مسابقه *** هركي گفت اين چه گياهيه ...؟

miadgah

عضو جدید
نام این گیاه چیست

salam:gol:

Dimorphotheca sinuata

Family: Asteraceae (Daisy Family

Common names: African daisy, Namaqualand daisy

کاکتوس

کاربر بیش فعال
با سلام

واژه pome
به میوه هایی مثل سیب گلابی وبه اطلاق میشه که قسمت خوراکی آن از کاسبرگ.نهنج و دیواره تخمدان تشکیل شده واندوکارپ مثل یه غشآء فیبری قهوه ای رنگ روی بذر رو فرا گرفته-

واژه pepo
در میو هایی مثل هندوانه-خربزه-خیار -طالبی-کدو که به آنها سته سخت هم میگویند پوست میوه سخت بوده ونهنج روی تخمدان رو گرفته.

در مورد عکس

اناهیتا درست گفتن.

واژه کسی درست نگفت.در مورد عکس دوستان سعی نکنن از طریق propertiesبه اسم گیاه برسن سعی کنن از طریق معلومات خود عکس رو سرچ کنن

miadgah

عضو جدید
سلام به تمام دوستان خوب و مهربانم:heart:

کاکتوس جان هیچ توضیحی راجب گلی که گذاشته بودی ندادی اسم فارسی گیاه اگر می دونی خوشحال می شم بگی در مورد گیاهی که گذاشته بودی من یک سری اطلاعات در یک سایت لهستانی پیدا کردم که ترجمه آن به طور خلاصه می گذارم
( به صورت نکته نکته :smile: )
امیدوارم که مورد استفاده دوستان قرار بگیره

میعادگاه
miadgah@yahoo.com

Dimorphotheca sinuata

:heart:اسم علمی : Dimorphotheca sinuata

:heart:نام انگلیسی : African daisy, Namaqualand daisy

:heart:این گیاه از خانواده Asteraceae ( کاسنی) است .

:heart: بومی آفریقای جنوبی

:heart: شبیه Calendula L ولی کوچکتر ، ظریفتر ، و شکننده تر

:heart: ارتفاع گیاه 30-40 سانتیمتر

:heart: برگها سبز روشن ، گوشتی و خیلی شکننده

:heart: گلها به قطر حدود 3-5 سانتیمتر

:heart: گلها به رنگهای مختلف دیده می شوند : نارنجی ، صورتی-زرد ، بعضی وقتها گلهای آنها دو رنگ هستند

:heart: گلهای این گیاه فقط در روزهای آفتابی به صورت کاملا باز دیده می شوند و هنگامی که هوا ابری هست بسته می شوند.

:heart: این گیاه به منظور تزیینی پرورش پیدا می کند ، بیشتر به عنوان گل شاخه بریده مورد استفاده قرار می گیرد

:heart: در حالت شاخه بریده اگر در جایی که گرم هست و نور آفتاب به اندازه کافی وجود دارد قرار بدهیم گلها به صورت باز خواهند بود. :smile:

:heart: گل دهی از اواخر خرداد تا مهر

موفق باشید

گلابتون

مدیر بازنشسته
آناهيتا جون من اول فكركردم كه برگهاش شبيه افسنطين هست...اما فكر نميكنم كه افسنطين درخت باشه...در ضمن افسنطين يه پوشش نقره ايي هم روي برگهاش داره...حالا نميدونم اما اينطور كه شما ميفرماييد خانواده هردوتاشون هم افرائيان هست.

بازم ميگردم ببينم ميتونم بشناسمش يا نه!!

ممنون بابت راهنمايي...عزيزجون:redface:

آخرین ویرایش:

miadgah

عضو جدید
راستش شبیه Gynura japonica هست..البته از حق نگذریم یکم فرق دارند ولی شبیه ترین چیزی که بود همین بود...هم خانواده هم هستند...

سلام گلم مرسی که داری سعی می کنی پاسخ پیدا کنی...

راهنمایی : 1) گیاه دارویی 2) خانواده کاسنی

امیدوارم که جواب پیدا کنید .

یکی از دوستان گفته بود چه گیاه سختی گذاشتی :D راستش بگم دنبال جواب که برای سوال کاکتوس می گشتم بهش برخورد کردم :w10: منم اگر می خواستم حدس بزنم سختم بود چون تا حالا بهش برخورد نکرده بودم ولی گفتم قراره بر اطلاعاتمون اضافه بشه !!! پس بزارمش:D

موفق باشید :victory:

nasimkhordad

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام:heart:به دوستان گلم

نام این گیاه چیست؟

موفق باشید:gol:

نام این گیاه چیست؟

موفق باشید:gol:

شاید ابسنطین باشه به نظرم یه خرده شبیه بود :w20:

انگاری اشتباه بود گلاب اینو گفته بود
میگردم ببینم چیزی پیدا میکنم یا نه؟

آخرین ویرایش:

nasimkhordad

عضو جدید
کاربر ممتاز
آناهیتا جون امشب فرصت پاسخگویی به عکست تموم شده:w16:
لطف کن جواب رو بذار
و اگه برنده ای هم داشت اعلام کن:w20:
ممنون عزیزم:gol:

miadgah

عضو جدید
آناهیتا جون امشب فرصت پاسخگویی به عکست تموم شده:w16:
لطف کن جواب رو بذار
و اگه برنده ای هم داشت اعلام کن:w20:
ممنون عزیزم:gol:

باشه گلم :heart:

گَندِواش یا کینگو یا خاراگوش چینی (نام علمی: Artemisia annua) گیاهی است دولپه‌ای (Magnoliopsida) از راسته گل مینا (Asterales)، تیره گل‌ستاره‌ای‌ها (Asteraceae)، سرده درمنه‌ها (Artemisia).

در مورد برنده من می گم چون جواب گلاب جان و سمیه جان نزدیک بوده پس یکجورایی برنده هستند ;):w36:
تا سرده درست گفتید:D(گیاه دارویی افسنطین Artemisia absinthium)

miadgah

عضو جدید

:heart:گياه گندواش (‏‎artemisia annua L.‎‏) از خانواده ‏‎Asteraceae‎‏، از جمله گياهان دارويي است كه در طب سنتي چين مصرف داشته و در چند دهه اخير براي درمان مالاريا مورد استفاده قرار گرفته است. اين گياه بومي آسيا به ويژه چين مي باشد و در مناطق شمالي ايران نيز گسترش فراواني دارد.

:heart: یک علف معمولی است که هم اکنون در سراسر دنیا وجود دارد.

:heart:گیاه کینگو برگهایی شبیه سرخس (کیلکان)، گلهایی به رنگ زرد روشن و بویی شبیه کافور دارد.

:heart: ۲ متر بلندی با شاخه‌های منشعب و برگهای متناوب که به فاصله ۵/۲ تا ۵ سانتیمتر از هم قرار دارند.

:heart:این گیاه دیپلویید می‌باشد

:heart: عدد کروموزومی این گیاه ۳۶است. 36=2n. یعنی دارای ۱۸ جفت کروموزوم می‌باشد

:heart:در سال ۱۹۷۱ دانشمندان به این نتیجه رسیدند که عصاره این گیاه در نمونه‌های اولیه آزمایش دارای خاصیت ضد مالاریایی است

:heart:ماده موثر و فعال این گیاه : آرتمیزینین

:heart:آرتمیزینین که در چین به نام کینگوسو نامیده می شود توسط یک حلال با نقطه جوش پایین مانند دی‌اتی‌اتر جدا شد. این ماده در ساختمان رشته‌ای غده مانند برگها، ساقه‌ها و گل‌آذین وجود دارد و در سرتاسر گیاه پخش می شود.

:heart: آرتمیزینین به تنهایی یک سزکویی‌ترپن لاکتون می‌باشد

:heart:این گیاه خواص ضد سرطانی نیز دارد

:heart:مطالعات لوله‌آزمایش نشان می‌دهد که آرتمیزینین می‌تواند انگل و باکتری را از بین ببرد

:heart:گفته می‌شود که این گیاه توانایی سمیت انتخابی برای سلول‌های سرطانی پستان دارد و نتایج جالبی در بیمارانی که مبتلا به لوکومیا بودند ولی هنوز علایم بیماری ظاهر نشده بود، داشته است.

:heart: روش اثر ترکیبات موثر و فعال این گیاه از طریق واکنش با آهن است، که تولید رادیکال‌های آزاد مضر که به مولکول‌های درشت مانند مولکول‌های موجود در دیواره سلولی آسیب می رساند. انگل پلاسمودیوم فالسیپاروم که به طور وسیعی در گلبول‌های قرمز وجود دارد و همچنین سلول‌های سرطانی برای رشد و تکثیر سریع خود نیاز به آهن زیادی دارند و چون در گلبول‌های قرمز یون آهن زیادی وجود دارد بنابراین سلول سرطانی و انگل پلاسمودیوم به راحتی رشد و تکثیر می‌یابند.

:heart:لازم به ذکر است که بیماران مبتلا به کم‌خونی داسی‌شکل و تالاسمی در برابر مالاریا مقاومترند. چون در این بیماران زنجیره هموگلوبین رسوب کرده در نتیجه مقدار آهن طبیعی گلبول قرمز کاهش می‌یابد.

:heart:
عوارض جانبی شامل اسهال، سرگيجه و استفراغ می‌باشد.
  • حتی‌المقدور از مصرف آرتمیزینین در دوران بارداری باید خودداری کرد.
miadgah@yahoo.com

بارانی

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون آناهیتا جون ..خیلی لطف کردی...
اتفاقا کار خوبی می کنی چیز جدید برامون میزاری..انگاری عکسها و مطالب ما تکراری شده دیگه..بازم ممنون..:w30:

nasimkhordad

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم آناهیتا جونم :gol::love:
برام جالب بود تا حالا اسمشو نشنیده بودم

خوب سایه جان زحمت عکس بعدی رو میکشی عزیز؟؟؟؟؟؟؟؟
:w05:

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منتظر عکس بعدی هستیمااااااااااااااااا

آخ جوووووون اسپم :D

نسیم جون بهم بد و بیراه میگی الان اسپم نمودم ؟ :cry:

گلابتون

مدیر بازنشسته
تا اين جاويد خان بيشتر از اين اسپم نكرده دوستان بفرماييد اين چه گياهيه؟؟؟؟؟؟

يه عكس ساده ميزارم كه زود جواب بدين....آي باريكلا ..بدوئيد ...ببينم چه ميكنيد هااااااا...

nasimkhordad

عضو جدید
کاربر ممتاز

يه عكس ساده ميزارم كه زود جواب بدين....آي باريكلا ..بدوئيد ...ببينم چه ميكنيد هااااااا...

سلام
به نظر منم بابونه هستش لااقل خیلی شبیه اونه

miadgah

عضو جدید

سلام گلاب جون به نظر من بابونه گاوی هستش با نام علمی : Tanacetum parthenium
M. Camomilla
:gol:
بابونه ، بابونج - Camomile

بابونه: بابونج به فارسي بابونه گويند ، بابونه: گياه معطري كه گل آنرا در طب استعمال ميكنند و يك قسم آن كه بابونه يك چشم باشد به تازي اقحوان گويند (ناظم الاطباء) ، بابونه گاوي، بابونه زرد، بابونه بي بو، بابونه كوتول، بابونه دو رگ، بابونه زيبا، بابونه دشتي (گل گلاب) ، بابونه شيرازي Camomile و Chamomile ، بابونه گاوي) Featherfew شليمـــــــــــر) Matricaria ، )گل گلاب( بابونه بي بو: M. Inodore ، بابونه گاوي : M. Camomilla

آخرین ویرایش: