مسابقه *** هركي گفت اين چه گياهيه ...؟

گلابتون

مدیر بازنشسته
با سلام،
فکر کنم اسمش هست: Hebe pinguifolia 'Sutherlandii'
فکر کنم دیگه دوستان از مسابقه ها خسته شدن که استقبال این قدر کم شده! امیدوارم شرایطی پیش بیاد که مثل قبل رونق داشته باشه!
سلام مهندس صياد..
بازم مثل هميشه با جوابي صحيح...ممنونم از حضورتون

بله موافقم ..خيلي مسابقات با سردي برگزار ميشه...
اميدوارم دوباره بتونيم با كمك يكديگر جلايي دوباره به تالار بديم.

مهندس جان اگه اسم فارسيش رو هم به اضافه توضيحات بفرماييد ممنون ميشم.

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام مهندس صياد..
بازم مثل هميشه با جوابي صحيح...ممنونم از حضورتون

بله موافقم ..خيلي مسابقات با سردي برگزار ميشه...
اميدوارم دوباره بتونيم با كمك يكديگر جلايي دوباره به تالار بديم.

مهندس جان اگه اسم فارسيش رو هم به اضافه توضيحات بفرماييد ممنون ميشم.

شرمنده! من با اسامی فارسی خیلی آشنایی ندارم!!
اما در مورد گیاه:
گیاهی بومی نیوزیلند با گل های سفید که در تابستان ظاهر می شن. این گیاه رشد کمی داره و در صورت وجود شرایط مناسب (حداقل دما 6 - 11 درجه) همیشه سبزه. نیاز به مراقبت کمی دارد و تنها باید در میزان آبیاری دقت بشه چرا که به آب کمی نیاز داره!

گلابتون

مدیر بازنشسته
شرمنده! من با اسامی فارسی خیلی آشنایی ندارم!!
اما در مورد گیاه:
گیاهی بومی نیوزیلند با گل های سفید که در تابستان ظاهر می شن. این گیاه رشد کمی داره و در صورت وجود شرایط مناسب (حداقل دما 6 - 11 درجه) همیشه سبزه. نیاز به مراقبت کمی دارد و تنها باید در میزان آبیاری دقت بشه چرا که به آب کمی نیاز داره!

دشمنتون شرمنده...
با اجازه منم كمي به توضيحات شما اضافه ميكنم...

نام علمی : Hebe pinguifolia
نام انگلیسی : Speedwell
نام فارسی : تره تیزک آبی - الهه جوانی
نام خانواده : Scrophulariaceae

منشأ : نیوزلند
مکان : نیم سایه تا آفتابی
ارتفاع : 100 سانتیمتر
پهنا : 60 سانتیمتر
خاک مناسب : مخلوط خاک باغچه به همراه مواد آلی و زهکشی مناسب
زمان گلدهی : اواسط بهار تا اوایل پاییز
آبیاری : خاک خشک تا مرطوب
روش تکثیر : این گیاه با قلمه گیری تکثیر می یابد . قلمه های نیمه چوبی را باید اواخر تابستان یا اوایل پاییز آماده نمود ، در عین حال میتوان قلمه های علفی را نیز در بهار تهیه کرد .
نکات پرورشی : برگها و گل ها بخش زینتی گیاه را تشکیل میدهند ؛ در فصل رشد هر 2 ماه یک بار نیاز به تغذیه با کود کامل دارد ؛ به علت تنوع رنگی در گلها بهتر است زمانی که گیاه گلدار است ، آن را خریداری نمایید ؛ پس از پایان گلدهی لازم است بوته را هرس نمایید ؛ رشد کندی دارد . با اینکه نسبت به سرما مقاوم است ، اما بهتر است در یخبندان شدید از آن محافظت نمایید ؛ به الهه جوانی معروف است ..

مهندس منتظر سوالتون هستيم.

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
با سلام،
خیلی خیلی ممنون! سعی می کنم دفعه های بعد (اگه دفعه ی بعدی باشه!!) مثل شما کامل توضیح بدم!
بفرمایید سؤال بعدی:
Plantas (1).jpgPlantas (2).jpg
البته فکر کنم ساده باشه!

گلابتون

مدیر بازنشسته
با اجازه طراح سوال...يه راهنمايي ميكنم.

در نام فارسي اين گياه كه فقط يك گونه از آن در ايران وجود دارد...به نام دندان يك حيوان نامگذاري شده..

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
نه این پرچماش سفید نیست

باید Erythronium dens canis باشه
با سلام،
بله دقیقاً همینه! تبریک می گم، شما برنده شدید!! (اون اوایل که این جمله رو می دیدم خیلی خوشحال می شدم!!)
سؤال بعدی با شما!

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام،
بله دقیقاً همینه! تبریک می گم، شما برنده شدید!! (اون اوایل که این جمله رو می دیدم خیلی خوشحال می شدم!!)
سؤال بعدی با شما!

ممنون مهندس :redface:

بفرمائین یه سؤال آسون و یکی از گیاهان مورد علاقه بنده ( امیدوارم تکراری نباشه ) :

8.jpg9.jpg

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
عروسک پشت پرده نیست!!!:whistle:

هر چند میدونم نیست :(

اگه عروسک پشت پرده نی ،تاجریزی سیاه باید باشه هوووووم؟؟؟

یه راهنمایی کنید خووو

هر چند این 2 تایی که گفتم علف هرز محسوب میشن

آخرین ویرایش:

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
عروسک پشت پرده نیست!!!:whistle:

هر چند میدونم نیست :(

اگه عروسک پشت پرده نی ،تاجریزی سیاه باید باشه هوووووم؟؟؟

یه راهنمایی کنید خووو

هر چند این 2 تایی که گفتم علف هرز محسوب میشن

یا حضرت عباس ! :eek:

من این سؤال رو یک ماه و 6 روز پیش طرح کردم ! :w22:

راهنمایی می فرماییم :

از خانواده ی Asclepiadaceae (Milkweed family)

1111.jpgvvv.JPG

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
احسنتم استاد انصافا باید بیاین دانشگاه ما تدریس بفرمایین ؛ بفرمائین سؤال بعد
با سلام،
خیلی ممنون! البته شرمنده می کنید من این قدرها هم وارد نیستم، در مورد این سؤال که خیلی جست و جو کردم تا به نتیجه رسیدم!
اما سؤال! از اون جا که تاپیک خیلی مشتری نداره، یه سؤال آسون می ذارم، البته خانواده ش مشخصه پس نام کاملش رو بفرمایید:
Plantas 33.jpg

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
فكرميكنم نوعي آگاو باشه...احتمالا آگاو ويكتوريا....دقيق يادم نيست...ببخشيد اگه اشتباهه.
با سلام،
به به! بالاخره یکی پیدا شد به این تاپیک سر بزنه! خوش اومدید!
تبریک می گم، پاسخ تون درسته، پس سؤال بعدی رو شما بذارید!

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام،
خیلی ممنون! البته شرمنده می کنید من این قدرها هم وارد نیستم، در مورد این سؤال که خیلی جست و جو کردم تا به نتیجه رسیدم!
اما سؤال! از اون جا که تاپیک خیلی مشتری نداره، یه سؤال آسون می ذارم، البته خانواده ش مشخصه پس نام کاملش رو بفرمایید:
مشاهده پیوست 117034

مطمئنید این آگاو؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز

پیوست ها

• Agave_Victoriae.jpg
    Agave_Victoriae.jpg
    14.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

مارجين

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
با سلام،
به به! بالاخره یکی پیدا شد به این تاپیک سر بزنه! خوش اومدید!
تبریک می گم، پاسخ تون درسته، پس سؤال بعدی رو شما بذارید!

سلام ...متشكرم.

ظاهرا بايد عكس يك گياه بگذارم..
بفرماييد

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
آگاو ویکتوریا - رجیون (Agave victoria-reginae)

این کاکتوس به احترام ملکه ویکتوریا انگلیس توسط توماس مور به این نام شناخته شده .

این گیاه رشد خیلی کمی دارد اما محکم و زیباست . فرمهای منحصر به فرد برگ هایش می تواند تا 45 سانتیمتر قطر داشته باشد ،اما به ندرت بیشتر از 22 سانتیمتر رشد می کند ، پهنای برگ ها 3 سانتیمتر است ، معمولا به صورت تکی رشد می کند برگ های آن سفت و ضخیم ، دارای 3 زاویه مثلثی ، سبز تیره با علامتهای سفید تابان در حاشیه برگها ، برگها بدون تیغ هستند تنها یک تیغ کوتاه سیاه و مرکزی دارند.
در صورتی که گیاه حدودا 20 تا 30 سال سن داشته باشد در تابستان گل می دهد
گیاه توسط اسپانیایی ها در قرن 17 کشف شد ، هندی های بومی از آن برای الیاف ، غذا و ساختن نوشیدنی ا ل ک ل ی استفاده می کردند .از الیاف برای درست کردن لباس و طناب استفاده می شد اما بیشتر از این گیاه به عنوان خوراکی استفاده می شود ، برگ های کاکتوس و خود گل هایش خوردنی هستند به صورت کبابی و یا جوشاندن به خاکی که خوب زهکشی شود نیاز دارد وآفتاب کامل تا سایه سبک برایش مناسب است اما در ماه های گرم تابستان از آفتاب سوزان دور نگه داشته باشد در زمستان باید خشک نگه داشته باشد و اگر خشک باشد سرمای زمستان را بهتر تحمل می کند این کار به گیاه جان و نیروی حیرت آوری می دهد . در بهار و تابستان خوب آبیاری کنید و اجازه دهید بین دو آبیاری به طور واضح خاک نمناک باشدآفت گیاه : ساس و حشره آردی طریقه تکثیر : توسط بذر و یا بچه های در آمده در پای ریشه در فصل بهار ، آنها را در خاک نمناک و هوای مه یا نور آفتاب ***** شده نگهداری کنید تا بزرگ شوند.