مطالعه گروهی کارشناسی ارشد معماری 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

m.a24

عضو جدید
تفکیک دروس

تفکیک دروس

بچه نظرمن اینه که همه ی درسارو باید کنارهم خوند
کتاب به کتاب نه
بلکه مبحث به مبحث
اینو قبلا با بچه ها بحث کرده بودیم

payman.shsh

عضو جدید
[لازمه که حتما مرور بشن
مگه ما هربازکه می خونیم مرور درس قبل رو نمیکنیم چرا همش درمورد مرور صحبت می شه؟ چی رودوباره مرور کنید؟ نکنه یه باز روزنامه وار خوندید که باز مرورکنید؟ آره؟[/QUOTE]
به نظر من که مرور رو باید خیلی جدی بگیریم

m.a24

عضو جدید
از کجا میدونید مفهمومی ظراحی میشه ؟؟؟؟؟؟
از سوالای سال پیش میگید ک آسون بود !!!!
اسونی یا سختی برای هر کس نسبیه دوست من.
اگه هرچیزی رو درک کنی سوال لاینحلم که داده باشن حلش میکنی چون تو استخونت نفوذ کرده

زهر ا

عضو جدید
چند پست page های قبلی رو دیدم خیلی واسه مهندسان نگران شدم چرا اینقدر داغون فکر میکنید بابا - کنکور م تموم میشه سرنوشت هر چی که برامون نوشته همون میشه - ما فقط هر چه که می خونیم رو انقدر خوب یادبگیریم که توی پاسخش اشتباه نکنیم می خوام یه داستان کوتاه بگم که بتونید به خودتون اطمینان کنید یه خرده هم خستگی چشماتون دربره و کم ببیند که کی چه خونده و درصد چیه !! قول میدم همراهی جونم پاک ش کنم
کودکی ده ساله دست چپش رو در حادثه ای ازدست داد-برای تعلیم فن جودو پیش استادی رفت واون استاد در تمام مدت تا روز مسابقات فقط یک فن رو بهش آموزش داد-سه ماه بعد در مسابقات بین باشگاهی و 6 ماه بعد در مسابقات کشوری مقام اول رو کسب کرد .وقتی مسابقات به پایان رسید- کودک گفت من فقط یک فن بلد بودم چطور برنده شدم؟
استاد گفت: اولا که به همان یک فن مسلط بودی - ثانیا تنهاامیدت همان یک فن بود-سو م اینکه راه شناخت شده مقابله با این فن ؛‌ گرفتن دست چپ حریف بود- تو چنین دستی نداشتی واز دست او کم گرفتی -
یادبگیرید توی زندگی ؛‌از نقاط ضعف خود به عنوان نقاط قوت استفاده کنیم- راز موفقیت در زندگی ٰ‌داشتن امکانات نیست ٰ بلکه استفاده از بی امکاناتی به عنوان نقطه قوت است.
(اگه یه سوال رو خوب یاد بگیرید حتما با تحلیلش چندتا سوال درست جواب میدی بخصوص توی فن - حالا همش غصه بخورید که وقت کمه - وقت به اندازه کافی هست فقط یاد بگیر ید بهینه سازی کنید مهندسان پس ازاین)

m.a24

عضو جدید
آره اما خب ما جمع بندی هر درس وداریم دیگه !!!! یعنی جمع بندی ها رو خلاصه تر کنیم ؟‌ا
والا من که جزوه هامم خلاصه نویسی میکنم چون هم بهتر یاد میگیرم هم اگه خدایی نکرده وقت کم اوردم لنگ نمونم
البته هر کسی روش خاص خودشو داره

نااا

عضو جدید
فکر کردم دیدن انواع خلاصه نویسی های خودمووووون واسه همدیگه خوب باشه مخصوصا که دستی نوشته شده باشه. به هر حال ممنون

shematik

عضو جدید
بچه ها من دارم دیونه میشم برنامه به کل بهم ریخته اون هم دست خودم نبوده،تازه از امروز هم مریض شدم ،فقط 4ساعت خوندم ،به خدا برگه ها504 ام بردم با خودم بیمارستان به زور فقط 2درسش خوندم نمی دونم چیکار کنم ؟؟؟؟؟
من خیلی دوست دارم قبول شممممممم:cry::cry:
حتی امروز از منابع ام هم کم کردم
بچه ها مایم و دو ماه ،چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دقیقا مث من....هفته پیش میشه گفت چیزی نخوندم!!!!!! اول این هفته هم که نشد.... اما خب واسه هرکسی مسایلی پیش میاد که نمیذاره بخونه...نباید استرس گرفت دوستم
همیشه نیمه پر لیوان رو باید دید...حالا دو ماه وقت داریم
دو ماه ، انقدرا هم زمان کمی نیست

نااا

عضو جدید
بچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچه ها میشه حواستون به تاپیکه( نکات مهم من) باشه. و نکاتی که به نظرتووون مهمه رو بزارید.؟لطفاااااااااااااااااااااااااااااا

• Like
واکنش ها: imah

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من هستم اما از 4 آذر ک مرخصیه یه ماه میگیرم...اون یه ماه رو میترکونم ...خیلیییییییی عقب افتادم...کاملا گیج شدم نمیدونم از کدوم دوباره شروع کنم گفتم تا آزمون بعدی مرکز فقط مرور کنم اون چیزهایی ک خوندم بعدش برم دوباره اون مطالبی ک نخوندم رو به سیلابس جدیدش مرکز اضافه کنم و بخونم...به نظرتون خوبه؟
این سیلابسم آدمو گول میزنه.......شما هر آزمون یه سری مطلب خاص میخونین که مشخصه درصدتون خوب میشه...........ام تو این آزمون 50 درصد مشخص میشه کی چی کرده ............شما بخون حتی یه سریارو میتونی بندازی اخر اگه رسیدی بخونی.....تو که حتما باید رتبت خوب شه خانوم مهندس

فردا را ولش کن آقا سجاد.
همین امروز همین لحظه را بچسب.
پاشو برو بخون هر چی که حوصلشو داری اما بخون.
خودمم همین کارو کردم ..دوست من ممنون

کسایی که با آزمون مرکز پیش میرند بهتون توصیه جدی میکنم که اول خوانده های قبلی را مرور کنید بعد برید سراغ مطالب جدید
دقیقا من اولا با مرکز پیش میرفتم که برسم به آزمونا ولی دیدم واقعا نمیتونم خونده هارو مرور نکنم............البته بچه هایی که مرکز آزمون میدن کارشون درسته(مث الهام و نیکی و ...).اینو واسه اونا میگم که مث خودم تازه واردن

nikky321

عضو جدید
کاربر ممتاز
این سیلابسم آدمو گول میزنه.......شما هر آزمون یه سری مطلب خاص میخونین که مشخصه درصدتون خوب میشه...........ام تو این آزمون 50 درصد مشخص میشه کی چی کرده ............شما بخون حتی یه سریارو میتونی بندازی اخر اگه رسیدی بخونی.....تو که حتما باید رتبت خوب شه خانوم مهندس
موافقم اين سيلابس كلا ممكنه به ادم اعتماد به نفس كاذب بده. البته اعتماد به نفس بهتر از استرسه ولي كاذبش نه. خب معلموه ما ٢٠ صفحه از همه مي خونيم بعد ازمون مي ديم. انتظار داريم تو كنكور اصلي هم همين باشه. ولي نمي شه. اين ٤ تا ازمون اخر مركز كه از كل كتابه و به دوره كردن مربوط مي شه مهمه.

mrabie

عضو جدید
من هستم اما از 4 آذر ک مرخصیه یه ماه میگیرم...اون یه ماه رو میترکونم ...خیلیییییییی عقب افتادم...کاملا گیج شدم نمیدونم از کدوم دوباره شروع کنم گفتم تا آزمون بعدی مرکز فقط مرور کنم اون چیزهایی ک خوندم بعدش برم دوباره اون مطالبی ک نخوندم رو به سیلابس جدیدش مرکز اضافه کنم و بخونم...به نظرتون خوبه؟

من برنامم این بود برای این آزمون اون مطالبی که نخوندم ُ بخونم تو 1 هفته و هفته 2 ام برای مرور باشه اما مشاورم گفت رسیدن به مطالبی که نخوندم اولویت داره . الان تصمیم گرفتم از 13 روز 9-10 روز بخونم و بقیشو بذارم برای مرور . توی هر آزمون مرکز انقدر حجم مطالب زیاد هست که بعید می دونم برسید مطالب آزمونای قبل رو هم بخونین... نمی دونم شاید مشکل از منه... واقعا تمام سعیمو می کنم و با 10 ساعت درس خوندن توی روز بازم به برنامه مرکز نمیرسم!

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من برنامم این بود برای این آزمون اون مطالبی که نخوندم ُ بخونم تو 1 هفته و هفته 2 ام برای مرور باشه اما مشاورم گفت رسیدن به مطالبی که نخوندم اولویت داره . الان تصمیم گرفتم از 13 روز 9-10 روز بخونم و بقیشو بذارم برای مرور . توی هر آزمون مرکز انقدر حجم مطالب زیاد هست که بعید می دونم برسید مطالب آزمونای قبل رو هم بخونین... نمی دونم شاید مشکل از منه... واقعا تمام سعیمو می کنم و با 10 ساعت درس خوندن توی روز بازم به برنامه مرکز نمیرسم!
دوست من یه توصیه برادرانه من به خاطر این با مرکز پیش نرفتم اصلا به مرور نمیرسیدم من موقعی که شروع کردم چن تا کتابو تموم کردم ..مرور نداشتم بعد از یه مدت که رفتم سراغشون واقعا ناامید شدم از اون زمان به بعد تصمیم گرفتم لاک پشتوار پیش برم و گرنه اگه مث شما میخوندم الا ن کل منابع رو تموم کرده بودم...............من تاریخ جهان رو تا معماری روم خوندم..اونم 4 دور باز امروز یکی از بچه ها چند تا سوال پرسید پاک یادم رفته بود............مرور در اولویته حتی اگه منجر به نخوندن یه سری منابع بشه....................هیچ مشاوری واقعا به فکر شما نیست جز خودتون .........اگه مشاوره کارش درست بود که مشاور نمیشد الان فوق دکترا داشت..........

mrabie

عضو جدید
دوست من یه توصیه برادرانه من به خاطر این با مرکز پیش نرفتم اصلا به مرور نمیرسیدم من موقعی که شروع کردم چن تا کتابو تموم کردم ..مرور نداشتم بعد از یه مدت که رفتم سراغشون واقعا ناامید شدم از اون زمان به بعد تصمیم گرفتم لاک پشتوار پیش برم و گرنه اگه مث شما میخوندم الا ن کل منابع رو تموم کرده بودم...............من تاریخ جهان رو تا معماری روم خوندم..اونم 4 دور باز امروز یکی از بچه ها چند تا سوال پرسید پاک یادم رفته بود............مرور در اولویته حتی اگه منجر به نخوندن یه سری منابع بشه....................هیچ مشاوری واقعا به فکر شما نیست جز خودتون .........اگه مشاوره کارش درست بود که مشاور نمیشد الان فوق دکترا داشت..........

نمی دونم شاید شما درست میگید اما اینو حتی از کسایی شنیدم که تو بهترین دانشگاهای کشور درس می خوندن و فقط مشاورم نبود :D اما اینکه گفتین الان فوق دکترا داشت یعنی یه دانشجوی ارشد نمیاد مشاور شه؟ با این حرفتون موافق نیستم اصلا :cool:

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
هر کس در گرو کاریست که انجام می دهد.//ایه مبارکه قران

چنانچه به راستي خواهان آن باشيد كه به خودباوري و بي‌گماني راستين برسيد، بي‌شك راه آن را خواهيد يافت//انتونی رابینز

اشخاص هميشه گناه را به گردن شرايط و بي نظمي مي اندازند:whistle:؛ من به شرايط و بي نظمي باور ندارم. مردان كامياب، شرايط و نظم را جستجو مي كنند و آن را مي آفرينند!!//وينستون چرچيل

sam sad....:gol:

sorooshalish

عضو جدید
بچه ها برای نور شما چی کار می کنید؟کتاب فیزیک 3 می خونید یا جزوه؟واجبه کتاب بخونیم؟

* Nafise *

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام امروز رفتم کتابDelta's-Key-to-the-Next-Generation-TOEFL-iBT زیارت کردم! حجمشو که دیدم سکته زدم برگشتم خونه من ترجیح میدم زبان سفید بدم ولی این کتابو نخونم کسی خلاصه ای از فصل اول این کتاب داره؟ کیا این کتابو مطالعه کردن لطفا نظرشونو بگن لطفا لطفا لطفا لدفن

samaneh.mhsn

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام امروز رفتم کتابDelta's-Key-to-the-Next-Generation-TOEFL-iBT زیارت کردم! حجمشو که دیدم سکته زدم برگشتم خونه من ترجیح میدم زبان سفید بدم ولی این کتابو نخونم کسی خلاصه ای از فصل اول این کتاب داره؟ کیا این کتابو مطالعه کردن لطفا نظرشونو بگن لطفا لطفا لطفا لدفن
عزيزم فقط فصل اولش مهمه كه حدود ١٨٠ صفحه س، اونقدرام ترسناك نيس، من تا يه جاهاييشو خوندم به نظرم خوبه. :)

nani_67

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به سجی جان پیشنهاد میکنم حتما اون فایل های که قرار داد بدانلوده

یعنی چی؟؟؟بچه ها تست برای درک رفتار وسازه درمعماری دارید؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون میشم اگه کسی داره اسمشو بگه یا اگه تو باشگاه هست لینکشو یذارید!!!
؟؟؟?؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
عزيزم فقط فصل اولش مهمه كه حدود ١٨٠ صفحه س، اونقدرام ترسناك نيس، من تا يه جاهاييشو خوندم به نظرم خوبه. :)

خوب یه توضیحی هم برای ما ک اصلا هنوز این کتاب رو ندیدیم و فقط تعریفشو شنیدم بدید:
1-فصل 1 شامل چیاست؟
2-آموزشه یا تست و درک؟
3-کتاب تماما انگلیسیه
4-نفیسه جان گفت خلاصه ای ا این کتاب یعنی میشه خلاصه کرد؟
5-هر چ دل تنگتم هست بگو ما هم تنگ بشه

samaneh.mhsn

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب یه توضیحی هم برای ما ک اصلا هنوز این کتاب رو ندیدیم و فقط تعریفشو شنیدم بدید:
1-فصل 1 شامل چیاست؟
2-آموزشه یا تست و درک؟
3-کتاب تماما انگلیسیه
4-نفیسه جان گفت خلاصه ای ا این کتاب یعنی میشه خلاصه کرد؟
5-هر چ دل تنگتم هست بگو ما هم تنگ بشه
1-اول يه كم توضيح راجع به خود تافله ( كه واسه كنكور مهم نيست ولى دركل مفيده، ) بعدش اومده مهارتاى ريدينگو به ترتيب گفته و براشون متن مثال زده و هرمتنى سوال داره، جواب سوالاى هر متنو هم تحليلى گفته. يعنى همون مهارتايى كه خلاصه ش توى جزوه هاى مختلف هست، ولى اينجا به نظرم خيلى دقيق و كامله.
2- جواب اينم كه تو اولى دادم، به اضافه اينكه كوييز هم داره آخر آموزشش.
3-بله. اينم به نظر من يه نكته مثبته، كلن انگليسى رو به انگليسى ياد گرفتن خيلى بهتره!
4-من كه خلاصه ندارم ازش، ولى به نظرم اگه خونده بشه اين ١٨٠ صفحه، خوبه، چون يه جورايى مدام فوت و فنارو به آدم يادآورى مى كنه.
5-چه عكس قشنگى! :w14:

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من از آبجیم که خودش استاد دانشگاه پرسیدم گفت واسه کسی خوبه که لغتارو کلا خوب حفط کرده کتابای تخصصی خودتونو خوندین و دیگه در رابظه با زبان کاری نداشته باشین بعدش ولی توصیه کرد بعد کنکور حتما بگیرمش
بیشتر به خاطر بازه زمانی باقی مونده بود حرفاش که گفت گرامرم فقط مرور میخواد و تست و نمیرسی (البته برا من که تو زبان رفوزم اونایی که زبانشون خوبه بگیرن ).من زبان عمومی پارسه رو از باشگاه دانلود کردم و امروز ضمیراشو خوندم.به نظر من خیلی کامله به صد صفحم نمیرسه
اینو دونفی هم توصیه کرده.(رتبه زیر 30 پارسال که زبان 70 زد)
تا الان 3 ساعت با کرنومتر وقت گرفتم مفید خوندم.باید تا شب به 10 تا 11 ساعت برسونمش..........:w10:

samsungs3

عضو جدید
1-اول يه كم توضيح راجع به خود تافله ( كه واسه كنكور مهم نيست ولى دركل مفيده، ) بعدش اومده مهارتاى ريدينگو به ترتيب گفته و براشون متن مثال زده و هرمتنى سوال داره، جواب سوالاى هر متنو هم تحليلى گفته. يعنى همون مهارتايى كه خلاصه ش توى جزوه هاى مختلف هست، ولى اينجا به نظرم خيلى دقيق و كامله.
2- جواب اينم كه تو اولى دادم، به اضافه اينكه كوييز هم داره آخر آموزشش.
3-بله. اينم به نظر من يه نكته مثبته، كلن انگليسى رو به انگليسى ياد گرفتن خيلى بهتره!
4-من كه خلاصه ندارم ازش، ولى به نظرم اگه خونده بشه اين ١٨٠ صفحه، خوبه، چون يه جورايى مدام فوت و فنارو به آدم يادآورى مى كنه.
5-چه عكس قشنگى! :w14:
کاملا درسته...من این کتاب رو 2 سال پیش بخش اولش رو خوندم.....بعد از 504 و تافل....واقعا مفیده....اکثر لغت ها هم تو این کتاب هست و مرور میشه برات....و به صورت خودجوش سرعت ریدینگ میره بالا...دقیقا یک ماه وقت برد برای من با روزی 2 ساعت...فکر کنم ارزشش رو داره...برای تافل کتاب های دیگه ای هم هست مثل بارونز کمبریج و لانگ من ولی این دلتا یه چیز دیگه ست...ولی حتما لزوم نداره بخونین...بیشتر برای کسایی مفیده که سطح متوسط رو به بالایی دارند..کاملا انگلیسیه ولی جاهایی که توضیح میده سعی کرده خیلی ساده و از کلمات پیچیده استفاده نکرده...بازم میگم برای کسایی که تو وسط های 504 هستند زیاد مفید نخواهد بود...ریدینگ دکتر امیری رو بخونین هم فارسیه هم ساده تر

samaneh.mhsn

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها راستى يه سوال، شما معمارى معاصر ايران چيزى مى خونين؟!؟!؟! من خيلى خوشحال دارم باهاش برخورد مى كنم و گذاشته م به عهده اطلاعات عموميم! به نظرتون بخونم؟!؟:w19:

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها راستى يه سوال، شما معمارى معاصر ايران چيزى مى خونين؟!؟!؟! من خيلى خوشحال دارم باهاش برخورد مى كنم و گذاشته م به عهده اطلاعات عموميم! به نظرتون بخونم؟!؟:w19:
اگه کتاب میخوای بگیری تو این فرصت کم فقط عصر کنکاش که نزدیک صد صفحه ست..........ولی به نطرم اگه اطلاعاتتتون خوبه کفایت میکنه در حد یه روز وب گردی نکمیلش میکنه در ضمن همیشه بناهای خیلی تابلو از معمارای مشهور میاد.مثلا پارسال یه دونه از هوشنگ سیحون اومده بود فکنم.برو تو مایه های آرامگاه حافظ و سعدی و اینا.........خیلی ریز نخونی
کتابای بانی مسعود و قبادیان برای معاصر ایران خیلی حجیم هستن و اصلا به صرفه نیس روش وقت بزاری

آخرین ویرایش:

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها کسی کتابی سراغ داره که تست لغت داشته باشه
اخه من جمله را می فهمم و لغت گزینه هم را بلدم ولی نمیتونم درست بزنم
نیاز به تمرین دارم!!!!!!!!!!!!!!11

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها کسی کتابی سراغ داره که تست لغت داشته باشه
اخه من جمله را می فهمم و لغت گزینه هم را بلدم ولی نمیتونم درست بزنم
نیاز به تمرین دارم!!!!!!!!!!!!!!11
کتاب زبان عمومی سری ارشد
زهرا آهنگر- محمد اصفهانی

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان دارم فناوری نوین میخونم به نظرتون سرررررررررررررررررررررررعتی بخونم یا سررررررعتی بخونم یا سرعتی بخونم کدومش 2 فصلشو خوندم .........

وضعیت
موضوع بسته شده است.