من باور نمي كنم كه خدا وجود دارد

magnet

عضو جدید

مردي براي اصلاح سر و صورتش به آرايشگاه رفت در بين کار گفت و گوي جالبي بين آنها در گرفت.
آنها در مورد مطالب مختلفي صحبت کردندوقتي به موضوع خدا رسيد
آرايشگر گفت: من باور نمي کنم که خدا وجود دارد.
مشتري پرسيد: چرا باور نمي کني؟
آرايشگر جواب داد: کافيست به خيابان بروي تا ببيني چرا خدا وجود ندارد؟ شما به من بگو اگر خدا وجود داشت اين همه ظلم و ستم می شد؟ بچه هاي بي سرپرست پيدا مي شد؟ این همه دروغ ، این همه بدی ، اگر خدا وجود داشت درد و رنجي وجود داشت؟
نمي توانم خداي مهرباني را تصور کنم که اجازه دهد اين همه درد و رنج و جود داشته باشد.

مشتري لحظه اي فکر کرد اما جوابي نداد چون نمي خواست جر و بحث کند.
آرايشگر کارش را تمام کرد و مشتري از مغازه بيرون رفت به محض اينکه از مغازه بيرون آمد مردي را ديد با موهاي بلند و کثيف و به هم تابيده و ريش اصلاح نکرده ظاهرش کثيف و به هم ريخته بود.
مشتري برگشت و دوباره وارد آرايشگاه شد و به آرايشگر گفت:ميدوني چيه! به نظر من آرايشگرها هم وجود ندارند.
آرايشگر گفت: چرا چنين حرفي ميزني؟ من اينجا هستم. من آرايشگرم.همين الان موهاي تو را کوتاه کردم.
مشتري با اعتراض گفت: نه آرايشگرها وجود ندارند چون اگر وجود داشتند هيچکس مثل مردي که بيرون است با موهاي بلند و کثيفو ريش اصلاح نکرده پيدا نمي شد.
آرايشگر گفت: نه بابا! آرايشگرها وجود دارند موضوع اين است که مردم به ما مراجعه نميکنند.
مشتري تاکيد کرد: دقيقا نکته همين است. خدا وجود دارد. فقط مردم به او مراجعه نميکنند و دنبالش نمي گردند.
براي همين است که اين همه درد و رنج در دنيا وجود دارد.!

خدايا ما را ببخش كه وجودت را باور نمي كنيم و براي صيقل دادن به دل هاي زنگار گرفته مان به درگاه هر كس و ناكسي روي مي اندازيم الا تو!
خدايا ما را ببخش كه نه نماز هايمان نماز است، نه روزه هايمان ،نه عبادت كردنهايمان عبادت است و نه بندگي كردنمان بندگي كردن است
خدايا ما را براي تمام بي مهري هايي كه در برابر تمام مهرباني هايت كرديم ، برای همه کارهایم ببخش.

honi

کاربر فعال
پس عشق هم وجود نداره چون اگه بود دیگه کسی به کسی نارو نمی زد

Schneider

مدیر بازنشسته
خدا وجود داره
چون در عمق ماده اگر نگاه کنی....در سطح اتمی...الکترونی و اجزائ سازنده الکترون، حتی به سطوحی میرسی، به ذراتی میرسی که وجود دارند اما نه بار دارند نه جرم!!!
یعنی از یه جایی به بعد فقط میشه فرض کرد!!!
نمیشه با اصول توجیه کرد
یعنی در عمیقترین نقطه ماده معنویته که ماده رو حفظ کرده
این قابل پذیرشه و من باور دارم#
اما خیلیییییی چیزای دیگه که نام نمیبرم بنظر من قصه و داستانه و ابزار حفظ قدرت شده

simiar

عضو جدید
خیلی قشنگ بود.
معمولاً مثال هایی از این دست با یک قیاس مع الفارق همراهه. این یکی استثنا بود.
آفرین و متشکر.

samira.it

عضو جدید
خدا وجود داره همه حسش میکنن ولی داستان ربطی نداشت به وجود خدا

kianyict

عضو جدید
خیلی قشنگ بود ساده و پرمعنی ولی ایکاش منبعش رو ذکر می کردی که قانون کپی رایت رعایت میشد.

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدا رو باید با عمق جان و روح حس کرد تا به وجودش اعتقاد پیدا کرد

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدا وجود دارد. فقط مردم به او مراجعه نميکنند و دنبالش نمي گردند.

چه جالب.....پس مردمی که صب تا شب تو امام زاده ها و امام ها و مساجد و سایر اماکن مقدس،دارن دعا میکنن،دارن به کی مراجعه میکنن؟!

westar

عضو جدید
چه جالب.....پس مردمی که صب تا شب تو امام زاده ها و امام ها و مساجد و سایر اماکن مقدس،دارن دعا میکنن،دارن به کی مراجعه میکنن؟!
in a@mal o karashone k neshon mide daran b ki moraje mikonan
anche dar afarineshe badi naghsh dashte adaman
,naghz ke nemifarmain?

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
in a@mal o karashone k neshon mide daran b ki moraje mikonan
anche dar afarineshe badi naghsh dashte adaman
,naghz ke nemifarmain

سلام...ای کاش یا فارسی بنویسین،یا انگلیسی!! من اصلا نفهمیدم چی گفتین!!
تا اونجا رو گرفتم که اعمالشون نشون میده که به کی مراجعه میکنن!!

ما که هر چی دیدیم، طرف حج هم رفته و دعاش براورده نشده!! نمیدونم،مگه باید ادم رفتار خاصی داشته باشه که بخواد خدا حرفش رو گوش کنه؟
میشه راهنمایی کنین؟ من میخوام یه کوپه از این 150 تومنی ها بخرم...نیاز شدید دارم:cry:
البته میدونم که مهم خلوص نیت و حکمت خداست و همچنین قسمت و اینا....و اینکه خدا خیر و صلاح ما رو بیشتر میدونه...
ولی اخه مثلا در طول روز این همه ادم مراجعه میکنه و اخرش هیچی! یعنی حکت و قسمت و صلاح همه ی اینها،اون چیزی نبود که خودشون میخواستن؟:eek:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

westar

عضو جدید
ارادت داریم خدمت شما....ممنون....

سلام...ای کاش یا فارسی بنویسین،یا انگلیسی!! من اصلا نفهمیدم چی گفتین!!
تا اونجا رو گرفتم که اعمالشون نشون میده که به کی مراجعه میکنن!!

ما که هر چی دیدیم، طرف حج هم رفته و دعاش براورده نشده!! نمیدونم،مگه باید ادم رفتار خاصی داشته باشه که بخواد خدا حرفش رو گوش کنه؟
میشه راهنمایی کنین؟ من میخوام یه کوپه از این 150 تومنی ها بخرم...نیاز شدید دارم:cry:
البته میدونم که مهم خلوص نیت و حکمت خداست و همچنین قسمت و اینا....و اینکه خدا خیر و صلاح ما رو بیشتر میدونه...
ولی اخه مثلا در طول روز این همه ادم مراجعه میکنه و اخرش هیچی! یعنی حکت و قسمت و صلاح همه ی اینها،اون چیزی نبود که خودشون میخواستن؟:eek:
salam ,font farsi nadaram ,sharmande .
kope 150 tomani chie?
na amale khas nemikhad ,
kafie masule kara mun bashim.
kam kari ha muno b gardan bgirim.
khiliham moraje mikonan va migiran onche khastan ro

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
salam ,font farsi nadaram ,sharmande .

اوکی....من که ندیدم( مگر سی دی هایی که تو کاروان های دانشجویی میذارن و طرف میگه که یه نفر قطع نخاع بود،رفت زیارت امام رضا، از اون طرف،با پای خودش برگشت!!

westar

عضو جدید
اوکی....من که ندیدم( مگر سی دی هایی که تو کاروان های دانشجویی میذارن و طرف میگه که یه نفر قطع نخاع بود،رفت زیارت امام رضا، از اون طرف،با پای خودش برگشت!!
fek mikardam aghel tar azin harfa bashin.:surprised:
man ham nadidam o nemibinam

Atishpare_Shahi

عضو جدید
کاربر ممتاز

شاید برای اینه که یه جایی میریم سراغ دین یه جایی هم که احساس کردیم برامون سخته نمیریم سراغ دین اون کاریو میکنیم که خودمون قبولش داریم...

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاید برای اینه که یه جایی میریم سراغ دین یه جایی هم که احساس کردیم برامون سخته نمیریم سراغ دین اون کاریو میکنیم که خودمون قبولش داریم...

دوست عزیز،من به دلایلی،از کلاس 3 ابتدایی به اونور،هیچوقت از خدا چیزی از ته قلبم نخواستم و از کلاس 1 راهنمایی هم اعتقاد مذهبیم به 0 رسید و اواخر دبیرستان، به این نتیجه رسیدم که حتی چیزی به اسم خدا هم توی زندگیم،حتی به اندازه ی 1 فریم تاثیر نداره!!

ولی،خونواده ی من،افراد شدیدا مذهبیی هستن و معمولا دعا و مناجاتشون تکمیله!! بذل و بخشش و قربانی و عذاداری و همه چیز.... ولی هیچوقت اون چیزی رو که خواستن به دست نیاوردن!! مریضی که هیچوقت شفا پیدا نکرد...مسئله ای که هیچوقت حل نشد،پولی که هیچقوت بر نگشت و ..................

به نظر من،ادم ها باید خودشون تلاش کنن،خودشون به اون چیزی که میخوان برسن،و منت کسی رو هم نکشن!!

westar

عضو جدید
دوست عزیز،من به دلایلی،از کلاس 3 ابتدایی به اونور،هیچوقت از خدا چیزی از ته قلبم نخواستم و از کلاس 1 راهنمایی هم اعتقاد مذهبیم به 0 رسید و اواخر دبیرستان، به این نتیجه رسیدم که حتی چیزی به اسم خدا هم توی زندگیم،حتی به اندازه ی 1 فریم تاثیر نداره!!

ولی،خونواده ی من،افراد شدیدا مذهبیی هستن و معمولا دعا و مناجاتشون تکمیله!! بذل و بخشش و قربانی و عذاداری و همه چیز.... ولی هیچوقت اون چیزی رو که خواستن به دست نیاوردن!! مریضی که هیچوقت شفا پیدا نکرد...مسئله ای که هیچوقت حل نشد،پولی که هیچقوت بر نگشت و ..................
ghablan javabetuno dadam

به نظر من،ادم ها باید خودشون تلاش کنن،خودشون به اون چیزی که میخوان برسن،و منت کسی رو هم نکشن!![/
100dar100
pa niaz shadid be chi dari?

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
pa niaz shadid be chi dari?

من؟ هیچی!!

مگه خدا فقط تو مکان های مذهبیه؟

اگه نیست،پس چرا این همه هزینه میشه که حتی امام زاده ی متحرک راه بندازن و مسجد و این همه امام زاده و امام و این چیزا؟؟؟؟ لااقل اینجاست دیگه.....مثلا چرا ملت میرن حج اگه اونجا نیست؟:surprised:

westar

عضو جدید
من؟ هیچی!!

نیاز شدید دارم:cry:in jomle khodetone
kola paradoks hastin

اگه نیست،پس چرا این همه هزینه میشه که حتی امام زاده ی متحرک راه بندازن و مسجد و این همه امام زاده و امام و این چیزا؟؟؟؟ لااقل اینجاست دیگه.....مثلا چرا ملت میرن حج اگه اونجا نیست؟:surprised:
say konim masaelo ghati nakonim

fatimma

عضو جدید
من؟ هیچی!!

چه ربطی داره؟ینی چون مسجد میسازن خدا تو مسجده؟فکر میکردم اینجا باشکاه مهندسانه.ولی مثه اینکه مرکز پیش دبستانیه

بالا