نظام شغلی برده داری

khanum gol

عضو جدید
با سلام دوستان عزیز
هدفم از زدن این تاپیک این بود که نظرات شما دوستان رو در مورد نظام کاری در ایران رو بدونم.به نظرم در شرایط نبود کار سیستم کاری ایران داره بسوی برده داری پیش میره. یعنی کارفرماها با دانستن نیاز کاری جوونها مانند برده رفتار میکنن و گاهی اوقات حق و حقوق اونها رو هم نمیدن ...:cry::eek:

آخرین ویرایش:

negarandish

عضو جدید
بله درسته، موافقم.
متاسفانه کارفرماها با سوء استفاده از اینکه نیروی جویای کار زیاده و اینکه به راحتی میتونن نیروی مورد نیاز خودشون رو پیدا کنن دارن با کمترین حقوق بیشترین بهره وری و کار رو از زیر دستاشون میکشن.
البته این موضوع بیشتر برای کارهای قرار دادی و پیمانکاری صدق میکنه و کمتر برای نیروهای رسمی میشه این بلا رو سرشون آورد.

khanum gol

عضو جدید
بله درسته، موافقم.
متاسفانه کارفرماها با سوء استفاده از اینکه نیروی جویای کار زیاده و اینکه به راحتی میتونن نیروی مورد نیاز خودشون رو پیدا کنن دارن با کمترین حقوق بیشترین بهره وری و کار رو از زیر دستاشون میکشن.
البته این موضوع بیشتر برای کارهای قرار دادی و پیمانکاری صدق میکنه و کمتر برای نیروهای رسمی میشه این بلا رو سرشون آورد.
میسی دوست عزیزم.شما درست میفرمایید اما دیگه نیروی رسمی وجود نداره... الان خود کسانی که در مراکز دولتی کار میکنن ترس اینو دارن که امروز یا فردا از کار بیکار میشن...

hot849

عضو جدید
سلام

کاملا درست است

حقوق وزارت کار برای لیسانس تقریبا 400000 است که هیچ دردی دوا نمی کنه که آن را هم با اکراه می دهند.

من خودم 3 هفته پیش رفته بودم به یکی از شهرک های صنعتی، طرف می گفت :

45روز اول مجانی کار کن:biggrin:

شیفت 12 ساعته یعنی: 8 صبح تا 8 شب........ 8 شب تا 8 صبح:confused:

شب ها هم مجبور بودی تو شهرک بمونی، یعنی فقط آخر هفته می ایی تهران:eek:

بعد از 45 روز هم اگر ازت خوششون آمد با هات قرار داد می بندن!!!:(

اصل بردگی بود!!!:wallbash:

تازه جالب 2 ،3 نفر دیگه هم اومده بودند برای مصاحبه!!!!

یکیشون دختر بود--- دلم به حالش سوخت--- خدا بهش رحم کنه!!!!!!!!!:w45:

khanum gol

عضو جدید
سلام

کاملا درست است

حقوق وزارت کار برای لیسانس تقریبا 400000 است که هیچ دردی دوا نمی کنه که آن را هم با اکراه می دهند.

من خودم 3 هفته پیش رفته بودم به یکی از شهرک های صنعتی، طرف می گفت :

45روز اول مجانی کار کن:biggrin:

شیفت 12 ساعته یعنی: 8 صبح تا 8 شب........ 8 شب تا 8 صبح:confused:

شب ها هم مجبور بودی تو شهرک بمونی، یعنی فقط آخر هفته می ایی تهران:eek:

بعد از 45 روز هم اگر ازت خوششون آمد با هات قرار داد می بندن!!!:(

اصل بردگی بود!!!:wallbash:

تازه جالب 2 ،3 نفر دیگه هم اومده بودند برای مصاحبه!!!!

یکیشون دختر بود--- دلم به حالش سوخت--- خدا بهش رحم کنه!!!!!!!!!:w45:

کاش همون 400 تومانو بدن الان فرقی بین لیسانسو و دیپلم نیست دیگه همه به یه اندازه حقوق میگیرن...

tatu_lover1366

عضو جدید
فکر میکنم یک بار دیگه هم تو این باشگاه گفته باشم اما با این حال ....
شک نکنید که برده داری شغلی در ایران حکم فرماست
میپرسید چرا؟
بنظر من کشوری که حزب کارگری نداشته باشه , شرایطش این قضیه رو ایجاب میکنه
خودتون رو بزارید جای کارفرما , وقتی ببینید که میتونید یک کارگر (از مهندس تا کارگر بیسواد در جوامع پیشرفته جزو حزب کارگری هستند) رو با پول خیلی کم و کار زیاد به کار بگیرید, خوب وسوسه میشید که این کارو بکنید , حالا اگرم مطمئن باشید هیچ نهادی وجود نداره که از حقوق این کارگر دفاع کنه , چه اتفاقی می افته؟؟؟؟؟؟؟؟ همینی میشه که شاهدش هستید
شما در کشورهای پیشرفته صنعتی مثل بریتانیا میبینید که حزب کارگر چه قدرتی داره