مهندس مکانیک یا مونتاژکار تحصیلکرده؟؟؟

iman.f

عضو جدید
دوستان عزیز مکانیک... با وجود تمام احترامی که برای رشته مکانیک قائلم... امیدوارم از من دلخور نشید ولی با توجه به تحقیقاتی که توی صنعت کردم مهندسان مکانیک ما همگی یا دلال و فروشنده هستند یا مونتاژکارهای تحصیلکرده هستند و هیچ ابتکار خاصی در زمینه تولید و ساخت ماشین آلات نمی تونند از خودشون داشته باشند....
به عنوان مثال مهندسین پزشکی یا دستکاههای پزشکی از خارج وارد میکنند یا در زمینه تعمیر اونها فعالیت میکنند... مهندسین هوا فضا ..... مهندسین سیالات .... خودرو .... کشاورزی ....
کدامیک از این رشته ها در طول سالهای اخیر مولد بوده اند؟ تنها و تنها وارد کننده و تعمیر کننده دستگاههای جدید از خارج کشور....
لطفا و لطفا دلخور نشید... ولی آیا این حقیقت جامعه ما هست یا خیر؟ اگر نمونه های نقضی سراغ دارید لطفا مطرح کنید....

reynolds_nike

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزیز مکانیک... با وجود تمام احترامی که برای رشته مکانیک قائلم... امیدوارم از من دلخور نشید ولی با توجه به تحقیقاتی که توی صنعت کردم مهندسان مکانیک ما همگی یا دلال و فروشنده هستند یا مونتاژکارهای تحصیلکرده هستند و هیچ ابتکار خاصی در زمینه تولید و ساخت ماشین آلات نمی تونند از خودشون داشته باشند....
به عنوان مثال مهندسین پزشکی یا دستکاههای پزشکی از خارج وارد میکنند یا در زمینه تعمیر اونها فعالیت میکنند... مهندسین هوا فضا ..... مهندسین سیالات .... خودرو .... کشاورزی ....
کدامیک از این رشته ها در طول سالهای اخیر مولد بوده اند؟ تنها و تنها وارد کننده و تعمیر کننده دستگاههای جدید از خارج کشور....
لطفا و لطفا دلخور نشید... ولی آیا این حقیقت جامعه ما هست یا خیر؟ اگر نمونه های نقضی سراغ دارید لطفا مطرح کنید....

این حرفاتون نشون میده متاسفانه تحقیقی انجام ندادین.
از لحاظ هوش و استعدادی که ایرانیا دارن هیچ شکی نیست.چه مکانیک و چه رشته های دیگه.(تازه مکانیکا ادعاشون تو این زمینه زیاده)
اما برای وارد شدن تو مسئله صنعت باید نکاتی رو بگم.

معمولا تو رشته ما نخبه ها تو ایران نمیمونن.و بعد از لیسانس مهاجرت میکنن.در مورد دکنرا هم که میدونید هم شرایط کشورهای دیگه بهتره و هم امکاناتی که در اختیارشون میزارن.

مشکل بزرگ صنعت ما اینه که اصلا با دانشگاها مچ نیستن.
تو کشورای پیشرفته معمولا وقتی به مشکلی برمیخورن مشکلشونو در اختیار دانشگاه میزارن تا از طریق دانشگاه ریشه یابی بشه.
ولی تو کشور ما از این خبرا نیست.

وقتی سران مملکت ما به اندازه کافی بابت فروش ماشینهای مثل پراید و پژو و...جیبشون پر میه احتیاجی به نو آوری ندارن!!!!

شما مطمئن باش اگه کمی به جوونای ایران بها داده بشه و امکانات در اختیارشون بزارن مطمئن باش دیگه ازین حرفا نمیزنی.

بالا