مسابقه *** هر کی تونست یه عکس خوب از گیاه پیدا کنه

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز

reyhaneh919

کاربر بیش فعال
توسکا

یکی از عکسا مربوط به گرده ی درخت توسکا هست که ایجاد آلرژی می کنه

پیوست ها

• iouiu.jpg
    iouiu.jpg
    83.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • common-alder-tree-alnus-glutinosa-24.jpg
    common-alder-tree-alnus-glutinosa-24.jpg
    44.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

eliot -esf

کاربر ممتاز
برنده رو اعلام کنم ؟؟؟
عکسای همه قشنگ بود . الهام جونی برنده س !!!!!

مر3000000000000000000هزار !!!
بفرمایین از درخت 3 رنگ !!!
نیدونم اسمشو درست میگم یا نه !!! همین درخت هایی منظورم که برگ هاش تو این فصل الان 3 رنگ متفاوت سبز و زرد و نارنجی !!! گل سفید توپی میده !! گل هاشم بو وایتسک میده !! هه !!! امیدوارم متوجه شده باشین منظورما !!!

f.mars

عضو جدید
مر3000000000000000000هزار !!!
بفرمایین از درخت 3 رنگ !!!
نیدونم اسمشو درست میگم یا نه !!! همین درخت هایی منظورم که برگ هاش تو این فصل الان 3 رنگ متفاوت سبز و زرد و نارنجی !!! گل سفید توپی میده !! گل هاشم بو وایتسک میده !! هه !!! امیدوارم متوجه شده باشین منظورما !!!

من که نفهمیدم چه درختیه !!! بوی وایتکس میده درختش؟؟؟؟ :biggrin:

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 72348

نام علمي سه رنگ از لغت يوناني Photieinos به معناي درخشان اقتباس و به علت براق بودن برگهاي آن به اين نام مرسوم شده است. اين درخت بومي چين بوده و داراي حدود 60 گونه است. گاهي بواسطه شباهتي كه با درخت جل دارد با آن اشتباه مي‌شود. شامل درختان و درختچه‌هاي هميشه سبز يا خزان‌شونده‌ايست كه به راحتي رشد مي‌كنند. برگها ساده و بطور متناوب و برنگ سبز تيره مي‌باشند. گلها كوچك و سفيد رنگ هستند كه در بهار ظاهر مي‌شوند. اغلب گونه‌هاي اين جنس ميوه‌هاي كوچك قرمز يا سياه زينتي دارند كه در پاييز و زمستان توليد مي‌شوند.
اين گياه مقاوم به سرماي شديد است ولي بايد از بادهاي سرد قوي و يخبندان طولاني محافظت شود. رشد متوسط داشته و نياز به آفتاب يا كمي سايه، خاك گرم ولي نه زياد سنگين و زهكشي شده و آبياري مرتب و متوسط دارد. گونه‌هاي هميشه سبز آن در خاكهاي گچي رشد خوبي دارند ولي گونه‌هاي خزان پذير آن به خاك خنثي يا اسيدي نياز دارند.

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 72348

نام علمي سه رنگ از لغت يوناني Photieinos به معناي درخشان اقتباس و به علت براق بودن برگهاي آن به اين نام مرسوم شده است. اين درخت بومي چين بوده و داراي حدود 60 گونه است. گاهي بواسطه شباهتي كه با درخت جل دارد با آن اشتباه مي‌شود. شامل درختان و درختچه‌هاي هميشه سبز يا خزان‌شونده‌ايست كه به راحتي رشد مي‌كنند. برگها ساده و بطور متناوب و برنگ سبز تيره مي‌باشند. گلها كوچك و سفيد رنگ هستند كه در بهار ظاهر مي‌شوند. اغلب گونه‌هاي اين جنس ميوه‌هاي كوچك قرمز يا سياه زينتي دارند كه در پاييز و زمستان توليد مي‌شوند.
اين گياه مقاوم به سرماي شديد است ولي بايد از بادهاي سرد قوي و يخبندان طولاني محافظت شود. رشد متوسط داشته و نياز به آفتاب يا كمي سايه، خاك گرم ولي نه زياد سنگين و زهكشي شده و آبياري مرتب و متوسط دارد. گونه‌هاي هميشه سبز آن در خاكهاي گچي رشد خوبي دارند ولي گونه‌هاي خزان پذير آن به خاك خنثي يا اسيدي نياز دارند.

اينجا مسابقه عكسه نه توضيح

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اينجا مسابقه عكسه نه توضيح
شما اول مسابقه رو يه نگاهي بكنيد متوجه ميشيد كه گفته شده يك عكس و با كمي توضيح/
اگر من توضيح هم دادم به علت اين بود دوستان شناختي ندارن/ نسبت به اين درخت/ شايد با توضيح من متوجه بشن/
ببخشيد حالا توضيح من خار چشم شده/:razz:
ممنونم از تذكرتون/

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما اول مسابقه رو يه نگاهي بكنيد متوجه ميشيد كه گفته شده يك عكس و با كمي توضيح/
اگر من توضيح هم دادم به علت اين بود دوستان شناختي ندارن/ نسبت به اين درخت/ شايد با توضيح من متوجه بشن/
ببخشيد حالا توضيح من خار چشم شده/:razz:
ممنونم از تذكرتون/
اسپم ديگران ايراد نيست/ توضيح من كه براي دوستان مفيده / ايراده جالب بود/ببخشيد اصلا شركت كردم/

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
اسپم ديگران ايراد نيست/ توضيح من كه براي دوستان مفيده / ايراده جالب بود/ببخشيد اصلا شركت كردم/

تو رابطه های گروهی و جمعی و بخصوص فضاهای مجازی سعی کنید پوستتون کلفت باشه و به این راحتی از حرف کسی ناراحت نشید!

دیگه نبینم کسی به کسی نازکتر از گل بگه یا از حرف کسی بهش بر بخوره! (خودمم نفهمیدم چی گفتم این یه تیکه رو)
بزنید تو سر و کله همدیگه تا یکی پرچم سفیدشو ببره بالا ولی از قالب دوستی و صمیمیت خارج نشید... منظورمو که متوجه میشید؟

آهای محمدرضا با تو هم هستما! حواستو جمع کن وگرنه میزنم نصفت میکنم

eliot -esf

کاربر ممتاز
اوه ! موضوع من باعث دردسر شد !!! شرمنده !!! اما استاد از گیاه 2 ما بهشون میگفت 3 رنگ :confused: از میترا هم پرسیدم گفت اره همین سه رنگ !!! اینم عکسش که خودم از 3 رنگ تو دانشگاهمون گرفتم البته این طرفی هاش ها زرشک هستن میدونین که !!DSC03479.jpgاینم یک عکس بهتر DSC03481.jpg

گلابتون

مدیر بازنشسته
الهام جان خواهش ميكنم به كل موضوع سوالت رو عوض كن عزيزم.
درضمن اسم كامل گياه يا به فارسي يا به لاتين رو هم حتما ذكر كن.
ممنونم خانومم..
:gol:

eliot -esf

کاربر ممتاز
الهام جان خواهش ميكنم به كل موضوع سوالت رو عوض كن عزيزم.
درضمن اسم كامل گياه يا به فارسي يا به لاتين رو هم حتما ذكر كن.
ممنونم خانومم..
:gol:
باشه !!! یک گیاه اپارتمانی بگم اشکال نداره که ؟؟!!

بفرمایین : کروتون variegatum Codiaeum

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
تو رابطه های گروهی و جمعی و بخصوص فضاهای مجازی سعی کنید پوستتون کلفت باشه و به این راحتی از حرف کسی ناراحت نشید!

دیگه نبینم کسی به کسی نازکتر از گل بگه یا از حرف کسی بهش بر بخوره! (خودمم نفهمیدم چی گفتم این یه تیکه رو)
بزنید تو سر و کله همدیگه تا یکی پرچم سفیدشو ببره بالا ولی از قالب دوستی و صمیمیت خارج نشید... منظورمو که متوجه میشید؟

آهای محمدرضا با تو هم هستما! حواستو جمع کن وگرنه میزنم نصفت میکنم
چشم :w29:
  • اسپم ديگران ايراد نيست/ توضيح من كه براي دوستان مفيده / ايراده جالب بود/ببخشيد اصلا شركت كردم/

عه خانوم چرا بهت بر خورد والا منظوري نداشتم
    :w05: خوب روال اين مسابقه همينه فقط عكس اخه قبلانا سر همين موضوع بحث شد:w08: منم فقط من باب ارشادو راهنماي و مثلا ميدونم شما نميدوني گفتم يه چيز بگم

همين الانشم جاي چماغ رضا رو سرم مونده ورقلمبيده شده :w28: ميشه التفات بفرماييد شما هم نوازش بفرماييد تا حرصتون خالي بشه :w43:

ننه تو يه چي بگو خوب ... :w29:

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
چشم :w29:

• عه خانوم چرا بهت بر خورد والا منظوري نداشتم
    :w05: خوب روال اين مسابقه همينه فقط عكس اخه قبلانا سر همين موضوع بحث شد:w08: منم فقط من باب ارشادو راهنماي و مثلا ميدونم شما نميدوني گفتم يه چيز بگم

همين الانشم جاي چماغ رضا رو سرم مونده ورقلمبيده شده :w28: ميشه التفات بفرماييد شما هم نوازش بفرماييد تا حرصتون خالي بشه :w43:

ننه تو يه چي بگو خوب ... :w29:
:D:gol:

CATLIYA

عضو جدید
با سلام خدمت مهندسین عزیز ، وای این خیلی تابلو هستش نمیتونم نگم البته با عرض پوزش
کروتن یا کرچک هندی یا کدیاتم ، اسم علمی کرچک هندی Codiaeum variegatum ، از خانواده Euphorbiaceae میباشد.

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت مهندسین عزیز ، وای این خیلی تابلو هستش نمیتونم نگم البته با عرض پوزش
کروتن یا کرچک هندی یا کدیاتم ، اسم علمی کرچک هندی Codiaeum variegatum ، از خانواده Euphorbiaceae میباشد.
يعني چي/ كدوم قسمت تابلو هست؟

گلابتون

مدیر بازنشسته
منظورم اینه که هر مهندس باغبانی مطمئنا میتونه این گیاه رو شناسایی کنه

باید اسم بگیم عکس بزارن؟
نمیشه عکس بزارم اسمشو بگین؟!

سلام به دوستان تازه وارد عزيز.
اين تاپيك براي اين هست كه زيبايي شناسيمون رو از ساختار گياهان بالا ببريم...و فقط وفقط بايد هركس بر مبناي طراح سوال ..دو عكس رو انتخاب كند و در يك پست قراردهد.
بعد از 72 ساعت كه مهلت هر مسابقه هست طراح سوال برنده رو انتخاب ميكنه و ايشون ميتونن سوال بعدي رو طرح كنند.

در ضمن براي شناسايي گياهان و ميتونيد در مسابقات ديگر تالار شركت كنيد.

مثل اين چه گياهيه؟؟؟براي شناخت گياهان از نظر باغباني
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/40478-مسابقه-هركي-گفت-اين-چه-گياهيه-...؟/page447?p=4258685#post4258685

مثل هركي گفت مشكل چيه؟؟؟ براي شناخت بيماريهاي گياهان
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/43024-مسابقه-***-هر-کی-گفت-مشکل-چیه؟/page309?p=4269713#post4269713

مثل كي ميتونه اين برگها رو بشناسه؟؟؟ براي شناسايي برگهاي گياهان
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/318597-مسابقه-كي-ميتونه-اين-برگ-هارو-بشناسه؟/page8?p=4265206#post4265206

و .... مسابقات مختلف ديگر...

صميمانه از حضورتون در اين جمع دوستانه خرسنديم...شادباشيد.