مسابقه *** هر کی تونست یه عکس خوب از گیاه پیدا کنه

گلابتون

مدیر بازنشسته
با اجازه...

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
برنده مسابقه اقا محمدرضا (fgni) میباشند
لطفا سوال بعدی را ایشون مطرح کنند

کاکتوس

کاربر بیش فعال
با اجازه محمد رضا جان سوال بعدی من طرح میکنم
یه گیاه پوششی گلدار که حداقل هفت ماه از سال گل داشته باشه
لطفا یه گیاه ویه عکس بذارین
دوستانی که دو عکس بذارن ....شرمنده......

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
با اجازه محمد رضا جان سوال بعدی من طرح میکنم
یه گیاه پوششی گلدار که حداقل هفت ماه از سال گل داشته باشه
لطفا یه گیاه ویه عکس بذارین
دوستانی که دو عکس بذارن ....شرمنده......
خواهش میکنم شما که صاحب اختیاری

ولی خودمونیم بد جور دنبال گیاه پوششی میگردی خبریه جایی دادن دستت قراره درستش کنی

آخرین ویرایش:

کاکتوس

کاربر بیش فعال
خواهش میکنم شما که صاحب اختیاری

ولی خودمونیم بد جور دنبال گیاه پوششی میگردی خبریه جایی دادن دستت قراره درستش کنی

نه خبر چندانی نیست فقط میخوام از سلیقه و خلاقیت بچه ها استفاده کنم.

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
من السیوم کاشتم حیاطمون الانم که زمستونه گل داره نتها وقتی که گل نداره اواخر تابستونه

ناز هم که یه شیشماهی گل میده سریع هم همه جا رو پوشش میده اما خوب بعد از گلدهی به لعنت خدا نمیارزه نگهش داری

کاکتوس

کاربر بیش فعال
آخه اين انتخاب بستگي به شرايط آب و هوايي هم داره....
گلابتون عزیز
من مکانی رو مشخص نکردم هرکس میتونه مکانی رو که خودش زندگی میکنه رو در نظر بگیره در ضمن گیاهی که معرفی میکنید تو ایران باشه
میدونم یه خرده سخته...شرمنده

گلابتون

مدیر بازنشسته
گلابتون عزیز
من مکانی رو مشخص نکردم هرکس میتونه مکانی رو که خودش زندگی میکنه رو در نظر بگیره در ضمن گیاهی که معرفی میکنید تو ایران باشه
میدونم یه خرده سخته...شرمنده
ممنونم از راهنماييتون آقا هادي
دشمنتون شرمنده...
نظرتون در خصوص ترادسكانتيا چيه؟ البته از نوع پايه كوتاه...حالا رنگش ممكنه متفاوت باشه ...اما ابلقش فكركنم خوشگلتر ازبنفشش باشه.
گلدهي هم داره

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
گل ناز آفتابی که معروف به همون گل ناز هست تو بوشهر از اسفند ماه گل داره تا ابان سال بعد حدودا 8 ماه از سال گلدار هست و گیاه پوششی بسیار خوبی هست.
portula grandiflora
این گیاه واقعا تنوع رنگی زیادی داره و انواع پرپر و کمپر اون تو بازار هست میتونید برای دیدن عکس های بیشتر اینجا مراجعه کنید : من یک جوانه ام

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
ممنونم نورانی جان اقا من تو حیاط دارم اینو الان وسط زمستون پر گله و عطرش مست کننده هست فکر کنم فقط اواخر تابستون گل نداشته باشه
اگه رفتی پارک طلایی امل همین کنار ورودی ماشینا کلا اون تپه رو با رنگ بنفشش پوشوندن و منظره قشنگی داره من فقط رنگ سفیدشو دارم

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
دوستان حالا که قرار شد من بگم از چه گیاهی عکس بگذارید الان که فصل عیده و همه دنبال گلهای این فصل میگردن لطف کنید به سلیقه خودتون هر کدوم عکسی از گلهای پر طرفدار این فصل بگذارید

مثل بنفشه مینا چمنی پامچال سنبل ازالیا و ....

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان حالا که قرار شد من بگم از چه گیاهی عکس بگذارید الان که فصل عیده و همه دنبال گلهای این فصل میگردن لطف کنید به سلیقه خودتون هر کدوم عکسی از گلهای پر طرفدار این فصل بگذارید

مثل بنفشه مینا چمنی پامچال سنبل ازالیا و ....

از جمله گلهایی که الا تو بوشهر نشا میفروشن میمون ، شب بو ، مینا هست که بعذ سیزده بدر نیستن دیگه چون در اثر گرما میمرن
برای منطقه ما از جکله گلایی که خوبه پریوش هست

[URL="http://baghban65.persianblog.ir/"]http://zahra83.persiangig.com/IMG_4626_resize.jpg[/URL]

• Like
واکنش ها: fgni

milad gholami

عضو جدید
کاکتوس خزنده
اخيرا دانشمندان موجودی را کشف کرده اند که حلقه گمشده در چين ناميده می شود. گفته می شود که اين کاکتوس متحرک یا خزنده بسيار عجيب، حلقه ای است بين موجودات کرم گونه و بندپايانی مثل عنکبوت. فسيل اين موجود کرم گونه که ده پا دارد و حدود ۵۲۰ ميليون سال قبل می زيسته می تواند شکاف موجود در تاريخ تکامل حشرات ، عنکبوت ها و سخت پوستان را پرکند.

به نوشته سايت آمريکايی « کريستين ساينس مانيتور» اين موجود که کاکتوس خزنده یا متحرک (
Walking Cactus
) ناميده می شود به يک گونه منقرض شده از موجودات کرم گونه تعلق دارد که احتمال داده می شود منشا پيدايش بندپايان بوده اند.

قبل از کشف فسيل اين جاندار، نمونه های ديگری که شناسايی شده بودند همه بدن و پاهای نرمی داشتند. ولی به گفته پژوهشگران اين اولين نمونه از فسيل جاندارانی است که بخشهايی از بدن آن با جداره ای از پوست سخت پوشيده شده و پاهای آن مثل بندپايان به يکديگر متصل اند.

سه مورد فسيل کامل و سی مورد از قطعات فسيل اين جانور در ايالت يوننان در جنوب چين کشف شده است. بدن اين موجود از ۹ بند تشکيل شده ، ده پای متصل به يکديگر داشته و طول بدن آن حدود ۶ سانتيمتر بوده است.
مشخص نيست که اين موجود به چه روشی تغذيه می کرده. شايد از دهان لوله مانند خود برای مکيدن غذا از درون خاک استفاده می کرده و يا با استفاده از دو پا جلو که پوشيده از خار بوده اند خوراک خود را گردآوری می کرده است.

به نوشته خبرگزاری « کريستين ساينس مانيتور» کشف کاکتوس خزنده به تکميل کردن اطلاعات علمی مربوط به روند تکامل شاخه ای از کرم گونه ها به بندپايان کمک فراوانی خواهد کرد. بندپايان سخت پوست نظير برخی از حشرات و عنکبوت ها از نظر شمار و ميزان تنوع، گسترده ترين گونه جانداران در روی زمين هستند.

البته برخی از دانشمندان با اين نظريه موافق نيستند که کاکتوس خزنده منشا پيدايش موجوداتی است که اکنون بندپايان سخت پوست ناميده می شوند. به اعتقاد برخی از آنها شايد بين کاکتوس خزنده و بندپايانی که بعدها بوجود آمدند حلقه های گمشده ديگری وجود داشته باشد. در عين حال ممکن است ساختار پاهای بندپايان در روندی طولانی و چند مرحله ای به تکامل رسيده باشد.

کشف فسيل های جديد در دهه اخير ، به خصوص در چين ، به تکميل اطلاعات در مورد روند تکامل بند پايان کمک موثری کرده و بر اين اساس دانشوران توانسته اند در مورد تکامل اين دسته از موجودات زنده به توافق بيشتری برسند.

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
کاکتوس خزنده
اخيرا دانشمندان موجودی را کشف کرده اند که حلقه گمشده در چين ناميده می شود. گفته می شود که اين کاکتوس متحرک یا خزنده بسيار عجيب، حلقه ای است بين موجودات کرم گونه و بندپايانی مثل عنکبوت. فسيل اين موجود کرم گونه که ده پا دارد و حدود ۵۲۰ ميليون سال قبل می زيسته می تواند شکاف موجود در تاريخ تکامل حشرات ، عنکبوت ها و سخت پوستان را پرکند.

به نوشته سايت آمريکايی « کريستين ساينس مانيتور» اين موجود که کاکتوس خزنده یا متحرک (
Walking Cactus
) ناميده می شود به يک گونه منقرض شده از موجودات کرم گونه تعلق دارد که احتمال داده می شود منشا پيدايش بندپايان بوده اند.

قبل از کشف فسيل اين جاندار، نمونه های ديگری که شناسايی شده بودند همه بدن و پاهای نرمی داشتند. ولی به گفته پژوهشگران اين اولين نمونه از فسيل جاندارانی است که بخشهايی از بدن آن با جداره ای از پوست سخت پوشيده شده و پاهای آن مثل بندپايان به يکديگر متصل اند.

سه مورد فسيل کامل و سی مورد از قطعات فسيل اين جانور در ايالت يوننان در جنوب چين کشف شده است. بدن اين موجود از ۹ بند تشکيل شده ، ده پای متصل به يکديگر داشته و طول بدن آن حدود ۶ سانتيمتر بوده است.
مشخص نيست که اين موجود به چه روشی تغذيه می کرده. شايد از دهان لوله مانند خود برای مکيدن غذا از درون خاک استفاده می کرده و يا با استفاده از دو پا جلو که پوشيده از خار بوده اند خوراک خود را گردآوری می کرده است.

به نوشته خبرگزاری « کريستين ساينس مانيتور» کشف کاکتوس خزنده به تکميل کردن اطلاعات علمی مربوط به روند تکامل شاخه ای از کرم گونه ها به بندپايان کمک فراوانی خواهد کرد. بندپايان سخت پوست نظير برخی از حشرات و عنکبوت ها از نظر شمار و ميزان تنوع، گسترده ترين گونه جانداران در روی زمين هستند.

البته برخی از دانشمندان با اين نظريه موافق نيستند که کاکتوس خزنده منشا پيدايش موجوداتی است که اکنون بندپايان سخت پوست ناميده می شوند. به اعتقاد برخی از آنها شايد بين کاکتوس خزنده و بندپايانی که بعدها بوجود آمدند حلقه های گمشده ديگری وجود داشته باشد. در عين حال ممکن است ساختار پاهای بندپايان در روندی طولانی و چند مرحله ای به تکامل رسيده باشد.

کشف فسيل های جديد در دهه اخير ، به خصوص در چين ، به تکميل اطلاعات در مورد روند تکامل بند پايان کمک موثری کرده و بر اين اساس دانشوران توانسته اند در مورد تکامل اين دسته از موجودات زنده به توافق بيشتری برسند.
خوب یعنی الان این جزو مسابقه هست ؟ حالا کجا بکاریم در نره این شب و روزای عید ؟

Sorin Z

عضو جدید
کاربر ممتاز
از اونجا که سه روز گذشته و تاپیک داره خاک می خوره و فقط دوتا شرکت کننده داشتیم.... خودم برنده رو اعلام می کنم.....

برنده مریم گلیه!!!!
ولی خودم سوال میذارم که مریم بیاد کله م رو بکّنه!!!

دوستان از آهار خزنده تصویر بذارن!!!!

آخرین ویرایش:

Sorin Z

عضو جدید
کاربر ممتاز
از اونجا که سه روز گذشته و تاپیک داره خاک می خوره و فقط دوتا شرکت کننده داشتیم.... خودم برنده رو اعلام می کنم.....

برنده مریم گلیه!!!!
ولی خودم سوال میذارم که مریم بیاد کله م رو بکّنه!!!

دوستان از آهار خزنده تصویر بذارن!!!!
میگن سخته...اسمشم بذارم....
باشه...
اسم هست Creeping zinnia