مشکلات و سوالات سخت افزاری رو اینجا مطرح کنید

Ali.Error

عضو جدید
از لنزش نیست چون یکبار با یک دی وی دی رایتر نو امتحان کردم همین اتفاق افتاد

درود

شاید سیستمتون ویروسی شده باشه

علایمی که میگید میشه این احتمال را داد که سیستمتون ویروسی شده باشه و یا اینکه یک مشکل سخت افزاری داشته باشه

باید همه ای جوانب را در نظر گرفت کلیه اتصالات را چک کنید و یکبار برای خاطر جمعی ویندوستون را عوض کنید و با یک انتی ویروس قوی اسکن کنید و بعد امتحان کنید

البطه این کار فقط به دلیل اینکه به سیستمتون مطمعن بشید و اینکه ویروس نداشته باشه گفتم

دیگه تصمیم با خودتون

موفق باشید

Sharif_

مدیر بازنشسته
5 کلید از کیبردم کار نمی کنه چیکار کنم
گفته های علی جان درسته
ولی امکان داره از ویندوز هم باشه
یه بوت داس رو سی دی رام بذارید
و با اون بوت بشید ببینین اونجا هم این مشکل رو دارید یا نه
اگر کار نکرد مشکل از کیبورد هستش

mehrad1982

عضو جدید
نمیدونم سوالم مربوط به این بخش مشه یا نه ، اگه هست که ممنون میشم راهنماییم کنید اگه همنه که لطفا منو ببخشید:smile:
بعد از نصب ویندوز و نصب درایور کارت گرافیک تمام فایلهای صوتی و تصویری با سرعت دو برابر اجرا میشن در نتیجه صداشون قطع میشه و تصویر هم با سرعت 2x پخش میشه، این اتفاق دقیقا بعد از نصب کارت گرافیک بوجود میاد!
ممنون میشم کمکم کنید

Ali.Error

عضو جدید
نمیدونم سوالم مربوط به این بخش مشه یا نه ، اگه هست که ممنون میشم راهنماییم کنید اگه همنه که لطفا منو ببخشید:smile:
بعد از نصب ویندوز و نصب درایور کارت گرافیک تمام فایلهای صوتی و تصویری با سرعت دو برابر اجرا میشن در نتیجه صداشون قطع میشه و تصویر هم با سرعت 2x پخش میشه، این اتفاق دقیقا بعد از نصب کارت گرافیک بوجود میاد!
ممنون میشم کمکم کنید

درود

یک بار کامل کارت گرافیک را پاک کن و از نو نصب کن ببین مشکلت حل میشه

یکبار هم از من همین طور شد که روباره که نصبش کردم خوب شد البطه باید کامل پاکش کنی کارت گرافیکت را

موفق باشید

mehrad1982

عضو جدید
درود

یک بار کامل کارت گرافیک را پاک کن و از نو نصب کن ببین مشکلت حل میشه

یکبار هم از من همین طور شد که روباره که نصبش کردم خوب شد البطه باید کامل پاکش کنی کارت گرافیکت را

موفق باشید
سلام
ممنون از کمکتون
ویندوز دوباره نصب کردم مشکلم حل شد:smile: ولی از اینکه جواب دادین متشکرم.

mehdix

عضو جدید
درود به همه دوستان
من یه Epson R290 دارم چند روزه کاغذ رو داخل نمیکشه . اینطور که دوستان میگن از کاغذ کش دستگاس !!
من این دستگاه و یک ماه نیست که خریدم . میتونم خودم حرکتی روش بکنم ؟؟
در ضمن من از کاغذ کتد vox 130g استفاده میکنم , اگه دوستان بتونن کاغذ بهتری بهم معرفی کنن ممنون میشم
چون دیگه کیفیت قبل رو نداره !!

yummy

عضو جدید
با سلام
دوستان من يك گرافيك دارم كه اصلا درايور شو پيدا نمي كنم اگه كسي بتونه كمكم كنه ممنون ميشم
مشخصات = چيپستش holtek tnt2 مدل= HT27C512-70

Dr-hiva

عضو جدید
سلام
کامپیوتر من تند تند Restart می شه نمی دونم مشکل از کجاست؟:(:redface:
علت این امر میتونه از کلید روی پاور باشه . من نمی دونم که محیطی که سیستم شما قرار داره چگونه هستش .اگه یه محیط کار با گازهای شیمیایی هست حتما کلید پاور مسبب این امره که باید یا کلید را تعویض کرد یا یکسره .

Sharif_

مدیر بازنشسته
با سلام
دوستان من يك گرافيك دارم كه اصلا درايور شو پيدا نمي كنم اگه كسي بتونه كمكم كنه ممنون ميشم
مشخصات = چيپستش holtek tnt2 مدل= HT27C512-70
خدمت شما دوست عزیز
Device: Video Adapters
Manufacturer: Holtek™
Operating System(s): Windows
Model: HT27C512-70
File name: driver16846.zip
File size: 4171338 bytes
Date added: 08-Apr-2003 02:17
Number of downloads: 3581
Download Driver

Sharif_

مدیر بازنشسته
درود به همه دوستان
من یه Epson R290 دارم چند روزه کاغذ رو داخل نمیکشه . اینطور که دوستان میگن از کاغذ کش دستگاس !!
من این دستگاه و یک ماه نیست که خریدم . میتونم خودم حرکتی روش بکنم ؟؟
در ضمن من از کاغذ کتد vox 130g استفاده میکنم , اگه دوستان بتونن کاغذ بهتری بهم معرفی کنن ممنون میشم
چون دیگه کیفیت قبل رو نداره !!
130g:surprised: ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
این که پدر پرینتر رو درمیاره

Ali.Error

عضو جدید
سلام میخواستم تحقیق در مورد سخت افزار انجام بدم دنبال موضوع خوب ومنبع اطلاعاتی میگردم اگه میشه کمکم کنید

درود

این بخش مربوط به سخت افزار است

فقط کافی هست بشینی نگاه کنی تا ببینی چه موضوعاتی جذابتر است برای مقاله یا ........

توی همین بخش یک سرچ بکن کلی مطلب پیدا میکنی

موفق باشید

reza57

عضو جدید
سلام
من از کی برد وایرلس استفاده می¬کنم(مدل meva).میخوام ویندوز ویستا رو که روی کامپیوترم نصب هست حذفش کنم و xp نصب کنم.وقتی سیستم باcdبالا میاد پیغام میده press any key to continueهرچی روی دکمه های کی برد میزنم هیچ اتفاقی نمی افته و بناچار بازهم وارد ویستا میشم و نمیتونم سیستم رو بوت کنم.آیامشکلم باتعویض کی بردحل میشه؟

Elias.F

عضو جدید
سلام
من از کی برد وایرلس استفاده می¬کنم(مدل meva).میخوام ویندوز ویستا رو که روی کامپیوترم نصب هست حذفش کنم و xp نصب کنم.وقتی سیستم باcdبالا میاد پیغام میده press any key to continueهرچی روی دکمه های کی برد میزنم هیچ اتفاقی نمی افته و بناچار بازهم وارد ویستا میشم و نمیتونم سیستم رو بوت کنم.آیامشکلم باتعویض کی بردحل میشه؟
سلام دوست عزيز
مشكل از كيبورد شما نيست . اگرچه كه با تعويض كيبورد با كيبورد معمولي مشكل حل مي شود
شما بايد داخل setup كامپيوتر بري و تنظيمات كيبورد رو براي كيبورد هاي USB فعال كني
كه از اول mainboard اين كيبورد رو بشناسه .
موفق باشي

yummy

عضو جدید
خدمت شما دوست عزیز
Device: Video Adapters
Manufacturer: Holtek™
Operating System(s): Windows
Model: HT27C512-70
File name: driver16846.zip
File size: 4171338 bytes
Date added: 08-Apr-2003 02:17
Number of downloads: 3581

Download Driver

با تشكر از شما
يك فايل اجرايي هستش كه بايد به اينترنت وصل باشي درسته؟

Ali.Error

عضو جدید
با تشكر از شما
يك فايل اجرايي هستش كه بايد به اينترنت وصل باشي درسته؟

درود

بله باید وصل باشی به اینترنت اگه بخوای ان فایل را دانلود کنی

اگه سرعتت پایین هست میتونی بری توی یک کافینت که سرعت های بالای دارن انجا دانلود کنی و بریزی روی یک فلاش یا سی دی و ببری روی سیستم .......

yummy

عضو جدید
با سلام دفعه قبل در مورد نصب يك كارت گرافيك سوال كرده بودم كه درايورشو پيدا نمي كردم
يك لينك برام گذاشتين مرسي از زحمات
ولي وقتي اين فايل رو نصب كردم فايده نداشت چون وقتي به اينرنت وصل شدم و نرم افزار دانلود كرد اونو اجرا كردم كه پيغام داد بايد يك كد وارد كني؟؟!!! نمي دونستم چه كدي

آخرین ویرایش:

ugiofriends

عضو جدید
مشکل برای نصب کارت صدا

مشکل برای نصب کارت صدا

من یه ویندوز اکس پی جدید نصب کردم ولی وقی میخوام کارت صدامو نصب کنم این اررورو میده:
the software u are installing for this hardware has not passed windows logo testing to verify its compatibility with windows xp
کسی میدونه چیکارش کنم البته به سی دی درایورمم شک دارم اگه لینکی برای دانلودش سراغ دارین بگین

Empire Neama

عضو جدید
من یه ویندوز اکس پی جدید نصب کردم ولی وقی میخوام کارت صدامو نصب کنم این اررورو میده:
the software u are installing for this hardware has not passed windows logo testing to verify its compatibility with windows xp
کسی میدونه چیکارش کنم البته به سی دی درایورمم شک دارم اگه لینکی برای دانلودش سراغ دارین بگین
سلام
مدل جفتشون رو بگو،احتمالا کارت صدات HD میباشد
میتونی جدیدترین درایورش رو از 9down.com دانلود کنی+geniune ویندوزت(برای رسمی کردن ویندوز)
موفق باشید:smile:

اسمانی

عضو جدید
مشکل در کامپیوتر

مشکل در کامپیوتر

سلام من یک کامپیوتر خیلی قدیمی که حدودا مال 12 سال پیش است را روشن کردم و مشکلی نداشت ولی من یک کامپیوتر دیگر قدیمی داشتم که روشن نمی شد که احتمالا برای پاور ان بود برای همین هارد ان را باز کردم وکامپیوتر اول وصل کردم ولی وقتی کامپیوتر را روشن کردم به من پیغام خطایی داد که فلاپی و سی دی رام من را نمی شناسد برای همین وارد ویندوز نمی شود با تحقیقات فراوان متوجه شدم که احتکالا مشکا از کابل ها وسیما های ارتباطی وسوکت ها می باشد وولی با چک کردن انها باز هم همان خطا را داد بعد کامپیوترم را به همان هارد اول خودش وصل کردم و دوباره همان پیغام را داد و بالا نمی اید و سکوت های ان ور رفتم و حالا که روشن می کنم دیگر هیچ چیزی روی مانیوتر نمی ایدلطفا من را راهنمایی نمایید بسیار کلافه شدم

salinazjan

عضو جدید
ram reader

ram reader

سلام
من یه رم ریدر advance گرفتم به سیستم وصل میکنم erorمی ده cdنصب میخواد باید چی کار کنم؟

Empire Neama

عضو جدید
سلام من یک کامپیوتر خیلی قدیمی که حدودا مال 12 سال پیش است را روشن کردم و مشکلی نداشت ولی من یک کامپیوتر دیگر قدیمی داشتم که روشن نمی شد که احتمالا برای پاور ان بود برای همین هارد ان را باز کردم وکامپیوتر اول وصل کردم ولی وقتی کامپیوتر را روشن کردم به من پیغام خطایی داد که فلاپی و سی دی رام من را نمی شناسد برای همین وارد ویندوز نمی شود با تحقیقات فراوان متوجه شدم که احتکالا مشکا از کابل ها وسیما های ارتباطی وسوکت ها می باشد وولی با چک کردن انها باز هم همان خطا را داد بعد کامپیوترم را به همان هارد اول خودش وصل کردم و دوباره همان پیغام را داد و بالا نمی اید و سکوت های ان ور رفتم و حالا که روشن می کنم دیگر هیچ چیزی روی مانیوتر نمی ایدلطفا من را راهنمایی نمایید بسیار کلافه شدم
سلام
برای بالا آمدن ویندوز نیازی به cd-rom و فلاپس نداری ،کابل هاشونو در بیار.
از setup در قسمت load potimize یا load default هر کدوم که بود بزن احتمالا درست بشه
موفق باشید

mohandes m

عضو جدید
restart

restart

سلام دوستان.
من بعضي مواقع كه cd rom يا writerكامپيوترم رو باز و بسته ميكنم (چه cdبزارم توش چه نذارم) كامپيوترم restart مي شه . مشكلش چيه؟:razz:

mohandes m

عضو جدید
مربوط به سال 1380 هجري شمسي:smile:
به جز پاورش هيچ قطعه اي از اون هم تا حالا عوض نشده . البته writerام مال 3 سال پيشه.

loyal knight

عضو جدید
سلام
من یک مشکل عجیب با لب تاپم دارم.
ویندوز ویستا نصب کردم ولی چون ازش خوشم نیومد از برنامه ی low level format استفاده کردم و هاردم رو فرمت کردم.
حالا هر کار می کنم هاردم رو نمی شناسه.
البته هاردم نسوخته چون در ستاپ ویستا هاردم رو می شناسه.
کسی هست یک راه حل به هم ارائه بده برای پارتیشن بندی؟
از توی ستاپ ویندوز نمیتونم . پیغام خطا می ده که درایوری موجود نمی باشد.
از توی داس هم نمی شه چون سی دی داس رو هم اجرا نمی کنه
واقعا گیج شدم!
:que::que::que::que::que::warn::warn:

dezideria

عضو جدید
:w20:سلام هرکی از USB ها و پورتهاشون و.... سر در میاره کمکم کنه خوااااااااااااااااااااااااااااهش میکنم!!! :cry::w20::cry:

آخرین ویرایش:

vahidparva

عضو جدید
وقتی دکمه ی power رو میزنم یه صدای خیلی بلند شروع میشه وتا مدت 5 دقیقه ادامه پیدا میکنه بعد صدا قطع میشه

سلام دوست من
این مشکل فن شماست و به احتمال 90 ٪ فن خود پاور و علت اصلیشم ایه که شما هیچ وقت به کیس کامپیوترتون نمی رسید :cool:
ولی دم به دیقه نرم افزار عوض میکنید عکس دسکتاپ عوض میکنید و این جیزا :redface: و اصلا به کیس و داخلش توجهی ندارید
حالا شما در کیس تو باز کن و داخل کیس و پاورتو یه بادی بگیر ( توجه : می تونی از باد سرد سشوار استفاده کنی) و یا اگه دیدی فن پاورت خیلی سر صدا میکنه و باد هیچ تاثیری نداسته فنش رو عوضش کن (توجه: اگه پاورت گارانتی داره بازش نکن و وردارش ببر شرکت گارانتیش و بگو فنشو عوض کنه)
امید وارم که موفق باشی ;)