من چادری ام

denise

عضو جدید
عجب موضوع جنجال برانگيزي !! : ي
سواستفاده راجب هر چي ممكنه!
چادر واسه بعضيا خوبه واسه بعضيا بد!!!!!
چيزي كه مهمه رعايت حدو حدوده كه هر تو ادما متفاوته!!:cool:

مریم راد

عضو جدید
کاربر ممتاز
تعجب

تعجب

سلام به همه دوستان خوبم
سال نوی همتون مبارک.امیدوارم سال خوبی رو شروع کرده باشید و تا انتها هم به خوشی و دلشادی تموم بشه.

اول وقتی تاپیک رو خوندم فکر کردم اشتباه اومدم.اصلا فکر نمیکردم اینجور نوشته هارو ببینم.درسته بحث آزاده اما رعایت یک سری اصول خیلی مهمه!!!اینطوری اگه احترام ها رعایت بشه از بحث میشه نتیجه گیری کرد.میدونم همتون هم همین نیت رو دارید.

بعدا برمیگردم و یه داستان واقعی دراره همین چادر براتون مینویسم!فعلا.
با احترام
:gol::gol::gol::gol:

انعکاس

عضو جدید
راس ميگه ديگه !

اكثر چادريا دنبال شوهرن!
حالا اگه خودت اينجوري نيستي دليل نميشه كه حقيقتو انكار كني!
برو توي دانشگاه حركاتشونو زير نظر بگير خودت ميفهمي ! :w16:

خیلی جالبه جانی دیپ هم تشکر زده به شما!!

در حالیکه هیچ کدوم جوابی به پستم(213) که کاملا تناقض گفتتون ، مبنی بر علت چادر سر کردن را مطرح میکرد ندادین..

محمدرضاخليلي

عضو جدید
چادر ؟

چادر ؟

ميدوني ؟ هيچ خوب و بدي يك شبه حاصل نميشه . هيچ بي سوادي يك شبه دكتر ، و هيچ دكتري هم يك شبه معتاد نميشه ، به قول پدر جون خدابيامرز كه ميگه يك داستان عبرت آموز هست كه پدري حاضره 100 تومن ( اون موقع خيلي پول بوده ) ميدم كه بچه ام يك شب بيرون از خونه نمونه ، اما پدر جون اگر موند چي ؟ اونوقت دنيا در قبال اون يك شب ديگه داراي ارزش نيست ، آخه چرا ؟
چون هيچ كس يكشبه خراب نميشه ؟ پس چه نگرانيي وجود داره ؟ درست كه كسي يك شبه خراب نميشه ، اما تمامي خراب شدن ها و فساد ها از يك شب شروع ميشه ؟و اون شب ارزشش از تمام شب هاي ديگه تو زندگييه هر انساني بيشتره . آخه چرا ؟ چون اون يك شبه كه پايه و اساس شب ها و روز هاي بعد از اون قرار ميگيره ، اون يك شب كه اگر بيرون موندي ، يك درجه از شب قبلت پايين تر مياي ، اون شبه كه اگر بيرون موندي ديگه پدر و مادر و خانواده و احترام گذاشتن به بزرگترهات هم ديگه رنگ و بوي سابقو نداره ، از اون يك شبه كه پايه و اساسه خيلي از اتفاقات بعدي تو زندگيت شكل ميگيره ، از اون شب به بعده كه ديگه فكر ميكني حرف ها و نظرات پدرو مادرت بوي كهنگي گرفتن و بدرد صندوقچه هاي امانات ميخورند ، از اون يك شبه كه ديگه خودتو علامه دهر ميدونيو ديگرونو عقب مونده زهني ،از همون يك شبه كه خودتو خودايسم ميدونيو ديگرونو اسكل ايسم ، خلاصه كلام عزيزم اون يك شبي كه هر پدري حاضر هر مبلغي بابتش پرداخت كنه تا فرزندش بيرون از منزل نمونه ، به اين خاطره كه فقط يك شب نيست ، بلكه هزار و يك شب ، بلكه بيشتر از اينهاست ، شبي كه واسه هر معماري خشت اوله زندگيشه و مدت زمانش به طول سريا ، اكه اگر همون يك شب ،‌همون يك خشتو كج گرذاشتي ، ديگه تا سريا هم اگر بدويي نشونش پيداست ،تمامه اين بحث هارو مطرح كردم تا تازه بيارمت سر اين بحث ... ميدوني چرا سصيادها تو دريا دنباله صدف دربسته ميگردن ؟
اصلا ميدوني چرا مرواريد اينفقدر با ارزشو گرانقيمته ؟ فكر ميكيني فقط بخاطر زيباييشه ؟ اصلا يجوره ديگخه ميگم ... به نظر شما تمام چيزهاي زيبايي كه تو طبيعت وجود داره و عموما اكثرشون هم گرانقيمت هستند نظيره : همون مرواريد ، يا طلا و يا الماس و ياهرچيزه با ارزشه ديگه اي ،‌آيا فقط بخاطره زيبايشونه كه ارزشمند شدن و يا بخاطر سهل والوصول نبودنشون ؟
مثلما هردو اما اينو بدون كه اگر مرواريد داخل صدف نبود اسمش مرواريد نميشود ، همچون پشكل گوسفند كه فقط از نظر رنگ با هم متفاوت هستند ، و يا اگر طلا و الماس از دل كوه استخراج نميشود و با سختي و زحمت بدست نمي آمد ، اونوقت تفاوتش با سنگ ريزهاي كف خيابان چه بود ؟ ... پسرم تمامه اين پند و اندرزهارو براي تو گفتم كه تورو متوجه يه اصلي در زندگي كنم و اون اينه كه هر چيزه با رزشي در طبيعت از جانب خدا داراي يك پوشش و حفاظ است و اين يك اصل است و غير از اين نيست ، دوم اينكه هر چيز با ارزشي در طبيعت با از دست دادن اين حفاظ ممكنه داراي ارزش بصري بشه اما با ارزشتر نميشه ، بلكه آسيب پذيرترميشه، سوم اينكه همه ارزش ها هم با از دست دادن پوشش و حفاظشون رو به انحطاط و بي ارزشي مي آورند ، مثل همون مثال اول در مورد يك شب بيرون نماندن فرزند از منزل ، پسرم در آينده شاهد دوستان و همكلاماني خواهي بود كه به واسطعه همان يك شب ارزش انساني خود را از دست داده و رو به انحطاط قرار گرفته اند ،‌اما با تمام توان سعي در اين خواهند داشت كه بي ارزشي و پوچ گرايي خود را كه ناشي از دست رفتن همان حفاظ و پوشش مي باشد ، كه اين خود نيز سرچشمه از همان يك شب معروف ميگيرد را با سخناني ملال آور پنهان نمايند ،‌اما افسوس كه در نظر پير غلامان او مو بيندو ما پيچش مو
حال عزيز دلم كه با اين همه جرات و جسارت خشت اولتو داري به نمايش همگان ميذاري ، اگر ديگران ندوند اما تو خودت خوب ميدوني كه اين وارستگي به قول شما از بند از كدامين شب آغاز شد ؟ كه پدر و مادر شما هم اون شبو با تمام دنيشون عوض ميكردن . يادت هست ؟ يا هنوزم اندر خم همان كوچه اي كه ما علي چپش ناميم . باتشكر و پوزش از تمام اهلاني كه خواندنو دم برنياوردن :) ، ، ،

محمدرضاخليلي

عضو جدید
چرا چادر ؟

چرا چادر ؟

ميدوني ؟ هيچ خوب و بدي يك شبه حاصل نميشه . هيچ بي سوادي يك شبه دكتر ، و هيچ دكتري هم يك شبه معتاد نميشه ، به قول پدر جون خدابيامرز كه ميگه يك داستان عبرت آموز هست كه پدري حاضره 100 تومن ( اون موقع خيلي پول بوده ) ميدم كه بچه ام يك شب بيرون از خونه نمونه ، اما پدر جون اگر موند چي ؟ اونوقت دنيا در قبال اون يك شب ديگه داراي ارزش نيست ، آخه چرا ؟
چون هيچ كس يكشبه خراب نميشه ؟ پس چه نگرانيي وجود داره ؟ درست كه كسي يك شبه خراب نميشه ، اما تمامي خراب شدن ها و فساد ها از يك شب شروع ميشه ؟و اون شب ارزشش از تمام شب هاي ديگه تو زندگييه هر انساني بيشتره . آخه چرا ؟ چون اون يك شبه كه پايه و اساس شب ها و روز هاي بعد از اون قرار ميگيره ، اون يك شب كه اگر بيرون موندي ، يك درجه از شب قبلت پايين تر مياي ، اون شبه كه اگر بيرون موندي ديگه پدر و مادر و خانواده و احترام گذاشتن به بزرگترهات هم ديگه رنگ و بوي سابقو نداره ، از اون يك شبه كه پايه و اساسه خيلي از اتفاقات بعدي تو زندگيت شكل ميگيره ، از اون شب به بعده كه ديگه فكر ميكني حرف ها و نظرات پدرو مادرت بوي كهنگي گرفتن و بدرد صندوقچه هاي امانات ميخورند ، از اون يك شبه كه ديگه خودتو علامه دهر ميدونيو ديگرونو عقب مونده زهني ،از همون يك شبه كه خودتو خودايسم ميدونيو ديگرونو اسكل ايسم ، خلاصه كلام عزيزم اون يك شبي كه هر پدري حاضر هر مبلغي بابتش پرداخت كنه تا فرزندش بيرون از منزل نمونه ، به اين خاطره كه فقط يك شب نيست ، بلكه هزار و يك شب ، بلكه بيشتر از اينهاست ، شبي كه واسه هر معماري خشت اوله زندگيشه و مدت زمانش به طول سريا ، اكه اگر همون يك شب ،‌همون يك خشتو كج گرذاشتي ، ديگه تا سريا هم اگر بدويي نشونش پيداست ،تمامه اين بحث هارو مطرح كردم تا تازه بيارمت سر اين بحث ... ميدوني چرا سصيادها تو دريا دنباله صدف دربسته ميگردن ؟
اصلا ميدوني چرا مرواريد اينفقدر با ارزشو گرانقيمته ؟ فكر ميكيني فقط بخاطر زيباييشه ؟ اصلا يجوره ديگخه ميگم ... به نظر شما تمام چيزهاي زيبايي كه تو طبيعت وجود داره و عموما اكثرشون هم گرانقيمت هستند نظيره : همون مرواريد ، يا طلا و يا الماس و ياهرچيزه با ارزشه ديگه اي ،‌آيا فقط بخاطره زيبايشونه كه ارزشمند شدن و يا بخاطر سهل والوصول نبودنشون ؟
مثلما هردو اما اينو بدون كه اگر مرواريد داخل صدف نبود اسمش مرواريد نميشود ، همچون پشكل گوسفند كه فقط از نظر رنگ با هم متفاوت هستند ، و يا اگر طلا و الماس از دل كوه استخراج نميشود و با سختي و زحمت بدست نمي آمد ، اونوقت تفاوتش با سنگ ريزهاي كف خيابان چه بود ؟ ... پسرم تمامه اين پند و اندرزهارو براي تو گفتم كه تورو متوجه يه اصلي در زندگي كنم و اون اينه كه هر چيزه با رزشي در طبيعت از جانب خدا داراي يك پوشش و حفاظ است و اين يك اصل است و غير از اين نيست ، دوم اينكه هر چيز با ارزشي در طبيعت با از دست دادن اين حفاظ ممكنه داراي ارزش بصري بشه اما با ارزشتر نميشه ، بلكه آسيب پذيرترميشه، سوم اينكه همه ارزش ها هم با از دست دادن پوشش و حفاظشون رو به انحطاط و بي ارزشي مي آورند ، مثل همون مثال اول در مورد يك شب بيرون نماندن فرزند از منزل ، پسرم در آينده شاهد دوستان و همكلاماني خواهي بود كه به واسطعه همان يك شب ارزش انساني خود را از دست داده و رو به انحطاط قرار گرفته اند ،‌اما با تمام توان سعي در اين خواهند داشت كه بي ارزشي و پوچ گرايي خود را كه ناشي از دست رفتن همان حفاظ و پوشش مي باشد ، كه اين خود نيز سرچشمه از همان يك شب معروف ميگيرد را با سخناني ملال آور پنهان نمايند ،‌اما افسوس كه در نظر پير غلامان او مو بيندو ما پيچش مو
حال عزيز دلم كه با اين همه جرات و جسارت خشت اولتو داري به نمايش همگان ميذاري ، اگر ديگران ندوند اما تو خودت خوب ميدوني كه اين وارستگي به قول شما از بند از كدامين شب آغاز شد ؟ كه پدر و مادر شما هم اون شبو با تمام دنيشون عوض ميكردن . يادت هست ؟ يا هنوزم اندر خم همان كوچه اي كه ما علي چپش ناميم . باتشكر و پوزش از تمام اهلاني كه خواندنو دم برنياوردن :) ، ، ،

sanam_el

عضو جدید
چادر؟؟؟ واقعا این چادر از کی اومده؟؟؟
یه پارچه سیاه که دور تا دور بدن یک انسان رو میگیره. دور موها . دور اندام و یک حس خفگی بوجود میاره.
حالا چرا سیاه؟؟ چون فقط سیاه میتونه خطوط بدن رو کاملا مخفی کنه.
حالا چرا مخفی؟؟ چون خطوط بدن زنان زیباست و ممکنه نگاه مردها متوجه این خطوط بشه و شهوت بیدار شه.
حالا چرا مردها؟؟ چون فقط مردها هستند که نمیتونند جلوی شهوت خودشونو بگیرند و ممکنه کارهایی دست خودشون و بقیه بدند.
حالا چرا مردها نمیتونند جلوی خودشون رو بگیرند؟ چون مردها زور دارند و نمیشه جلوشنو به راحتی گرفت .
حالا چرا نمیشه جلو مردها رو گرفت ؟؟ چون قانون درست حسابی ای برای اینکه جلوی مردها رو بگیره وجود نداره.
جالا چرا قانون وجود نداره؟؟؟ چون قانونی که هست رو خود مردها نوشتند پس محدودیتی واسه خودشون توش تعبیه نکردند.
حالا چرا قانون رو مردها نوشتند؟؟ چون زنها توی خونه اند و یا اگر بیرون دغدغه نگه داشتن همون پارچه سیاه فکری براشون نمیذاره .

پس نتیجه گیری اخلاقی: زنها رو تحقیر کنیم تا بترسند و برند زیر یه پارچه سیاه. تا بتونیم اونا بیشتر تحقیر کنیم.اگر بتونیم قدرت فکر کردن رو از یک انسان بگیریم از انسان بودنش چی میمونه؟؟ فقط یک ماشین برای ارضای شهوت و در بهترین شکل دستگاهی برای تولید مثل. یعنی یک سیکل دیونه وار لا ینحل.

موندم کدوم احمقی این متنو نوشته.؟؟؟؟؟؟
فقط به این فکر کنید که یک زن چادری چند سال دیگه پاشو میذاره روی کره ماه؟؟؟؟؟ یه خرده تعقل کنید.
حالا چرا به عقاید مردم توهین میکنید؟قشنگتر هم میشه گفت مخالفید.حرفاتون تا ی جاهایی درست.
منتها حالا اون زنایی که چادر ندارن الان رفتن ماه؟
اصلا رفتن به کره ماه ملاک چیه؟چی میخواستین بگین؟حالا ینی هرکی نره ماه نمیتونه آدم موفقی باشه؟!!

sanam_el

عضو جدید
من چه انتقامی گرفتم فعلا خانوم های چادرین که تو گشت و حراست و ... هر بلایی می خوان سر ما میارن
ربطش اینه که بین مردم باب شده که دخترای چادری زود ازدواج می کنن دلیلشو هم نمی دونم خودم هم دختر چادری ندیدم که سنش از 22 بگذره و هنوز مجرد باشه
خیلی هارو هم دیدیم که شوهر میخوان چادری میشن سریع خواستگار میاد براشون:surprised:
یه جورایی چادر بین مردم وسیله ای شده برای اعلام آمادگی برای ازدواج
البته ازدواج کار بدی که نیست فقط داشتم فلسفه ی چادر در ایران می گفتم
اینی که شما گفتی اگر هم فلسفه باشه،فلسفه چاذر پوشیدن آدمای دور و بر شماست نه تو ایران...

sanam_el

عضو جدید
فکر می کردم درک و فهمت باید خیلی بیشتر از اینا باشه
متاسفم برای طرز فکرت
حجاب را قبول نداری نداشته باش ولی چرا به خودت اجازه میدی به خانم محجبه توهین کنی
دوست ندارم مثل خودت جواب بدم ولی تا جایی که از زبون مردا شنیدم
هرکی بدحجاب باشه میگن دنبال شوهر میگرده(اینم از زبون ادمهای کم شعور بیرون میاد)
ما زنها اگر باهم متحد بودیم و کمترهم جنس خودمونو تحقیر میکردیم الان وضع بهتری درایران داشتیم
کاملا با شما موافقم.تشکر نداشتم

venema80

عضو جدید
سلام.هه هه هه هه هه هه هه هه.این که چادرشمارواذیت می کنه خیلی خندداره ببخشید

paint

کاربر فعال
البته به این عبتو(عبا عربی + مانتو) نمیشه گفت چادر ملی،چادر ملی ما همون چادر گل گلی مادر و مادربزرگامونه هنوز هم استفاده میشه چادر چاقچور از قدیم قدیم زمان قبل از اسلام در بین ایرانیان رواج داشت و شما در تمامی تاریخ می بینید که زنان ایران زمین محجبه بودند مثل زنان قرون 18-17 میلادی در اروپا فرهنگ برهنگی از زمان فروید و سارتر رواج پیدا کرد.حتی معروفه که مرحوم استن لورل که رئیس بخش سانسور فیلم ها در آمریکا بوده اگه دامن زنی از زانو بالاتر می رفته دستور سانسور می داده
به هر حجاب تنها چادر نیست شما در مالزی می توانید زنان محجبه زیادی را ببینید که هم ظاهری آرایته دارند و هم پوششی مناسب و در رنگهای مختلف

آذر دخت

عضو جدید
به نظر من که چادر گذاشتن معنی عفاف و پاکدامنی نمیده
خیلی ها رو میشناسم که چادری اند ولی هیچ بویی از پاکدامنی نبردن.....
من خودم چادر می ذارم (از 15 سالگی). خیلی هم حجابمو دوست دارم....
فقط به خاطر محیط کارم نه... تو دانشگاه یا هر جای دیگه هم ازش استفاده می کنم

MehD1979

متخصص زراعت و اگرواکولوژی
کاربر ممتاز
به نظر من که چادر گذاشتن معنی عفاف و پاکدامنی نمیده
خیلی ها رو میشناسم که چادری اند ولی هیچ بویی از پاکدامنی نبردن.....
من خودم چادر می ذارم (از 15 سالگی). خیلی هم حجابمو دوست دارم....
فقط به خاطر محیط کارم نه... تو دانشگاه یا هر جای دیگه هم ازش استفاده می کنم

آفرین///چادر یعنی اینکه اون دختر خیلی پر غرورو سنگینه//به استثناهاش کاری ندارم
ولی کلیاتش همینه///واست خیلی ارزش قائلم//آفرین

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
جای خوشحالی داره که این تاپیک اینقدر تشکر داره.اونم تو این باشگاه که خیلی مخالف حجاب داره چه برسه چادر.

amin.en

عضو جدید
هر چیزی که از جانب میل و نه از روی اجبار و همچنین تخطی نکردن از قوانین جامعه باشه مطمئنا چیز خوبیه.
ولی الان در جامعه ای هستیم که مرداش به چادری ها هم نیگاه میکنن.فکر کنم همه منظورمو از نگاه کردن بفهمن.

baran4

عضو جدید

نمیدونم چرا اینجا تشکر ندارم من:surprised:
ممنون واسه نوشته زیباتون :gol:

**mahsa**

کاربر بیش فعال
اینروزا انقد از چادر بدم میاد که حتی مامانم دیگه چادر سرش نمیکنه ینی من نمیخام سرش کنه
من نمیگم چادر بده
اما میگم من دوسش ندارم چیه واقعا؟!!
منم خیلیارو میشناسم که چادرینو..........بهتره نگم خودتون بهتر میدونین
من نمیگم همه خب یه سریم هستن که فکر میکنن چادری باشن بهتره براشونو بهش معتقدنو ....
من تویه دوستام فقط یه نفره که واقعا دوس داره چادری باشه و آدم کاملا روشن فکری هم هست
پس نمیشه همه رو به یه چشم دید

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
چادر؟؟؟ واقعا این چادر از کی اومده؟؟؟
یه پارچه سیاه که دور تا دور بدن یک انسان رو میگیره. دور موها . دور اندام و یک حس خفگی بوجود میاره.
حالا چرا سیاه؟؟ چون فقط سیاه میتونه خطوط بدن رو کاملا مخفی کنه.
حالا چرا مخفی؟؟ چون خطوط بدن زنان زیباست و ممکنه نگاه مردها متوجه این خطوط بشه و شهوت بیدار شه.
حالا چرا مردها؟؟ چون فقط مردها هستند که نمیتونند جلوی شهوت خودشونو بگیرند و ممکنه کارهایی دست خودشون و بقیه بدند.
حالا چرا مردها نمیتونند جلوی خودشون رو بگیرند؟ چون مردها زور دارند و نمیشه جلوشنو به راحتی گرفت .
حالا چرا نمیشه جلو مردها رو گرفت ؟؟ چون قانون درست حسابی ای برای اینکه جلوی مردها رو بگیره وجود نداره.
جالا چرا قانون وجود نداره؟؟؟ چون قانونی که هست رو خود مردها نوشتند پس محدودیتی واسه خودشون توش تعبیه نکردند.
حالا چرا قانون رو مردها نوشتند؟؟ چون زنها توی خونه اند و یا اگر بیرون دغدغه نگه داشتن همون پارچه سیاه فکری براشون نمیذاره .

پس نتیجه گیری اخلاقی: زنها رو تحقیر کنیم تا بترسند و برند زیر یه پارچه سیاه. تا بتونیم اونا بیشتر تحقیر کنیم.اگر بتونیم قدرت فکر کردن رو از یک انسان بگیریم از انسان بودنش چی میمونه؟؟ فقط یک ماشین برای ارضای شهوت و در بهترین شکل دستگاهی برای تولید مثل. یعنی یک سیکل دیونه وار لا ینحل.

موندم کدوم احمقی این متنو نوشته.؟؟؟؟؟؟
فقط به این فکر کنید که یک زن چادری چند سال دیگه پاشو میذاره روی کره ماه؟؟؟؟؟ یه خرده تعقل کنید.
تشکر...

reza_somm

عضو جدید
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

سلام .

به نظر منم قشنگ بود متنش . البته مطمئنم نويسندش يه آدم حرفه اي بوده از جانب نظام

ولي خوب من كه چادر رو يه چيز اظافي ميدونم كه عفت رو از پاكي دل به پاكي ظاهر تغيير داده !

حجاب معاني خيلي گسترده تر از چادر داره...ديگه الان ملاك عفت و يكرنگي شده چادر ؟ نه بابا...

tatu_lover1366

عضو جدید
متنتون قشنگ بود وانشالا تاثیرشم رو چادریهای مخاطبتون خواهد داشت
فقط یک لطف کنید از نام بی بی فاطمه زهرا جهت این .... کاری هاتون استفاده ابزاری نفرمایید
مقام ایشون والاتر از این ...........................

shahram1159

عضو جدید
[FONT=&quot]پاکدامني و استفامت از تمام پيمانها و سوگند ها محکمتر است . مادام نکر[/FONT][FONT=&quot][/FONT]