مهندسی شیمی - [ داروسازی ]

kosar.n

عضو جدید
میشه بگید کدوم دانشگاها این رشته رو دارن و با چه رتبه ای تو این رشته قبول میشن؟

amir_farhan

عضو جدید
میشه بگید کدوم دانشگاها این رشته رو دارن و با چه رتبه ای تو این رشته قبول میشن؟
انحصارا دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه تهران با همکاری دانشکده داروسازی علوم پزشکی تهران 4 نفر روزانه تا رتبه 8 در این گرایش قبول میشن که دو نفر شبانه در همین دانشکده نیز پذیرفته میشوند

smmzsmmz

عضو جدید
سلام من رشته مهندسی‌ شیمی‌ ()Master of Science in Engineering))
با گرایش داروسازی ساله آخر دانشگاه لوند در سوئد میخونم. این رشته با رشته داروسازی فرق میکنه یعنی‌ اینکه ما اجازه تاسییس داروخونه نداریم و میتونیم تو کارخانه‌ها و تحقیقات کار کنیم. بیشتره کررخون‌ها ترجیح میدان دارو سزأیی رو استخدام کنن که پیش زمینه مهندسی‌ دارن.

می‌خواستم بدونم که تو دانشگاههای ایران می‌شه با مدرک فوق لیسانس تدریس کرد ؟ به جائیکه مدرکتو گرفتی‌ براشون مهم تو استخدام ؟

آخرین ویرایش:

smmzsmmz

عضو جدید
سللم آیاباداشتن مدرک مهندس داروسازی میتوان توی کارخونه بعنوان دکترداروخونه کارکرد؟

سلام من رشته مهندسی‌ شیمی‌ با گرایش داروسازی ساله آخر دانشگاه لوند در سوئد میخونم. این رشته با رشته داروسازی فرق میکنه یعنی‌ اینکه ما اجازه تاسییس داروخونه نداریم و میتونیم تو کارخانه‌ها و تحقیقات کار کنیم. بیشتره کررخون‌ها ترجیح میدان دارو سزأیی رو استخدام کنن که پیش زمینه مهندسی‌ دارن.

chemist.saeed66

عضو جدید
دوستان عزیز رشته ی من شیمی کاربردی هست میخوام بدونم به عنوان رشته ی دوم مهندسی دارو روی انتقال مواد و ترمو وقت بزارم یا نه؟
saeed@chemist.com

amir_farhan

عضو جدید
اگه میخوای قبول شی قید شیمی رو باید بزنی و فقط واسه همین گرایش درس بخونی

elnaz0020

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.من دانشجوی کارشناسیم میشه بگین اگه گرایش داروسازیو انتخاب کنیم وضعیت شغلیش چجوریه؟ والبته کدوم دانشگاهها این گرایشو دارن؟ممنون

mesh/kat

عضو جدید
salam
mamnoon az matalebetoon

mishe darsade kesani ro ke ghabool shodan ro baramoon bezarid?

bishtar az hame kodoom darso mizanan?

darsada chetorie??

الهام پاییزی

عضو جدید
سلام دوستان عزیز در مورد نام علمی لیتموس وفرم ساختاری و در مورد اسیدجادویی وعدد هامت اطلاعات میخواستم برام پیغام بزارید با تشکر ممنوووووووون

ssr_70

عضو جدید
ببین من الان این چند ترم که تو دانشگاه تهرانم کلن یک نفرو فقط دیدم که مهندسی داروسازی میخونه ، در سال زیر 5 6 نفر از طریق کنکور بیوتکنولوژی میگیره و تو دانشگاه های سراسری فقط دانشگاه تهران داره این رشته اونم به صورت خیلی خیلی مهجور و ناآشنا واسه بقیه
ولی تا ازش شناخت پیدا نکردی سمتش نرو ، وضع شغلیش هم من نمی تونم صد در صد بگم بده ولی من که دنبال شغل این همه بودم به جایی بر نخوردم که مهندس شیمی داروسازی بخواد ، باید حتمن یه سر به دانشکده فنی بزنی و با مدیر گروهش هر طوری شده یه صحبت بکنی ، البته اگه بتونی وارد دانشگاه بشی و برادران حراست اذیت نکنن

kian.. .

عضو جدید
سلام دوستان من خودم امسال واسه این رشته خوندم
امیدواریم هم به قبولی توش زیاده.
ایشالله تا 20 روز دیگه نتایج میاد و دقیق تر می تونم بگم.
از امسال ضرایت درسای این رشته تغییر کرده سال های گذشته همه دروس ضریب 1 بودن اما ازکنکور امسال که بنده شرکت کردم دروس مشترک با رشته بیوتکنولوژی همون ضریب 1 رو داره و 3 درس شیمی آلی، ریاضیات مهندسی و شیمی عمومی به صورت یک درس 30 سواله که از هر کدوم 10 تا سوال میاد اما ضریب این درس 3 شده و در نتیجه تاثیر بالایی داره.
نتایج کنکور ارشد بیاد بیشتر کمکتون میکنم البته اگه شیوه ی من واسه خوندن نتیجه داده باشه.

فرشته13

عضو جدید
سلام آقای غفارزادگان سوال داشتم امیدوارم زود جواب بگیرم. مهندسی داروسازی دکترا هم داره؟ میشه دکترا داروسازی بخونی و داروخونه بزنی؟ ممنون میشم جوابمو بدین:)

kian.. .

عضو جدید
سلام
نه دکترا داخل ایران ندار و طبق تحقیقات من شما نمی تونین داروخونه با این مدرک بزنین.

par5004

عضو جدید
به نظر من اگه رشته توم مهندسی شیمی نباشه هم واسه کنکور باید خیلی وقت و انرژی بزارین هم بعد قبولی چون درسای مهندسی شیمی و شیمی محض اصلا ربطی به هم ندارن و ممکنه شما همیشه از بچه های مهندسی شیمی خیلی عقب باشین

asma_

عضو جدید
باسلام خدمت همه ی مهندسای بامعرفت. میخواستم بدونم با رتبه ی 49 تو گرایش مهندسی دارو چقدر شانس قبولی دارم

rambo7777

عضو جدید
سلام دوستان من خودم امسال واسه این رشته خوندم
امیدواریم هم به قبولی توش زیاده.
ایشالله تا 20 روز دیگه نتایج میاد و دقیق تر می تونم بگم.
از امسال ضرایت درسای این رشته تغییر کرده سال های گذشته همه دروس ضریب 1 بودن اما ازکنکور امسال که بنده شرکت کردم دروس مشترک با رشته بیوتکنولوژی همون ضریب 1 رو داره و 3 درس شیمی آلی، ریاضیات مهندسی و شیمی عمومی به صورت یک درس 30 سواله که از هر کدوم 10 تا سوال میاد اما ضریب این درس 3 شده و در نتیجه تاثیر بالایی داره.
نتایج کنکور ارشد بیاد بیشتر کمکتون میکنم البته اگه شیوه ی من واسه خوندن نتیجه داده باشه.

سلام دوست عزیز
رتبه و درصداتون چطور بود ؟

niman2013

عضو جدید
باسلام.کسی میدونه با این رشته مجوز داروخانه هم میدن یا نه؟رتبه ارشد باید چند باشه که این رشته رو بیاریم؟ اخرین ظرفیتی که اعلام شده برا دانشگاه دولتی و ازاد چند نفر بوده؟ لطفا یک عدد متخصص جواب بده:smile:

lord aragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
باسلام.کسی میدونه با این رشته مجوز داروخانه هم میدن یا نه؟رتبه ارشد باید چند باشه که این رشته رو بیاریم؟ اخرین ظرفیتی که اعلام شده برا دانشگاه دولتی و ازاد چند نفر بوده؟ لطفا یک عدد متخصص جواب بده:smile:

ضوابط و شرایط تأسیس داروخانه در کشور ایران

http://vista.ir/article/313508

kian.. .

عضو جدید
خیلی شرمنده دیر شد.
حواسم نبود اینجا رو چک کنم.
نتیجه کنکور بنده به شرح زیر بود:

5-وضعيت داوطلب در هر گرايش :
نتيجه در رشته هاي پيام نور وغيرانتفاعيآخرين رتبه مجاز در سهميه در رشته هاي پيام نور وغيرانتفاعيرتبه داوطلب در سهميه در رشته هاي پيام نور و غير انتفاعينتيجه در رشته هاي غير از پيام نور وغيرانتفاعيآخرين رتبه مجاز در رشته هاي غير از پيام نور وغيرانتفاعيرتبه کل داوطلب بدون سهميهرتبه کل داوطلب در سهميهنمره کلگرايش
مجاز 538 5 5 8888 1
مجاز 643 1 1 9699 2

16/997- معدل موثر :مجاز مي باشيد6-وضعيت انتخاب رشته داوطلب:
نمره به درصدنام درس
46/67زبان عمومي وتخصصي /انگليسي /
57/78سينتيك وطراحي راكتور
68/33پديده هاي انتقال /انتقال جرم -مكانيك سيالات و
58/33بيوشيمي وميكروبيولوژي عمومي
60/00ترموديناميك
44/44رياضيات مهندسي -شيمي پايه -شيمي الي

dezire64

عضو جدید
آقا تبريك با اين رتبه خوبتون.چند تا سوال داشتم ممنون ميشم كمك كنين.
1- گرايش 1 منظور دارو هستش يا بقيو؟
2-برا بيوشيمي و ميكروبيولو‍ژي چي بايد بخونم واسه سال 93؟

kian.. .

عضو جدید
آقا تبريك با اين رتبه خوبتون.چند تا سوال داشتم ممنون ميشم كمك كنين.
1- گرايش 1 منظور دارو هستش يا بقيو؟
2-برا بيوشيمي و ميكروبيولو‍ژي چي بايد بخونم واسه سال 93؟

سلام
متشکر.
گرایش یک همون بیوتکنولوژی هستش که شدم 5 و گرایش دوم مهنرسی داروسازی که شدم 1
کتاب میکروبیولوژی و بیوشیمی عمومی انتشارات ارشد سپاهان رو پیشنهاد میکنم که کامل و جامع هستش من خودم دیر کشفش کردم!

نفیسه ب

عضو جدید
طبق تحقیقاتی که داشتم رشته مهندسی داروسازی رو فوق العاده دیدم.در ضمن نکته جالبی که بهش برخورد کردم این بود که با سرمایه گذاری روی دروس بیوشیمی و ریاضیات و شیمی و شیمی آلی و زبان و حتی نداشتن پایه خیلی قوی مهندسی شیمی میشه رتبه مربوط به داروسازی رو آورد.

maryam kazemi

عضو جدید
سلام اقای کیان مگه میشه گرایش بیو و دارو رو باهم شرکت کرد؟آزمونش یه ساعت وبا هم انجام میشه فقط میتونید یکیشو انتخاب کنید.اینا جزو گرایشات شناوره.شما میتونید مهندسی شیمی و یکی از گرایشات پلیمر بیو - دارو-انتقال رو شرکت کنید.

kian.. .

عضو جدید
سلام اقای کیان مگه میشه گرایش بیو و دارو رو باهم شرکت کرد؟آزمونش یه ساعت وبا هم انجام میشه فقط میتونید یکیشو انتخاب کنید.اینا جزو گرایشات شناوره.شما میتونید مهندسی شیمی و یکی از گرایشات پلیمر بیو - دارو-انتقال رو شرکت کنید.

سلام
دارو و بیو با هم تو یه آزمون شناوره درسته ولی میشه بدون اینکه رشته اصلی مثل مهندسی شرکت کنید هم این رشته رو شرکت کنید بنده خودم تنها همین آزمون رو با کد رشته 1285 شرکت کردم کارنامه رو گذاشتم میبینید که دو رتبه در دو گرایش.
آزمون 135 سوال هستش که 105 سوال بین بیو و دارو مشترک هست و 30 سوال تخصصی دارو یعنی وقتی نتیجه میاد دو رتبه در دو گرایش میاد براتون.

آخرین ویرایش:
بالا