مشکلات و سوالات سخت افزاری رو اینجا مطرح کنید

leila.b

عضو جدید
سوال

سوال

سلام کسی میدونه از کجا باید کارت گرافیک onboard ام رو enable کنم؟ الان از یه کارت گرامیک غیر onboard استفاده میکنم ولی می خوام disable اش بکنم و از onboard استفاده کنم

hosein_t

عضو جدید
سلام کسی میدونه از کجا باید کارت گرافیک onboard ام رو enable کنم؟ الان از یه کارت گرامیک غیر onboard استفاده میکنم ولی می خوام disable اش بکنم و از onboard استفاده کنم
از قسمت کنترل چیپ ست ها تو BIOS

reza9

عضو جدید
کمک

کمک

با عرض معذرت.کمک می خواستم.ال سی دی من روش کمی خاک بود.من با ال سی دی پاک کن هیوندای پاکش کردم. ال سی دی من کثیف شده. هر کاری میکنم پاک نمیشه

m.mostafalou

عضو جدید
سلام.
من توی تنظیمات روتر مشکل دارم.
توی نرم افزارpacket tracer ، تونستم config router رو کار کنم.
ولی نمی تونم کامیوتری که توی شبکه مقابله رو ping کنم.
نمی دونم رو چه اساسی باید به پورتهای روتر ip بدم!

پرند985

عضو جدید
سلام. من یک رم 4G روی سیستمم گذاشتم اما تو properties my computer تنها 2.5G رو نشون میده مشکل از کجاست.ممنون;)

ghasem56

عضو جدید
سوال دارم

سوال دارم

سلام خسته نباشی
hardisk من از نوع sataهستش و مدتی هستش در قسمت formatبه من fat32 نمی دهد فقط ntfs می دهد ایراد از کجاست پارتشین بند رو دوباره انجام دادم ولی درست نشده
ممنون می شم به من کمک کنی
مر30

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
ربطی به هارد شما نداره
سی دی مورد استفاده شما ویندوز ایکس پی یا 7 و ویستا است؟
می تونید بعد از نصب ویندوز فرمت fat32 رو برای درایوهای دیگه انجام بدی
اما اگر می خوای برای درایوی که قصد نصب ویندوز رو داری اینکارو بکنی یا از برنامه های کمکی استفاده کن یا با سی دی قدیمی تری اینکارو بکن
راستی حجم مورد استفاده برای درایو c رو هم در نظر داشته باش!

ghasem56

عضو جدید
thanks

thanks

سلام
از دوستان عزیز که نظر دادن خیلی متشکر هستم
درایو c من دارای38.5GBحافظ داره
واز اونجایی که گفتین با format در ویندوز درایو های دیگرم می توانم تعقیر بدم این امر ممکن نیست چون کلا fat32 به من نمی دهد
با تشکر از دوستان
موفق باشید:gol:

piton

عضو جدید
حالا چه کاریه فت32 کنی مردم دیگه الان ان تی اف اس میکنن چون حافظه های بیشتری رو ادرس دهی میکنه و فضای بیشتری در دسترس هست مخصوصا برای شما که 38 گیگه یه درایوتون

ultra violet

عضو جدید
سلام من چند روزه که ویندوزه تازه ریختم .قبلا ویندوزم ویستا بود ولی الان ویندوز اکس پی سرویس پک 3 ریختم...ویندوزم mrt هست.ولی صداش قطعه ...حتی رفتم همه ی درایور های مدل لپتاپمو دانلود کردم ولی یک جا تو سایت اچ پی خوندم که downgrading رو ساپورت نمیکنه.....حالا نمیدونم باید چیکار کنم...ویندوز سون بریزم یا ؟؟؟؟

ممنون اگه راهنماییم کنید...خیلی عجله دارم
راستی مدل لپتاپم HP Pavilion dv6500t CTO Entertainment Notebook PC هست

vahidzojaji

عضو جدید
سلام.
میخوام یه مانیتور اضافه به لپ تاپم وصل کنم.راستش پارسال اینکار میکردم ولی الان یادم نیس چطور اینکار میکردم.آخه میخوام هر دوتا مانیتور یه چیزا نشون بده ولی الان کنار هم نشون میده یعنی کنار مانیتور لپ تاپ مانیتور اضافه را و با هم یه چیزا نشون نمیده کمک فوری میخوام ؟مرسی

piton

عضو جدید
ما تو دانشگاه دیده بودیم که alt f5 , یادم نیست یه دکمه دیگه بود نمیدنم میزدند راستی لب تاپت از این گروناست نه خوش به حالت

negin_m

عضو جدید
تقسیم کننده وضرب کننده(فوری ..)

تقسیم کننده وضرب کننده(فوری ..)

سلام خسته نباشید
من مداروساختارکلی(توضیحات کامل)تقسیم کننده علامت دار وضرب کننده باCSAرا میخواستم.ممنون میشم هرچه سریعترجوابم روبدید.
باتشکرقبلی

mjrad

عضو جدید
چطوري مونيتور را به tv انتقال بديم ؟

چطوري مونيتور را به tv انتقال بديم ؟

سلام .كارت گرافيكي من با اينكه خوبه و يك گيگه و فيش قابل وصل به تلوزيون را داره اما من هرچه كردم نتونستم مستقيما تصاوير را به تلوزيون منتقل كنم .تنظيمات نرم افزاري كارت گرافيك را همه اش درست بود اما نشد !!:confused:
ممنون ميشم كمكم كنيد :gol:

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
ساده ترین راه رو می گم که جواب بگیری:
کامپیوترت رو خاموش کن و کابل مانیتور رو از کارت گرافیک بکش بیرون
حالا کابل رو به کارت گرافیک وصل کن و به ورودی تلویزیون بزن
حالا با کنترل تلویزیون رو بزن روی AV
کامپیوتر رو روشن کن و منتظر شو تا تصویر توی تلویزیون نمایش داده بشه
خب دیگه تموم شد
اگه کیفیتش مثل مانیتور نبود به بزرگی خودت ببخش و اگه ال ای دی یا ال سی دی داری و از کیفیتش راضی بودی حالشو ببر
راستی بیشتر کارتهای گرافیک رای اتصال خروجی HDMI به TV نیاز به اتصال کابل برق مخصوص از منبع تغذیه به کارت گرافیک دارن اگه ماهر نیستی حتما از یه نفر خبره کمک بگیر و حتما دفترچه راهنمای کرات گرافیک و TV و مطاله کن
موفق باشی

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
فلش مموری

فلش مموری

سلام :اگه کسی مشکل سخت افزاری داره.بگه.ممنون
سلام
من یه فلش مموری خریدم که وقتی وصلش میکنم به سیستم خیلی خوب کارمیکنه و هر چیزی بریزم داخلش بدون اشکال کپی و اجرا میشه ولی وقتی از سیستم جداش میکنم و دباره وصلش میکنم اطلاعاتش اجرا نمیشه و خطا میده:cry:. بنظر شما چیکار کنم؟

d_vasegh

عضو جدید
سلام احتمالا فلش مموری که خریدی King Stone نیستش؟ چون این مدل خیلی ایراد داره

shahrasbi

عضو جدید
سلام
من یه فلش مموری خریدم که وقتی وصلش میکنم به سیستم خیلی خوب کارمیکنه و هر چیزی بریزم داخلش بدون اشکال کپی و اجرا میشه ولی وقتی از سیستم جداش میکنم و دباره وصلش میکنم اطلاعاتش اجرا نمیشه و خطا میده:cry:. بنظر شما چیکار کنم؟
سلام
خطایی که میده چیه؟!!

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سلام.
نه فلشم transcend. برای مثال یه فایل صوتی که اجرا میشه با اتصال مجدد میگه ساپورت نشده

*sanaz

عضو جدید
سلام میشه بگید تفاوت bound object frame با unbound object frame در بانک اطلاعاتی چیه ؟ خواهش خیلی وقته دارم دنبالش میگردم

abbasshahali

عضو جدید
با سلام به شما دوست گرامی
من یه پیشنهاد دارم اطلاعات مفیدت که نیازشون داری و کار می کنند رو یه جایی کپی کن و بعد از اون فلشت رو یه بار فرمت کن منتها نه با ویندوز یه بار پارتیشنش رو حذف کن و دوباره پارتیشن بساز و فرمت کامل انجام بده امیدوارم درست شده باشه
یاعلی