مسابقه *** هركي گفت اين چه گياهيه ...؟

گلابتون

مدیر بازنشسته
دوستان بخاطر اينكه عكس زهرا جون ديده نميشه و فعلا هم مشكل ورود به سايت رو دارند...و براي اينكه تاپيك نخوابه ...از دوستمون سايه سار خواهش ميكنم كه عكس بعدي رو برامون بذارن...
سايه سار جان بسم الله عزيز

گلابتون

مدیر بازنشسته
ميگم نكنه توطئه كردين كه من نقل قول نداشته باشم :cool::que:

زهرا اين بادام زميني كه گفتي درسته:gol:

تاكسونومي هم به علم رده بندي گفته ميشه

تاكسونومي :
شاخه اي از گياه شناسي كه به نامگذاري گياهان ميپردازد،تاكسونومي يا طبقه بندي ناميده ميشود و افرادي كه با اين علم سروكار دارند متخصص طبقه بندي يا تاكسونوميست ناميده ميشوند. سيستم نامگذاريي كه اكنون به كار ميرود مربوط به 250 سال قبل و مبتكر آن گياه شناس سوئدي كارولوس لينوس يا لينه (( پدر علم گياه شناسي )) است.

محمدرضا جان برنده واژه هستيد ...بسم الله عزيز

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
ممنونم سايه جان شرمنده كردين ;)
بچه ها لطفا بگيد واژه Breedingبه چه معناست

البته با اجازه گلاب خانم من سوال عكس رو هم ميزارم تا تاپيك نخوابه ؟:confused:

amin_rogh

كاربر فعال مهندسی کشاورزی
کاربر ممتاز
salam
in cactuse christmas hast ba ye doone agleonemaye koochoolo! albate bebakhshid fingilisi neveshtam
aminrokh

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
ممنونم هر دو تون جواب درست كه همون كاكتوس كريسمس بود رو دادين بنا بر اين با اجازه سايه جان من امين رخ رو برنده اعلام ميكنم

مسابقه واژه هنوز هيچ شركت كننده نداشت
لطفا بفرماييد Breedingبه چه معناست

گلابتون

مدیر بازنشسته
قربون دستت محمدرضا جان
امين جان بدوووووووو كه منتظريم...
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/funny/w38.gif

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز

رشته من ربطی به کشاورزی وباغبونی نداره ولی گیاهان رودوست دارم وتاحدودی باهاشون اشنا هستم
فکر می کنم از خانواده پیرومیا باشه

آخرین ویرایش:

گلابتون

مدیر بازنشسته
ونوس جان خيلي خيلي از حضورتون خوشحالم ...خيلي خوش اومديد اينجا ما همه در حال يادگيري هستيم هيچكس ادعاي دانايي نداره گلم...شما هم بفرماييد...قدمتون سرچشم.

امين جان لطفا خودتون پاسخ عكس رو بفرماييد...منتظريم عزيز.

amin_rogh

کاربر ممتاز
سلام
از بابت تاخیر معذرت میخواهم.
این گیاه از خانواده ارکیده ها هست. آپارتمانی و بسیار زیباست. اما برخلاف برگ ارکیده ها که معمولا خیلی زیبا نیست و اغلب بخاطر گلشان مورد توجه هستند، این گیاه برگهای بسیار زیبا با رنگهای درخشان و خیره کننده تولید میکنه و در بهار هم پاچوشهایی از محل ریزومها(مثل سایر ارکیده ها) تولید میکنه. البته من خودم تاحالا گلهاش رو ندیده ام اما در شرایط مناسب گل هم میده.اسم این گیاهmacodes petola هست.
اطلاعات بیشتر
http://www.gflora.com/index.php?cmd=genus_body&genus_id=191

عکسهای بیشتر.

موفق باشید
امین رخ

( برنده نداشتیم!!)

گلابتون

مدیر بازنشسته
مرسي امين رخ عزيزم از اين همه اطلاعات ذي قيمت ...محبت كرديد عزيز... :w11:
امين جان عكس بعدي با خودته ...منتظريم. :w17:

amin_rogh

کاربر ممتاز
سلام
ایندفه یه عکس میزارم از یه گیاه خوشگل که (راهنمایی!)برگهاش بشکل لوبیا هست.برگهای آبدار به رنگ سبز براق !(نمیدونم چطور بگم که چقدر خوش رنگه!).آپارتمانی هست.و بعضی از دوستان توی سووال قبلی جواب سووال بعدی رو دادن!!!!!
موفق باشید
امین رخ
a99 (2).jpg

a99.jpg

star123

عضو جدید
اسم این گل چبه؟
پرنده بهشت یا استرلیزیا
Strelitzia Reginae

گل بسیار زیبای آن شبیه به سر یک مرغ و رنگین است به همین علت پرنده بهشت یا مرغ بهشت نام گرفته برگهای سبز مایل به آبی و دمبرگ درازی دارد و ساقه گلدهنده ای به بلندی 1.5 متر
اسپات سبز قایقی شکل که گلهای نارنجی آنرا در بر می گیرد .
با اینکه این گیاه در ایران نسبت به سایر گیاهان گران است اما در سایر کشورها خصوصا آمریکا به صورت علف هرز درمی آید.

kaghaz rangi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

سوال:

:w17: عامل باز و بسته شدن روزنه ها ي برگ براي خروج آب اضافه و تعرق در برگها چيست؟

:gol::gol::gol:

نوک زبونمه ها ... صبر کن یه لحظه فکر کنم... ممممممم... اهان...
کاملا مطمئن نیستم اما فکر میکنم دلیل اصلی باز و بسته شدن روزنه نشاسته است اما عواملی که در باز و بسته شدن روزنه موثرن:
در باز شدن: نسیم ملایم...رطوبت... نور ... دمای کمتر از 35 درجه سانتی گراد
بسته شدن: باد شدید...خشکی هوا...تاریکی...دمای بالای 35 درجه سانتی گراد
درسته؟
:w20:(اگه نیست یه جوری بگو تو ذوقم نخوره:D:biggrin::redface:)

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
اسم این گل چبه؟

دوست گلم یه دنیا ممنون از حضورت
اما مسابقه نوبتی هست و نفر قبل شما یعنی امین رخ عزیز سوال طرح کردن
عزیزم اون سوا رو جواب بدین ایشالله در صورت درست بودن سوالت شما طراح مسابقه بعدی میشید
ممنون

گلابتون

مدیر بازنشسته
فدات بشم مريم جونم ...مواردي رو شما گفتي عوامل بيروني و موثر بر گياه هستند...من عامل دروني برگ رو ميخوام...يكي از اجزاي داخلي برگ محسوب ميشه خانومم

هورااااااااااااااامبصر جونم هم كه اومده...خداروشكر..جات خيلي خالي بود خانومي :w38:

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
گلاب جان استماتها يا همون سلولهاي روزنه كارشون باز و بسته كردن روزنه هست تا تعادل اب در گياه بر قرار بشه گه بنا به شرايط مختلف گياهان انواع استمات هم وجود داره

losi

عضو جدید
گلاب جان استماتها يا همون سلولهاي روزنه كارشون باز و بسته كردن روزنه هست تا تعادل اب در گياه بر قرار بشه گه بنا به شرايط مختلف گياهان انواع استمات هم وجود داره
درسته محمد رضا جان... منم اضلافه کنم که بسته شدن این سلولها در اثر فشار ترژسانس ایجاد شده توسط پتاسیم موجود در این سلولها صورت میگیره.

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
ایندفه یه عکس میزارم از یه گیاه خوشگل که (راهنمایی!)برگهاش بشکل لوبیا هست.برگهای آبدار به رنگ سبز براق !(نمیدونم چطور بگم که چقدر خوش رنگه!).آپارتمانی هست.و بعضی از دوستان توی سووال قبلی جواب سووال بعدی رو دادن!!!!!
موفق باشید
امین رخ
مشاهده پیوست 16055

مشاهده پیوست 16056

امین رخ عزیز
من نمیدونم این چه گیاهیه؟
راهنمایی نمیکی؟
ممنون دوست گلم

گلابتون

مدیر بازنشسته
زهرا جون امين اشاره كرده كه توي سوال قبلي دوستان اشاراتي به جواب اين سوال هم كردند...
اونجا دوتا حدس زده شده بود...يكي پپروميا...يكي مارانتا...احتمالا از خانواده پپروميا بايد باشه..
نظرت چيه؟

اين محمدرضا خان كجاست ..چرا جواب نميده؟؟؟ هان؟؟؟