مسابقه *** هركي گفت اين چه گياهيه ...؟

nasimkhordad

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام:gol:

ممنونم آقا فرشید دست گلت درد نکنه خیلی جالب بودم واسه من :gol::w17:
دست بقیه بچه ها هم درد نکنه که تو مسابقه شرکت کردن:w17::w17:

امین رخ جان شما جواب درست رو دادین تبریک میگم لطف کنین عکس بعدی رو بذارین:w16:

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
با اجازه خانوم مدیر تا اومدن اقا امین رخ و گذاشتن عکسشون من یه عکس بزارم. به نظرتون چی میتونه باشه؟:gol:

آخرین ویرایش:

amin_rogh

كاربر فعال مهندسی کشاورزی
کاربر ممتاز
با اجازه خانوم مدیر تا اومدن اقا امین رخ و گذاشتن عکسشون من یه عکس بزارم. به نظرتون چی میتونه باشه؟:gol:

سلام
ببخشید این چند روز نبودم.از سر کار اومدم خونه دیدم همه شال و کلاه کرده منتظر من هستند که راه بیافتیم بریم سفر!!!!!!منم که دیدم بهترین راه گفتن چشم هست!جای همه خالی بود.
بازم ببخشید که تکمه تشکر کار نمیکنه. دست شما همه درد نکنه.
این عکس هم کلر جان گمونم آلوئه باشه.http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/wink.gif

amin_rogh

کاربر ممتاز
سلام
ممنونم. اینم یه گیاه زیبای آپارتمانی که در واقع یه گیاه رومیزیه.گلها هنگامی که غنچه هستند خیلی زیبا و برنگ طلایی بر روی ساقه به گونه زیبایی خودنمایی میکنند.

موفق باشید
امین رخ

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه کف و هورای مرتب..............:w31::w33:

اسمش رو پیدا کردم................................:w40::w42:

متاسفانه سایتی که پیدا کردم انگلیش زبان نبود و فقط برای گلدون قیمت زده بود .:whistle:اطلاعاتی راجه به گیاهش ندارم:w05:
اسمش [FONT=arial,sans-serif]Mikado syngon[/FONT] هستش:gol:

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون گلاب خاتون :w27:
ولی خداییش اکتشاف خیلی کیف داره:w40:
درست حال وقتی رو دارم که سوالای ریاضی رو که استادمون میداد بعد از چند روز اولین کسی بودم که جواب رو پیدا میکردم!!:w42: بزرگ نمیشم من!!!!:child:

amin_rogh

کاربر ممتاز
سلام.نمیدونم چرا هروقت تکمه تشکر رو میزنم ارور میده!
احسنت بر شما. کاملا درسته .اطلاعات کامل رو میزارم.شرمنده که ترجمه نکردم. فکر کردم اینجور بهتره.
امین رخ

Garden Plant Information

Name

Syngonanthus chrysanthus 'Mikado' (also called 'Mikado')
Genus

Syngonanthus
Species

chrysanthus
Cultivar/variety

'Mikado'
General description

An elegant and unusual new tender plant, which forms a rosette of foliage from which long straight stems grow, each bearing one, creamy-gold, pin-head flower. Very much an indoor plant in the UK, it could be tried in a warm bright bathroom where it will have the humidity and warmth it needs to thrive.

Syngonanthus chrysanthus ‘Mikado’ comes from the family of the Eriocaulaceae and is native to Brasil.

As this is a newly acquired plant, I've discovered what I can about it so far, and will add to the page as time and experience go on.
Season of interest

Summer, though may last longer under the right conditions.
Key horticultural features

1. <LI class=kadov-p-CnumberedList>Habit - forms an upright, straight-sided vase shape. H: 15cm, S: approx 8cm.
    <LI class=kadov-p-CnumberedList>Stems - straight, leaning, pale green, slightly hairy. Up to 35cm long. From 15-50 stems per plant, depending on maturity.
    <LI class=kadov-p-CnumberedList>Leaves - rosette-forming, at the base of the plant. Soft, narrow, lanceolate, mid-green leaves which look similar to grass.
  2. Flowers - one creamy-gold, pin-head like flower borne at the tip of each stem. The flowers have a papery look to them. No scent is apparent. The flowers are reported to last for up to 10 weeks, and flowering can continue for up to 50 weeks.
Cultural details

Aspect

Bright but indirect light. Needs humid surroundings.
Soil

Acid compost (pH of 4-5). Well drained but kept moist at all times.
Hardiness

Tender - best grown between 19-22°C.
Maintenance

Because of its origin as a swamp plant, humidity should be kept high, at around 70% if possible. Keeping the plant in a tall, straight sided vase, or a deep shallow bowl, and spraying it regularly with filtered water will help to keep the humidity level up. Water regularly, from the bottom of the pot rather than from above, and don’t allow the compost to dry out. The best place for it would probably be a bright, warm bathroom, unless you can provide its exact requirements elsewhere.

May be susceptible to aphids. May be affected by fungal attack if humidity is too high.
Propagation

The plant has had patents taken out on it and a licence is needed for propagation.
منبع/http://www.wildchicken.com/nature/garden/nature_200_140.htm​

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این که کنگره خودمونه ؟ چرا زودتر نگفتین من بیام ؟‌خیلی بدین شماهااا

من قهرم

افسووووووووووووووووووووووووووووون

همه رو اخراج کن

مامااااااااااان کی ناظم تاپیکه ؟‌دو ماه حقوقش رو نده، بدش به من

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار

من قهرم

همه رو اخراج کن

کنگر؟:surprised::surprised::surprised:

گلابتون

مدیر بازنشسته

من قهرم

همه رو اخراج کن

اي جاااااااااان
جاويد جان تو بيا اينجا...حتي براي اسپم كردن...:w42:
خودم بعدا چشماتو درميارم...:w01:

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من میدووونم این چیه، از اینا داشتیم خونه و داریم هنوز، پس من برندم، چه میدونم اسمش یادم رفته، ولی برگاش مخملیه یه جوری، خیلیم قشنگه

همینی که تو عکسه، ما از اینا داشتیم، ولی شما چجوری اینا رو بزرگش کردین اینقد ؟ :surprised:

Ire
LoodLeaf
Brui ...

یه همچین چیزایی هم رو کاغذه نوشته بودی، ولی ما از اینا داشتیم

بنفشه بود چی بود نمیدونم

اسپم نشه

بنفشه نیست ؟

nasimkhordad

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام واقعا شرمنده کاری پیش اومد بدون هماهنگی رفتم :sweatdrop::sweatdrop::sweatdrop:
امین رخ جان دستت درد نکنه گل خیلی قشنگی بود :w17::gol:
دست همه بچه هایی که شرکت کردنو و نظر دادن هم درد نکنه:gol::gol::gol::w17:
کلرفیل جونم باریک الله ایول :love::w11:
ممنون بابت عکسی که گذاشتی:w17: