نماز میخونید یا نه

نماز میخونید یا نه

• اره

رای: 183 75.6%
  • نه

رای: 59 24.4%

• مجموع رای دهندگان
    242

MOΣIN

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر کسی نماز رو به یک حسابی می خونه
شما پست بچه ها رو بخون متوجه میشی نماز هم نقد شده

خیلی از ماها براساس عادت می خونیم
من می خوندم ولی الان دوسال بیشتر نمی خونم
حتی زمانی که مریض می بودم به سختی می خوندم
می دونم ولی جاش اینجا نیست....تاپیک نظر سنجیه.....چه بسا منم قانع شدم نمازنخونم........ادم باید منطقی باشه نه تعصبی

JavadMessi

مدیر بازنشسته
اون ایه قران بود یا حدیث؟
والا همه ی پیامبران ما به نوعی نماز می خوندن ولی به اشکال مختلف
یعنی عبادت توی هر دینی هست ولی نه مثل اسلام اجباری
من خیلی از امامان و روایات رو قبول ندارم بخشید :gol:
اون که نص صریح قرآن بود!
بله درسته ممکنه نماز از لحاظ شکل فرق کرده باشه ولی تمام پیامبران چیزی که بهشون از طرف خدا میرسید رو اجرا میکردند نه کمتر نه بیشتر
منظورتون از امامان روایات بود یا خود ائمه؟!

JavadMessi

مدیر بازنشسته
نه‌ من مسلمون هستم هم یه زمانی‌ نماز میخوندم هم مکه رفتم ( البته مکه رفتنما یه کمی‌ فرق داشت ماموریت داشتم عربستان دزدکی رفتم مکه ! فقط واسه اینکه ببینم ما مسلمونا چی‌ رو میپرستیم ، بد تر شد که بهتر نشد )
ولی‌ یه هوو همه چی‌ برگشت راهم رو عوض کردم هیچی‌ هم فرقی نکرد نه‌ خوب تر شدم نه بد تر...
بالاخره راهتون عوض شد یا مسلمانید؟
اگه دوست داشتین بیشتر توضیح بدین

banooyeariayi

عضو جدید
اون که نص صریح قرآن بود!
بله درسته ممکنه نماز از لحاظ شکل فرق کرده باشه ولی تمام پیامبران چیزی که بهشون از طرف خدا میرسید رو اجرا میکردند نه کمتر نه بیشتر
منظورتون از امامان روایات بود یا خود ائمه؟!

هر دو :gol:
چرا ما فقط 12 امام رو قبول داریم و بقیه رو نقض می کنیم در صورتی که می گین هر امام اومده برای تکمیل کردن دین
امام علی و مسیح یکی هستن ولی شما نقض می کنید و اون دین رو قبول ندارین

من خودم مسلمان زاده هستم ولی از بچگی به من گفتن واجبه باید انجام داد
ولی من قبول ندارم
خدا رو قبول دارم و همین عبادت هم می کنم خدا رو ولی نه منحصرا با نماز خوندن

oil girl

عضو جدید
نمیدونم چراودلیلش چیه..ماادماهرکی ازراه برسه ویه چیزی بگه...هربنی بشری ...حرفشوگوش میکنیم وانجام میدیم.حداقل واسه امتحان...ولی خدایی که همه قبولش داریم حاضرنیستیم واسه یه بارم شده حرفشوگوش کنیم.اخه اون محبوب ماست عشق ماست...چرابه حرف عشقمون گوش نمیکنیم؟؟؟؟اگه ادعای دوس داشتنشوداریم بایدانجام بدیم هرچی خواسته.............

banooyeariayi

عضو جدید
می دونم ولی جاش اینجا نیست....تاپیک نظر سنجیه.....چه بسا منم قانع شدم نمازنخونم........ادم باید منطقی باشه نه تعصبی

من به نماز خوندن یا نماز خوندن کسی کاری ندارم و کسی رو نمی خوام قانع کنم که بخونه یا نخونه
چون دین هر کسی به خود ش و شناختی که پیدا کرده داره
شما چجور مسلمانی هستی که با چهار کلمه این قدر سریع تغییر عقیده میدی که بخونی یا نخونی ؟
شما خودت هم از روی عادت می خونی نه از روی اگاهی

JavadMessi

مدیر بازنشسته
هر دو :gol:
چرا ما فقط 12 امام رو قبول داریم و بقیه رو نقض می کنیم در صورتی که می گین هر امام اومده برای تکمیل کردن دین
امام علی و مسیح یکی هستن ولی شما نقض می کنید و اون دین رو قبول ندارین

من خودم مسلمان زاده هستم ولی از بچگی به من گفتن واجبه باید انجام داد
ولی من قبول ندارم
خدا رو قبول دارم و همین عبادت هم می کنم خدا رو ولی نه منحصرا با نماز خوندن
یکی از اصول دین نبوته و این یعنی قبول داشتن تمام انبیای الهی اونم به عصمت!!
این که الان دین مسیحیت مورد قبول نیست چند دلیل داره
1-دین مسیحیت به شدت تحریف شده طوری که دارای کتاب واحدی هم نیستند حتی توحیدشون هم مشکل داره همن طور که تو قرآن هم میگه خدا به حضرت عیسی میگه آیا ما به تو گفتیم که تو را فرزند ما بدانند و حضرت مگیه سبحان الله و...
2-فلسفه تکمیل شدن ادیان مگر غیر اینه که انسان به کاملترین دین روی بیاره همون طور که قرآن میگه دین نزد خداوند فقط اسلامه
خب ببینید شما باید منبع این گفتن رو تحقیق کنید
اگه بدون مدرک گفته اند بهتون که خب اصلا توجه نکنید ولی اگر معلوم شد که همون خدایی که قبول دارین واجب کرده این دلیل خوبی دیگه نیست
ببخشین حدس میزنم شما با عربی خوندن نماز مشکل دارید درسته؟؟

MOΣIN

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به نماز خوندن یا نماز خوندن کسی کاری ندارم و کسی رو نمی خوام قانع کنم که بخونه یا نخونه
چون دین هر کسی به خود ش و شناختی که پیدا کرده داره
شما چجور مسلمانی هستی که با چهار کلمه این قدر سریع تغییر عقیده میدی که بخونی یا نخونی ؟
شما خودت هم از روی عادت می خونی نه از روی اگاهی
با چهار کلمه حرف نه....ولی با چهار کلمه حرف حساب تغییر عقیده میدم.....حتما سلمان رو میشناسی اسم اصلیش روزبه بود در جستجوی حقیقت بود اول مسیحی شد .....پس از اینکه پیامبر رو دید با اسلام اشناشد مسلمون شد..........رفتار شما تعصبیه اگه منطقی باشی همه چیز حله.......خدا رو چه دیدی شاید دینم رو عوض کردم

bahareh85

عضو جدید
آدمها چند دسته اند یه عده اصلا اهل نماز و .. نیستند و از این مسایل بدشونم میاد
ولی بعضی ها بدشون نمیاد ولی کاهل نمازند
من خودم کم و بیش این مشکل رو دارم به خیلی چیزا اعتقاد دارم پوشش، روزه، امامان...
احکام شرعیمم خیلی خوب یاد گرفتم و اجرا میکنم ولی نماز و شل و ول.. خیلی ناراحتم همیشه حس بدی دارم ولی هر وقت امتحان کردم و سعی کردم دوباره ولش کردم
همیشه ناراحت اینم که من که اینطورم چه جور بچه ای رو تربیت میتونم بکنم از طرفی دوست دارم فرزند معتقدی داشته باشم
ولی چطور این کار رو بکنم وقتی خودم کامل نیستم

banooyeariayi

عضو جدید
یکی از اصول دین نبوته و این یعنی قبول داشتن تمام انبیای الهی اونم به عصمت!!
این که الان دین مسیحیت مورد قبول نیست چند دلیل داره
1-دین مسیحیت به شدت تحریف شده طوری که دارای کتاب واحدی هم نیستند حتی توحیدشون هم مشکل داره همن طور که تو قرآن هم میگه خدا به حضرت عیسی میگه آیا ما به تو گفتیم که تو را فرزند ما بدانند و حضرت مگیه سبحان الله و...
2-فلسفه تکمیل شدن ادیان مگر غیر اینه که انسان به کاملترین دین روی بیاره همون طور که قرآن میگه دین نزد خداوند فقط اسلامه
خب ببینید شما باید منبع این گفتن رو تحقیق کنید
اگه بدون مدرک گفته اند بهتون که خب اصلا توجه نکنید ولی اگر معلوم شد که همون خدایی که قبول دارین واجب کرده این دلیل خوبی دیگه نیست
ببخشین حدس میزنم شما با عربی خوندن نماز مشکل دارید درسته؟؟

چون معنی ش رو می فهمم نه مشکلی ندارم
گفتم خدا رو قبول دارم قران رو قبول دارم ولی تفسیر قران رو قبول ندارم
چون همه چیز قران به خدا ختم میشه و من بنده ی خدا هستم و کسی رو بالاتر از خدا نمی بینم
ولی اسلام رو از اول با خشونت اوردن توی کشور ما
اسلام هر جا که شمشیرش می بریده رفته و با اجبار مردم رو مجبور به اطاعت کرده
خدا خیلی مهربون تر از اینه که بخواد بنده هاش رو یکی یکی این جور که می گن عذاب بده

banooyeariayi

عضو جدید
با چهار کلمه حرف نه....ولی با چهار کلمه حرف حساب تغییر عقیده میدم.....حتما سلمان رو میشناسی اسم اصلیش روزبه بود در جستجوی حقیقت بود اول مسیحی شد .....پس از اینکه پیامبر رو دید با اسلام اشناشد مسلمون شد..........رفتار شما تعصبیه اگه منطقی باشی همه چیز حله.......خدا رو چه دیدی شاید دینم رو عوض کردم

اون چون با اسلام اشنا نبوده و مسیح رو شناخته دیده مسیح کامل تر هست وقتی با اسلام اشنا شد دین اسلام رو کامل دید
مردم اون موقع این قدر درک و شعورشون بالا نبود برای همین خدا کم کم و روی درکی که داشتن دین رو اورده

مگه نمی گی اسلام کامل ترین دینه پس چرا تغییر عقیده بدی ؟
پس خودت هم اسلام رو از روی اگاهی دنبال نمی کنی و طی باورهایی که از بچگی به خوردت دادن داری انجام میدی

F A R Z A N E

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله نماز می خونم و امیدوارم مقبول واقع بشه...........
و متعجبم چرا خیلیا جلوی این سوال جبهه گرفتن؟

JavadMessi

مدیر بازنشسته
چون معنی ش رو می فهمم نه مشکلی ندارم
گفتم خدا رو قبول دارم قران رو قبول دارم ولی تفسیر قران رو قبول ندارم
چون همه چیز قران به خدا ختم میشه و من بنده ی خدا هستم و کسی رو بالاتر از خدا نمی بینم
ولی اسلام رو از اول با خشونت اوردن توی کشور ما
اسلام هر جا که شمشیرش می بریده رفته و با اجبار مردم رو مجبور به اطاعت کرده
خدا خیلی مهربون تر از اینه که بخواد بنده هاش رو یکی یکی این جور که می گن عذاب بده
خب من که تفسیر براتون نیوردم نص صریح قرآن بود!!
به نظر میرسه شما چند تا مسئله رو با هم میبینید
ببینید اینکه اسلام چطوری تو ایران اومده دلیل بر پذیرش و یا عدم پذیرش نماز نیست فکر کنم این رو هم خودتون قبول داشته باشید
ضمن اینکه اگر حرف شما درست باشه و ایرانیها به زور مسلمان شده باشند باید اغلب سنی باشند که اینطور نیست پس اون جنگ فقط جنبه معرفی اسلام داشته اونم نه توسط عاملینش بلکه توسط افراد بعد از اون!!
بله خدا خیلی مهربونه ولی خواهر این هم دلیل نمیشه ها چون عذاب ما نتیجه اعمال خودمونه و عرض کردم نماز اگه نباشه روایت داریم که هیچ عمل دیگه ای هم پذیرفته نمیشه!!
شما میگی طور دیگه ای هم میشه خدارو عبادت کرد ولی باور کنید گر همه اونها رو کنار بگذارید و روزی 17 دقیقه صرف نمازی که خود خدا خواسته بکنید کاملا خواسته خداست

MOΣIN

عضو جدید
کاربر ممتاز
اون چون با اسلام اشنا نبوده و مسیح رو شناخته دیده مسیح کامل تر هست وقتی با اسلام اشنا شد دین اسلام رو کامل دید
مردم اون موقع این قدر درک و شعورشون بالا نبود برای همین خدا کم کم و روی درکی که داشتن دین رو اورده

مگه نمی گی اسلام کامل ترین دینه پس چرا تغییر عقیده بدی ؟
پس خودت هم اسلام رو از روی اگاهی دنبال نمی کنی و طی باورهایی که از بچگی به خوردت دادن داری انجام میدی
نه منظورمو نگرفتی ....منظورم اینه که دنبال حقیقتم......بعضی موقع ها ادم فکر می کنه راه درست رو داره میره اما در صورتیکه اشتباه میکنه..............من منظورم اینه منتقدانه به دین نگاه کنیم تا اگه ایرادی داره پیدا بشه.....

bahareh85

عضو جدید
بله نماز می خونم و امیدوارم مقبول واقع بشه...........
و متعجبم چرا خیلیا جلوی این سوال جبهه گرفتن؟
منم متعجبم این یه بحثه و به نظر من مهم
چه اتفاقی افتاده که یه نسل اینطور با این مساله مشکل دارن؟
البته روی حرفم با اوناییه که اعتقاد دارن ولی با نماز مشکل دارن نه اونایی که از پایه مخالفن
تکلیف نسل آینده که این نسل پدر و مادراشون هستن چی میشه؟

banooyeariayi

عضو جدید
خب من که تفسیر براتون نیوردم نص صریح قرآن بود!!
به نظر میرسه شما چند تا مسئله رو با هم میبینید
ببینید اینکه اسلام چطوری تو ایران اومده دلیل بر پذیرش و یا عدم پذیرش نماز نیست فکر کنم این رو هم خودتون قبول داشته باشید
ضمن اینکه اگر حرف شما درست باشه و ایرانیها به زور مسلمان شده باشند باید اغلب سنی باشند که اینطور نیست پس اون جنگ فقط جنبه معرفی اسلام داشته اونم نه توسط عاملینش بلکه توسط افراد بعد از اون!!
بله خدا خیلی مهربونه ولی خواهر این هم دلیل نمیشه ها چون عذاب ما نتیجه اعمال خودمونه و عرض کردم نماز اگه نباشه روایت داریم که هیچ عمل دیگه ای هم پذیرفته نمیشه!!
شما میگی طور دیگه ای هم میشه خدارو عبادت کرد ولی باور کنید گر همه اونها رو کنار بگذارید و روزی 17 دقیقه صرف نمازی که خود خدا خواسته بکنید کاملا خواسته خداست

درسته این دوتا مسئله باهم قاطی شده
چون من قبل از مسلمان بودن ایرانی بودم و تمدن داشتم
به نظر من اسلام برای عرب اومده چون خیلی چیزها رو رعایت نمی کرده و بنا به ثواب و گناه دونستن مسائل خواستن که یلی از اعمال رو رعایت کنن

من نماز نمی خونم پس خدا با من نیست و من رو دوست نداره؟
من همیشه حظور خدا رو احساس می کنم و همیشه از او کم خواستم چون کسی نمی تونه غیر از او به من کمک کنه
پس چون نماز نمی خونم خدا باید پشت به من کنه و دعاهای من رو نادید بگیره؟

خیلی از جوامع و مردم دنیا نمی دونن اسلام چیه پس باید برن بمیرن؟
اسلام فقط توی ایران هست و بس و تعصبش توی ایران هست

آخرین ویرایش:

banooyeariayi

عضو جدید
نه منظورمو نگرفتی ....منظورم اینه که دنبال حقیقتم......بعضی موقع ها ادم فکر می کنه راه درست رو داره میره اما در صورتیکه اشتباه میکنه..............من منظورم اینه منتقدانه به دین نگاه کنیم تا اگه ایرادی داره پیدا بشه.....

حقیقت خداست
دین اسلام اصلش خوبه ولی اینا چیزای دیگه ای به خورد ما دادن از نسل ها قبل

JavadMessi

مدیر بازنشسته
درسته این دوتا وسئله باهم قاطی شده
چون من قبل از مسلمان بودن ایرانی بودم و تمدن داشتم
به نظر من اسلام برای عرب اومده چون خیلی چیزها رو رعایت نمی کرده و بنا به ثواب و گناه دونستن مسائل خواستن که یلی از اعمال رو رغایت کنن

من نماز نمی خونم پس خدا با من نیست و من رو دوست نداره؟
من همیشه حظور خدا رو احساس می کنم و همیشه از او کم خواستم چون کسی نمی تونه غیر از او به من کمک کنه
پس چون نماز نمی خونم خدا باید پشت به من کنه و دعاهای من رو نادید بگیره؟

خیلی از جوامع و مردم دنیا نمی دونن اسلام چیه پس باید برن بمیرن؟
اسلام فقط توی ایران هست و بس و تعصبش توی ایران هست
ببینید الان شما دارین میگین اسلام برای اعراب اومده و خب این یعنی خیلی به اسلام معتقد نیستید البته ببخشید برداشت من ممکنه اشتباه باشه!
بله ما قبل از اسلام هم تمدن داشتیم ولی یادتون نره بعد از اسلام حداقل از لحاظ علمی ما اول دنیا بودیم!!
اصلا خوب نیست که به خاطر تمدن چنین نظذی داد چون هیچ منافاتی ندارند ضمن اینکه اگه بگیم خدا دینی رو برای یک نژاد خاص فرستاده خود خدا رو هم زیر سوال برده ایم!!!
خدا لطف عامش شامل همه موجوداته حتی کفار!!ولی لطف خاصش نه پس اینکه میبینیم خدا بهمون لطف داره هیچ وقت دلیل بر این نیست که راه رو درست میریم!!
بحث ما سر اسلامه و اینکه خیلی از مردم نمیدونند اسلام چیه اصلا دلیل بر درستی نظرشون نیست!
بازم سواله! اسلام رو قبول دارین یا نه؟

banooyeariayi

عضو جدید
ببینید الان شما دارین میگین اسلام برای اعراب اومده و خب این یعنی خیلی به اسلام معتقد نیستید البته ببخشید برداشت من ممکنه اشتباه باشه!
بله ما قبل از اسلام هم تمدن داشتیم ولی یادتون نره بعد از اسلام حداقل از لحاظ علمی ما اول دنیا بودیم!!
اصلا خوب نیست که به خاطر تمدن چنین نظذی داد چون هیچ منافاتی ندارند ضمن اینکه اگه بگیم خدا دینی رو برای یک نژاد خاص فرستاده خود خدا رو هم زیر سوال برده ایم!!!
خدا لطف عامش شامل همه موجوداته حتی کفار!!ولی لطف خاصش نه پس اینکه میبینیم خدا بهمون لطف داره هیچ وقت دلیل بر این نیست که راه رو درست میریم!!
بحث ما سر اسلامه و اینکه خیلی از مردم نمیدونند اسلام چیه اصلا دلیل بر درستی نظرشون نیست!
بازم سواله! اسلام رو قبول دارین یا نه؟

و ما خیلی تمدن ها و دانش هایی داشتیم قبل از اسلام این رو هم نادید نگیرید
خیلی از چیزهایی که اسلام گفته رو قبول ندارم

من خیلی تلاش کردم اسلام رو بشناسم ولی همه گفتن رجوع کن به کتابش فران
اون رو هم خوندم چیزی که باور داریم و به ما گفتن با چیزی که قران می گه فرق می کنه برای همین چیزی که خودم قبول دارم و می دونم درسته انجام میدم

خدا به همه لطف داره و همه رو مورد عنایت قرار میده ولی شماها میگین اگر نماز نخونی وعباداتت درست نیست پس این چیزی که شما به خورد ما میدین درست نیست
و مردم هم که شما و امثال شماها رو قبول دارن قبول می کنن

یستا

عضو جدید
منم میخونم ولی نمازی عبادته که از روی عشق باشه خدا فقط به نماز خونا نگاه نمیکنه خدا به همه بنده هاش توجه داره ولی کسی که نماز میخونه یا کلا خدارو عبادت میکنه برا بزرگ شدن روحش خدا یجور دیگه هواشو داره
باران باش و ببار و نپرس کاسه های خالی از ان کیست (کوروش)

F A R Z A N E

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینکه ما نماز می خونیم چون دینمون اینطور می گه این دین مقبول از جانب خداست توی قرآن ازمون خواسته شده یه ساعتایی به یاد خدا باشیم که دقیقا می شه وقتای نماز.از نظر پزشکیم ثابت شده که حالت سجده یا رکوع چقدر برای بدن مفیده و الان از این حالتا تو مدیتیشن استفاده می کنن
بعدشم.........................
ما واسه یه لقمه غذا از پدر مادرامون تشکر می کنیم اونوقت در قبال ای همه نعمت ازمون خواسته شده نماز بخونیم چقدرم روش تاکید شده حالا خیلی بی انصافیه با هزار بهانه بخوایم فلسفه ی نمازو ببریم زیر سوال ...........

JavadMessi

مدیر بازنشسته
و ما خیلی تمدن ها و دانش هایی داشتیم قبل از اسلام این رو هم نادید نگیرید
خیلی از چیزهایی که اسلام گفته رو قبول ندارم

من خیلی تلاش کردم اسلام رو بشناسم ولی همه گفتن رجوع کن به کتابش فران
اون رو هم خوندم چیزی که باور داریم و به ما گفتن با چیزی که قران می گه فرق می کنه برای همین چیزی که خودم قبل دارم و می دونم درسته انجام میدم

خدا به همه لطف داره و همه رو مورد عنایت قرار میده ولی شماها میگین اگر نماز نخونی وعباداتت درست نیست پس این چیزی که شما به خورد ما میدین درست نیست
و مردم هم که شما و امثال شماها رو قبول دارن قبول می کنن
اولا من آخوند نیستم پس امثال من اشتباهه:دی
درسته ما تمدن داشتیم ولی فکر نکنم این ربطی به پذیرفتن اسلام یا نپذیرفتنش داشته باشه!!
خب خدا رو شکر با یک موحد بحث میکنم و این خیلی برای بحث خوبه
شما به خدا اعتقاد داری و همچنین به قیامت درسته؟
به نظرت برای چی تو این دنیاییم؟

banooyeariayi

عضو جدید
اولا من آخوند نیستم پس امثال من اشتباهه:دی
درسته ما تمدن داشتیم ولی فکر نکنم این ربطی به پذیرفتن اسلام یا نپذیرفتنش داشته باشه!!
خب خدا رو شکر با یک موحد بحث میکنم و این خیلی برای بحث خوبه
شما به خدا اعتقاد داری و همچنین به قیامت درسته؟
به نظرت برای چی تو این دنیاییم؟

اواتور و بحثاتون من فکر کردم اخوندین :D
به خدا اره
قیامت چیه تعریفش کنید ؟
به نظر من قیامت یک دیای هست که به اونجا میریم مثل همین دنیا
اینم یک سوالیه که هنوز جواب ش رو پیدا نکردم؟
چرا ما افریده شدیم؟

capslock

عضو جدید
خوبه که با دقدقه های امروز بشه یاد خدا موند ولی کو دل بینا و گوش شنوا

capslock

عضو جدید
اواتور و بحثاتون من فکر کردم اخوندین :D
به خدا اره
قیامت چیه تعریفش کنید ؟
به نظر من قیامت یک دیای هست که به اونجا میریم مثل همین دنیا
اینم یک سوالیه که هنوز جواب ش رو پیدا نکردم؟
چرا ما افریده شدیم؟

به نظر من عوض همه چیرو تو این دنیا میبینیم