشگاه و تالار معماری خوش امدید.لطف کنید فارسی بنویسید.
در مورد 3d هم در همین تالار معماری وارد تالار دانشگاه مجاز معماری بشید و در بخش آموزش نرم افزارهای معماری جستجو کنید اگر تمایل به گذراندن کلاس مکس ندارید آموزش اینجا تا حدی مفید خواهد بود

ارشیتکت86

عضو جدید
میخواستم ببینم گرایش مرمت و مدیریت از لحاظ کاری چه جوریه؟اخه اساتیدی که معماری معماری هستن هر درسی رو میتونند بگیرند اما کسانی که این 2 گرایشو دارن فقط درس برداشت ومرمت کارشناسی رو میتونند تدریس کنند درسته؟:redface:

HADI-TEHRANI

عضو جدید
من فکرکنم گنبد معبد پانتئون باشه در رم ساخته شده در حدود سالهای 118 تا125 میلاد

erick

عضو جدید
کاربر ممتاز
پاسخ

پاسخ

سوال شماره 22

زاها حدید با الهام از کدوم هنرمند طراحی می کنه؟

زاها حدید معمار معروف دیسکانتراکشن کارهای مالویچ ( معروفترین نقاش مرتبط با این سبک) و نقاشیهای گروه برتر را منبع الهام خود قرار داده است...درسته؟

nimaart

کاربر بیش فعال
نخستین کنفرانس بین المللی تکنولوژی بتن

نخستین کنفرانس بین المللی تکنولوژی بتن

نخستین کنفرانس بین المللی تکنولوژی بتن و مسابقات بین المللی بتن
با محوریت "بهسازی و سازه های بتنی"
برگزار کنندگان:
مرکز ملی مقاوم سازی ایران – قطب شمالغرب
Dresden Technische Universitat
(دانشگاه صنعتی درسدن آلمان)
15و16 آبان 1388 ایران کلانشهر امن تبریز
با شعار "بتن، پیشرفت و ساخت و ساز امن"
دبیر خانه شماره 1 :
آذربایجان شرقی ، تبریز – خیابان 17 شهریور جدید – ساختمان ایران ، بلوک سی 2، دبیر خانه دائمی کنفرانس های مقاوم سازی کشور
تلفن : 5565094-0411 فکس : 5572282-0411 تلفن پشتیبانی: 09143163840 پست الکترونیکی: asia@icct.ir این ایمیل آدرس توسط Spambot ها محافظت شده، برای مشاهده آن باید جاوا اسکریپت را فعال کنید
دبیر خانه شماره 2:
آلمان – درسدن – دانشگاه صنعتی درسدن – دانشکده طراحی سازه – دپارتمان معماری
تلفن : 33441 463 351 49+ فکس : 37713 463 351 49+
سایت کنفرانس

raha

مدیر بازنشسته
زاها حدید معمار معروف دیسکانتراکشن کارهای مالویچ ( معروفترین نقاش مرتبط با این سبک) و نقاشیهای گروه برتر را منبع الهام خود قرار داده است...درسته؟
من فکر میکنم پاسخ شماره 22 صحیح داده شده ,متاسفانه منبعشو نتونستم پیدا کنم ,اما تا چند ماه پیش که واسه ارشد میخوندم ,فکر میکنم جایی دیدم که منبع الهام زاها حدید ,مالویچ هست...
با توجه به اینکه 2روزه از طرح سوال گذشته, امکان مطرح کردن سوال 23 هست؟؟؟

meeky

عضو جدید
من فارغالتحصیل سال 85 هستم ،ولی در زمینه معماری کار نمیکنم .تو این 3 سال تو یه آزمایشگاه بتن کار می کردم ولی با توجه به عضویت در نظام مهندسی و پایان پروژه میخوام دو باره کارای معماری رو شروع کنم ، البته شنیدم طراحی و حتی اجرا (تو بخش خصوصی )حال روکود داره و مردم دنبال ساخت و ساز نیستند:confused:

amirabas_ali

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

سلام

سلام خوبین شما. . منم اگه خدا بخواد 1 ساله فارغ التحصیل شدم. . دانشگاه آزاد شیراز. . خوشحالم در جمع فارغ التحصیلان هستم. . شما چی؟;)

amirabas_ali

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

سلام

سلام .. . خوبین شما. . منم 1 ساله فارغ التحصیل شدم . . خوشحالم از اینکه توی جمع شما هستم . . من دانشگاه آزاد شیراز خوندم . . شما ؟

-----------------------------------------------

[FONT=&quot]لحظه ها را دریاب . چشم فردا کور است .نه چراغیست در آن پایان ،هر چه از دور نمایان است.شاید آن نقطه نورانی چشم گرگان بیابان است[/FONT]

;)

raha

مدیر بازنشسته
ای بابا 3 روزه گذشته... پس چرا هیشکی جواب نمیده... ناامید شدم:(

ok , یه راهنمایی میکنم...

در ارتباط با نحوه اجرای یکی از انواع سازه ها ست حالا لطفا اون سازه و مزایای استفاده از این روش را بگید...;)

azam_hashemi

عضو جدید
سلام
اگر اشتباه نکنم به استفاده از کلمه فرودگاه از فودگاه استفاده کردید
جسارت من رو ببخشید
سپاس

سـعید

مدیر بازنشسته
اگه بخوایم سوال مطرح کنیم کجا بریم چی کار کنیم:que:
دوست عزیز برای طرح سوال باید آخرین سوال مسابقه به جواب برسه که اونجواب هم باید توسط طراح سوال تایید بشه تا بشه سوال جدید مطرح کرد..
قوانین مسابقه رو در اولین صفحه همین تاپیک مطالعه کنین..

• Like
واکنش ها: raha

raha

مدیر بازنشسته
پس با اجازه , سوال 23 رو من میپرسم...!!!

pantadome چیست؟

یه هفته گذشت اما متاسفانه کسی جواب این سوالو نداد...!!!

اما جواب...
پنتادوم یکی از شیوهای جدید اچرای سازه space frame هست که با کمک چنتا جک سازه برپا شده ودیگه نیازی هم به داربست نداره البته خود سازه قابلیت تا شوندگی داره و به راحتی چمع میشه... از مزایای این شیوه -کنترل بهتر کیفیت -کاهش زمان دوره ساخت و افزایش ایمنی حین اجراست...
از نمونه مواردی که به این شیوه اجرا شدن:
Sant Jordi Sport Palace
World Memorial Hall
Namihaya Dome
...
موفق باشید;)

آخرین ویرایش: