مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
منم دو ترمم مونده دیگه..تاااااااااازه!!!!توی یه دانشگاه فکسنی با دانشجوهای.......استغفرالله.:razz:

منم دقیقااااااااااا
اصن دلیل کم اراه شدن واحد همینه نخواستم بگم...!!!:دی

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
بذا منم امیدوارترت کنم
منم ترم 3ام مث خودت
تازشم احتمالا 5ترمه شیم چون بنا ب دلایلیییییی واحد کم ارائه میدن!!!
پس خودتو ناراحت نکن
واسه تمرین خط هم من با کتاب چگونه معمارانه طراحی کنیم 1 شرو کردم+راهنمایی و کمک فوق العاده دوستامون ک واسه اسکیس امسال تمرین میکردن
برو تاپیک تمرین اسکیس 93 خیلی چیزا رو متوجه میشی
مارال خودمی:w40:بیا بغلم:w36:

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستا یه سوال ایستاتیکی دارم امیدوارم بتونید کمکم کنید:
تو این شکل میخوام نیروی DB رو بدست بیارم . با روش مفصل یا برش ا.ون خط نارجی سمت راستیه خط برشه مقدار عکس العمل قائم تکیه گاه هم 45 :AY تو کتابش فکر میکنم اشتباه حل شده:w10:؛خواستم تو تاپیک مطالعه فن بزارم ولی اونجا خیلی خلوت بود!
در ضمن اون زاویه که نوشته 33 درجه اشتباهه 53.1 درجس؛با تشکر از moeinz
TRUSS.jpg

آخرین ویرایش:

moeinz

کاربر بیش فعال
دوستا یه سوال ایستاتیکی دارم امیدوارم بتونید کمکم کنید:
تو این شکل میخوام نیروی DB رو بدست بیارم . با روش مفصل یا برش ا.ون خط نارجی سمت راستیه خط برشه مقدار عکس العمل قائم تکیه گاه هم 45 :AY تو کتابش فکر میکنم اشتباه حل شده:w10:؛خواستم تو تاپیک مطالعه فن بزارم ولی اونجا خیلی خلوت بود!
مشاهده پیوست 218424

کلن سوال اشتباهه
اون زاویه ای ک شما نوشتین 33.7 هیچوقت نمیتونه این باشه
چون ضلع روبروش بزرگه و بی شک بزرگتر از 45 باید باشه
حتی زاویه abf هم نمیتونه 33.7 باشه

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلن سوال اشتباهه
اون زاویه ای ک شما نوشتین 33.7 هیچوقت نمیتونه این باشه
چون ضلع روبروش بزرگه و بی شک بزرگتر از 45 باید باشه
حتی زاویه abf هم نمیتونه 33.7 باشه
ببخشید یادم رفت اون زاویه 53.12 درجه هستش

moeinz

کاربر بیش فعال
چه جوری حلش کردید؟منم به همین جواب رسیدم ولی تو کتاب جواب شده 81؟!
تو کتاب خودش از روش تعادل قطعه استفاده کرده جوابشو بدست اورده 81.
ب گره dدو تا نیرو وارد میشه
bd va fd
fd ک معلومه
میمونه bd
ک راحت بدس میاد

memar_lahijani

عضو جدید
چه جوری حلش کردید؟منم به همین جواب رسیدم ولی تو کتاب جواب شده 81؟!
تو کتاب خودش از روش تعادل قطعه استفاده کرده جوابشو بدست اورده 81.

برا کتاب ایستایی به بیان ساده کنکاشه ؟ اگه آره کدوم صفحه ؟ مرسی .

هانی25

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگی.بچه ها چنتا سوال دارم ممنون میشم اگه جواب بدین:gol::gol:
1-اینجا کسی هست که ترم پاییزم کلاس داشته باشه یا فقط منم که اینطوریم؟!به نظرتون با کلاس و دانشگاه میشه برا کنکور خوند؟:cry:البته چون ترم قبل 24 واحد برداشته بودم برا ترم 3 و 4 زیاد واحد ندارم 14 تا واسه یکی و 16 تام واسه ترم 4.
2.چون اسکیسم در حد صفره از الان می خوام تمرین خط کنم ولی هر کاری می کنم با تمرینای استاد حسینی نمی تونم خط لرزون بکشم.یعنی یه جورایی رعشه میشه تا لرزون!!!با تمرین بیشتر میشه خط لرزون کشید؟

سلام دوستم
منم ترم پاییز دارم و حدود 16 واحد دارم ب جز پایان نامه( کارشناسی پیوسته هستم) پس تنها نیستی:smile:
در مورد اسکیس کتابای صدیق رو بهت پیشنهاد میکنم.. من وقتی وارد معماری شدم دوتا خط نمیتونستم بکشم ولی الان دستم نسبتا قویه( اطرافیان اینطور میگنا:w16:) خیلی تمرین خط کردم حدود 300 صفحه آ3 فقط تمرین انواع خط کردم بعدش رفتم سراغ کتاب های صدیق و از کروکی شروع کردم
با تمرین حتما دستت قوی میشه عزیزم:w10:

هانی25

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان من یه سوالی دارم...
کتاب زیباشناسی گروتر رو شروع کردم (اون کتاب زردش، حدود 300 ص) چطور باید بخونمش؟! من فعلا ص 40 هستم و دارم روزنامه وار میخونم و دوسش ندارم:( کلا ازینجور مباحث خوشم نمیاد البته انگار جلوتر بهتر میشه
روزنامه وار و درک کردن مطلبتش کافیه دیگه نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:confused:

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوست جونااام.....خسته نباشین:w42:
من فردا اگه خدا بخواد شیوه رازی رو تموم میکنم...نگین عقبم که میدونم:razz::D
امروز یه درس از رستگار پورم خوندم...البته به شیوه درک مطلبی...نه اینکه لغتارو دونه دونه دربیارم... تا20 از لغتای سالای گذشته خوندم الانم میخوام 504 با جی ممرایز بخونم....همین!
شما برای درک مطلب چه روشی دارین که سریع جواب بده..؟
فقط یه روش دیگه ای هم برام تجویز کنین بتونم فن رو هم تو برنامم جا بدم....خیلی گندس جا نمیشه:D

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کتاب زیباشناسی گروتر رو شروع کردم (اون کتاب زردش، حدود 300 ص) چطور باید بخونمش؟! من فعلا ص 40 هستم و دارم روزنامه وار میخونم و دوسش ندارم:( کلا ازینجور مباحث خوشم نمیاد البته انگار جلوتر بهتر میشه
زیبایی شناسی رو ندارم ولی اگه واسه درکه که مطمینم واسه درکه....روزنامه وار کافییه به نظرم به شرطی که بفهمی چی میگه:)

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
زیبایی شناسی واقعا کتاب خوبیه نه تنها از نظر منبع کنکوری کلا اطلاعات و درک مفهموی از معماری رو خیلی میبره بالاتر.سعی کن با علاقه بخونیش.خیلی حیف سریع ازش بگذری

arcnew

عضو جدید
کاربر ممتاز
امشب کتاب مبادی سواد بصری رو تموم میکنم
خیلی روان توضیح داده
کتاب سبک شناسی پیرنیا رو تموم کردم
من بیشتر میخوام تلاش کنم فعلا یه دور مروری داشته باشم به کتابها
وقتی کتابهای مختلف رو میخونم بعضی مباحث تکرار میشه و کارم رو راحت میکنه

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
من اصلن نمیتونم فن رو خوب پیش ببرم........:(

زبان 504 تموم شده لغات تخصصی آخر کتب دکتر گلابچی+لغات کنکوری رو شرو کردم-درک مطلب هنوز نه!!
تاریخ معاصر غرب فصل دومم
مبادی سواد بصری50 صفحه خوندم حدودا-بعداز این کتاب حتما زیبایی شناسی رو شرو میکنم!(انشالا)
فن همچنان درک رفتار سازه ها-چادری...

veritaaa

عضو جدید
سلام بچه ها
به پیشنهادتون کتاب درک معماری عصر کنکاش رو گرفتم.. صفحه 42 اش گفته
هرچه هوا گرم تر ، رطوبت بیشتری در خود نگه میدارد.

بعد پایینش گفته ، راه های پایین آوردن رطوبت هوا : گرم کردن هوا دخالتی در میزان رطوبت موجود در هوا ندارد

یعنی چی من قاطی کردم

farinnaz

عضو جدید
سلام به همگی
دوستان گلم یه سوال داشتم اما نمی دونم جای سوالم اینجا هست یا نه؟ من تازه می خوام واسه کنکور ارشد دولتی شروع به درس خوندن کنم ولی نمی دونم کدوم منابع واسه کنکور ارشد معماری- معماری بهتره می تونید با توجه به وقت کمی که تا کنکور ارشد مونده راهنماییم کنید که کدوم منابع رو بخونم بهتزه؟؟

ArchitecT EhsaN

کاربر بیش فعال
سلام بچه ها
به پیشنهادتون کتاب درک معماری عصر کنکاش رو گرفتم.. صفحه 42 اش گفته
هرچه هوا گرم تر ، رطوبت بیشتری در خود نگه میدارد.

بعد پایینش گفته ، راه های پایین آوردن رطوبت هوا : گرم کردن هوا دخالتی در میزان رطوبت موجود در هوا ندارد

یعنی چی من قاطی کردم

حرف اشتباهی نزده :D

مثلا تو مناطق استوایی هوا گرمه از اون طرف هوا هم رطوبتشم خیلی زیاده (تبخیر آبهای دریاهای اطراف و...) که اونم به خاظر گرم بودن زیاد هوای اون رطوبت بیشتری تو خودش نگه میداره.

گرم کردن هوا باعث میشه هوا رطوبت بیشتری تو خودش نگه داره ولی بخود خود نمیتونه رطوبت موجود تو هوا رو هم افزایش بده.

navid_nj7

عضو جدید

زبان 504 تموم شده لغات تخصصی آخر کتب دکتر گلابچی+لغات کنکوری رو شرو کردم-درک مطلب هنوز نه!!
تاریخ معاصر غرب فصل دومم
مبادی سواد بصری50 صفحه خوندم حدودا-بعداز این کتاب حتما زیبایی شناسی رو شرو میکنم!(انشالا)

504 فقط واژه های خودشو میخونین یا واژه های تو متنم میخونین ؟
هر درس من بالای 35 تا کلمس که یاد ندارم :(

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگی
دوستان گلم یه سوال داشتم اما نمی دونم جای سوالم اینجا هست یا نه؟ من تازه می خوام واسه کنکور ارشد دولتی شروع به درس خوندن کنم ولی نمی دونم کدوم منابع واسه کنکور ارشد معماری- معماری بهتره می تونید با توجه به وقت کمی که تا کنکور ارشد مونده راهنماییم کنید که کدوم منابع رو بخونم بهتزه؟؟
مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

hastiii

عضو جدید
اههههه با منی :)))) ۵۸ نه ۵۲ :ی
اخه زبان خیلیییی مهمه، من از روز اول اینجا گفتم :)

واقعا افرین بهتون نیکی
امیدوارم بجه ها گوش کنند ، این موها رو ما تو آسیاب سفید نکردیم که :D:D

هر شب 1 ساعت زبان اصلا کار سختی نیست

nikky321

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا افرین بهتون نیکی
امیدوارم بجه ها گوش کنند ، این موها رو ما تو آسیاب سفید نکردیم که :D:D

هر شب 1 ساعت زبان اصلا کار سختی نیست

اره ولی نکته زبان اینه که وقتی آزمون میدین یا تست می زنید انتظار الکی از خودتون نداشته باشید. ۵۰ درصد زدین خیلی خوبه. نا امبد نشید. من که زبان لیسانس رو ۱۰۰ زدم و انگلیسیم خیلی خوبه و آموزشگاه درس می دم فقط تونستن ۸۱ درصد بزنم. زبان ارشد خیلی سخته. کسی که زبانش ضعیفه انتظار بالای ۶۰ رو نداشته باشه و با ۴۰ یا ۵۰ امیدوار باشید. بتونید بین ۳۰ تا ۶۰ بزنید عالیه. بقیه درسا هم ۵۰ تا ۶۰. رتیه میشه زیر ۱۰۰

هانی25

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره ولی نکته زبان اینه که وقتی آزمون میدین یا تست می زنید انتظار الکی از خودتون نداشته باشید. ۵۰ درصد زدین خیلی خوبه. نا امبد نشید. من که زبان لیسانس رو ۱۰۰ زدم و انگلیسیم خیلی خوبه و آموزشگاه درس می دم فقط تونستن ۸۱ درصد بزنم. زبان ارشد خیلی سخته. کسی که زبانش ضعیفه انتظار بالای ۶۰ رو نداشته باشه و با ۴۰ یا ۵۰ امیدوار باشید. بتونید بین ۳۰ تا ۶۰ بزنید عالیه. بقیه درسا هم ۵۰ تا ۶۰. رتیه میشه زیر ۱۰۰
زبان واقعا سخته:wallbash: من روزی یک ساعت حداقل روش زمان میذارم لغتام همیشه همراهمن ولی هنوز به هیچ نتیجه ای نرسیدم
ممنون که انرژی میدید:gol:

mitra71

عضو جدید

تاریخ معاصر غرب فصل دومم

موفق باشی;)
504 رو کامل خوندی؟؟ با تمرین؟؟
من فقط لغتاشو میخونم با جمله ها ولی فک میکنم یادم نمیمونه چون من خیلی زبانم ضعیفه :(
ب نظرتون بعد از ده درس برگردم تمرینا و ریدینگشم بخونم یا ی دور کامل لغتارو بخونم بعد... :question:

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
موفق باشی;)
504 رو کامل خوندی؟؟ با تمرین؟؟
من فقط لغتاشو میخونم با جمله ها ولی فک میکنم یادم نمیمونه چون من خیلی زبانم ضعیفه :(
ب نظرتون بعد از ده درس برگردم تمرینا و ریدینگشم بخونم یا ی دور کامل لغتارو بخونم بعد... :question:

504 فقط واژه های خودشو میخونین یا واژه های تو متنم میخونین ؟
هر درس من بالای 35 تا کلمس که یاد ندارم :(
سلام
ممنونم دوستان
من اول درس ب درس میخوندم تمریناتشو حل میکردم و ... اما خیلی کند و ناامیدکننده پیش میرفتم
واسه همین الان فقط لغات اخرشو خوندم و حالا همزمان با لغات تخصصی درس ب درس میخونمشون البته سخته:|

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا