مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

bita-archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای ی ی این بانی مسعود که تازه دیدم کلی بهش اضافه شده کسی جدیدشو داره بگه چه فصلهایی بهش اضافه شده/

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
درک مطلبا چی شد خانوم مهندس؟!

خانم مهندس با کمال شرمندگی بخش طرحی شهری اش دانشگاه ون کتاب تستش نداشته که دوشتم عکس بگیره کتاب معماری را هم دارم خودم خدا را شکر دوستم هم مال هنرهای ساخت را داره بیاد ازش بگیرم البته من خودم هم می خوام کتاب هنرهای ساخت بگیرم اگه بشه ولی هر چی هم میکنم باز از دست طراحی شهری نیم تونم بی خیال شم باید یک کاریش کنم حیفهههههههههههههههههههه
دوستان اگه کسی کتاب داره سوالات از نت دانلود کنیم پاسخ نامه اش بزاره ممنون میشیم کار فوق العادی میشه اگه انجام بشه

آره باید به خودم بیام.....فقط برم از این سینوسای لعنتی عکس بندازم بعد....دردش کسلم میکنه نمیذاره فکرمو متمرکز کنم....تااا میخوام کتابو باز کنم خوابم میگیره...فک کنم که صد در صد سینوزیت دارم
عمممرا بذارمممم از من سبقت بگیری....:D

نگران نباش من هم میگرن دارم انشاله بعد کارم که بخوام شروع کنم می خوام دارو خوردن شروع کنممممممممممممممممم..................انشاله که میفتی روی غلطک خوندن

شوخی میکنم توام زودی شرو کن من رقیب موووووخووووام

دعا کن اوضاع مساعد شه من هم اتفاقا بعد این مدت کار کردن مشتاق خوندن شدم بیش از پیش رقیب خوبی خواهم بود برات

arcnew

عضو جدید
کاربر ممتاز
این مباحثی که من میخوام بخونم ، نظر بدین
-بانی مسعود(ریشه و مفاهیم) 2-معماری اسلامی(متدین 1و2) 3- معماری اسلامی و سبک شناسی پیرنیا 4-باغهای ایران(غلامرضا نعیما) 5-سیستمهای ساختمانی عصر کنکاش 6-جزوه های سروش نیا برای ایستایی(تمام مباحثش) 7-درک عمومی معماری علی عسگری 8-تاسیسات مکانیکی سلطاندوست 9- خلاصه تاریخ معماری جهان روحی زاده 10-مبادی سواد بصری 11- زیر ذره بین زبان(گرامر+ لغت) 12 تجزیه و تحلیل نقد شاهکارهای جهان 13- معماری فرم ،فضا،نظم 14-مجموعه سوالات 10 سال کنکور فنی ساختمان
احتمالا نویفرت رو یه نگاهی بندازم
زبان تخصصی مشخص نکردم!! ولی فکر کنم ممورایز که بچه زحمت کشیدن لغتای تخصصی گذاشتن خوبه
فیزیک ساختمان 2 هم نمیدونم واجبه یا نه؟
کتاب بانی مسعود ریشه ها و مفاهیم معماری جهانه یا معماری معاصر؟

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
-بانی مسعود(ریشه و مفاهیم) 2-معماری اسلامی(متدین 1و2) 3- معماری اسلامی و سبک شناسی پیرنیا 4-باغهای ایران(غلامرضا نعیما) 5-سیستمهای ساختمانی عصر کنکاش 6-جزوه های سروش نیا برای ایستایی(تمام مباحثش) 7-درک عمومی معماری علی عسگری 8-تاسیسات مکانیکی سلطاندوست 9- خلاصه تاریخ معماری جهان روحی زاده 10-مبادی سواد بصری 11- زیر ذره بین زبان(گرامر+ لغت) 12 تجزیه و تحلیل نقد شاهکارهای جهان 13- معماری فرم ،فضا،نظم 14-مجموعه سوالات 10 سال کنکور فنی ساختمان
زبان تخصصی مشخص نکردم!! ولی فکر کنم ممورایز که بچه زحمت کشیدن لغتای تخصصی گذاشتن خوبه

کلا منابع ات همینه همه اش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟برای کنکور می خوای اینها را بخونی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

aytakin69

عضو جدید

اگه واقعا وقت خالی داری کتاب مبادی سواد بصری - فرم فضا-و نویفرت بخون چون اینارو خوندن تضمینی برای درصد بالا تو درک نیست ضمن اینکه وقتت رو هم میگیره ...اگه میتونی تستای مختلف کار کن و عصر کنکاش رو هم بخون .....دانشگاهم بری که دیگه حتما باید حذفشون کنی چون کتابای مهمتریم هس و وفتت هم محدود

notius

عضو جدید
سلام بچه ها
تو تبریز یه سمینار رایگان با حضور آقای مهندس امیر شقاقی و مهندس بابک رستمی(استاد زبان تخصصی) هست
با موضوع متدولوژی سکیس و ابعاد ارشد معماری
کلا در مورد این قرار صحبت بشه که تو کنکور چی بزنین و چی بخونین و چجوری بخونین و اسکیسش رو چ کار کنین مخصوص دانشگاه سراسری
رایگانه تو تبریز برگزار میشه
برگزار کنندش نمایندگی ایوان خانه معمار تو تبریزه (آکادمی معماری بُعد)
واسه ثبت نام به سایت www.boed.ir برید سایت خودشونه
اینم پسترش
shaghaghi.jpg

arcnew

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلا منابع ات همینه همه اش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟برای کنکور می خوای اینها را بخونی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شما بگو چی اضافه کنم، به نظرم درک و تاریخ و زبان و بعدش فن اولویت دارهاگه خیلی شلوغش کنم نمیتونم جمعش کنممیخوام ازمونهای 10 سال اخیر رو هم بخونم

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
تو تبریز یه سمینار رایگان با حضور آقای مهندس امیر شقاقی و مهندس بابک رستمی(استاد زبان تخصصی) هست
با موضوع متدولوژی سکیس و ابعاد ارشد معماری
کلا در مورد این قرار صحبت بشه که تو کنکور چی بزنین و چی بخونین و چجوری بخونین و اسکیسش رو چ کار کنین مخصوص دانشگاه سراسری
رایگانه تو تبریز برگزار میشه
برگزار کنندش نمایندگی ایوان خانه معمار تو تبریزه (آکادمی معماری بُعد)
واسه ثبت نام به سایت www.boed.ir برید سایت خودشونه
اینم پسترش
مشاهده پیوست 220336

مهر هم سروش نیا میاد

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما بگو چی اضافه کنم، به نظرم درک و تاریخ و زبان و بعدش فن اولویت دارهاگه خیلی شلوغش کنم نمیتونم جمعش کنممیخوام ازمونهای 10 سال اخیر رو هم بخونم

خب درسته شلوغ شه جمع نمیشه موافقم من خودم برنامه ام اینه که تاریخ را جهان و سبک شناسی و قبادیان و بانی مسعود(البته کتاب بانی مسعود ندارم هنوز) و برا تاریخ جزوه نسیم عسگری و قابوسی هم توی برنامه است متدین هم از باشگاه دانلود کرد برسم می خونمش انشاله ،واسه درک هم کتاب عسگری و تست زدن وگرنه مبادی و نویفرت ففرم فضا نظم زیبایی شناسی تضمین نداره زیاده اذیت می کنه واسه زبان هم برنامه ام 504 لغات سالهای گذشته و تافل و درک مطلب خوندن بعید میدونم به گرامر برسم شاید یک یا دو مبحث بخونم اگه وقت کنم .واما فن درک رفتار سازه ها و ساازه در معماری و مبانی سازه برای معماران +جزوه سروش نیا و جزوه فاطمی +و یک سری از مباحث سینا شریفی که جزو را دارم کتاب سیستم های ساختمانی هم میگن خوبه ولی ندارمش اگه گیرش بیارم برا دورهای بعد روش میخونم توی فن به نظرم اولویت را حداقل بده به این مباحث سیستم های ساختمانی و استاتیک ها بعدش به تاسیسات و تنظیم البته من خودم نظرم اینه که اگه وقت نداری برای اونا نهایتا جزوه بخونی البته جزوه خوبببببببببببببببببب ولی اگه خواستی بخونی تنظیم شرایط 2 و اکوستیک بعد از اینا تاسیسات سلطان دوست اخه یادت میره حجم تراکم مباحث زیاده خلاصه برنامه من هم با حذف و خلاصه کردن و اینها هستش چون نمی رسونم همه را بخونم توهمی برنامه نمی ریزم
برا منظر هم هنوز درست تصمیم نگرفت ولی بعید می دونم خودم بخوام برا یک واحد بکشممممممممممممممم

زهره زی زی

عضو جدید
سلام؛ من واسه اولین بار اومدم حرف بزنم، تا الان نامحسوس حضور داشتم...یوهاهااااا:d ولی با این همه چیزایی که گفتین و اطلاعاتی که دادین الان خیلی سردرگمم.یکی بیاد چند تا کتاب و جزوه ای رو که حتماً باید بخونیم رو لیست کنه و اگه ممکنه لینک بده.تشکر

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو سایت اکادمی عضو شدم تایید شد ولی نمیتونم وارد شم؟
چرااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا:w20:

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام؛ من واسه اولین بار اومدم حرف بزنم، تا الان نامحسوس حضور داشتم...یوهاهااااا:d ولی با این همه چیزایی که گفتین و اطلاعاتی که دادین الان خیلی سردرگمم.یکی بیاد چند تا کتاب و جزوه ای رو که حتماً باید بخونیم رو لیست کنه و اگه ممکنه لینک بده.تشکر

سلام خوش اومدی مهندس
فک کنم اگه تا الان بودی و مطالب خوندی باید بدونی پست های مهم کدومه اقا ابراهیم هم بارها زحمت کشیدن و لیست کردن حتی نحوه خوندن هم نوشتن و بقیه دوستان یک کاری کن تو لیست انتخابیت را بده تا بقیه چک کنن این جوری راحتتره لااقل میشه حدس زد خوندن پست ها براتون مفید بوده یا نه

memar_lahijani

عضو جدید
تو سایت اکادمی عضو شدم تایید شد ولی نمیتونم وارد شم؟
چرااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا:w20:

از من میشنوی بیخیال آکادمی بشو . یه مدت تونستم وارد بشم ولی الان نمیشه . آزمون اینترنتی رایگانشون رو شرکت کردم ، کارنامه ندادن بهم . زنگ زدم گفتن ایمیل بزن . ایمیل زدم باز هم ندادن . حالا دو فردای دیگه نفر برتر بشم اسممو میزنن تو لیستشون میگن موسسه ما اومده :biggrin: ( یه لحظه رویا پردازی خوبه برا آدمی :redface: ) . به نظرم با وجود ایوانخانه و مرکز معماری ، آکادمی حرفی برا گفتن نداره .
http://www.arch-house.com
http://www.iacenter.ir

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
از من میشنوی بیخیال آکادمی بشو . یه مدت تونستم وارد بشم ولی الان نمیشه . آزمون اینترنتی رایگانشون رو شرکت کردم ، کارنامه ندادن بهم . زنگ زدم گفتن ایمیل بزن . ایمیل زدم باز هم ندادن . حالا دو فردای دیگه نفر برتر بشم اسممو میزنن تو لیستشون میگن موسسه ما اومده :biggrin: ( یه لحظه رویا پردازی خوبه برا آدمی :redface: ) . به نظرم با وجود ایوانخانه و مرکز معماری ، آکادمی حرفی برا گفتن نداره .
http://www.arch-house.com
http://www.iacenter.ir
حالا چون رات ندادن چرا اینقد باشون بد شدی :D شاید فقط خستن خستهههههههههه
بچه ها گفتن میشه جزوه از سایتش دانلود کرد برای همین عضو شدم
حالا منم اول شم :king:میگن این عضو سایت ما بود کلی سواستفاده میکنن از اسمم وااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااای :D پس بهتره اول نشیم...

memar_lahijani

عضو جدید
حالا چون رات ندادن چرا اینقد باشون بد شدی :D شاید فقط خستن خستهههههههههه
بچه ها گفتن میشه جزوه از سایتش دانلود کرد برای همین عضو شدم
حالا منم اول شم :king:میگن این عضو سایت ما بود کلی سواستفاده میکنن از اسمم وااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااای :D پس بهتره اول نشیم...

آره خدایی خیلی خسته ان ;) . زنگ زده بودم خسته جواب دادن . :biggrin:
اتفاقا من بعضی هاشون رو گرفتم ولی بعد پاک کردم . اگه نتونستی بگیری نگران نباش ، چیز خاصی رو از دست ندادی . چون فوق العاده کیفیت پایین بودن . انگار با موبایل 2 مگا از روش عکس انداختن .
آره دیگه من فقط واسه همین درس نمیخونم . اول بشم اسممو میزنن ریا میشه . :biggrin:

dreaamlaand

عضو جدید
بچه ها اینقدر این اموزشگاه اون اموزشگاه نرین یا دنبال خرید این کتاب اون کتاب نباشین همش پول خرج کردنه این سایت جزوه وکتابهای خیلی خوبی داره فقط چند تا نداره که باید اونهارو خرید بقیش نیاز نیست.اگه کسی جزوه های دان شده از این سایت رو و چند تا کتاب که باید فقط خرید رو بخونه دیگه کافی هست البته به نظر من دیگه نظر بقیرو نمیدونم:smile:

هانی25

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی نبود یعنی جواب منو بده واقعا؟:eek::cry::wallbash:

بفرمایید ...

کتاب سازه در معماری:
فصل اول:سازه در معماری
فصل دوم: بارهای سازه
فصل سوم: مصالح ساختمانی
ف 4: الزامات سازه ای
ف5: وضعیت های اساسی تنش
ف6: سازه های کششی و فشاری
ف7:تیر ها
ف8: قاب ها و قوس ها
ف9: نکات ظریف در رفتار سازه ها
ف10: شبکه ها، صفحه ها، ورقهای تاشده و خرپاهای فضایی
ف11: غشاها
ف12: پوسته های نازک و گنبدهای مشبک
ف13: گسیختگی های سازه ای
ف14: زیبایی گرایی سازه ای ف15:نتیجه گیری

کتاب مبانی سازه
ف1: بار و مسیر بارگذاری
ف2:نیروهای داخلی
ف3:رفتار عناصر سازه ای
ف4:مفاهیم پیشرفته ی تنش
ف5: مصالح سازه ای
ف6:سازه های ایمن و گسیخته
ف7:هندسه و رفتار سازه ای
ف8: رفتار یک ساختمان ساده
ف9:سازه های واقعی
ف10: ادراک سازه ای
ف11:سازه ها و فرم های ساخته شده
ف12:محاسبات ساده و تقریبی
ف13:بنیان های ریاضی

دوستم اون یکی کتاب رو نداشتم:book:

هانی25

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگی

بچه هاااااااااااااا مگه اهرام واسه دوره ی پادشاهی کهن مصر نیست؟؟؟؟؟ چرا تو جزوه ی مانا قابوسی زده واسه دوره ی پادشاهی میانی ؟؟؟؟
آخه دیروز معماری مصر زارعی رو خوندم بعدش جزوه ی قابوسی رو بعد دیدم اینحوریه:mad:
امروز قراره بخش ایران رو شروع کنم.. زیاده:(
کتاب سازه در معماری گلابچی رو دوس دارم ... خوب توضیح داده و انشاا... تا اخر هفته تمومش میکنم
بچه هایی که 504 میخونن فقط 12 تا لغات درساش رو میخونن یا لغات توی مثالاش رو هم میخونن؟ من مثالاش رو اصلا دوس ندارم :biggrin:
فقط متن انتهای هر درسش رو خوب میخونم:smile:
چقدر حرف زدم... ببخشید... ولی دلم میخواست بیشتر بگم از چیزایی که دارم میخونم:)

archisal

کاربر بیش فعال
سلام به همگی

بچه هاااااااااااااا مگه اهرام واسه دوره ی پادشاهی کهن مصر نیست؟؟؟؟؟ چرا تو جزوه ی مانا قابوسی زده واسه دوره ی پادشاهی میانی ؟؟؟؟
آخه دیروز معماری مصر زارعی رو خوندم بعدش جزوه ی قابوسی رو بعد دیدم اینحوریه:mad:
کتاب سازه در معماری گلابچی رو دوس دارم ... خوب توضیح داده و انشاا... تا اخر هفته تمومش میکنم
بچه هایی که 504 میخونن فقط 12 تا لغات درساش رو میخونن یا لغات توی مثالاش رو هم میخونن؟ من مثالاش رو اصلا دوس ندارم :biggrin:
دوست عزیز سعی کن تو زیاد متن خوندن لغت رو یاد بگیری اینطوری بهتره، نه اینکه هی بشینی و حفظ و حفظ و حفظ، مثلا خود من نمیتونم هی لغت بخونم و یاد بگیرم بنابراین متن زیادی میخونم، و تو متنها هم لغت تکرار میشه و یاد میگیری بالاخره...

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز
سلام به همگی

کدوم اهرام رو میگی ؟
اخه حزوه مانا قابوسی دسته بندیش مثل کتاب زارعی بود ! :question:

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگی

چرا هست توی جزوه مانا هم جزو کهنه
فقط تو جدولی که اخرش اومده اشتبا شده که اونم یا مشکل جدوله یا کسی که دستی نوشته :)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا