مسابقه *** هركي گفت اين چه گياهيه ...؟

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
انگاری کسی دیگه اینجا ...... نمیاد.........
پس با اجازه من برنده مسابقه رو اعلام کنم ................
برنده مسابقه کلروفیل هستند ............... ولی ایشون نیستند .......... پس با اجازه من سوال مطرح میکنم...........

بفرمایید این چه گیاهیه................

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام .... مسعود جان ببخشید یادم رفته بود اینجا پست گذاشتم بیام سرک بکشم...شرمنده ...
ضمن اینکه قبل من آقا ابوذر جواب درست رو داده بودن فقط اسم فارسیش رو اشتباه نوشته بودن . وگرنه اسم انگلیش و خانواده گل رو درست فرمودند .
این عکسی که گذاشتید زیاد واضح نیست . اگر امکانش هست عکس نزدیکتری بگذارید که برگ یا اگر گل داره معلوم باشه . به نظر از سرخس هاست ...

amin_rogh

كاربر فعال مهندسی کشاورزی
کاربر ممتاز
انگاری کسی دیگه اینجا ...... نمیاد.........
پس با اجازه من برنده مسابقه رو اعلام کنم ................
برنده مسابقه کلروفیل هستند ............... ولی ایشون نیستند .......... پس با اجازه من سوال مطرح میکنم...........

بفرمایید این چه گیاهیه................

سلام
متاسفانه با مشکلی که برای سایه عزیز پیش اومد و حال همه گرفته شد دیگه دل و دماغی برای کسی نموند که تاپیک رو پیش ببره. کاش دوستانی که با ایشون در تماس هستند کمک کنند و به ابشون دلداری بدهند ،هرچند که غم ازدست دادن پدر به این زودی ها عادت کردنی نیست.
علی ای حال دوست عزیز ، گیاهی که توی گلدان ستونی هست --لیزیماکیا lysimachia-- و اونکه روی زمینه هم آلشی ملاalchemilla mollis- هست.
موفق باشید
امین رخ

آخرین ویرایش:

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
عجب ........... همه چقدر اسقبال کردند......
برنده مسابقه اقای امین رخ هستند.............. اقا سوال بعدی با شماست.........

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا من اينجا همش اومدم ديدم اقا امين درست گفتن / طراحمونم نيومد برنده رو اعلام كنه / به خاطر همين ما هم بخودمون اجازه نداديم سوال طرح كنيم يا جواب بديم.وگرنه من به همه تاپيك هاي مسابقه سر زدم....

amin_rogh

كاربر فعال مهندسی کشاورزی
کاربر ممتاز
والا من اينجا همش اومدم ديدم اقا امين درست گفتن / طراحمونم نيومد برنده رو اعلام كنه / به خاطر همين ما هم بخودمون اجازه نداديم سوال طرح كنيم يا جواب بديم.وگرنه من به همه تاپيك هاي مسابقه سر زدم....

سلام دوست عزیز. شکسته نفسی نفرمایید.شما اینبار رو قبول زحمت کنین و سووال رو بزارین. (البته من گیاهی توی آستین ندارم که بزارم).
خیلی ممنون .منتظریم.
موفق باشید
امین رخ

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
پس با این حساب منتظر معصومه خانم هستیم برای طرح سوال بعد!

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه اصلا حقه اقا امينه /من دوست دارم حرفمو زمين نندازيد خودتون قبول زحمت بفرماييد سوالو بزاريد منم خوشحال ميشم كه دوستم سوال طرح ميكنن. خواهش ميكنم. لياقت من نيست كه بخوام سوال طرح كنم\خواهش ميكنم آقا امين سوال رو بزارن.

Phyto

مدیر تالار
آقا امین گفتش که فعلا سوال تو بساطش نداره، حالا شما این بار حرفتو پس بگیر یه سوال بذار که خیلی خاک گرفته اینجا، جان من، همین یه بار ...

Phyto

مدیر تالار
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=61606&d=1312879648

اگه این میوه های قرمز رو نداشت میگفتم خاکشیره!
اگه فقط این میوه های قرمز بود میگفتم گوجه چریه!
اگه این میوه ها رو درخت بود میگفتم گیلاسه!
ولی الان نمیدونم چی بگم!!!

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام /باعث افتخاره كه من سوالو طرح كنم/
اين گياه به نظر خودم سخت نيست/
حالا ببينيم اولين نفر كيه كه حدس بزنه اين چه گياهيه/بسم الله:
مشاهده پیوست 61606
با سلام،
فکر کنم با حضور شما این تاپیک خیلی فعال تر بشه!
بازم فکر می کنم (!) نام گیاه Asparagus fern یا همون شویدی خودمون باشه! البته خودمم تعجب کردم که این گیاه میوه هم داره!! گویا در فضای باز میوه می ده و بخش هایی ازش خوراکی هم هست!

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام،
فکر کنم با حضور شما این تاپیک خیلی فعال تر بشه!
بازم فکر می کنم (!) نام گیاه Asparagus fern یا همون شویدی خودمون باشه! البته خودمم تعجب کردم که این گیاه میوه هم داره!! گویا در فضای باز میوه می ده و بخش هایی ازش خوراکی هم هست!
خواهش ميكنم عزيزم/ خيلي خوشحال هستم كه گروه زبان هستيد و اين قسمت شما فعاليت كرديد/جاي تقدير از شماست/خيلي خيلي خوشحال شدم واقعا انرژي گرفتم/
عزيزم شما درست تشخيص داديد/
منتهي اين مارچوبه زينتي است.ولي شما برنده اين قسمت هستيد/
بسم الله شما طرح كنيد سوال بعدي رو/ممنونم/

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
خواهش ميكنم عزيزم/ خيلي خوشحال هستم كه گروه زبان هستيد و اين قسمت شما فعاليت كرديد/جاي تقدير از شماست/خيلي خيلي خوشحال شدم واقعا انرژي گرفتم/
عزيزم شما درست تشخيص داديد/
منتهي اين مارچوبه زينتي است.ولي شما برنده اين قسمت هستيد/
بسم الله شما طرح كنيد سوال بعدي رو/ممنونم/
با سلام،
خیلی خیلی ممنون!
قبل از این که عکس بذارم چند تا نکته باید بگم! اول این که جسارتاً رشته ی تحصیلیم کامپیوتره!! دوم اینکه من با اسامی فارسی خیلی آشنا نیستم و این نام رو هم از یه کتاب فارسی یادم بود! نکته ی آخر هم در مورد سؤال که برای اینکه جای Succulentها خالی نباشه یه کاکتوس می ذارم!
امیدوارم دوستانی که به کاکتوس ها علاقه مندند شرکت کنند و دوستان دیگه هم کاکتوس ها رو دوست داشته باشند!!!
بفرمایید لطفاً:
Cact 22.jpg
Cacti 23.jpgیه راهنمایی هم این که این کاکتوس جزو کوچک ترین گونه هاست!

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
من يه اسم ميگم نميدونم اين باشه يا نه چون ماشالله كاكتوسها انواع و شكلهاي مختلف داره حدس زدن دشواره چه برسه به اينكه دقيقم بگيم/البته من از كاكتوسها اطلاعي هم ندارم/
وفقط نام انگليسي كاكتوس رو ميدونم/
Gymnocalycum gibbosum

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
نام علمی :Blossfeldia liliputiana
با سلام،
گویا دیگه قانون 48 ساعت برای تعیین برنده در نظر گرفته نمی شه! پس سریع می ریم سراغ معرفی برنده!
آقا رضای گل بهتون تبریک می گم! :gol::gol::gol:
گویا علاقه تون به کاکتوس ها حسابی کارساز بوده و حسابی در موردشون تحقیق کردید! پس سؤال بعدی با شما!
نکته، ارتباط بین "کوچک ترین گونه" و Liliputiana بود که در نام گذاری گیاه مورد توجه قرار گرفته! (یاد داستان گالیور نیفتادید!؟)

البته دوست دارم در مورد پاسخ دوستان دیگه هم توضیحاتی بدم! باید توجه کنید که اغلب اعضای خانواده ی GymnoCalycium کاکتوس هایی بزرگ با تیغ های قوی و متعدد هستند! در مورد مامیلاریاها هم اغلب توبرکول (محل خروج تیغ ها)هایی با شکل خاص هستند که نام گیاه هم از اون (Mammilla) گرفته شده!

reza_197

عضو جدید
سلام. خیلی ممنونم صیاد جان. اخرش من یک کاکتوسو شناختم.
علاقم به کاکتوسا که زیاده ولی تا مثل شما بشم کار داره.
امیدوارم طرفدارای کاکتوسم تو این سایت زیاد بشن.

اینم از سوال بعدی:

عکس دوم همین گیاهه ولی در زمستون اینطوری میشه برگاش میریزه.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

reza_197

عضو جدید
کسی نیست که جواب بده عکسه دومم چه قشنگ تبدیل شده به یه عکس دیگه! خب اگه کسی نیست تا خودم جواب بدم

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام. خیلی ممنونم صیاد جان. اخرش من یک کاکتوسو شناختم.
علاقم به کاکتوسا که زیاده ولی تا مثل شما بشم کار داره.
امیدوارم طرفدارای کاکتوسم تو این سایت زیاد بشن.

اینم از سوال بعدی:

عکس دوم همین گیاهه ولی در زمستون اینطوری میشه برگاش میریزه.
با سلام،
نام گیاه باید Euphorbia beharensis باشه! البته بهش مرجان هم می گن!
نکته ای که باید بگم اینه که یکی از دوستان همون روز اول جواب سرال رو کامل و دقیق گفته بودن ولی نمی دونم چرا پست شون نیست!

yasse_sepid

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

این گیاه بریوفیلوم است. البته به گیاه اشک هم شناخته میشه . با نام علمی Bryophyllum delagoense.

واقعا گیاه زیرکیه. همیشه کلی از جوونه هاش رو از توباغچمون و گلدون های اطرافش جمع می کنم، حتی از بین موزاییک های حیاط ...