مسابقه *** هركي گفت اين چه گياهيه ...؟

DARIUSH0

عضو جدید
چرا همه جا من برنده ام حالا كه اينطوره بگين اين چه گياهيه
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=15035&stc=1&d=1258349959

پیوست ها

• 111.jpg
    111.jpg
    47.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

گلابتون

مدیر بازنشسته

هادي جان ممنونم اما اصلا ترجمه خوبي نداشت ..ظاهرا ترجمه لفظي شده بود فقط ...اگه لينك صفحه ايي رو كه در همين تاپيك اين سوال عنوان شده بوده رو برامون بذاري بيشتر ممنونتون ميشم...:w05:
به هر حال اسپاليه ...همون داربست و يا چفته گفته ميشه كه براي بعضي از گياهان كه حالتي رونده و يا استولني دارند تعبيه ميشه...فقط تفاوتش با داربستهاي معمولي اين هست كه با فاصله چهل سانت از ديوار و به موازات ديوار بنا ميشود...و در واقع يك نوع همپوشاني براي ديوار است...كه اكثرا براي گياهان زينتي خصوصا گياهان گلدار مثل نسترن يا رزهاي رونده و يا موچسب كه زيبايي خيره كننده ايي داره استفاده ميشود.:gol:

کاکتوس عزیزم ممنون بابت لینکی که گذاشتی
:w27:
گلابم لطفا برنده واژه رو معرفی کن
:w26:

مرسی عزیزم
:w27::w27::w27::w27:

والا اين واژه برنده خاصي نداشت...زهرا جون به انتخاب خودت يه نفر واژه بعدي رو بذاره...ممنونم عزيزدلم.:w40:

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
در مورد واژه اسپاليه نوعي هرس فرم در درختان ميوه و درختچه هاي زينتي و گلها و پيچهاست كه البته با استفاده از داربست انجام ميشه هم كنار ديوار وهم در وسط باغ من نمونه هاي درخت سيب و هلو وگلابيش رو ديدم و بعدا براتون ميزارم ;)

در مورد سوال عكس هم اسم اين گياه كه بايد نوعي پيچ اويز باشه فكر كنم پيچ شهريار باشه :)

گلابتون

مدیر بازنشسته
داريوش جان اين پيچ كانگورو نيست؟

• Like
واکنش ها: fgni

سپهر آبي

عضو جدید
سلام ، داريوش گرامي

پیچک انگور Cissus romboidea
سيسوس romboideaگياهي است كه در فضاي آزاد قابل كشت و نگهداري است. برگ هاي اين گياه شباهت زيادي به برگ هاي درخت انگوردارد.
سيسوس 2 نوع كلي برگ ريز و برگ درشت دارد كه باز هر نوع خود جداگانه انواع مختلفي دارند.
به نظر مي آيد عكس شما از نوع (پیچک انگور) Cissus romboideaباشد.

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
يعني چي؟ من برنده واژه هستم ؟ ا.... مرسي زهرا جان:gol::gol:
ننه جان از زهرا ياد بگير ببين چطور هوامو داره :cry:

:) اينم واژه سوال ؟ ETULIAITON هم معني واژه وهم كاريبردش رو جواب ميخوام تا برنده اعلام كنم :redface:

سپهر آبي

عضو جدید
:) اينم واژه سوال ؟ ETULIAITON هم معني واژه وهم كاريبردش رو جواب ميخوام تا برنده اعلام كنم :redface:[/quote]

با سلام

احتمالا منظور دوست عزيز واژه Etiolation مي باشد.

مفهوم آن از دست دادن رنگ (در گیاه شناسی) است . عملي كه باعث توسعه یک گیاه بدون سبزینه های در حال رشد مي گردد . از جمله : بدون قرار گرفتن در معرض نور خورشید ؛ "همانند از دست رفتن رنگ کرفس ، هنگامي كه نور نمي بيند."

اين اصطلاح بيشتر در باغباني سبزيجات كاربرد دارد.

تفاوت 2 گياه لوبيا را مشاهده مي كنيد.

آخرین ویرایش:

گلابتون

مدیر بازنشسته
ننه جان اين دو تا يكيين همون داستان انگور و اوزوم
نام علمی : Cissus
نام فارسی :پیچ شهریار ، پیچ کانگارو

محمدرضا.ظاهرا اين گياه يه اسم ديگه هم داره ..آقا سپهر به اسم پيچ انگور معرفيش كردند...بايد ببينيم نتيجه چي ميشه ...:surprised:
و
لي در كل سيسوس محسوب ميشه...:gol:

يعني چي؟ من برنده واژه هستم ؟ ا.... مرسي زهرا جان:gol::gol:
ننه جان از زهرا ياد بگير ببين چطور هوامو داره :cry:

محمدرضا ظاهرا سوال من تكراري بوده واسه همين برنده نداشت ...لطف كردي كه سوال بعدي رو گذاشتي عزيز دست گلت درد نكنه.:redface::gol:
باشه حتما سعي ميكنم از زهرا جونم ياد بگيرم...حالا چي رو بايد ياد بگيرم.؟؟؟:w20:

سپهر آبي

عضو جدید
سركار خانم گلابتون

سيسوس انواع بسياري دارد كه برخي از آنها حتي شبيه هم نيستند - منجمله :

( روي هر كدام كه كليك كنيد ، مي توانيد توضيحات و احتمالا عكس مربوطه را مرور كنيد. )

آخرین ویرایش:

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
محمدرضا.ظاهرا اين گياه يه اسم ديگه هم داره ..آقا سپهر به اسم پيچ انگور معرفيش كردند...بايد ببينيم نتيجه چي ميشه ...:surprised:
ولي در كل سيسوس محسوب ميشه...:gol:

شايد من نديدم ولي نظر نهايي با طراح سواله

محمدرضا ظاهرا سوال من تكراري بوده واسه همين برنده نداشت ...لطف كردي كه سوال بعدي رو گذاشتي عزيز دست گلت درد نكنه.:redface::gol:
باشه حتما سعي ميكنم از زهرا جونم ياد بگيرم...حالا چي رو بايد ياد بگيرم.؟؟؟:w20:
من سر خود سوال نزاشتم مبصرجون (عمه جانم) كفتن ما اجرا كرديم در ضمن جواب واژتون من هم دادم اگه اشتباه كردم ببخشيد ديگه

:) اينم واژه سوال ؟Etiolation هم معني واژه وهم كاريبردش رو جواب ميخوام تا برنده اعلام كنم :redface:

با سلام

احتمالا منظور دوست عزيز واژه Etiolation مي باشد.

مفهوم آن از دست دادن رنگ (در گیاه شناسی) است . عملي كه باعث توسعه یک گیاه بدون سبزینه های در حال رشد مي گردد . از جمله : بدون قرار گرفتن در معرض نور خورشید ؛ "همانند از دست رفتن رنگ کرفس ، هنگامي كه نور نمي بيند."

اين اصطلاح بيشتر در باغباني سبزيجات كاربرد دارد.

تفاوت 2 گياه لوبيا را مشاهده مي كنيد.[/quote]
دوست عزيز از توجهت ممنونم درسته واژه رو من اشتباه نوشتم بچه ها اينم سوال واژه چي از رو هم نميرما نه........:w01:

Etiolation

آخرین ویرایش:

گلابتون

مدیر بازنشسته
متشكرم سپهر خان...

بله متوجه شدم..چون سيسوسي هم كه خودم در منزل دارم اصلا شبيه عكس داريوش جان نيست..
برگهاش كوچكتر و براقتر هست...در ضمن مركب هم نيست...تك تك هست..كلا ظريفتر هست.

خيلي زحمت كشيديد...چه اطلاعات مفيدي ...دست مريزاد قربان.

DARIUSH0

عضو جدید
سلام به همه بچه ها
FGNI جان گلاب جان و سپهر عزيز خوشحالم كه سوالم جو گفتگوي علمي رو اينجا داغ كرده منم جواب رو طبق قانون مسابقه فردا اعلام ميكنم اميدوارم بقيه هم تو اين بحث جالب شركت كنن و نظر بدن

گلابتون

مدیر بازنشسته
من سر خود سوال نزاشتم مبصرجون (عمه جانم) كفتن ما اجرا كرديم در ضمن جواب واژتون من هم دادم اگه اشتباه كردم ببخشيد ديگه

نه عزيزجان اين چه حرفيه ...خيلي خيلي هم لطف كردي گلم...:redface::gol:
اما ظاهرا سوال من تكراري بوده....و قبلا توسط كاكتوس _ هادي جان _ طرح شده بوده...كه من نديده بودم...اشكال از طرف من بوده عزيزم.:w42:
توضيحات شما هم مفيد بود ...بازم ممنونم:w27:

DARIUSH0

عضو جدید
سلام دوستان مخصوصا سپهر خان كه سنگ تموم گذاشتن اما سپهر عزيز از قديم گفتن معما چو حل گشت اسان شود

گلاب عزيز از شما هم تشكر ميكنم چون جوابتون درست بود اما در رابطه با سوالتون بايد بگم گل انگوري يا همون پيچ انگوري به پيچ گليسين ميگن نه پيچ كانگارو كه مورد سوال من بود
در اخر چون محمدرضاي عزيز جواب درست دادن ايشون برنده اعلام ميكنم
بازم تشكر ميكنم از همتون
:gol::gol::gol:

گلابتون

مدیر بازنشسته
ممنون داريوش جان زحمت كشيدي :gol:
پس به گفته محمدرضا پيچ شهريار و پيچ كانگور يكي هست...

ممنونم هم از شما هم از محمدرضا...و هم از سپهر خان بخاطر اطلاعات مفيدشون..

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان

برنده مسابقه عکس :
محمدرضا

محمدرضا جان سوال بعدی رو اعلام کن

محمدرضا عزیز برنده مسابقه واژه رو هم اعلام کن

ممنونم

:w27::w27::w27::w27::w27:

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان مخصوصا سپهر خان كه سنگ تموم گذاشتن اما سپهر عزيز از قديم گفتن معما چو حل گشت اسان شود

گلاب عزيز از شما هم تشكر ميكنم چون جوابتون درست بود اما در رابطه با سوالتون بايد بگم گل انگوري يا همون پيچ انگوري به پيچ گليسين ميگن نه پيچ كانگارو كه مورد سوال من بود
در اخر چون محمدرضاي عزيز جواب درست دادن ايشون برنده اعلام ميكنم
بازم تشكر ميكنم از همتون
:gol::gol::gol:
داریوش جان لطفا در مورد گیاهی که به عنوان سوال گذاشتی اطلاعت دقیق گیاهشناسیش بزار
ممنون

:gol:

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
اينم سوال من جواب بدين

برنده وازه هم سپهر عزيزم چون هم غلط املايي ازم گرفت ومهمتر اينكه جوابش درست بود

آخرین ویرایش:

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
سلام سپهر جان جواب واژه فكر كنم بلدما.......... :gol::gol::gol::gol: سربرداري باشه كه در واقع در گياهان نوك جوانه تازه رو هرس ميكنن فارسيشم پنسمان ميشه

گلابتون

مدیر بازنشسته
سپهر خان با عرض پوزش سوالتون تكراري عزيز...ميشه محبت كنيد و عوضش كنيد.

از دوستاني هم كه پاسخگو بودند معذرت خواهي ميكنم.

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
سلام سپهر جان جواب واژه فكر كنم بلدما.......... :gol::gol::gol::gol: سربرداري باشه كه در واقع در گياهان نوك جوانه تازه رو هرس ميكنن فارسيشم پنسمان ميشه

جواب اون بالاست زهرا جان يه بار ديگه نگاه كن ميبينيش ؟؟؟؟؟:gol: