نمونه های مدلسازی و رندرینگ:3DMAX

نمونه های مدلسازی و رندرینگ:3DMAX

• متوسط

رای: 1 100.0%
  • خوب

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    1
  • نظرسنجی بسته .

نعیم7

عضو جدید
سلام به همه ببخشید دیر اومدم راستش درگیر امتحانا هستم اما کار دیواره های باغم تموم شد میذارم ببینید اشکالاتش رو بگید اگه توضیحاتی هم نیاز بود بگید بذارم ممنون از نظراتتون
کارتون خیلی زیباست ولی بنظر میاد مقیاس برگ درختان خیلی بزرگتر از حدی است که باید باشد.

ahmadi3778

عضو جدید
نمونه كار

نمونه كار

نعیم7

عضو جدید
نما بیرونی ساختمان 7 واحده مسکونی

نما بیرونی ساختمان 7 واحده مسکونی

برای انجام این کار و برای اینکه وقت زیاد صرف ایجاد و مدلسازی محیطی نکنم از صحنه آماده خیابان که در cd مدلهای آماده archexteriors vol.7 بود استفاده کردم . فقط پوشش گیاهی آنرا تغییر دادم و نور شب را روز کردم و مدلسازی ساختمان وسطی که با آجر 7 سانتی قرمز و سنگ تراورتن کرمی طراحی شده کار خودمه.
Software : 3ds max 2009x64, vray 1.5 sp2, autocad2010
Hardware : core i7 920 , ATI 4890 , 6gb ram
Render time : 01:15:25

پیوست ها

• view02.jpg
    view02.jpg
    20.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

night lord

عضو جدید
برای انجام این کار و برای اینکه وقت زیاد صرف ایجاد و مدلسازی محیطی نکنم از صحنه آماده خیابان که در cd مدلهای آماده archexteriors vol.7 بود استفاده کردم . فقط پوشش گیاهی آنرا تغییر دادم و نور شب را روز کردم و مدلسازی ساختمان وسطی که با آجر 7 سانتی قرمز و سنگ تراورتن کرمی طراحی شده کار خودمه.
Software : 3ds max 2009x64, vray 1.5 sp2, autocad2010
Hardware : core i7 920 , ATI 4890 , 6gb ram
Render time : 01:15:25
کارت خوبه . راستش من تازه کار با مکسو شرو کردم و نمیدونم برای زدن نما از کجا باید سرو کرد میشه یه توضیح مختصر و مفید بدی؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

نعیم7

عضو جدید
night lord گرامی ممنون از نظر لطفتون .
اگر منظورتان طراحی معماری نما است شما که رشته تان معماری است بهتر از میدانید که به چه منابعی باید رجوع کنید . من کتاب دید معماری نوشته برنت سی. برولین را دارم که بسیار جالب است .
اگر مدلسازی و رندرینگ و کار با نرم افزار 3ds max مد نظرتان است باید عرض کنم که به برای بالا بودن سطح کارتان علاوه بر معماری که رشته تان است باید با رشته های عکاسی و نحوه نورپردازی در رشته عکاسی نیز آشنا باشید . به محیط اطراف بسیار دقت کنید ، ببینید که در در اطرافتان ( ساختمان ) چه چیزهائی قرار میگیرد . به جزئیات دقت کنید چون جزئیات هستند که کار را زنده تر و واقعی تر میکنند مانند : درختان ، گیاهان ، جداول خیابان ، تیرهای برق ، علائم راهنمائی و رانندگی ، انسانها و ... . دقت کنید ببینید که نور در هر فصل سال و در هر ساعت از روز چه رنگی دارد . رنگ آسمان در داخل فضای شهری با رنگ آسمان در جنگل ، بیابان و ... کاملا متفاوت است .و...........

night lord

عضو جدید
night lord گرامی ممنون از نظر لطفتون .
اگر منظورتان طراحی معماری نما است شما که رشته تان معماری است بهتر از میدانید که به چه منابعی باید رجوع کنید . من کتاب دید معماری نوشته برنت سی. برولین را دارم که بسیار جالب است .
اگر مدلسازی و رندرینگ و کار با نرم افزار 3ds max مد نظرتان است باید عرض کنم که به برای بالا بودن سطح کارتان علاوه بر معماری که رشته تان است باید با رشته های عکاسی و نحوه نورپردازی در رشته عکاسی نیز آشنا باشید . به محیط اطراف بسیار دقت کنید ، ببینید که در در اطرافتان ( ساختمان ) چه چیزهائی قرار میگیرد . به جزئیات دقت کنید چون جزئیات هستند که کار را زنده تر و واقعی تر میکنند مانند : درختان ، گیاهان ، جداول خیابان ، تیرهای برق ، علائم راهنمائی و رانندگی ، انسانها و ... . دقت کنید ببینید که نور در هر فصل سال و در هر ساعت از روز چه رنگی دارد . رنگ آسمان در داخل فضای شهری با رنگ آسمان در جنگل ، بیابان و ... کاملا متفاوت است .و...........
مرسی از راهنمایی .
توضیح بالا بسیار خوب بود . حتما این کتابی که گفتید رو تهیه میکنم . این اسمه کاملشه دیگه؟ : دید معماری: راهبردی به حل مسائل طراحی معماری ار روی اینترنت پیدا کردم .
نعیم جان من منظورم طراحی نماهای ساختمایهایی هست که نما زیاد ربطی به استراکچر ساختمان نداره . یعنی پلان ساختمان با نما نمیخونه مثلا پلان مربعی و نمای بیضی شکل که الان زیاد به صورت کامپوزیت داره اجر میشه . نمیدونم از کجا باید شروع کرد و روند طراحیش تو مکس چجوریه؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

نعیم7

عضو جدید
مرسی از راهنمایی .
توضیح بالا بسیار خوب بود . حتما این کتابی که گفتید رو تهیه میکنم . این اسمه کاملشه دیگه؟ : دید معماری: راهبردی به حل مسائل طراحی معماری ار روی اینترنت پیدا کردم .
نعیم جان من منظورم طراحی نماهای ساختمایهایی هست که نما زیاد ربطی به استراکچر ساختمان نداره . یعنی پلان ساختمان با نما نمیخونه مثلا پلان مربعی و نمای بیضی شکل که الان زیاد به صورت کامپوزیت داره اجر میشه . نمیدونم از کجا باید شروع کرد و روند طراحیش تو مکس چجوریه؟
برای سه بعدی دقیق و آسان نماها و پروژه های معماری آنها را اول در اتوکد مدلسازی سه بعدیش را انجام بده و بعدا به مکس import کن و کارهای مربوط به متریال دهی و نورپردازی و رندرینگ را انجام بده .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

sahar.m62

عضو جدید
برای کاهش حجم آبجکتهای درخت در مکس باید چیکار کنم؟ از چندین درخت باید استفاده کنم که حجم بالایی میشه. کمکم کنید لطفا.

نعیم7

عضو جدید
سلام MEMAREKOCHAK.
پارکت کف انعکاس نورو براقیت نداره و پتوی راه راه صورتی - سفید رو تخت کامل روی تخت نخوابیده و رو هواست و لبه سایه هات هم خیلی محو شدند که بایستی طبیعتا لبه های تیزی داشته باشند.

memarekochak

عضو جدید
سلام MEMAREKOCHAK.
پارکت کف انعکاس نورو براقیت نداره و پتوی راه راه صورتی - سفید رو تخت کامل روی تخت نخوابیده و رو هواست و لبه سایه هات هم خیلی محو شدند که بایستی طبیعتا لبه های تیزی داشته باشند.
ممنون از توجه و نظرت دوست خوبم....متریال کف پارکت و از نوع مات استفاده شده..اگه دقت کنی میبینی((از لای ریش ریش پتو))که زیر اون هم پتو هست و باعث بالا اومدن پتو شده.....:gol::gol:
ممنونم نظر دادین

taherzade

عضو جدید
نمونه کار و خواهش

نمونه کار و خواهش

سلام مهندسین خوشگل چه خبر خسته نباشین من بعد از مدتها دوباره خواستم به جز دیدن چند کلمه ای هم بنویسم و چند تا نمونه کار نشونتون بدم
بعد یه درخواست داشتم لطفا جواب همه وی ری کارها مثبت باشه:redface:
1.jpg

11.jpg
البته از کاهش کیفیت به وجود اومده برای ضمیمه کردن معذرت می خوام

taherzade

عضو جدید
حالا نوبت در خواست من از همه شما وی ری کار ها اینه
حتما همتون (90%) 3دی ساخته شده واسه تخت جمشید رو دیدید من شخصا وقتی دیدم ذوق زده که نشدم که هیچ کلی هم حالم گرفته شد من از شما درخواست می کنم تا همگی همدیگر رو کمک کنیم اول یه مدلینگ عالی (در حد تیم ملی برای اعضام به المپیک) بزنیم بعد بشینیم مفصلا روی بقیه قصمت هاش ریز به ریز کار کنیم .
از ما معمارها بعیده کاری از دستمون بر بیاد و کسی به جای ما یه کار افتضاح رو کنه ما هم فقط بشینیم نگاه کنیم بگیم این خیلی بد بود
پس خواهشا دست به کار شین من رو مطلع کنین اینم ایمیل من 24 ساعته m.taherizad@gmail.com & m_taherizad@yahoo.com منتظرتون هستم

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
فونت روی این عکس اسمش چیه؟
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=23829&d=1283200954