من گوسفندم. خیلی هم گوسفندم

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ترانه

عضو جدید
کاربر ممتاز
من دوران برّه-گی ام را تحت نظارت اساتید بزرگ دامپروری با موفقیت سپری کرده و وارد گله دوستان و آشنایان شدم.

من از بزغاله ها خوشم نمی آید چون خیلی شیطون و بلند پروازند. برخلاف من که سرم را پایین می اندازم و همان علف جلوی رویم را میخورم، بزغاله ها از درخت و درختچه ها بالا میروند تا مزه برگ درخت را تست کنند. من خیلی قانع و صبورم. کاری به کار بزرگان ندارم. اصلا نمیدانم صاحب یا صاحبان من چه کسانی هستند. چرا به من غذا میدهند یا نمیدهند. کاری ندارم که آنها چرا میخواهند مرا چاق و فربه کنند. غذای مورد علاقه من یونجه با سالاد کاهو و سس آب هندوانه است.
گاهی اوقات صاحبم یک دسته یونجه در دستش میگیرد و راه میرود و مرا دنبال خود می کشاند. الان سالهاست که دنبال صاحبم میدوم تا بلکه به آن مدینه فاضله یونجه ای وعده داده شده برسم.
از روزی که سیاست ما عین دیانت ما شد من هم وارد عالم سیاست شدم. روزهای گرم تابستان، صاحبانم زیر سایه بان ایوان حیاط قدیمی مینشینند و در مورد سیاست حرف میزنند و خربزه میخورند و هندوانه قاچ میکنند. من هم که در گوشه ای از آن حیاط ساکت و آروم نشسته ام، با صبوری به حرف های آنها گوش میدهم و در جهت تایید صحبت های آنها گاهی ”بع بع“ هم میکنم!!
صاحبان مهربانم خربزه را خودشان میخورند و پوستش را جلو من پرت میکنند. تا بحال زیاد اتفاق افتاده که پایم روی پوست خربزه رفته و لیز خوردم و با کله به زمین افتادم ولی خب چه کنیم ما گوسفندیم دیگه. باز بلند میشم و همان پوست خربزه رو میخورم.

من گوسفندم.
من یک وبلاگ هم دارم. همیشه منتظر میمانم که صاحبم یک مطلب یا خبری را علیه دشمنانش بنویسد یا به من بگوید تا من هم گوسفندوار آن را ”بع بع“ کنم. گاهی صاحبم از تهران به من زنگ میزند و میگوید حالا نزدیک انتخابات است باید زیاد بع بع کنی. من هم گوش میدم و بع بع میکنم و دیگران را هم به بع بع کردن دعوت میکنم. دوستیها و دشمنیهای من همه به بر اساس نحوه رفتار صاحبم با دیگران است. اگر صاحبم از کسی خوشش بیاید لابد آدم خوبی است و اگر از کسی بدش بیاید لابد آدم منحرفی است.

من گوسفندم. فایده های زیادی برای صاحبم دارم. از پشم و کرکم لباس درست میکنند تا عیب های صاحبم پوشانده شود. او را از سرما و گرما حفاظت کند. از پوستم طبل و دهل درست میکنند تا صدای تبلیغات صاحبم گوش عالم را کر کند. وجودم را در قربانگاه مصلحت ذبح میکنند تا نذر صاحبم ادا شود و کفاره گناهانش شود. من قربانی میشم تا او به بهشت برود. صاحبم دمبه مرا خیلی دوست دارد. گاهی به دمبه من دست میزند و میگوید: ماشالله، خدا بده برکت!

ترانه

عضو جدید
کاربر ممتاز
این آماری که در زیر دادم قدیمیه اما گفتم با اون مطلب گوسفندی جور در میاد بد نیست بخونین

یك موسسه مطالعاتی اعلام كرد، ایران با كسب نمره 42.1 در شاخص خرسندی (رضایت از وضعیت زندگی) رتبه 81 جهان را بدست آورد و بالاتر از كشورهایی مثل آمریكا، كانادا، استرالیا و دانمارك از این نظر قرار گرفت. .

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس، موسسه انگلیسی «بنیاد اقتصاد جدید» گزارشی در مورد میزان خرسندی و ابراز رضایت مردم از زندگی خود در 143 كشور جهان را منتشر كرده است.
در این گزارش نمره كشورهای مختلف جهان در شاخصی به نام«شاخص خرسندی سیاره» اعلام شده است كه جمهوری اسلامی ایران با كسب نمره 42.1 در این شاخص رتبه 81 را از این نظر كسب كرده است. .

فروش کلیه از سر بیکاری و رفاه زیاد در ایران

شاخص خرسندی ارقامی از صفر تا 100 را در بر می گیرد كه هر چه این رقم بیشتر باشد دلالت بر خرسندی و رضایتمندی بیشتر شهروندان از زندگی خود دارد. .
این شاخص بر پایه فاكتورهای مختلف از جمله سه فاكتور امید به زندگی، رضایت از زندگی و سرانه استفاده از منابع تهیه شده است.
ایران در رابطه با فاكتور امید به زندگی نمره 70.2 را به دست آورده است. نمره كشورهای جهان بر پایه این فاكتور از 0 تا 100 تعیین شده است. ژاپن با كسب نمره 82 بالاترین نمره را در این زمینه به دست آورده است.
فاكتور رضایت از زندگی نیز نمرات صفر تا 10 را در بر می گیرد كه هر چه این نمره بیشتر باشد دلالت بر رضایتمندی بیشتر شهروندان از زندگی خود دارد.

جوبهای سرشار از نوشابه های گران قیمت در ایران

بر اساس این گزارش ایران نمره 5.6 را از این نظر كسب كرده است. كاستاریكا نیز با كسب نمره 8.5 بیشترین نمره را در این زمینه به دست آورده است.
نمره ایران از نظر فاكتور سرانه استفاده از منابع نیز 2.7 اعلام شده است. این فاكتور سرانه برخورداری و مصرف منابع و امكانات در زندگی توسط هر فرد را طی یك سال نشان می دهد. نمره كشورها از این نظر از صفر تا 10 تعیین شده اما بالاترین نمره كسب شده در این فاكتور مربوط به سوئد است. نمره سوئد در این مورد 5.1 اعلام شده است. .

نوعی آموزشگاه بومی و خوش آب و هوا(در هوای کوهستانی)

گزارش «بنیاد اقتصاد جدید» نشان می دهد شاخص خرسندی ایران بالاتر از بسیاری از كشورهای توسعه یافته و صنعتی است كه این امر در نوع خود جالب توجه است. .
در حالی كه ایران رتبه 81 را در سطح جهان كسب كرده است امریكا با كسب نمره 30.7 رتبه بهتر از 114 در شاخص خرسندی را به دست نیاورده است.

فوتوشاپ است , بنایی از طلا که توسط دشمن به شکل حلبی آباد نشان داده شده.

برخی دیگر از كشورها كه رتبه ای پایین تر از ایران به دست آورده اند عبارتند از: بلغارستان با رتبه 82، تركیه با رتبه 83، نروژ با رتبه 88،‌ كانادا با رتبه 89،‌ ایسلند با رتبه 94، یونان با رتبه 97، پرتغال با رتبه 98، استرالیا با رتبه 102، دانمارك با رتبه 105، روسیه با رتبه 108، امارات با رتبه 123،و‌ كویت با رتبه 128.

چند فقیر کانادایی که در باتلاقی درحال غرق شدن هستند.

بر اساس این گزارش كشورهای امریكای لاتین بالاترین رتبه ها را در شاخص خرسندی به دست آورده اند.
كاستاریكا با كسب نمره 76.1 بالاترین نمره را در شاخص خرسندی به دست آورده و در رتبه نخست جهان از این نظر قرار گرفته است.

نمای بالا از فقرای کانادایی

جمهوری دومنیكن با نمره 71.8 و جامائیكا با نمره 70.1 نیز به ترتیب رتبه های دوم و سوم را از این نظر به خود اختصاص داده اند.
كشورهای گواتمالا،‌ ویتنام، ‌كلمبیا، كوبا، السالوادور، برزیل،و هندوراس نیز به ترتیب در رتبه های چهارم تا دهم قرار گرفته اند.

روستای دور افتاده ای در شمال کشور کانادا

رتبه های برخی دیگر از كشورها كه در مرتبه ای بالاتر از ایران قرار گرفته اند نیز به این شرح است: مصر رتبه 12،‌ عربستان رتبه 13،‌ اندونزی رتبه 16، چین رتبه 20، هلند رتبه 43، آلمان رتبه 51،‌ سوئیس رتبه 52، سوئد رتبه 53،‌ اتریش رتبه 57، فنلاند رتبه 59، ایتالیا رتبه 69،‌ انگلیس رتبه 74،‌ژاپن رتبه 75، و ‌اسپانیا رتبه 76.
زیمبابوه نیز با كسب نمره 16.6 در شاخص خرسندی به عنوان آخرین كشور جهان از این نظر شناخته شده است

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب این اعتراف اندو ه باری بود و در واقع شرحی بر حال زار آنهایی بود که از گوسفندیشان رضایت دارند حالا علاجش چیست ؟چطور میتونند از این وضع خارج شوند؟ فکر نمی کنی اعتقادات مذهبی یکی از اصلی ترین عوامل مارک گوسفند نشانی باشه؟

• Like
واکنش ها: spow

spow

اخراجی موقت
خب با این حساب بزغاله هم نیستیم
البته با توجه به ضریب جینی ...............بگم؟؟؟؟

ترانه

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب این اعتراف اندو ه باری بود و در واقع شرحی بر حال زار آنهایی بود که از گوسفندیشان رضایت دارند حالا علاجش چیست ؟چطور میتونند از این وضع خارج شوند؟ فکر نمی کنی اعتقادات مذهبی یکی از اصلی ترین عوامل مارک گوسفند نشانی باشه؟

من که ترجبح میدم سلاخی بشم تا مثل بعضی ها گوسفندوار زندگی کنم.
در مورد مذهب هم شما درست می گین . البته اسلامی که به ما نشون میدن به خاطر همونه که گوسفند بمونیم این اسلام، اسلام واقعی نیست

!...

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه بابا جان!
گوسفند چیه؟
تو اگه هم گوسفند باشی, چون ما مسلمونیم! و ما فقط میدونیم اسلام چیه! و اسلام ناب و عدالت علی در دستان ماست,تو یه گوسفند در راه اسلام هستی!
و هرکی که بخواب بهت بگه گوسفند نباش, و به هوش بیای و حواست رو چمع کنی, مطمئن باش از دار و دسته ی گرگهایه خونخوار هستش...!و شبیه اسرائیلی ها و امریکاییها هستش!
تو باید تو مزرعهی ما بشینی! و هر حرفی که زدیم, فقط همین حرفایه مارو گوش کنی!
و اگه رفتی مزرعه ی همسایه و یه حرفایه دیگه شنیدی, میبریمت قصابی!(شاید هم قصاب رو سراغت بیاریم...!)

ترانه

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو باید تو مزرعهی ما بشینی! و هر حرفی که زدیم, فقط همین حرفایه مارو گوش کنی!
و اگه رفتی مزرعه ی همسایه و یه حرفایه دیگه شنیدی, میبریمت قصابی!(شاید هم قصاب رو سراغت بیاریم...!)

بزار ببینم یکی از اون چوپانهای استثمارگرهای مشخص شد

Lord HellisH

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

تکراریه ولی هرجا بحث گوسفند، این هم باید باشه

• Like
واکنش ها: bmd

bmd

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من دوران برّه-گی ام را تحت نظارت اساتید بزرگ دامپروری با موفقیت سپری کرده و وارد گله دوستان و آشنایان شدم.

خيلي جالب بود... :w27:
ازتنهايي درمون آورديد.. منم براي شروع يه عكس از مسابقه گوسفندا ميزارم... البته اينا براشون, نتيجه مهم نيست و به هدف هم فكر نميكنند... شركت كننده خارجي هم هست.و چون مسابقه بين رفقا هست و كشور غاصب, توشون نيست , همه شركت كرده اند.

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مذهب که انسانیت و مطرح می کنه و نه حیوانیت
انسان در سایه ی ایمانه که با سایر موجودات تفاوت پیدا می کنه
و انسان بدون ایمان یک حیوان بیش نیست.
به خودتون بیاید.
تا کی مغالطه

mehmir

عضو جدید
چرا خودمون رو گول می زنیم؟

چرا خودمون رو گول می زنیم؟

سلام
مطالب جالبي بود ولي راه حل چيه؟
اگه یک میلیون از این عکسها و مطالب نشون داده بشه چه دردی رو دوا میکنه؟؟؟ اصلا فرض کنید ایران یک کشور بی مذهب هستش اون وقت ایران جهان اولی میشه؟؟؟ بیایید ما جوونا ایران جهان اولی بسازیم با تمام مشکلاتی که هست. حداقل بهتر از اینه که خودمون رو سرزنش کنیم!!!!!

tavan

عضو جدید
یادش به خیر ، یه استادی داشتیم که 3 تا از برادراش سال 58 توسط چند نفر که هیچ کس نمیدونه چوپان بودن یا قصاب (البته فکر کنم اولش چوپان بودن بعد با حفظ سمت قصاب هم شدن ) توی خونه سلاخی شدن.
این بنده خدا هم که چند سال رو توی زیرزمین سلاخی گذرونده بود ، همیشه خطر حمله قصاب ها تهدیدش می کرد اما با این همه باز میون گله که راه می رفت سعی میکرد بقیه گوسفند ها رو راهنمایی کنه که اینقدر گوسفند نباشن ...
استاده قصه ما هروقت عرصه بهش تنگ می شد و با هیچ حرفی نمی تونست خودشو خالی کنه فریاد می زد :بععععععععععععععععععع بعععععععع بعععععععععععععععععععععععععععععع ...
به ما می گفت : همه ما گوسفندیم ، مطیع و بی اراده ، چقدر خوبه همونجوری که رفتارمون دقیقا مثل گوسفنده یکم صداش رو هم تقلید کنیم، شاید اون موقع یکم به خودمون بیایم ، شاید یادمون بیاد ما انسانیم و قدرت تصمیم گیری داریم، شاید خجالت بکشیم از این ننگی که داریم به خودمون میدیم ،
شاید ..... اما ولش کن ، کی حوصلش رو داره ؟ بیا همین علفای خشک رو بخوریم و به صدای ساز قصاب ، نه ببخشید چوپان مهربون گوش بدیم .
بعععععععععععععععععععع بعععع بعععععععععععععععععععععععععععععع

mohaghegh64

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که ترجبح میدم سلاخی بشم تا مثل بعضی ها گوسفندوار زندگی کنم.
در مورد مذهب هم شما درست می گین . البته اسلامی که به ما نشون میدن به خاطر همونه که گوسفند بمونیم این اسلام، اسلام واقعی نیست

واقعا ً حاضر سلاخی بشی؟؟؟
یه گوسفند صفت شاید بز صفت بشه
ولی یه بز یا گوسفند مرده هیچی
برای بهتر شدن خیلی خوب میشد از خودمون شروع کنیم
وقتی ما با هم خوب ویک دل باشیم مسلماً یک رای هم هستیم

bmd

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واقعا ً حاضر سلاخی بشی؟؟؟
یه گوسفند صفت شاید بز صفت بشه
ولی یه بز یا گوسفند مرده هیچی
برای بهتر شدن خیلی خوب میشد از خودمون شروع کنیم
وقتی ما با هم خوب ویک دل باشیم مسلماً یک رای هم هستیم

بز نوع پيشرفته گوسفنداست عزيز!
بز ميتونه نافرماني هم بكنه... ميره بالاي تپه ها و جاهاي صعب العبور... واسه همينه كه چوپان سعي ميكنه زود از دستشون خلاص بشه... كمتر كسي حاضره چوپون يه گله بز بشه... البته يه نفر بود .. نه نه اونم همشون رو سلاخي كرد... كسي نمونده ديگه

البته اين بز ها هم خصايص ناشناخته اي دارند ما در زبان خودمون " فحش واره" اي داريم به نام بز اخفش كه من با سرچ كوتاهي به ته توش رسيدم كه ارائه ميكنم:
کساني که در موضوعي تصديق بلاتصور کنند و ندانسته و در نيافته سر را به علامت تصديق و تأييد تکان دهند، اينگونه افراد را به "بز اخفش" تشبيه و تمثيل مي کنند.
بايد ديد اخفش کيست و بز او چه مزيتي داشت که نامش بر سر زبانها افتاده است.
اخفش از نظر لغوي به کسي گويند که چشمش کوچک و ضعيف و کم نور باشد. در تاريکي بهتر از روشنايي و در روز ابري و تيره بهتر از روز صاف و بي ابر ببيند.
در تذکره ها نام يازده تن اخفش آمده که در اينجا مراد و مقصود سعيد بن مسعده خوارزمي معروف به ابوالحسن ميباشد. وي عالمي نحوي و ايراني و از موالي بني مجاشع بن دارم و از شاگردان و اصحاب استاد سيبويه بوده است. اگر چه از سيبويه بزرگتر بود، ولي به شاگردي وي افتخار مي کرد و تأليف آن دانشمند را محفوظ داشت.
وفات اخفش به سال 215 يا 221 هجري قمري اتفاق افتاد و صاحب تأليفات زيادي، منجمله کتاب "الاوسط" در نحو است.
ميگويند چون اخفش زشت صورت و کريه المنظر بود هيچيک از طلاب مدرسه با او حشر و نشري نداشته، در ايام تحصيل و تتلمذ با او مباحثه نمي کرده است. به روايت ديگر اخفش بحث و جدل را خوش نداشت و مايل بود هر چه ميگويد ديگران تصديق کنند.
قولي ديگر اين است که اخفش در مباحثه به قدري سماجت به خرج ميداد که طرف مخاطب را خسته مي کرد؛ به اين جهت هيچ طلبه اي حاضر نبود با وي مذاکره کند. پس با اين ملاحظات به ناچار بزي را تربيت کرد و مسايل علمي را مانند يک همدرس و همکلاس بر اين "بز" تقرير مي کرد و از آن حيوان زبان بسته تصديق مي خواست! بز موصوف طوري تربيت شده بود که در مقابل گفتار اخفش سر و ريش مي جنبانيد و حالت تصديق و تأييد به خود مي گرفت.
علامه قزويني راجع به اخفش اينطور مي نويسد:
«گويند اخفش نحوي وقتي که کسي را پيدا نمي کرد که با او مباحثه و مذاکره علمي نمايد با يک بزي که داشت بناي صحبت و تقريرات علمي مي گذارد و بز گاهگاهي بر حسب اتفاق چنان که عادت بر آنست سري تکان ميداد و اخفش از همين صورت ظاهر عملي که شبيه به تصديق قول او بود خوشحال مي شده است.»
عقيده ديگر اين است که مي گويند اخفش براي آنکه از مذاکره با طلاب بي نياز شود بزي خريد و طنابي از قرقره سقف اتاق عبور داده، يک سر طناب را در موقع مطالعه به دو شاخ بز مي بست و آن حيوان را در مقابل خود بر پاي ميداشت و سر ديگر طناب را در دست ميگرفت. هرگاه مي خواست دنباله بحث را ادامه دهد، خطاب به آن حيوان زبان بسته ميگفت: "پس مطلب معلوم شد" و در همين حال ريسمان را مي کشيد و سر بز به علامت انکار به بالا ميرفت. اخفش مطلب را دنبال مي کرد و آنقدر دليل و برهان مي آورد تا ديگر اثبات مطلب را کافي مي دانست. آنگاه سر طناب را شل مي داد و سر بز به علامت قبول پايين مي آمد.
از آن تاريخ بز اخفش ضرب المثل گرديد و هر کس تصديق بلاتصور کند او را به بز اخفش تشبيه و تمثيل مي کنند.
همچنين ريش بز اخفش در بين اهل علم ضرب المثل شده و به قول دکتر محمد ابراهيم باستاني پاريزي: «آن دانشجو را که درس را گوش مي کند و ريش مي جنباند ولي نمي فهمد و در واقع وجود حاضر غايب است به بز اخفش تشبيه کرده اند.»

ترانه

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز bmd شما اطلاعات گسترده ای راجع به گوسفند و بز دارین. لطف می کنین جواب دوستانی رو که راهکار خواستن بدین

bmd

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست عزیز bmd شما اطلاعات گسترده ای راجع به گوسفند و بز دارین. لطف می کنین جواب دوستانی رو که راهکار خواستن بدین
مشكلي نيست البته اين موضوع نبايد باعث بشه كه بقيه فكر كنند من روزي شباني ميكردم..
يه سري خاطره از دوران گذشته است فقط...

ترانه

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشكلي نيست البته اين موضوع نبايد باعث بشه كه بقيه فكر كنند من روزي شباني ميكردم..
يه سري خاطره از دوران گذشته است فقط...

من به شما اطمینان میدم کسی همچین فکری نمی کنه :D

bmd

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

تکراریه ولی هرجا بحث گوسفند، این هم باید باشه
آره خيلي تكراريه. منم يه حرف تكراري براي اين بزنم. اينجا بهشت آمال و سرزمين روياهاي گوسفنداست.. اينجا شايد نيوزلند باشه.:cry:

bmd

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
مطالب جالبي بود ولي راه حل چيه؟

شما يك سوالي پرسيديد كه جوابش , فقط با زبان چيز قابل بيانه. و اينم به اين خاطره كه از هر چي بخواي حرف بزني, بعد از طي يك سري سلسله مراتب , به اون چيز وصلش ميكنند.
به نظرتون مشكل يه گوسفند چيه؟ مشكلش اينه كه حق انتخاب نداره و اگه هم باشه در چار چوب قانونه. چارچوب هم يه چيزي تومايه هاي يك چراگاهه كه نميشه از اون بيرون رفت. چراگاه رو هم "شفرد" تعيين كرده.. به نظرتون چه انتخابايي براي گوسفند در اين چراگاه وجود داره؟
هر چي هست همون رو بايد بخوره تا لااقل زنده بمونه..

ترانه

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما يك سوالي پرسيديد كه جوابش , فقط با زبان چيز قابل بيانه. و اينم به اين خاطره كه از هر چي بخواي حرف بزني, بعد از طي يك سري سلسله مراتب , به اون چيز وصلش ميكنند.
به نظرتون مشكل يه گوسفند چيه؟ مشكلش اينه كه حق انتخاب نداره و اگه هم باشه در چار چوب قانونه. چارچوب هم يه چيزي تومايه هاي يك چراگاهه كه نميشه از اون بيرون رفت. چراگاه رو هم "شفرد" تعيين كرده.. به نظرتون چه انتخابايي براي گوسفند در اين چراگاه وجود داره؟
هر چي هست همون رو بايد بخوره تا لااقل زنده بمونه..

حالا مهم اینه که اون چیز چیه؟

bmd

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اين چيزا چيزاييند كه استفاده نكردنش باعث شده خيلي ها بدرد سر بيفتند ..
شايد يادتون نياد ولي روزها پيش يه نفر با همين چيز به رويايي با بي چيزي ها رفت و تونست گند هر چيزي رو دربياره-دمش گرم-
البته اينجا صحبت از اون چيز نبود و بيشتر بحثم سر چيز واحديه كه هيچ قانوني براش نوشته نشده

sam-smith

عضو جدید
گوسفندان عزیز مرا نیز در جمع خودتان بپذیرید

پس من هم میگم

بع، بع

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا