مسابقه *** هركي گفت اين چه گياهيه ...؟

اروم بونساي

عضو جدید
بله درستِ توضیحات در مورد این گیاه و سوال بعدی با شما :)
گونه اي از برگ بيدي هستند از خانواده commelinaceae كه به نام spiderwort مشهور بوده و بومي شرق آمريكا است اين گونه تشكيل يك گياه چند ساله متراكم را مي دهد با گل هاي بنفش و ابي تا بنفش با سه گلبرگ كه در انتهاي خوشه گل كه داراي جوانه هاي زيادي هستند باز ميشوند
سايت نارگيل

مارجين

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
شامه دورا؟ شايدم نخل كنتيا...؟؟؟

مارجين

کاربر ممتاز
اره درسته ولی یه گیر بدم حالم جا بیاد . فکر کنم چیه دیگه ؟ با اطمینان بگو خب . یه کوچولو توضیح و سوال بعد

اصن اينجوركي ميگم كه تو گير بدي يه كم حالت جا بياد حمزه جان...اصن كار من خدمت به خلق خداست...

گیاه نخل کنتیا

گیاه نخل کنتیا از انواع گیاهان همیشه سبز و تزئینی است که به راحتی می توان آن را در فضای آپارتمان پرورش داد. این گیاه برای رشد نیاز به آب و هوای گرم و مرطوب دارد...
از این رو در صورت کاشت در فصل زمستان، دمای اتاق را طوری تنظیم کنید که کمتر از ۱۷ درجه سانتیگراد نبوده و رطوبت آن بوسیله دستگاه های بخارساز تأمین می شود.
قبل از کاشت، گلدانی را در اندازه بزرگ انتخاب کرده و آن را از خاک غنی از خاک برگ، ماسه و بارورکننده های آلی پر کنید.
گلدان ها را در مکانی نیم سایه و در معرض غیرمستقیم نور خورشید قرار دهید. آبیاری این گونه باید بطور منظم و حداقل یکبار در هفته انجام شود. تعداد دفعات آبیاری در فصل تابستان بهتر است به سه یا چهار بار در هفته افزایش پیدا کند.
زهکشی خاک باید بخوبی انجام شود. برای زهکشی بهتر می توان از یک زیرگلدانی بزرگ استفاده یا دو یا سه سوراخ در کف گلدان ایجاد کرد. مناسب ترین PH خاک، شش تا هفت است.تکثیر این گیاه از طریق بذر و قلمه زدن امکان پذیر است.

مارجين

کاربر ممتاز
Scaevola-aemula نیمتاج
باز تو فرتي گفتي...؟؟؟

ولي بازم جاي تقدير داره..20 ساعت طاقت آوردي...واقعا تلاشت بي نظيره...يادم باشه يه جايزه واست بگيرم...

باريكلا حالا با توضيح برو واسه سوال بعد...

Hamzeh856

کاربر ممتاز
باز تو فرتي گفتي...؟؟؟

ولي بازم جاي تقدير داره..20 ساعت طاقت آوردي...واقعا تلاشت بي نظيره...يادم باشه يه جايزه واست بگيرم...

باريكلا حالا با توضيح برو واسه سوال بعد...

خب کسی جواب نداد گفتم جواب بدم . اصن دیگه جواب نمیدم فرتی :D

نام علمی: Scaevola aemula

نام تیره: Goodeniaceae

نوع گیاه: علفی یک ساله و دائمی

ارتفاع: ارتفاع نیمتاج حدود 15 سانتی متر است و گل های خوشه ای به رنگ ارغوانی روشن می باشد.

گلدهی: گلدهی این گیاه از اواسط بهار آغاز شده و تا اوایل پاییز ادامه می یابد.

از لحاظ اکولوژیکی: طالب خاک هایی با زهکشی مناسب بوده، نسبت به کم آبی مقاوم است.

تکثیر: تکثیر این گیاه از طریق کاشت بذر در هوای آزاد امکان پذیر است.

کاربرد: به دلیل طولانی بودن دوره گلدهی این گیاه در گلکاری دائمی و سبدهای آویز کاربرد فراوان دارد.

منبع همین جا خخخ

Hamzeh856

کاربر ممتاز
اين منبع ت منو كشته...خخخ

گيردادي به خانواده برومليداسه...چيه؟ تازه خريديشون؟

اگه نياين بگيد..منم فرتي جواب ميدمااااا...

خب فرتی بیا بگو ... اره میدونی تازه خریدم داری میگی خخخ اسپم ننداز

مارجين

کاربر ممتاز
خب فرتی بیا بگو ... اره میدونی تازه خریدم داری میگی خخخ اسپم ننداز

خوووش بحالت...( الان دارم از حسودي ميتركم )

خب خودت ميدوني كه ميشناسمش...اما خب خيلي هم جالب نيست اينقد فرتي فرتي جواب بديم...تا فردا صب ميكنم اگه كسي نگفت اونوقت فرتي جواب ميدم...:w12:

آخرین ویرایش:

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز
آقا با اجازه من خارج از نوبت 2تا عکس مربوط به یکی از گیاهان بسیار پرمصرف در ایران و جهان میذارم...
(عذر خواهی میکنم البته وسط بحثتون میپرم!)

شاید براتون جالب باشه

بنظرتون چه گیاهیه؟

این میوه هاشه
sum08_potato_fruit.jpg

اینم بذر هاش داخل میوه

sum08_potato_fruit_sliced.jpg

مارجين

کاربر ممتاز
آقا با اجازه من خارج از نوبت 2تا عکس مربوط به یکی از گیاهان بسیار پرمصرف در ایران و جهان میذارم...
(عذر خواهی میکنم البته وسط بحثتون میپرم!)

شاید براتون جالب باشه

بنظرتون چه گیاهیه؟

این میوه هاشه
مشاهده پیوست 198971

اینم بذر هاش داخل میوه

مشاهده پیوست 198972

اين كه خيلي آسونه..
فكركنم اكثر بچه هاي كشاورزي بشناسنش.....بگم...؟؟؟

آخرین ویرایش: