من چادری ام

joghd123

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا یه جایی قبول دارم.. اما چرا ما چادریا باید چوب اون چادرنماها رو بخوریم؟؟؟؟؟؟شما قبول داری که تر و خشک باید با هم بسوزن؟؟ بی انصافی نیس که من چادری میگم مانتویی هم میتونه حجاب کامل داشته باشه اما شما چون دو تا چادری جلف دیدی منو هم ببری زیر سوال.. یا بقیه ؟؟؟؟؟نه ما داریم کلی میحرفیم.. اونیکه چادریه باید همه چیشو رعایت کنه.. شما به اونی که زبان بدن یا بادی لنگوییج زشت داره نیگا نکن.. مقیاس رو اصول و منطق بزار...حرف dondiیا من رو اون چیزیه که اسلام گفته درسته .. نه اونایی که هر جور دوس دارن چادرو سر میکنن...با هفتاد قلم آرایشو هزار جو قر...
منم هم عقیدم :w18:

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا یه جایی قبول دارم.. اما چرا ما چادریا باید چوب اون چادرنماها رو بخوریم؟؟؟؟؟؟شما قبول داری که تر و خشک باید با هم بسوزن؟؟ بی انصافی نیس که من چادری میگم مانتویی هم میتونه حجاب کامل داشته باشه اما شما چون دو تا چادری جلف دیدی منو هم ببری زیر سوال.. یا بقیه ؟؟؟؟؟نه ما داریم کلی میحرفیم.. اونیکه چادریه باید همه چیشو رعایت کنه.. شما به اونی که زبان بدن یا بادی لنگوییج زشت داره نیگا نکن.. مقیاس رو اصول و منطق بزار...حرف dondiیا من رو اون چیزیه که اسلام گفته درسته .. نه اونایی که هر جور دوس دارن چادرو سر میکنن...با هفتاد قلم آرایشو هزار جو قر...
عزیزم اسلام شرعه و یکی از چیزایی که شرع بهش اتکا میکنه عرف هستش,یعنی فرهنگ جاری مردم
مگه قرآن نمیگه زن نباید جلب توجه کنه؟؟تو الان اگه بری اروپا و چادر سرت کنی خیلی بیشتر جلب توجه میکنی تا وقتی که با یه تی-شرت و شلوار ساده تو خیابون راه بری
من تو دانشگاه مشهد یه همکلاسی داشتم که پوشیه میزد (تو مشهد پوشیه خیلی زیاده)
یه روز یکی از پسرهای کلاس به من گفت هرکاری بخوای برات میکنم فقط عکس بدون پوشیه این رو بهم نشون بده!!! الان فکر میکنی اون دختر پوشیه ای بیشتر ذهن پسرا رو درگیر کرده بود یا منه به اصطلاح بی حجاب؟؟؟
در مورد تر و خشک هم باید بگم این تر و خشک در مورد مانتویی ها هم صادقه
الان تفکر کلی اینه که هرکی ماتوییه بی حیاس! خانواده های مذهبی برای پسراشون دنبال دختر چادری میگردن..تو خیلی از دانشگاه ها و سازمان های دولتی و حتی بیمارستانها فقط زن های چادری حق ورود دارن
تمام مشکلات اخلاقی هم توی این زمینه فقط از یکدست نبودن حجاب تو ایران سرچشمه میگیره,که بعضی افراد بی مغز میخوان با یه پدیده مرتجعانه به اسم گشت ارشاد این یکدستی رو ایجاد کنن,ولی نمیدونن دارن کاملا برعکس عمل میکنن
در نهایت مهم اینه که من به عنوان یه مانتویی و تو به عنوان یه چادری انقدر متین و سنگین و سنجیده رفتار کنیم که نه کسی بتونه به پوششمون توهین کنه و نه کسی به خودش اجازه بده در موردمون فکر بد بکنه

itorict

عضو جدید
عزیزم اسلام شرعه و یکی از چیزایی که شرع بهش اتکا میکنه عرف هستش,یعنی فرهنگ جاری مردم
مگه قرآن نمیگه زن نباید جلب توجه کنه؟؟تو الان اگه بری اروپا و چادر سرت کنی خیلی بیشتر جلب توجه میکنی تا وقتی که با یه تی-شرت و شلوار ساده تو خیابون راه بری
یه روز یکی از پسرهای کلاس به من گفت هرکاری بخوای برات میکنم فقط عکس بدون پوشیه این رو بهم نشون بده!!! الان فکر میکنی اون دختر پوشیه ای بیشتر ذهن پسرا رو درگیر کرده بود یا منه به اصطلاح بی حجاب؟؟؟
الان تفکر کلی اینه که هرکی ماتوییه بی حیاس! خانواده های مذهبی برای پسراشون دنبال دختر چادری میگردن..تو خیلی از دانشگاه ها و سازمان های دولتی و حتی بیمارستانها فقط زن های چادری حق ورود دارن
تمام مشکلات اخلاقی هم توی این زمینه فقط از یکدست نبودن حجاب تو ایران سرچشمه میگیره,که بعضی افراد بی مغز میخوان با یه پدیده مرتجعانه به اسم گشت ارشاد این یکدستی رو ایجاد کنن,ولی نمیدونن دارن کاملا برعکس عمل میکنن
در نهایت مهم اینه که من به عنوان یه مانتویی و تو به عنوان یه چادری انقدر متین و سنگین و سنجیده رفتار کنیم که نه کسی بتونه به پوششمون توهین کنه و نه کسی به خودش اجازه بده در موردمون فکر بد بکنه
گلي به كمالات شما
شما ديگه كي هستيد
خوب دوست من منظور جلب توجه همون زينت هاي بدني و..هست لامصب
چرا مغلطه ميكنيد...و اينكه شما دارين اروپا رو كه يك جامعه ي غير شرعي و ديني هستش رو به عنوان جامعه شرعي و ملاك قرار ميديد با سواد
و اون پسر كله خرابي كه شما ميگيد (اينو از مني كه پسرم بپرس)خيلي دوست داشته اين جور مسائل رو رصد كنه و شماها رو رصد كرده بوده شك نكن
و چون مريض بوده دلش به بيحجاباش تنها رضا نبوده
و گشت ارشاد از پديده هايي است كه من به شدت ازش حمايت ميكنم و اگه اون نبود خيلي ها بدون روسري و آزادانه ميومدند بيرون
يه خاطره:
پسر داييم شيراز خدمت بود يه روز بهش زنگ زدم گفتم فردا دارمم ميام پيشت آدرس بده...وقتي رفتم جلو مجتمع ستاره داشت جلو بي حجاب كه چي بگو اصلا حجاب ها رو ميگرفت يعني شما ميگيد لازم نيست... باور كن بعضيهاشون از اين اروپايي ها هم بيحجاب تر بودند بيچاره ها

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
گلي به كمالات شما
شما ديگه كي هستيد
خوب دوست من منظور جلب توجه همون زينت هاي بدني و..هست لامصب
چرا مغلطه ميكنيد...و اينكه شما دارين اروپا رو كه يك جامعه ي غير شرعي و ديني هستش رو به عنوان جامعه شرعي و ملاك قرار ميديد با سواد
و اون پسر كله خرابي كه شما ميگيد (اينو از مني كه پسرم بپرس)خيلي دوست داشته اين جور مسائل رو رصد كنه و شماها رو رصد كرده بوده شك نكن
و چون مريض بوده دلش به بيحجاباش تنها رضا نبوده
و گشت ارشاد از پديده هايي است كه من به شدت ازش حمايت ميكنم و اگه اون نبود خيلي ها بدون روسري و آزادانه ميومدند بيرون
يه خاطره:
پسر داييم شيراز خدمت بود يه روز بهش زنگ زدم گفتم فردا دارمم ميام پيشت آدرس بده...وقتي رفتم جلو مجتمع ستاره داشت جلو بي حجاب كه چي بگو اصلا حجاب ها رو ميگرفت يعني شما ميگيد لازم نيست... باور كن بعضيهاشون از اين اروپايي ها هم بيحجاب تر بودند بيچاره ها
جمله ای که قرمز کردم یه توهم بزرگه که فقط از جهل و بی اطلاعی ناشی میشه
شما چقدر مردم اروپا رو میشناسید گه میگید بی دینن؟؟؟اصلا تعریفتون از دین چیه؟؟؟نماز خوندن و تسبیح انداختن و چادر سر کردن؟؟؟آره اگه اینجوریه اونا کافرن...
من با شما بحث نمیکنم چون میگن 2 نفر که میخوان بحث کنن باید حداقل 30,40 درصد عقاید مشترک داشته باشند تا بحثشون نتیجه بده ولی ظاهرا عقاید مشترک من و شما صفره
فقط به یه حدیث بسنده میکنم
میگن وقتی مهدی (عج) ظهور میکنه اسلام رو به عنوان یک دین جدید به مردم عرضه میکنه ,همون قدر جدید که دین محمد(ص) برای اعراب تازگی داشت...
فقط با این یه جمله بفهمید که ما و تمام ملت هایی که ادعای مسلمان بودن دارن چقدر از اسلام فاصله گرفتیم....

آخرین ویرایش:

Taßa§om

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا یه جایی قبول دارم.. اما چرا ما چادریا باید چوب اون چادرنماها رو بخوریم؟؟؟؟؟؟شما قبول داری که تر و خشک باید با هم بسوزن؟؟ بی انصافی نیس که من چادری میگم مانتویی هم میتونه حجاب کامل داشته باشه اما شما چون دو تا چادری جلف دیدی منو هم ببری زیر سوال.. یا بقیه ؟؟؟؟؟...

عزیزم حق با شماست!:gol:

اما اینم یادت باشه همیشه:

عيب پاكان زود بر مردم هويدا مي شود *** موي اندر شير خالص زود پيدا ميشود

itorict

عضو جدید
شما چقدر مردم اروپا رو میشناسید گه میگید بی دینن؟؟؟اصلا تعریفتون از دین چیه؟؟؟نماز خوندن و تسبیح انداختن و چادر سر کردن؟؟؟آره اگه اینجوریه اونا کافرن...
من با شما بحث نمیکنم چون میگن 2 نفر که میخوان بحث کنن باید حداقل 30,40 درصد عقاید مشترک داشته باشند تا بحثشون نتیجه بده ولی ظاهرا عقاید مشترک من و شما صفره
میگن وقتی مهدی (عج) ظهور میکنه اسلام رو به عنوان یک دین جدید به مردم عرضه میکنه ,همون قدر جدید که دین محمد(ص) برای اعراب تازگی داشت...
فقط با این یه جمله بفهمید که ما و تمام ملت هایی که ادعای مسلمان بودن دارن چقدر از اسلام فاصله گرفتیم....
من تعجب ميكنم ازشما دوست گلم
ملاك الان اسلامه كه در جامعه غرب رعايت نميشه شما ميدونيد كه اساس دين 5 تا هست كه مهمترينشون ولايت هست يعني جامعه رنگ و بوي اسلام و قرآن داشته باشه و اون چيزايي كه قرآن گفته حداقل توي زمان غيبت رعايت بشه بله درسته قرآن نگفته تسبيح باندازين و از اين جور حرفها ولي گفته زياد تسبيح بگيد خود من نصف قران رو خوندم معنيش البته . و ميدونم كه بايد حجاب رو رعايت كرد و حالا كاري به چيزاي ديگه ما نداريم و توقع هم نميشه كه چادريهامون معصوم باشن و تازشم قران نگفته چادر كه گير دادن رو همين گفته لباس بدن نما نباشه و موها معلوم نباشه و چيزاي ديگه و خود شما هم ميدونيد كه مو يكي از دو زيباييست دوست من
و اينكه اگه طوري حرف زدم كه ا راحت شديد واقعا عذر ميخوام منو ببخشيد پس سعي كنيم با دانستنيهاي اندك خود فتوا صادر نكنيم.نظرت چيه دوست مسلمون كه از امام زمان ميگيد و معلومه كه معتقد هم هستيد.
درسته از اسلام فاصله داريم ولي اين دليل نميشه كه اروپايي ها و ديگر كشورهايي كه از اسلام دم نميزنن از اسلام فاصله نگرفته باشن;)

seabride

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم استاتر عزیز
یکی از زیباترین تاپیکایی بود که تو باشگاه دیدم

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
من تعجب ميكنم ازشما دوست گلم
ملاك الان اسلامه كه در جامعه غرب رعايت نميشه شما ميدونيد كه اساس دين 5 تا هست كه مهمترينشون ولايت هست يعني جامعه رنگ و بوي اسلام و قرآن داشته باشه و اون چيزايي كه قرآن گفته حداقل توي زمان غيبت رعايت بشه بله درسته قرآن نگفته تسبيح باندازين و از اين جور حرفها ولي گفته زياد تسبيح بگيد خود من نصف قران رو خوندم معنيش البته . و ميدونم كه بايد حجاب رو رعايت كرد و حالا كاري به چيزاي ديگه ما نداريم و توقع هم نميشه كه چادريهامون معصوم باشن و تازشم قران نگفته چادر كه گير دادن رو همين گفته لباس بدن نما نباشه و موها معلوم نباشه و چيزاي ديگه و خود شما هم ميدونيد كه مو يكي از دو زيباييست دوست من
و اينكه اگه طوري حرف زدم كه ا راحت شديد واقعا عذر ميخوام منو ببخشيد پس سعي كنيم با دانستنيهاي اندك خود فتوا صادر نكنيم.نظرت چيه دوست مسلمون كه از امام زمان ميگيد و معلومه كه معتقد هم هستيد.
درسته از اسلام فاصله داريم ولي اين دليل نميشه كه اروپايي ها و ديگر كشورهايي كه از اسلام دم نميزنن از اسلام فاصله نگرفته باشن;)
خواهش میکنم..
موضوع اینه که تعریف من و شما از دین فرق داره
از نظر شما دین یعنی اون 5 تا اصل که یکیش ولایته که من مخالف صد در صدشم ولی بهتره الان بحث نکنیم چون جاش نیست (منظورتون 5 اصل توحید و عدل و ....ایناس؟؟)
ولی از نظر من علاوه بر اون 5 اصل,دین یعنی روش زندگی....همون Life style
تو ایران روش زندگی یعنی دزدی,هیزی,رشوه گیری,پارتی بازی,بدحجابی,هوس بازی,بی حیایی,خوش گذرونی,دروغ,شایعه,اختلاس......البته نمیگم همه اینجورین ها....ولی جو حاکم کشور اینه,انقدر هم واضح و آشکاره که به نظر من نمیشه انکارش کرد
اصلا به اروپا کاری ندارم خوب یا بد مهم نیست...با خودمون کار دارم, به نظر من ایران نه تنها یه کشور اسلامی نیست بلکه علنا ضد اسلامه و داره بی دینی رو ترویج میده
خدا وکیلی بگو.....50 سال پیش چند درصد جوونا قرآن میخوندن الان چند درصد؟؟؟؟؟؟؟؟وقتی جلوی دوستام از قرآن میگم مسخرم میکنن و میگن اصلا این حرفا بهت نمیادااا! چون فکر میکنن فقط یه دختر چادری باید از قرآن بگه...که البته به نظرشون اونم اسکل و عقب موندس!
خودت بگو این یعنی چی؟؟؟؟غیر از سقوط تدریجی اسلام معنای دیگه ای هم داره؟؟؟
یه حدیث از حضرت علی تو نهج البلاغه هست متاسفانه کامل یادم نمیاد ولی قسمت اولش اینه : روزی میرسد که از اسلام فقط نامش میماند....
به نظر من روزی که علی (ع) پیشبینی کرده همین امروزه...

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نظر من تو سه جمله خلاصه میشه
1- اونای که دوست دارن چادر سر کنن و از این که چادری هستند لذت میبرند از آزادی حق انتخاب برخوردارند کسی نمیتونه و نباید مورد سرزنش قرار بده
2- کسی رو نباید مجبور به استفاده از چادر کرد در حالی که دوست نداره پوششش چادر باشه و کسی رو به دلیل عدم استفاده از چادر نباید نکوهش کرد
3- چادر نه پوشش ملی ماست و نه باعث پیشرفته .نه جلوگیری از پیشرفته ونه برای کسی که دوستش داره محدودیت .نه عفته . فقط یک نوع پوششه که جامعه ما بنا به دلایلی نسبت به بودن ونبودنش حساس شده همین

itorict

عضو جدید
خواهش میکنم..
از نظر شما دین یعنی اون 5 تا اصل که یکیش ولایته که من مخالف صد در صدشم ولی بهتره الان بحث نکنیم چون جاش نیست (منظورتون 5 اصل توحید و عدل و ....ایناس؟؟)
تو ایران روش زندگی یعنی دزدی,هیزی,رشوه گیری,پارتی بازی,بدحجابی,هوس بازی,بی حیایی,خوش گذرونی,دروغ,شایعه,اختلاس......البته نمیگم همه اینجورین ها....ولی جو حاکم کشور اینه,انقدر هم واضح و آشکاره که به نظر من نمیشه انکارش کرد
اصلا به اروپا کاری ندارم خوب یا بد مهم نیست...با خودمون کار دارم, به نظر من ایران نه تنها یه کشور اسلامی نیست بلکه علنا ضد اسلامه و داره بی دینی رو ترویج میده
خدا وکیلی بگو.....50 سال پیش چند درصد جوونا قرآن میخوندن الان چند درصد؟؟؟؟؟؟؟؟وقتی جلوی دوستام از قرآن میگم مسخرم میکنن و میگن اصلا این حرفا بهت نمیادااا! چون فکر میکنن فقط یه دختر چادری باید از قرآن بگه...که البته به نظرشون اونم اسکل و عقب موندس!
یه حدیث از حضرت علی تو نهج البلاغه هست متاسفانه کامل یادم نمیاد ولی قسمت اولش اینه : روزی میرسد که از اسلام فقط نامش میماند....
چرا فرق داره مگه من و شما دين واحدي نداريم پس بيا قران رو ملاك قرار بديم
آره كلا با حرفات موافقم مخصوصا اون اختلاص كه خوب اومدي ولي من منظورم توحيد و عدل و...اينجورچيزاش نبود توي قران داريم كه اساس دين
نماز.روزه.زكات.خمس.ولايت.و من منظورم ولايت هستش
واينكه الان كمتر از اون موقع قران ميخونن هزار دليل داره يكيش پيشرفت تكنولوژي و غيره كه مشغله ها رو زياد كرده و فكرها رو سمت خودش معطوف كرده و تهاجم هاي فرهنگي و.و.و.و.و.....
گفتي وقتي اسم قران ميارم دوستام مسخره ميكنن .پس اونا دوست نيستند. من توي كلاس بهم ميگفتند بچه بسيجي به خاطر اينكه توي بحث دين با احدي شوخي نداشتم و آخر سر هم كاري باهاشون كردم كه وقتي الان منو ميبينن خيلي با احترام سلام ميكننو حتي دوستي دارم همكلاسم بود و هست و پسر همسايمون هم هستش چون يارو با اسلام مخالف هست و خيلي هم تندرو يه روز فقط با يه دونه مشت كه خودشم به قران توهين كرد و بحث رو شروع كرد خوابوندمش والان چند روز پيش كه اومد دم درمون واسه كتاب نميتونست باهام حرف بزنه .روش نميشد و خودشو گم كرده بود و
حتي توي سوم دبيرستان 4 بار خطمو عوض كردم و به هيچ كدمشون شمارمو ندادم كه حتي برام پيام هم بدن ...باور كن خيليهاشون آدم بودن ادمتر شدند و خيلي ها هم متنبه شدند. اينا رو گفتم تا بدونيد توي بحث دين غيرت بايد داشت.
شما گفتين امام زمان كه مياد دين تازه معرفي ميكنه(همن اسلام)از كجا ميدونيد واسه اونايي كه تسبيح ميندازن معرفي ميكنه نه براي غيره ما توي احاديث هم داريم كه خيلي از افراد بزرگ تسبيح ميانداختن
و واقعا نميشه اينجور منتقدانه با اين افراد برخورد داشت .
موفق باشيد و سربلند

آخرین ویرایش:

itorict

عضو جدید
1- اونای که دوست دارن چادر سر کنن و از این که چادری هستند لذت میبرند از آزادی حق انتخاب برخوردارند کسی نمیتونه و نباید مورد سرزنش قرار بده
2- کسی رو نباید مجبور به استفاده از چادر کرد در حالی که دوست نداره پوششش چادر باشه و کسی رو به دلیل عدم استفاده از چادر نباید نکوهش کرد
3- چادر نه پوشش ملی ماست و نه باعث پیشرفته .نه جلوگیری از پیشرفته ونه برای کسی که دوستش داره محدودیت .نه عفته . فقط یک نوع پوششه که جامعه ما بنا به دلایلی نسبت به بودن ونبودنش حساس شده همین
آورين
لا اكراه في الدين=در اختيار كردن دين هيچ اجباري نيست...ولي عاقبتش باخودتون
ولي اگه ديندار شدي بايد تمام دستوراتش رو انجام بدي و حجاب اسلامي رو رعايت كني.
خودتونو كشتين بابا چادر خيلي هم خوبه ولي واجب نيست هركه دوست داره ميپوشه و هركي هم نداره نه
بس كنيد ديگه شما هم الكي دارين چادر رو به حاشيه ميكشونيد.والله به خدا

dordoone

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه اینارو قبول ندارم.. داری میگی عرف.. درسته؟ اینجا ایرانه ... خب.. عرف اینجا ببین چیه من گفتم بحث ما اونایی که دارن طبق شرع و عرف جلو میرن ما تو این بحث با اونایی که تو دین افراط میکنن مثه اونایی که مانتوشون بلوزم نیس و اونایی که تفریط میکنن به قول تو پوشیه نیس.. ما اون اعتدال اسلامو در نظر میگیریم تو چرا همش میری تو جاده استثنائات... بعدشم چرا من باید اجازه بدم عرف کشورم عوض شه؟؟؟؟/ها؟ قبول داری که عرفو ما با رفتارمون تعیین میکنیم.. چرا ما باید طوری باشیم که اونی که شرعه کاملا به خاطر عرف اشتباهی که خودمونرو باورای غلط ایجاد کردیم از بین بره و همه از ترس رسوا شدن به دلیل همرنگ نبودن یه آخرت بد داشته باشن....
و نکته بعد: الان دیگه پسرا اجازه میدن ماماناشون واسشون زن بگیرن که بخوان چادری یا غیر چادری بگیرن.. باز با استثنائات کار ندارم .. اما منم تو دانشگاه 4 سال بودم.. اصلا اینطوری نیس گلم...خیلی بودن پسرای مذهبی که عاشق دخترای نه چندان محجبه شدند چون از نوع اخلاقشون خوششون اومده و برعکسشم بود. اما این قرارداد نیست که همه برن دختر چادری بگیرن.. دیگه به قول شمااین چیزا بی کلاس شده... شما که میگفتید چادر بی کلاسه خب کدوم پسر تریپی میاد چادری بگیره؟؟؟؟؟؟؟ها؟؟؟؟حرف خودته ها. چرا تناقض داره س خانوم طلا...
در ضمن گفتی خانواده مذهبی .. خب مادر کنارش خانواده های غیر مذهبی هم داریم.. هر کسی مثه خودشو میگیره دیگه.
و دیگر اینکه: خیلی جاها هم هس که اصن چادریا رو نیگا نمیکن این به اون در...
رهبر انقلاب دیروز در جمع نخبه ها فرمودن: باید به جایی برسیم که همه شاگردی مکتب ایرانو بکنن... اینجوری؟ما چیکار با مملکت های دیگه داریم.. خب من تو ایران زندگی میکنم نباید غصه اینو بخورم که اگه برم فلان کشور با پوششم جلب توجه میکنم یا نه...

dordoone

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم حق با شماست!:gol:

اما اینم یادت باشه همیشه:

عيب پاكان زود بر مردم هويدا مي شود *** موي اندر شير خالص زود پيدا ميشود
اینو قبول دارم.. که soofia هم گفته بود که مثلا اگه افرا کوچیک کار زشت کنن کمتر دیده میشه اما مثلا بزرگان دین .... آره درسته..
مثه مدرسه.. شاگرد تنبلا هر چی هم اشتباه کنن تکراری شده ولی یه بار نمره شاگرد زرنگ کم شه انگار گناه کبیر کرده... خب درسته...

dordoone

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهش میکنم..
خب گلم اینا که میگی کیا هستن؟ ها؟من و تو بقیه ایرانیا.. از کره مریخ که نیومدن.. خودمون این بساطو درست کردیم.. خودمو میگم با کوته فکریاو چشم و هم چشمیام.. مثلا من نوعی:
همش گفتم همه تقلب میکنن چرا من نکنم...
همه هیزی میکنن چرا من نکنم..
همه تو عروسی مختلط میرقصن چرا من نرقصم...
ولی یه بار شد بگیم هر دومون، اون کرد من نکنم .. اگه هر کسی به خودش اینو میگفت الآن این وضع نبود.. یا تعریف تو از ایران این نبود.. درسته.. خودمون همش اومدیم طبق عرفی که خودمون با فرهنگ غلط و باور اشتباهمون از دین داشتیم پیش رفتیم تا مثلابرچسب بی کلاسی بهمون نخوره.. اما یه بار گفتیم اون قرآنی که الان انقد مظلوم شده و به قولت جرأت نداری تو جمع دستش بگیری چی میگه؟؟؟؟؟؟؟

itorict

عضو جدید
اینو قبول دارم.. که soofia هم گفته بود که مثلا اگه افرا کوچیک کار زشت کنن کمتر دیده میشه اما مثلا بزرگان دین .... آره درسته..
مثه مدرسه.. شاگرد تنبلا هر چی هم اشتباه کنن تکراری شده ولی یه بار نمره شاگرد زرنگ کم شه انگار گناه کبیر کرده... خب درسته...
آقا فلسفه بافي نكنين چادري ها رو به حاشيه نكشونيد تا ميتونيد حمايت هم كنيد
ما نه توقع داريم شاگرد زرنگ كلاسمون علامه دهر باشه نه چادريهامون معصوم
من يه آبجي دارم 7 سالشه بسيار باهوش و حاضر جواب و مودب بدون اينكه كسي بهش بگه با اينكه اطرافيانمون همه چادري نيستند(اكثرا نيستند)(خيلي از دختراي هم سن او كه همسايه هستيم همش تو بحث آرايش و زيبايي و ناز كردن و چرت و پرت و ....هستند) با اين سنش با اونا كلنجار ميكنه و توي عروسياشون هم نميرقصه البته با اين سن و خيلي هم مقيد به اسلام هست با اينكه راستي حسيني از همشون هم زيباتره... بدون اينكه ماها مسجدي باشيم يا چيزي بهش بگيم به نظر من گاهي اوقات انسان ها بايد از اينا درس بگيرن مثل خود من كه بدجوري عاشقشم پس بياييم چادر را الكي به حاشيه نكشانيم اين 1000بار

itorict

عضو جدید
خب گلم اینا که میگی کیا هستن؟ ها؟من و تو بقیه ایرانیا.. از کره مریخ که نیومدن.. خودمون این بساطو درست کردیم.. خودمو میگم با کوته فکریاو چشم و هم چشمیام.. مثلا من نوعی:
همش گفتم همه تقلب میکنن چرا من نکنم...
همه هیزی میکنن چرا من نکنم..
همه تو عروسی مختلط میرقصن چرا من نرقصم...
ولی یه بار شد بگیم هر دومون، اون کرد من نکنم .. اگه هر کسی به خودش اینو میگفت الآن این وضع نبود.. یا تعریف تو از ایران این نبود.. درسته.. خودمون همش اومدیم طبق عرفی که خودمون با فرهنگ غلط و باور اشتباهمون از دین داشتیم پیش رفتیم تا مثلابرچسب بی کلاسی بهمون نخوره.. اما یه بار گفتیم اون قرآنی که الان انقد مظلوم شده و به قولت جرأت نداری تو جمع دستش بگیری چی میگه؟؟؟؟؟؟؟
قربون دهنت عزيز جون گل گفتي
مثل خود من ديشب عروسي دختر داييم بود اوضاع رو مناسب نديدم رفتم خونه دوستم دوتا فيلم سينمايي گذاشتيم نگاه كرديم بعدشم يه ويندوز عوض كرديم و چندا گوشي هم تعمير كرديم.تمام من الان 3 ساله نه عروسي عمه نه دختر.پسردايي نرفتم تازشم اولش براشون سنگين بود رفتاراي من ولي الان منو مثال ميزنن و خيلي هم قبولم دارن.:cool:اصلا هم كاري به حرفاي اين و اون ندارم

dordoone

عضو جدید
کاربر ممتاز
قربون دهنت عزيز جون گل گفتي
مثل خود من ديشب عروسي دختر داييم بود اوضاع رو مناسب نديدم رفتم خونه دوستم دوتا فيلم سينمايي گذاشتيم نگاه كرديم بعدشم يه ويندوز عوض كرديم و چندا گوشي هم تعمير كرديم.تمام من الان 3 ساله نه عروسي عمه نه دختر.پسردايي نرفتم تازشم اولش براشون سنگين بود رفتاراي من ولي الان منو مثال ميزنن و خيلي هم قبولم دارن.:cool:اصلا هم كاري به حرفاي اين و اون ندارم
خب مهم اینه که چه فیلمی داشتید میدید؟؟؟؟؟:whistle:

آره دقیقا همینه اول خودسازی.. اگه هرکس خودسازی کنه وضع این نمیشه..:w17:
به خواهر کوچیکتونم سخت نگیرید که زده بشه.. سعی کنید اونو به باور برسونید.. اون الان نیاز نداره.. نشه وقتی که باید حجاب داشتهباشه زده شده باشه...

itorict

عضو جدید
خب مهم اینه که چه فیلمی داشتید میدید؟؟؟؟؟:whistle:

آره دقیقا همینه اول خودسازی.. اگه هرکس خودسازی کنه وضع این نمیشه..:w17:
به خواهر کوچیکتونم سخت نگیرید که زده بشه.. سعی کنید اونو به باور برسونید.. اون الان نیاز نداره.. نشه وقتی که باید حجاب داشتهباشه زده شده باشه...
اسمشونونميدونم ولي 2تا فيلم غم انگيز و اشك درار بود(ايراني)آموزنده نيز هم
نه قربون چشات سخت گيري چيه ميگم خودش ذاتا اينجوريه البته حرفاي منو هم با دل وجون گوش ميكنه كلا مثل خودمه رو عقايرش پا فشاري داره

رود

عضو جدید
منم با نظر مافیا موافقم .
بعضی چیزایی که تو متن بود خوب بود بعضی ها هم اغراق شده بود.
من خودم چادری هستم بعضی مواقع مانتویی ولی در اصل حجابم هچ فرقی نمیکنه با وقتی که چادر سرمه .ولی فکر نمیکنم که چادر ملاک پاکدامنی نجابت و عفت باشه خیلی هارو میشناسم مانتویی هستند وخیلی معتقد تر از چادری هایی که اسم چادر یدک میکشن :)

nj_electronic88

عضو جدید
چادري بودم و پاك دامن تعبيرهاي شما_..
چادري ام هنوز..اما پاكدامن..نه..
واسه اونايي كه چادر واسشون مهمه..چادر سرم ميكنم..خيلي خوبه..هيچكي نميفهمه بي دامني..
مي فهميد كه!!

joghd123

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو چجوری داری الگو برداری از اروپا رو میگی؟؟یعنی بی دین نیستن؟؟حدیث از پیغمبره(ص) که 72 فرقه میشن مردم که از این 72 فرقه 1فرقه مورد رحمت قرار میگیرنو بهشتی میشن..باید بری صد هزار مرتبه خدارو شکر کنی که شیعه شدی اصلا تو نه همه ی ماها چون اگه نبودیم معلوم نبود وضعمون چیه...این همه الگو خوب تو خودمون داریم بعد تو از اونا حرف میزنی.اروپاییها دینشون یا یهودیه یا مسیحیه یا چیزای دیگه تو حساب کن سلمان فارسی که مثله ماها ایرانی بوده اول زرتشتی بوده چون دنبال حق بوده و الگو برداری بعد مسیحی شده بعد یهودی بعد دیده توو اینا هیچی گیرش نمیاد مسلمان شده..همین سلمان فارسی من یه جمله از امام علی (ع) تو کتاب عین الحیاة علامه مجلسی دیدم که اگه اشتباه نکنم اینجوری بود که اگه دین رو حالا به تعبیر من 10 امتیاز کنیم سلمان 10 میگیره و ابوذر 9...ببین بالاترین رسیده از کجا به کجا...اگه اینا دین داشتن سلمان چرا دینش عوض اسلامو انتخاب کرد.پس توو بی دینیشون شکی نیست.نمازو روزه و حجاب بالاترین ملاک دیندارین پس اینارو دستش نزن.حضرت مهدی(عج) دین جدید به مردم عرضه نمیکنه چون دینو پیغبر عرضه میکنه و امام همونجور که از اسمش پیداس راهنمای ماس که دست مارو بگیرن و کمکمون کنن که تو چاهایی که با دست خودمون کندیم نیفتیم.دین اسلام مشخصه اونایی که نمیخوان باور کنن دارن فاصله میگیرن

joghd123

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهش میکنم..
یعنی چی مخالف ولایتم؟؟:surprised: بعدشم من یه حدیثی دیدم حالا شاید اینجا جاش نباشه ولی میگم..این حدیث خیلی قویه:میگه اگه زمانی حکومتی بیاد و دم از حکومت سلامی بزنه حکومت جوره...تو نگا نکن به مملکت ما...مملکت ما اسمش اسلامیه و گرنه که..........بماند.پس دین اسلام هیچ وقت قاطی این حکومت نکن چون اون چیزی که دین گفته تو اینجا نیست.سلیقه ایم شده.دقیقا الان همون زمانیه که تو حدیث اومده.

joghd123

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلا حرفت بی اساس بودا...کلا

joghd123

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم با نظر مافیا موافقم .
بعضی چیزایی که تو متن بود خوب بود بعضی ها هم اغراق شده بود.
من خودم چادری هستم بعضی مواقع مانتویی ولی در اصل حجابم هچ فرقی نمیکنه با وقتی که چادر سرمه .ولی فکر نمیکنم که چادر ملاک پاکدامنی نجابت و عفت باشه خیلی هارو میشناسم مانتویی هستند وخیلی معتقد تر از چادری هایی که اسم چادر یدک میکشن :)
عزیز یا زنگیه زنگ باش یا رومیه رووووووم.......یه جور باش.عشقی نباش.حرمت چادرم نگه دار تا با کارات باعث نشی آبرو هر چادری رو ببری

joghd123

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه دختره 9 سالرو میشناسم از وقتی که بدنیا اومد مریضی پوستی شدیدی گرفت که هیچ وقت خوب نمیشه مگر اینکه خدا بخواد.این وضعش جوریه که با کوچکترین ضربه همه جاش آبله میزنه.این حتی اکثر وقتا دهنش زخم میشه غذا بزور میخوره.حتی حسرت بازی کردن با دوستاشو میخوره.من از خانوادش شنیدم که گریه می کرده که خدایا چرا من نمیتونم با دوستای مدرسم بازی کنم.حالا این دختر با این وضعش چنان حجابی با چادر میگیره که حتی جازه نمیده یه لاخ موشو نامحرم ببینه.این دیگه کیه.با این همه زجری که میکشه حاضر نیست چادرشو با هیچی عوض کنه.فقط 9سال داره.اینم مثله ما آدمه.زندگی میکنه.ولی با این سنش درستو غلطو خوب تشخیص میده.حالا ما موضوع تاپیک چادر و الگو برداری مادر اهلبیت هست ولی کلا زدیم توو خاکی.کل دینو دارم به میل خودمون تغییر میدیم.بحث چی بود به کجاها رفت