مصاحبه تخصصی گروه شغلی عملیات حفاری شرکت ملی حفاری ایران

power-e

عضو جدید
خدمت دوستانی که با اطلاعات ناقصشون نظر میدن عرض کنم که
از آنجایی که عملیات حفاری در ایران قراره به صورت پیشرفت و از راه دور انجام بشه ،
و روش قدیمی کنار گذاشته بشه ،
پس حضور مهندسین برق عزیز بیش از هر رشته دیگه ای ضرورت پیدا میکنه...

M_EZATPANAH

عضو جدید
سلام دوستان کسی می دونه جواب رو چه زمانی و از چه طریقی به ما اطلاع میدن؟
من 17 مهر در گروه مهندسی برق مصاحبه دادم.
ممنون می شم اگه کسی اطلاع داره جواب بده

کادنیار

عضو جدید
با عرض سلام خدمت مهندسان.امیدوارم حالتو خوب باشه.بعضی از کامنتها رو که دیدم یخورده نگران شدم.میخواستم یه مطالبی رو به عنوان نظر بیان کنم.
در اینکه همه کسانی که به مصاحبه دعوت شدند افرادی شایسته بوده اند که زحمت کشیده اند شکی نیست لذا از این حیث همه قابل احترام هستند چه بچه های برق چه مکانیک و چه نفت.پس بی احترامی به رشته یا رشته های خاصی پسندیده نیست.
اینکه چه تعداد از هر رشته بخوان بستگی به برنامه ریزی خودشون داره وبس. ماها فقط باید در شرایطی که قرار میگیریم تلاش خودمون رو بکنیم باقیش با خدا.
روز مصاحبه منم یه سری افراد رو دیدم که ناراضی بودن و میگفتن مصاحبه نامرتبط بوده.حالا نمیدونم تا چه حد.از خودم نیز علاوه بر چند سوال مکانیک، 4سوال نفت و حفاری پرسیدن که دوتا رو کامل جواب دادم دوتا رو گفتم متاسفانه نمیدونم.با این حال از مصاحبه ام راضی بودم.از معدل و قد و وزن هم میپرسیدن که براشون مهم بود.حتی تلفظ صحیح و سریع متن زبان و ترجمه دقیق اون یک پوئن مثبت تلقی میشد که میتونست کل مصاحبه رو تحت تاثیر قرار بده.اتفاقی که برای خود من افتاد.
امتیاز دهی اینگونه است:
روانشناسی 20
زبان 15
کامپیوتر 15
تخصصی 50 که 40تای اون مرتبط با رشته هست 10تای اون مرتبط با نفت.
اینا رو از خودشون پرسیدم.
به هر حال همه قابل احترامند و در ادامه ی این تاپیک اونو حفظ کنید.امیدوارم هر کی شایستگیشو داره وارد بشه.

بزرگوار

اخراجی موقت
با عرض سلام خدمت مهندسان.امیدوارم حالتو خوب باشه.بعضی از کامنتها رو که دیدم یخورده نگران شدم.میخواستم یه مطالبی رو به عنوان نظر بیان کنم.
در اینکه همه کسانی که به مصاحبه دعوت شدند افرادی شایسته بوده اند که زحمت کشیده اند شکی نیست لذا از این حیث همه قابل احترام هستند چه بچه های برق چه مکانیک و چه نفت.پس بی احترامی به رشته یا رشته های خاصی پسندیده نیست.
اینکه چه تعداد از هر رشته بخوان بستگی به برنامه ریزی خودشون داره وبس. ماها فقط باید در شرایطی که قرار میگیریم تلاش خودمون رو بکنیم باقیش با خدا.
روز مصاحبه منم یه سری افراد رو دیدم که ناراضی بودن و میگفتن مصاحبه نامرتبط بوده.حالا نمیدونم تا چه حد.از خودم نیز علاوه بر چند سوال مکانیک، 4سوال نفت و حفاری پرسیدن که دوتا رو کامل جواب دادم دوتا رو گفتم متاسفانه نمیدونم.با این حال از مصاحبه ام راضی بودم.از معدل و قد و وزن هم میپرسیدن که براشون مهم بود.حتی تلفظ صحیح و سریع متن زبان و ترجمه دقیق اون یک پوئن مثبت تلقی میشد که میتونست کل مصاحبه رو تحت تاثیر قرار بده.اتفاقی که برای خود من افتاد.
امتیاز دهی اینگونه است:
روانشناسی 20
زبان 15
کامپیوتر 15
تخصصی 50 که 40تای اون مرتبط با رشته هست 10تای اون مرتبط با نفت.
اینا رو از خودشون پرسیدم.
به هر حال همه قابل احترامند و در ادامه ی این تاپیک اونو حفظ کنید.امیدوارم هر کی شایستگیشو داره وارد بشه.

با سلام دقیقا از من هم معدل و قد و وزن پرسیدند
یک سوال 20 نمره روانشناسی مربوط به روانشناس تکی می شد که در سالنی جدا مفصل صحبت کرد یا روانشناسی که همراه گروه 5 نفری بود؟

behzadroo

عضو جدید
تمام مدیران ارشد نفت و حفاری و حتی وزیر نفت و دیگر وزارت خانه ها هم فارغ التحصیلان رشته های پایه و مادر مهندسی مثل مهندسی برق و مکانیک و شیمی و عمران هستند.رشته نفت رشته جدید التاسیس هستش و در خیلی کشورها مثل انگلستان هم اصلا این رشته رو اموزش نمیدن( گرچه این چیزی از ارزش هیچ رشته مهندسی کم نمیکنه و تمام رشته های مهندسی کارایی دارن) فارغ التحصیلان رشته های مادر مهندسی به راحتی از پس کارهای نفت و دیگر رشه های جدیدالتاسیس بر میان.بزرگوار عزیز من اصلا اهل رجزخوانی کردن و بی احترامی کردن به دیگران نیستم و اینجور صحبت کردنها روان من رو ازرده میکنه ولی وقتی چند نفر میان اینجا و با غرض ورزی دل بچه های دیگه رو که در ازمون قبول شدن خالی میکنند ناراحت شدم و مجبور شدم جواب بدم و گرنه تا حالا چندین باره که اصلا جوابی ندادم

جنایتکار

اخراجی موقت
سلام بر بزرگوار و دیگر دوستان

بزرگواران آیا پایان مصاحبه در مورد کار اقماری هم به شما گفتند که اگر استخدام شدید کار اقماری دارید و از این حرفا؟به کیا گفتند به هر کی گفتند بیات اینجا بگه

جنایتکار

اخراجی موقت
تمام مدیران ارشد نفت و حفاری و حتی وزیر نفت و دیگر وزارت خانه ها هم فارغ التحصیلان رشته های پایه و مادر مهندسی مثل مهندسی برق و مکانیک و شیمی و عمران هستند.رشته نفت رشته جدید التاسیس هستش و در خیلی کشورها مثل انگلستان هم اصلا این رشته رو اموزش نمیدن( گرچه این چیزی از ارزش هیچ رشته مهندسی کم نمیکنه و تمام رشته های مهندسی کارایی دارن) فارغ التحصیلان رشته های مادر مهندسی به راحتی از پس کارهای نفت و دیگر رشه های جدیدالتاسیس بر میان.بزرگوار عزیز من اصلا اهل رجزخوانی کردن و بی احترامی کردن به دیگران نیستم و اینجور صحبت کردنها روان من رو ازرده میکنه ولی وقتی چند نفر میان اینجا و با غرض ورزی دل بچه های دیگه رو که در ازمون قبول شدن خالی میکنند ناراحت شدم و مجبور شدم جواب بدم و گرنه تا حالا چندین باره که اصلا جوابی ندادم

با سلام مجدد من حرف شما رو قبول ندارم زیرا دانشگاه امپریال کالج لندن تا مقطع دکترا و فوق دکترا مهندسی نفت هم تدریس میکنند و پرفسور گرین گارتن که نفتی هستند در این دانشگاه سالهاست تدریس میکنند
پیروز باشید
به من هم مربوط نیست که رشته برق میتونه یا نمیتونه خود مدیران حفاری تصمیم میگیرند و گرفتند در مصاحبه هم معلوم بود
دوستان اگر ممکن هست دیگه این بحث رو تمام کنید

NM123

عضو جدید
سلام به همه
كم وبيش بعضي از مطالب رو خوندم

فكر ميكنم اين آزمون در عين حالي كه اشكالات اندكي داشت، يكي از بهترين و كاملترين آزمون هاي ايران و وزارت خونه هاست.
راجع به رشته ها هم خيلي بديهي است كه بهتره هر كس در جاي خودش و سرجاي خودش گماشته بشه ... يادم هست آزمون وزارت نيرو، حدود 90% نيروها رو از مهندسي برق اعلام نياز كرده بودند كه كارشون هم كاملا درست بود ... خيلي خنده داره كه يك مهندس نفت براي مثال در وزارت نيرو سمت برق رو پر كنه...... حالا اين موضوع در آزمون نفت هم بايد وجود مي داشت كه حالا اين اتفاق رخ نداده....حالا كه وزارت نفت به همه اجازه داده (مكانيك و نفت و برق) وارده اين رشته بشن، اين ديگه بر عهده مصاحبه كنندگان هست كه از بين شما انتخاب كنند

راجع به شرايط بومي هم فكر ميكنم بومي ها بهتر با شرايط سخت همراه ميشن، اما اين معناي ناتواني ديگر استان هاي غيربومي نيست... اما من به عنوان كسي كه 4 سال سابفه كار آفيس و عملياتي در نفت دارم، به نظرم بيشترين مشكلي كه نفت از نيروهاي انساني خورده، مربوط به نيروهاي غيربومي ميشه كه در بسياري از مواقع بعد از يكي دو سال كاركردن در خوزستان، درخواست جابجايي و انتقال ميدن

بزرگوار

اخراجی موقت
از من پرسیدن که برای کار اقماری مشکلی نداری و من هم گفتم نه

شما میدونید از همه پرسیدند یا از یه عده ی خاص؟
چون اگر از ی عده ی خاص پرسیده باشند یعنی اونا شانس قبولی بیشتری دارند بچه ها بیاید بگید بهتون گفتند یا نگفتند؟

payam_j

عضو جدید
شما میدونید از همه پرسیدند یا از یه عده ی خاص؟
چون اگر از ی عده ی خاص پرسیده باشند یعنی اونا شانس قبولی بیشتری دارند بچه ها بیاید بگید بهتون گفتند یا نگفتند؟

از من پرسیدند گفتند میتونی اینجا کار کنی؟
من گفتم بومی خوزستان هستم و مشکلی با اب و هوای گرم و کار اقماری ندارم.

NM123

عضو جدید
هيچ كس مثل بچه هاي نفتي نميتونه مباحث نفتي رو هضم كن، بلاخره درسشو تو دانشگاه خوندن.............اما اين موضوع در بحث حفاري كمي كمتر از ساير گرايشهاي مهندسي نفت هست و علت اون درگيري كمتر اين شغل با مباحث تئوري است كه در دانشگاه تدريس مي شود .... اما بازهم يك مهندس نفت بايد نسبت به ساير رشته ها ترجيح داده بشه

يكي از مشكلات اين آزمون كه گريبان گير بسياري از دوستان نفتي من شد، سرفصل هاي آزمون گروه مهندسي نفت بود (مثلا در عمليات بهره برداري) بجاي دروس مهندسي نفت، بايد دروس مهندسي شيمي رو ميخوندند كه اين باعث ريزش تعداد زيادي از نفتي ها شد واغلب گروه مهندسي شيمي در اين گر وه شغلي قبول شدن

البته بازهم مهندس شيمي نسبت به مكانيك و برق شرف داره بخصوص واسه حفاري

نكته ديگه اين كه به نظر من بچه هاي دانشگاه آزاد خيلي بهتر از دانشگاه هاي دولتي از عهده كارهاي سخت حفاري يا اقماري بر ميان .... يكم فكر كنيد متوجه ميشيد كه بچه هاي اين دانشگاه دوران تحصيل سخت تري رو سپري مي كنند نسبت به دانشگاه هاي دولتي با اون امكانات ويژه يا بهتر از آزاد

پس كار سخت رو بسپاريد به كاردانش و كاربلدش كه اگر از جنس دانشگاه آزاد هم باشه، بهتره

کادنیار

عضو جدید
با سلام دقیقا از من هم معدل و قد و وزن پرسیدند
یک سوال 20 نمره روانشناسی مربوط به روانشناس تکی می شد که در سالنی جدا مفصل صحبت کرد یا روانشناسی که همراه گروه 5 نفری بود؟

20 امتیاز روانشناسی طی مصاحبه تکی و جدا محاسبه میشه.

کادنیار

عضو جدید
سلام بر بزرگوار و دیگر دوستان

بزرگواران آیا پایان مصاحبه در مورد کار اقماری هم به شما گفتند که اگر استخدام شدید کار اقماری دارید و از این حرفا؟به کیا گفتند به هر کی گفتند بیات اینجا بگه

در پایان مصاحبه به من گفتند با اقماری مشکلی نداری؟گفتم نه هرجا باشه میرم.
بعدش گفتن بخاطر موقعیت جغرافیایی محل زندگی ات ممکنه بفرستیمت مناطق دریایی،مشکلی نداری؟گفتم نه مشکلی ندارم.(چون عادت دارم به دریا)

بزرگوار

اخراجی موقت
بعدش گفتن بخاطر موقعیت جغرافیایی محل زندگی ات ممکنه بفرستیمت مناطق دریایی،مشکلی نداری؟گفتم نه مشکلی ندارم.(چون عادت دارم به دریا)

شما چه شهری هستید؟بوشهر-بندرعباس-ابادان هندیجان؟

پرفسور حفاری

اخراجی موقت

آیا ایشان از شما مصاحبه گرفت
در لینک زیر
http://nidc.ir/DesktopModules/eForm...&Lang=fa-IR&ItemID=1&keyID=itemid|25&fID=1221

مرادی میانرودی

اخراجی موقت
سلام من مصاحبه ام خوب بود اما شدیدا استرس داشتم
طوری که تا کمی از میز مصاحبه روم رو برگردوندم روانشناس گروه 5 نفری بلند دستشو برد بالا و با خنده شدید گفت خــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ یلی استرس داشت
یک سوال دارم و اونم این هست که به نظرتون بخاطر این مورد ردم نمیکنند؟

آخرین ویرایش:

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
سلام خدمت همه ی دوستان از تمام رشته ها
خواهشا از بیان مطالب و حرفهایی که موجب دلخوری بقیه ی دوستان میشه خودداری کنید.
همه ی شما تحصیل کرده یا در حال تحصیل هستید. تلاش کردید. درس خوندید تا به این تخصص و سطح از توانایی رسیدید و هر کس در رشته ی خاص خودش مهارت داره. ممکن هست که یکسری تصمیماتی که افراد دیگه ای گرفته باشند در هر زمینه ای برای گروهی از افراد سنگین باشه و به اون تصمیم معترض باشن ولی این دلیل نمیشه که بخواید با همدیگه درگیر بشید که مثلا فلان رشته جای مارو گرفته یا من تخصصم بیشتره و بهتر هستم و از این حرفا.
این تاپیک با هدف کمک به همدیگه و اطلاع رسانی باز شده و اگر قرار باشه که از مسیر اصلیش منحرف بشه من مجبور هستم که تاپیک رو قفل کنم.
از توجه همه ی عزیزان متشکرم.

payam_j

عضو جدید
سلام خدمت همه ی دوستان از تمام رشته ها
خواهشا از بیان مطالب و حرفهایی که موجب دلخوری بقیه ی دوستان میشه خودداری کنید.
همه ی شما تحصیل کرده یا در حال تحصیل هستید. تلاش کردید. درس خوندید تا به این تخصص و سطح از توانایی رسیدید و هر کس در رشته ی خاص خودش مهارت داره. ممکن هست که یکسری تصمیماتی که افراد دیگه ای گرفته باشند در هر زمینه ای برای گروهی از افراد سنگین باشه و به اون تصمیم معترض باشن ولی این دلیل نمیشه که بخواید با همدیگه درگیر بشید که مثلا فلان رشته جای مارو گرفته یا من تخصصم بیشتره و بهتر هستم و از این حرفا.
این تاپیک با هدف کمک به همدیگه و اطلاع رسانی باز شده و اگر قرار باشه که از مسیر اصلیش منحرف بشه من مجبور هستم که تاپیک رو قفل کنم.
از توجه همه ی عزیزان متشکرم.
چشم مهندس

mr.sijal

عضو جدید
مهندسین محترم کسانی که مصاحبه روانشناسی انجام دادن،مطمئن هستن که روانشناسی 20نمره از 100 نمره مصاحبه رو دارد ؟
دوستان سهمیه بومی واسه کارشناسی 60 درصد می باشد ؟
اگر 60 درصد باشد کسی که رتبه اش 79 از 158 نفر بومی باشه بنظر شما جز قبول شدگانه ؟

M_EZATPANAH

عضو جدید
دوستان عزیز آیا کسی هست که بدونه جواب نهایی رو کی اعلام میکنند.
ممنون از همگی.
امیدوارم آستانه تحمل ما بالا باشه و بعد از این همه درس خوندن یکم روی درس اخلاق هم کار کنیم. اینو اول به خودم و آخر هم به خودم میزنم.
یا حق.

کادنیار

عضو جدید
دوستان عزیز آیا کسی هست که بدونه جواب نهایی رو کی اعلام میکنند.
ممنون از همگی.
امیدوارم آستانه تحمل ما بالا باشه و بعد از این همه درس خوندن یکم روی درس اخلاق هم کار کنیم. اینو اول به خودم و آخر هم به خودم میزنم.
یا حق.

شنیدم که اواخر آذرماه اعلام میشه.
با اخلاق مداری و شعور بالا بسیار موافقم.امیدوارم رعایت بشه.
موفق باشی

کادنیار

عضو جدید
مهندسین محترم کسانی که مصاحبه روانشناسی انجام دادن،مطمئن هستن که روانشناسی 20نمره از 100 نمره مصاحبه رو دارد ؟
دوستان سهمیه بومی واسه کارشناسی 60 درصد می باشد ؟
اگر 60 درصد باشد کسی که رتبه اش 79 از 158 نفر بومی باشه بنظر شما جز قبول شدگانه ؟
بله مطمئنم.
آره 60 درصده.
بستگی به نمره مصاحبه ات داره+ قد و هیکلت.خیلی براشون مهمه.احتمال بسیار زیاد قبولی.
موفق باشی.

power-e

عضو جدید
آقای مدیر شما هم با برقیا میانه خوبی ندارید ؟!
چرا پست منو حذف کردید ؟؟

بالا