مشاوره، پرسش و پاسخ و درخواستهای بخش باغبانی

Hamzeh856

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
دوستان در این فصل و در این ماه می شه درخت انار رو قلمه زد که بشه توی زمستون کاشتش؟ شیوه قلمه زنی انار چیه؟

تو این هوای گرم ؟ قاعدتا میسوزه .... تو فصل رشد و یا بارش این کار رو انجام میدن ...

Shahya

عضو جدید
اینا برگاش سوخته انگار
کود قوی بهش ندادی؟
نه خیلی وقت هست که کود نداده ام
محیطی که گلدونتون گذاشتید کجاست ؟!

مهندسی برق و تشخیص!:surprised:
در آشپزخانه کنار چند گلدان دیگه
گرمای زیاد !
آبیاری بیش از اندازه !
و عدم زهکشی !

اینا از اتفاقایی نیست که واسش افتاده ؟

به نظرم که ابیاری زیادی بوده کمی اجازه بدین خاک خشک بشه و بعد ابیاری رو انجام بدید ... برگ های خراب و سوخته رو هم بچینید .
گرمای زیاد یعنی چقدر؟
آبیاری دو سه روز یک بار است و زهکشی خوبی داره

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز

گرمای زیاد یعنی چقدر؟

گرما زیاد یعنی تو اشپزخونه بغل گازی_ سماوری یا پشت شیشه که نور مستقیم خورده باشه !!هوم ؟!؟

Hamzeh856

کاربر ممتاز

گرمای زیاد یعنی چقدر؟

تو چه اقلیمی زندگی میکنید ؟ گرمای زیاد یعنی بالای مثلا 30 درجه .... البته نور مستقیم هم میشه که تو عکس نشون میده نور ندارین زیاد

ekf2000

عضو جدید
با سلام
اسمش گل سنگی هست
اگر سرش گل کرده باشه گیاه رو به خشکی میره
باید روش اسپری رطوبت بشه
کلا در یک کلام گل قشنگ ولی بد رفتاری هست
ماهم چند تا از گلدونش رو گرفته بودیم ولی بعد یک مدت هر کاری کردیم خشک شد تقریبا سه رنگ صورتی قرمز و ابلغ کرمی بودن
میتونید در سایت نارگیل روش نگهداری اون رو ببینید و تخصصی سوالتون رو طرح کنید
درپناه حق موفق و سربلند و پیروز باشید

Hamzeh856

کاربر ممتاز
با سلام
اسمش گل سنگی هست
اگر سرش گل کرده باشه گیاه رو به خشکی میره
باید روش اسپری رطوبت بشه
کلا در یک کلام گل قشنگ ولی بد رفتاری هست
ماهم چند تا از گلدونش رو گرفته بودیم ولی بعد یک مدت هر کاری کردیم خشک شد تقریبا سه رنگ صورتی قرمز و ابلغ کرمی بودن
میتونید در سایت نارگیل روش نگهداری اون رو ببینید و تخصصی سوالتون رو طرح کنید
درپناه حق موفق و سربلند و پیروز باشید

برای نگه داری مناسب باید هرس دائمی بشه و اجازه ندید که به این حد برسه ... بله گل هاشو معمولا میچینن که تو روند رشدش تاثیر بد نداشته باشه ...البته در شرایط خوب گل هیچ مشکلی برای خود گیاه به وجود نمیاره . در مورد اسپری هم بازم بسته به اقلیم هست ... بعضی وقتا همین اسپری باعث پوسیدگی و ایجاد کپک میشه .

و اما در مورد سایت نارگیل نمیدونم مطرح کردنش درست باشه یا نه ولی یکی از ایراداتش اینه که چندین نفر با متد مختلف بهت جواب میدن و همشونم به یه اسم میان و واقعا آدم سر درگم میشه . !!!!!!

من این گل رو داشتم اگه نور مناسب ( نه مستقیم و یا کم ) بهش برسه و هرس مداوم بشه به صورت بوته ای باقی میمونه ... خشکی و گرمای زیاد هم نباید ببینه .

آخرین ویرایش:

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز
دوستان آیا درختی وجود داره که رشد پُرشتابی داشته باشه و نیاز آبی متوسط یا کمی هم داشته باشه؟

درخت میوه. انگور یا انجیر
غیر مثمر...عرعر

درمورد عرعر اینم اضافه کنم که هر جا کاشته بشه ریشه کن کردن همیشگی اون توی محل کاشتش با کرام الکاتبینه:D

zahra rr

عضو جدید
سلااااااااام
من باید یه تقویم کاشت برا میوه های هلو، شلیل،زردالو، گردو، به،انجیر و سیب اماده کنم ولی تو نت هر چی گشتم چیزی دسگیرم نشد...اگه میشه کمکم کنین...مرررسی

nasimparsi

عضو جدید
با درود

دوستان این درخت انجیر من هست که این آفت رو می زنه. باید چجوری با این آفت مقابله کرد

---

پرسش دیگه اینکه در چه زمانی و با چه شیوهای می تونم اقدام به قلمه گیری از درخت انجیر کرد؟

Capture.JPG

Capt695ure.JPG

mili003

عضو جدید
سلام خدمت دوستان عزیز
1-کسی از بچه ها اطلاع داره هزینه های جانبی برای احداث یک باغ چه مقداره
(در حد متوسط که شامل دیوار کشی و سم زدن و هرس کردن و این ها میشه ) به غیر از زمین .....
برای باغ هلو با مساحت 3 هزار متر ....

2- ایا زدن باغ هلو را در 3 هزار متر صرف اقتصادی برای ما داره یا خیر
و ایا پیشنهاد دیگه هست که استفاده کنیم ... با توجه به اب و هوای منطقه ....
ممنون ....

آخرین ویرایش:

nasimparsi

عضو جدید
دوستان لطفا بفرمایید رقم مقاوم به سرما در انجیر چه درختی است؟ چه نوعی از انجیر مقاوم تر هست به سرما

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز
دوستان لطفا بفرمایید رقم مقاوم به سرما در انجیر چه درختی است؟ چه نوعی از انجیر مقاوم تر هست به سرما

رقمی که صراحتا بشه گفت که ار بقیه مقاومتره توی کشور وجود نداره .رقم یک بعد قضیه ی مقاومت درخت انجیر در برابر سرماست.
سن درخت، زمان شروع سرما و طول دوره سرما از خود رقم در این مورد خاص قابل توجه تره،
در مجموع درخت انجیر گرما رو بهتر از سرما تحمل میکنه

rahim47

عضو جدید
درخواست راهنماىى

درخواست راهنماىى

يك باغچه ٨٠٠ مترى با ٤٠ أرخت گيلاس و گوجه سبز هر چند روز يكبار نياز به آبياري دارد

hana_shnm

عضو جدید
سلام. من دانشجوی بیوتکنولوژی هستم برای پایان نامم علاقه مند به کشت بافت گیاهان زینتی هستم،،اگر نظری بهم بدین ممنون میشم دنبال گیاهی هستم که از نظر قیمت و تکثیر مثل ارکیده ارزشمند و سخت تکثیر باشه،،یا مثل سوسن چلچراغ کمیاب و از نظر ژنتیکی ارزشمند باشه،یا مثل لاله واژگون هم کمیاب هم دارویی هم زینتی باشه،اما تمام گیاهانی که خودم نام بردم به دلایلی رد شدن،،ممنون میشم کمکم کنید اگر مقاله علمی در هر زمینه ای که مد نظرتونه هم بدید که عالی میشه

Hamzeh856

کاربر ممتاز
سلام. من دانشجوی بیوتکنولوژی هستم برای پایان نامم علاقه مند به کشت بافت گیاهان زینتی هستم،،اگر نظری بهم بدین ممنون میشم دنبال گیاهی هستم که از نظر قیمت و تکثیر مثل ارکیده ارزشمند و سخت تکثیر باشه،،یا مثل سوسن چلچراغ کمیاب و از نظر ژنتیکی ارزشمند باشه،یا مثل لاله واژگون هم کمیاب هم دارویی هم زینتی باشه،اما تمام گیاهانی که خودم نام بردم به دلایلی رد شدن،،ممنون میشم کمکم کنید اگر مقاله علمی در هر زمینه ای که مد نظرتونه هم بدید که عالی میشه

سلام ...بیاین اینجا شاید به درد بخوره براتون
... لینک

nasimparsi

عضو جدید
رقمی که صراحتا بشه گفت که ار بقیه مقاومتره توی کشور وجود نداره .رقم یک بعد قضیه ی مقاومت درخت انجیر در برابر سرماست.
سن درخت، زمان شروع سرما و طول دوره سرما از خود رقم در این مورد خاص قابل توجه تره،
در مجموع درخت انجیر گرما رو بهتر از سرما تحمل میکنه

پس انجیر هم گزینه خوبی برای این بخش نیست (منطقه ای دارای سرمای بهاره) چون من دیدم درخت های انجیر چندین ساله ی بزرگ در اون منطقه پس از گذروندن یک سال سرد کلا خشک شدن و باز از نو پاجوش در اومده و روز از نو و روزی از نو...

اگر ممکنه بگین درخت گردوی خوشه‌ای دارای چه نیاز آبی هست؟ پُر آب هست یا نیاز آبی میانه (متوسط) داره؟

یعنی به صورت متوسط یک درخت گردوی خوشه ای 5 ساله در تابستان حداقل باید چند لیتر آب در هفته بخوره؟

------------------

hadi1346

عضو جدید
درمورد کشت بافت که در دانشکده کشاورزی کرج کشت و تکثیر میکنند نحوه تهیه نهال هلو و شلیل با کشت بافت را برام لطف فرمایید تا هرچه زودتر تهیه وبکارم .منتظر جوابتون هستم.

فائضه

عضو جدید
سلام
بچه ها درمورد تنش های خشکی و شوری روی گیاهان زینتی کسی مقاله داخلی یا خارجی نداره؟

eli.mes

عضو جدید
منابع ارشدباغبانی

منابع ارشدباغبانی

سلام من میخوام امسال ارشد باغبانی امتحان بدم. رشتم اقتصاد کشاورزی بوده.. میتونین بم بگین چه کتابایی بخونم خوبه؟

afshin45

عضو جدید
سلام،هیچ کدام از نرم افزار های مهندسی دانلود نمیشوند، و پیام The file link that you requested is not valid را نشان می دهد،لطفا پاسخ دهید.

• Like
واکنش ها: n30e

afshin45

عضو جدید
سلام،هیچ کدام از نرم افزار های مهندسی دانلود نمیشوند، و پیام The file link that you requested is not valid را نشان می دهد،لطفا پاسخ دهید.

• Like

*محیا*

کاربر ممتاز
بچه ها جون من زراعتم میخوام ارشد باغبانی شرکت کنم کمکم کنید ;-)
خوب چه کمکی ؟؟

سلام من میخوام امسال ارشد باغبانی امتحان بدم. رشتم اقتصاد کشاورزی بوده.. میتونین بم بگین چه کتابایی بخونم خوبه؟
سلام
شما جزوات اساتید طراح سوال و تست دیباگران بخونید البته اگه اول تست بزنید بعد برید سراغ جزوات بهتره چون تست زدن بهتون خط و جهت میده
موفق باشید

abdi711

عضو جدید
بچه ها جون من زراعتم میخوام ارشد باغبانی شرکت کنم کمکم کنید ;-)

سلام

میوه کاری کتاب دکتر خدیوی
جزوه میوه کاری ارشادی از اینتزنت میتونی دانلود کنی

گلکاری جزوه دکتر صالحی از اینتزنت میتونی دانلود کنی

جزوه سبزیکاری کاشی مسیحا جوادی اینم میتونی دانلود کنی

کتاب ده سال تست کارشناسی ارشد باغبانی جلال خورشیدی

کتاب ازدیاد نباتات سه جلدی دکتر خوشخوی

آیپارا

عضو جدید
سلام من ترم اول سازه هستم و رشته کارشناسیم چیز دیگری بوده استادم گفته ب فکر پایان نامه باشم اصلا نمیدونم از کجا شروع کنم و چ موضوعی انتخاب کنم که راحت و نو باشه .لطفا کمکم کنید:(

• Like

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام من ترم اول سازه هستم و رشته کارشناسیم چیز دیگری بوده استادم گفته ب فکر پایان نامه باشم اصلا نمیدونم از کجا شروع کنم و چ موضوعی انتخاب کنم که راحت و نو باشه .لطفا کمکم کنید:(
شما اجازه بدهید جوهر انتخاب واحدتان خشک شود، اگر از دست مسوولین مثل من دقمرگ نشدین یه فکر با هم ور می داریم

• Like

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز
سلام دوستان
کسی میتونه راجع به نظارت باغات منو راهنمایی کنه؟
ممنون

سلام

باغ و باغداری به مقوله ساده نیس...نظارت قبل از احداث و بعد از احداث...
در مورد قبل از احداث جانمایی باغ از اهمیت فوق العاده ای برخورداره و حتی خیلی از مشکلات بعدی باغداری از این طریق قابل پیشگیریه
در مورد نگهداری بعد از احداث هم که الی ماشاله موضوع و مطلب وجود داره
در هر زمینه ای که نیاز داشتین اینجا مطرح کنین دوستان حتما کمک خواهند کرد