مشاوره، پرسش و پاسخ و درخواستهای بخش باغبانی

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون اقای eshomeli میشه از بذرها عکس بزارید که این پوشش داشتن و بی پوشش بودن معلوم باشه؟ ما که زراعت نبودیم کمتر برخورد داشتیم .حداقل اینجوری ببینیم :D

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه جنجال برانگیز نیست! باید بگم خیلی جالب بود ، هرچند جواب سطحی بود ... اما دونستنش خالی از لطف نیست . ما دوست داریم با چیزایی که نمیدونیم اشنا شیم . مطمئناً شما هم از اول اینو نمیدونستین و تلاشهای خودتون و دوستان شما رو به این که میگید رسونده . چه خوب که در نشر این علم به دوستای کوچیکترتون لطف دارید ما اینجا رو در انحصار خودمون نگرفتیم . بچه های باغبانی کمتر هستند در سایت . و در ضمن فقط همین تعداد هر روز انلاین هستند . دیگران چند هفته یکبار میان سر میزنن:gol:

آخرین ویرایش:

Mahmuud

عضو جدید
سلام دوست عزيزم عجب
باعث افتخار كه با شما بيشتر آشنا بشم و از اطلاعات علمي شما استفاده كنم. ببخشيد من سلام كردم ولي كسي نبود يالا بگم كه اجازه بدن دو كلوم جهت كمك به دوستان بگم. دوست من اگه در مورد برخي مسائل فيزيولوژيك حرفي زدم بدليل علاقه اي كه به رشتم دارم و از روي وظيفه حس ميكنم بايد تو اين مورد بتونم كمك كنم. بنده به اين باشگاه آمدم تا حتي شده از ترم اولي ها اگه مطلبي ميدونن ياد بگيرم و به همونا اگه شده كمك كنم، ولي بطور صحيح و در حد بزاعت علمي نه بيشتر و بدون آگاهي.
مطمئنم سن و سالم از شما بيشتر (گرچه شما بزرگوارترين) ولي خواهش ميكنم بدون هيچگونه بحثي بيايد اول با هم دوست نه بلكه رفيق باشيم و در كنار همه و بعد از آن همه در كنار ما اين باشگاه رو در رسيدن به اهدافش كه واقعا جمع و جور كردن فكر همه مهندساي كشاورزي كمك كنيم.
بنده اقرار ميكنم از لحظه اي كه وارد اين باشگاه شدم همه دوستان، بنده رو شرمنده اخلاقشون كردن و اجازه دادن از فكرشون استفاده كنم. واقعا خدا رو شكر ميكنم كه اين امكان در اين باشگاه فراهم شده. دوست من هر خدمتي بخوايد در حد توانم هستم غير از مسائلي كه بقول فرمايشتون حاشيه اي باشد.
منتظر تماسهاي بعدي شما هستم. حقير رو فراموش نكنيد.
مويد باشيد:gol::gol:

Mahmuud

عضو جدید
سلام مجدد مهندس عجب شما كه نيسين باز كه يالا بگم پس با اجازه
مي خواستم يه مسئله رو بهش اشاره كنم كه دوست من اينجور نيست كه ما واقعا از نظر علمي كشور فقيري هستيم. الان خوشبختانه اينترنت اين موضوع رو كاملاَ پوشش داده و حتما لازم نيست كه دوستانم كه در حال حاضر در خيلي از كالج هاي شناخته شده بين المللي درس ميخونن بگن شما تو ايران هيچي حاليتون نيست !!! نمونه بارزش رو شما در المپيادهاي جهاني شاهديد. پس خواهش ميكنم خودمون رو كوچيك ندونيم. باور كنيد اين آزارم ميده و اگه روي برادرتون رو زمين نميزاريد ديگه نگيد. ;)

ajaab

اخراجی موقت
سلام

سلام

جالب بود ، هرچند جواب سطحی بود ..:

عجب ممکنه شما پاسخ عمیق بدهید ؟ پاسخ من به همین توضیحات خودم بسنده میشود چرا که کاملا کاربردی است و توضیحات عمیق تر ما را به حاشیه میبره که فقط در سطوح تحقیقاتی کاربرد داره و در دنیای شغلی به کارتون نمیاد .

از توجه شما ممونیم

النازی

عضو جدید
سلام دوست خوب من eshomeli عزیز

من وقتی وارد جایی میشم اول سلام میکنم بعد یا الله میگم اگه اجازه داشتم وارد میشم .

از طرف سایت پیغام میدن ( 3 بار ) که ما شما را به عنوان یک کاربر ارزشمند از دست داده ایم لطفا وارد سایت شوید !!!!!!!!!! وارد میشوی میبینی کل بخش باغبانی کنترات دست 6 نفر است ( اسامی محفوظ ) و خیلی هم ادعاشون میشه !!!!!! بنده با ارتباطات قوی که با دوستان آمریکایی و اروپایی مرتبط با رشته خودم دارم تلاش میکنم سوالاتی مطرح کنم که خودم پاسخش را میدانم و این سوال هم در میهن سرافرازمان و هم فرنگ به اشتراک مطرح هست یعنی سوالاتی میکنم !!!!!!!!!!!!

عجب چقدر پر مدعا هستی. بسه دیگه بابا تو مارو با سیاتل آمریکا خفه کردی. اصلا خوشم نمیاد از آدم های مغرور و کسانی که فکر می کنند. عقل کل هستند. من کلا ازتون و این مبارزه طلبیتون اصلا خوشم نمیاد. لطفا برید همون سیاتل آمریکا و همونجا بمونید. سوالاتتون خیلی مسخره هستند. برو بیرون از این تالار. هیچ خوشم نمیاد از این اعتماد به نفس بیخودتون. انگار از دماغ فیل افتادین. واقعا که. براتون متاسفام

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
عجب چقدر پر مدعا هستی. بسه دیگه بابا تو مارو با سیاتل آمریکا خفه کردی. اصلا خوشم نمیاد از آدم های مغرور و کسانی که فکر می کنند. عقل کل هستند. من کلا ازتون و این مبارزه طلبیتون اصلا خوشم نمیاد. لطفا برید همون سیاتل آمریکا و همونجا بمونید. سوالاتتون خیلی مسخره هستند. برو بیرون از این تالار. هیچ خوشم نمیاد از این اعتماد به نفس بیخودتون. انگار از دماغ فیل افتادین. واقعا که. براتون متاسفام

النازی جان بیخیال.............. باید تحمل کرد. اصلا چیکار داری به این کارا . بلدی سوال رو جواب بده. بلد نیستی زیاد قاطی نکن. اخلاق عجب جان هم همین بوده که هست. بیخیال. ول کنین دیگه

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
عزیز همه بچه ها مثل شما از این طرز برخورد جناب عجب ناراحتن
ایشون هم اصلا تلاشی برای بهتر شدنش نمی کنن.
سخت نگیر قراره همه بچه ها با هم تلاش کنی برای بهتر شدن:w16:
ببخش من کوچکتر از اونی هستم که اینو بهت بگم.
مرسی که به فکر تالار و نظمش هستی.
با یکم صبر همه چی رو درست میکنیم.:w16:

ajaab

اخراجی موقت
سلام

سلام

سلام مجدد مهندس عجب شما كه نيسين باز كه يالا بگم پس با اجازه
مي خواستم يه مسئله رو بهش اشاره كنم كه دوست من اينجور نيست كه ما واقعا از نظر علمي كشور فقيري هستيم. الان خوشبختانه اينترنت اين موضوع رو كاملاَ پوشش داده و حتما لازم نيست كه دوستانم كه در حال حاضر در خيلي از كالج هاي شناخته شده بين المللي درس ميخونن بگن شما تو ايران هيچي حاليتون نيست !!! نمونه بارزش رو شما در المپيادهاي جهاني شاهديد. پس خواهش ميكنم خودمون رو كوچيك ندونيم. باور كنيد اين آزارم ميده و اگه روي برادرتون رو زمين نميزاريد ديگه نگيد. ;)

با سلام خدمت همکار فرهیخته

ما فقر علمی نداریم ولی رفرنس همه ISI هامون لاتینه و مجلات ایرانی در الزویر درصد اعتبار 0 تا 1 دارند . از امریکا و اسلوونی همه دوستان ما در اولین و تنها مرکز تحقیقات در بدو تاسیس بیو الکترومغناطیس کشور همه ایرونی هستیم چه در امریکا و چه در اروپا البته به جز دکتر رازیک . امریکاییها حق دارند بگن ما هیچی بارمون نیست چرا که ترجمه سوالات در سطح دبیرستان انها به فارسی یعنی یک مهندس ایرانی نمیتونه پاسخ بده !!!!!!! به نظر شما این زشت نیست ؟؟؟؟؟

Mahmuud

عضو جدید
راستيه بذر گندم و چپيه بذر جو

پیوست ها

• wheat seed1.jpg
    wheat seed1.jpg
    1.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • barley seed2.jpg
    barley seed2.jpg
    2.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

moslemonline

اخراجی موقت
خواستن توانستن است

خواستن توانستن است

سلام

میخوام بعد از 13 سال ادامه تحصیل در رشته باغبانی (کارشناسی ارشد) بدم کسی میتونه به من کمک کنه

ممنون میشم:)
سلام دوست عزيز من امسال ارشد باغباني قبول شدم از اب خوردن هم راحتر است اگر دوست داشته باشيد مي تونم كمكتون كنم moslem.r2007@gmail.com

mahsa javid

عضو جدید
سلام.
خیلی خوبه که به فکر ادادمه تحصیل افتادید. من هم امسال برا ارشد می خونم. یکسری منابع کلی به من معرفی شد و منم اونا رو براتون میذارم. این خودتون هستید که انتخاب کدومشو میخونید. چون اصولا تمام مبحث ها یهجورن و فقط در یکسری نکته های ریز با هم فرق دارند:
از این قراره:
میوه معتدله: کتاب دکتر رسولزادگان (اصفهان)، جزوه دکتر عبادی (تهران)، جزره دکتر راحمی (شیراز)
میوه گرمسیری: جزره دکتر تفضلی (دانشگاه شیراز)، جزوه دکتر عبادی (دانشگاه تهران).
میوه ریز: کتاب میوه های ریز دکتر جلیلی مرندی، جزوه دکتر زمانی (تهران)
گلکاری: کتاب دکتر خلیقی (تهران)، جزوه دکتر نادری (تهران)، جزوه دکتر خوشخوی (شیراز)
سبزیکاری: کتاب دکتر پیوست (گیلان)، جزوه دکتر کاشی (تهران)
فیزیولوژی پس از برداشت: کتاب دکتر راحمی (شیراز)
فیزیولوژی: کتاب زندگی گیاه سبز لسانی و مجتهدی
خاکشناسی: کتاب شهلا محمودی
گیاهشناسی: جزوه دکتر وزوایی، کتاب 2 جلدی دکتر قهرمان
ازدیاد: کتاب 3 جلدی دکتر خوشخوی (شیراز)

آخرین ویرایش:

moaqfe

کاربر بیش فعال
من قبلا" در مورد مشابهی از چسب چوب و چسب بتن استفاده کردم و نتیجه گرفتم و توجیه علمی برایش نداشتم فقط بخاطر آلی بودن مواد این دو چسب از آنها استفاده کردم و اینکه حشرات میلی به خوردن آنها نداشته و خاصیت الاستیکی هم دارند

Mahmuud

عضو جدید
عجب گلی جان میشه بگی به من که فرق گندم پاییزه با بهاره چیه ؟ چرا نمیشه پاییزه رو جای بهاره کاشت ؟؟؟؟؟؟

گل باشی و عمرت چو گل نباشد ( به قول همکارمون در دانشگاه تهران )

التماس دعا

خوب مهندس عجب جواب سوالتون خيلي ساده ست كه مربوط به ورناليزاسيون بذر پاييزه ميشه و بچه هاي ديگه اگه پاسخ ندادن احتمالاَ بخاطر همين موضوع هست. راستي بنظر شما وزن هزار دانه گندم بيشترهست يا جو و چرا ؟ ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

در پناه خداوند متعال و در سايه حضرت بقيه ا... باشيد. التماس 2A

moaqfe

کاربر بیش فعال
کاج سياه

درخت نوئل

نوئل آبی

سدر اطلس

سدر لبنان

سدر سليمان

نراد

کاج تهران

سرو ناز

سرو نقره ای

سرو نقره ای و سدر و کاج نوئل هم زیباست و هم تقریبا مقاوم به سرماس و هم نیاز انچنانی به هرس کردن نداره . اسم علمی هم جز توی دانشگاها کاربردی در هیچ جایی نداره کاکو !!!

کدومش با کم آبی کنار میآد

ajaab

اخراجی موقت
عجب

عجب

و اما حالا از خواص برگ و ریشه وچوب نارگیل بگو

من میخوام از دانشمندا بپرسم که اون 99 درصد هورمون بازدارنده رشد در شیره نارگیل اسمشون چیه . در مورد خواص مواص هم دایی جان اگه صنعتی میخوای خب صابون ارایشی و MDF و کاربرد دارویی اون رو برو از ابن سینا یا سقراط بپرس . در خدمتیم . اگه اسرار داری خب صیر کن جوابشو از دوست خوبم در دانشگاه ملی سنگاپور بپرسم که نارگیل اونجا هم رشد میکنه و بومی هم هست ..

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
چسب پیوند رو برا این میزنن که مقطع بریده شده کمتر در معرض هوا و رطوبت قرار بگیره و به طبع کمتر در معرض بیماریهای قارچی قرار بگیره . هر بریدگی بیشتر از یک سانتی متر مربع رو باید چسب پیوند زد . البته میگم چسب چون کمتر از دیگران الودگی داره . خصوصا وقت هرس کردن شاخه های کلفت باید تو نظر داشته باشیم.:gol:

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
من لیستی از این درختا تهیه کردم البته کامل نیست ، خیلی طولانیه . تایپش زمان میبره . اما سعی میکنم برات بزارمشون شاید به کارت بیاد .:gol:

این درختایی که اینجا اسم میبرم کمی با شرایطی که شما خواستین جور در میان . اینها چکیده ای از مشخصات این درختاست که من از کتابهای : طراحی باغ و پارک مهندس جمشید حکمتی ، درختان زینتی در فضای سبز خانم مهندس غزاله روحانی و کتاب ظوابط طراحی فضای سبز خلاصه بندی کردم و برات میزارمشون .امیدوارم کمکت کنه :gol:

1. سپیدار یا کبوده : populus alba

مقاوم به گرما و سرما ، سازش پذیر .هر نوع خاکی به خوبی رشد میکنه .خاکهای مرطوب و خشک رو تحمل میکنه .در تابش مستقیم نور خورشید و نیم سایه به خوبی رشد میکنه. شرایط هوای ساحلی همچنین بادهای متوسط رو تحمل می کنه ولی شاخه ها در بادهای شدید می شکند و درخت واژگون میشود .
مناسب برای : سایبان ،پوشش سریع ،دامنه تپه ها ، کنترل فرسایش و آمایش خاک

2. چنار کالیفرنیا :platanus racemosa

با سرما و گرما سازگار ، خیلی سازش پذیر ، انواع خاکها را تحمل میکند ، خاک لومی عمیق و غنی و مرطوب را ترجیح میدهد .خاک قلیای را تحمل میکند . در تابش مستقیم نور خورشید و نیم سایه خوب رشد میکند .وزش متوسط باد را تحمل میکند ولی باید از وزش بادهای شدید محفوظ بماند .
مناسب برای :سایبان، کنار آب ،کنترل فرسایش امایش خاک ، تک درخت

3. توت سیاه : morus nigra

مقاوم به گرما و سرما ، سازش پذیر ، انواع خاکها را تحمل میکند . بهترین رشد در خاکهای غنی و مرطوب با زهکش خوب . خاکهای مردابی ، قلیایی و خشک را نیز تحمل میکند . تابش مستقیم خورشید را میپذیرد ولی باید از بادهای تند محافظت شود .
مناسب برای: سایبان ، کنترل فرسایش و امایش خاک

4. سیب گل : malus species

مقاوم به سرما و گرما ، سازش پذیر .انواع خاک را تحمل میکند .بهترین رشد در خاکهای غنی و مرطوب با زهکش خوب . خاکهای مردابی ، قلیایی و خشک را نیز تحمل میکند . تابش مستقیم خورشید را می پذیرد ولی باید از باد های تند محافظت گردد .
مناسب برای : حواشی خیابان ، بر سطح چمن ، پرچین ، پاسیو ، تک درخت

5. درخت سیب: malus pumila

گرما و سرما رو تحمل میکنه . سازش پذیری زیاد .انواع خاک رو تحمل میکنه . نور مستقیم و شرایط ساحلی رو میپذیره .

مناسب برای : سایبان ، سطح چمن ، باغ میوه ، پاسیو ، تک درخت ، اسپالیه

ادامه دارد....

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
6. ماکلورا: توت آمریکایی : maclura pomifera

سرما و گرمای زیاد را تحمل میکند ودر خاکهای فقیر ، قلیایی و خشک نیز رشد میکند .نور مستقیم خورشید و باد را تحمل میکند .
کاربرد: سایبان، باد شکن ، پرچین، کنترل فرسایش و آمایش خاک ،نواحی نامساعد .

7. نوئل : picea pungens

سرما را تحمل میکند به گرمای مفرط حساس است .نواحی مرطوب را تحمل میکند .انواع خاک را تحمل میکند .زهکش خوب ضروری است و در آفتاب یا سایه رشد میکند .
کاربرد: سطوح چمن و تکدرخت .

8. درخت عود: libocedrus decurrens

گرما و سرما را تحمل میکند . انواع خاک حتی خاکهای سنگین را تحمل میکند . خاک لومی عمیق با زهکش خوب رو ترجیح میدهد . در آفتاب یا سایه خوب رشد میکند اما به آلودگی هوا حساسه و باد و شرایط ساحلی رو تحمل نمیکنه .

کاربرد: پرچین، بادشکن، تکدرخت .

9. نراد سفید : abies concolor

سرما را تحمل نموده ، بهترین رشد را در مناطق سرد دارد . خاک لومی سبک ، عمیق ، غنی و مرطوب را ترجیح میدهد . خاک خشن و خشک و تابش مستقیم آفتاب را تحمل میکند ولی خاک رسی سنگین را نمیپذیرد . در سایه رنگ سوزن ها سبز میشود .رنگ آبی فقط در افتاب کامل نمایان میشود

کاربرد: چمنزار ، تکدرخت .

10. نارون آسیایی: ulmus pumila

گرما و سرما، همچنین شرایط کویری را تحمل میکند .در هر نوع خاکی جز خاک مردابی رشد میکند.آفتاب یا سایه را میپذیرد .

کاربرد: سایه افکن ، پوشش سریع ، کنترل فرسایش و آمایش خاک .

ادامه دارد ....

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
11. سوربوس یا بارانک برگ شانه ای : sorbus aucuparia

نواحی خنک و کوهستانی را ترجیح میدهد ، با سرما سازگار و در نواحی دارای آب و هوای ملایم خوب نمی روید .انواع مختلف خاک را تحمل میکند، اما خاک لومی غنی و مرطوب با پایه آهکی را ترجیح میدهد . سایه یا آفتاب

کاربرد : سطوح چمن ، پاسیو ، گلدان ، کنار آب ، تک درخت .

12. اقاقیا : robinia pseudoacacia

انعطاف پذیری زیاد ، گرما و سرما و شرایط کویری را تحمل میکند . خاک لومی عمیق ، با زهکشی خوب و تا حدی آهکی رو ترجیح میدهد . خاکهای ضعیف قلیایی یا شنی و خشکسالی را تحمل میکند . تابش مستقیم آفتاب در گرمترین نواحی را تحمل میکند .دود و گرد و خاک را تحمل میکند .

کابرد : سایبان ،خیابان( نواحی نامساعد ) ، پوشش فوری ، کنترل فرسایش و آمایش خاک .

13. درخت آزاد : zelkova serrata

با گرما و سرما سازگار است و در ارتفاعات تا 1200 متر رشد میکند انواع خاکها حتی قلیایی ، همچنین خشکسالی را تحمل میکند .تابش مستقیم آفتاب و باد را تحمل میکند .

14. تبریزی: populus nigra italica
به گرما و سرما مقاوم بسیار سازش پذیر . در هر خاکی رشد میکند ولی خاک تقریباً عمیق را بیشتر میپسندد . به نور مستقیم خورشید ، نیم سایه و باد متوسط و تا حدی شرایط ساحلی بردبار است . از بادهای شدید محافظت شود .

کاربرد: بادشکن، پوشش سریع ف کنار آب ، تک درخت .

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه سوال:به نظر شما کلاس کنکور و جزوه ها وبسته های اموزشی میتونه مفید باشه:مثلا اگه به وبلاگ کشاورز تنها برید انجا یک سری جزوه برای فروش داره.نظر شما در مورد این جزوه ها چیه.
راستش برای من مهم هزینه این کلاسا و جزوه ها نیست اگه مفید باشن.چون میخوام سال اول حتما قبول بشم

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهسا جان شما گفتین همشون مطالبشون یکی هست و فقط نکات ریزش با هم فرق میکنه.اخه همین نکته های ریز مهم هست.

کاکتوس

کاربر بیش فعال
یه سوال:به نظر شما کلاس کنکور و جزوه ها وبسته های اموزشی میتونه مفید باشه:مثلا اگه به وبلاگ کشاورز تنها برید انجا یک سری جزوه برای فروش داره.نظر شما در مورد این جزوه ها چیه.
راستش برای من مهم هزینه این کلاسا و جزوه ها نیست اگه مفید باشن.چون میخوام سال
اول حتما قبول بشم[/quote

سلام
این جزوات رو برام فرستادن بعضی انقدر بد خطه که نمیشه خوند
جهاد دانشگاهی کلاسهای خوبی مهرماه برگزار میکنه شاید شرکت کنم

گلابتون

مدیر بازنشسته
دوستان حالا كه حرف از ادامه تحصيل هست منم ميخوام كارشناسي باغباني بخونم ... اما ميخوام از طريق دانشگاه پيام نور باشه آيا امكانش هست ؟:gol::sweatdrop:

m.s.c

عضو جدید
حل مشکلات علاقه مند به باغبانی