...::: مسابقه معماری ::...

...::: مسابقه معماری ::...

• عالی

رای: 200 69.2%
  • خوب

رای: 76 26.3%
  • متوسط

رای: 5 1.7%
  • بد

رای: 8 2.8%

• مجموع رای دهندگان
    289
وضعیت
موضوع بسته شده است.

setayesh_s

عضو جدید
کاربر ممتاز
ميكل انژ -ميدونم كه معماري دوره رنسانس پيشرفته بوده اما سبك كلاسيك ر و كنار گذاشته ديگه ......................................... هم اكنون نياز مند ياري دوستانم .:D

setayesh_s

عضو جدید
کاربر ممتاز
من يه پيشنهاد دارم ميگم! يكي در ميون سوالاي فني و ساختمان و در كل اجرايي ام پرسيده شه نه فقط تاريخ و حفظيات...

ناگفته نمونه. فكر اوليه ابداع اين تايپيك و مسابقه جاي تشكر داره ;)

سـعید

مدیر بازنشسته
من يه پيشنهاد دارم ميگم! يكي در ميون سوالاي فني و ساختمان و در كل اجرايي ام پرسيده شه نه فقط تاريخ و حفظيات...

ناگفته نمونه. فكر اوليه ابداع اين تايپيك و مسابقه جاي تشكر داره ;)
ستایش جان ترتیبی برای موضوعات انتخابی سوالات وجود نداره...انتخاب موضوع کاملا آزاده و می تونین از همه موضوعات(البته معماری) انتخاب کنین.....مقصود بالا بردن سطح اطلاعات بچه هاست....

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز

AmirAhmadinasab

عضو جدید
دوستي كه سوال فني دوست داره جواب بده!
حداكثر شيب رمپ پاركينگ در ضوابط ايران چقدره؟

سـعید

مدیر بازنشسته
دوستي كه سوال فني دوست داره جواب بده!
تخلف...
دوست من شما در این تاپیک تخلف کردید . لطفا قوانین تاپیک رو دقیقا مطالعه کنید...هنوز سوال قبلی به جواب نرسیده است پس شما حق ایجاد سوال جدید را ندارید....لطفا رعایت کنید...

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سوال 6:
فضای ورودی کتابخانه ی لورنزیانا اثر کیه؟ و به چه سبکیه؟ :whistle::w07:
راهنمایی: فلورانس ایتالیا!

سلام
این ورودی توسط میکلانژ طراحی و ساخته شده است. نقشه این ساختمان از وظیفه خاص کتابخانه و زمین نسبتاً محدودش متأثر بود و میکلانژ می‌باید در دو فضای یکی دراز و افقی کتابخانه و دیگری فضای عمومی دهلیز آن کار می‌کرد. در فضای دوم همه چیز عظیم و تجسمی است, ولی در فضای نخست سطوح و برجستگی‌ها تالارها مطالعه کنندگان پرت نشود .

کتابخانهمدیچی - لورنسیانا - فلورانس ما بین سالهای ۱۵۲۴ – ۱۵۲۶ ساخته شد و بر طبق زمانبندی زیر و با شناخت زمان آثار میکلانژ باید گفت کار این نابغه قرن 15 مربوط به سبک معماری رنسانس پیشرفته می شود که با کار های خودش این سبک رو به تعالی رسوند .
البته این رو هم اضافه کنم که ستون نماها و تاق نما هایی که به صورت جفتی و گهگاه منفرد در این بنا به کار رفته شده متاثر از معماری روم باستانه .
معماری رنسانس آغازین ۱۲۰۰-۱۴۰۰ م
معماری رنسانس میانی ۱۴۰۰-۱۵۰۰ م
معماری رنسانس پیشرفته ۱۵۰۰-۱۶۰۰ م

موسی - اثر میکل آنژ

از میکلانژ بیشتر بدونید :
میکل‌آنژ دومین پسر از خانواده«لئوناردو دی‌بوناروتی سیمونی»و«فرانچسکا دی‌نری»است. پس از تولد میکل‌آنژ خانواده بوناروتی به‌فلورانسمهاجرت نمود. مادر میکل‌آنژ، پس از به‌دنیا آوردن سه پسر دیگر، چشم از جهان فروبست. او از دوران کودکی، برخلاف میل پدرش، علاقمند به‌هنر و تحصیل در اینرشته بود و سرانجام در پی نزاعی سخت با پدرش به‌ هدف والای خود رسید. در سنسیزده‌سالگی به‌ عنوان دستیار حقوق‌بگیر، در کارگاه «دومنیکو ژیرلاندایو»، استخدامشد. وی نزد استادش به ‌کارآموزی پرداخت و پایه و اساس نقاشی روی دیوار مرطوب را یادگرفت و مانند بسیاری از هنرمندان هم‌دوره خود در فلورانس، درکلیسای کوچک «برانکاچی» به‌تحصیل هنر پرداخت. گرچه در ابتدا به نقاشی روی آورد اما غریزهطبیعی وی مشتاق هنرپیکرتراشی بود، از این‌ رو پیش از اتمام دوره نقاشی، به عنوان استاد به ‌مدرسه مجسمه‌سازی کهبه‌وسیلهٔ استاد «لورنسو» در باغ‌هایمدیچی تأسیس شده بود، منتقل شد. هنوز سه‌سال از عضویت وی در مؤسسه و مدرسه مدیچی سپرینشده بود که استاد لورنسو چشم از جهان فروبست و پسرش «پیرو دی‌مدیچی» که فاقداستعداد و کیفیت هنری پدرش بود، جانشین او شد. دراین هنگام شهر فلورانس دستخوشناآرامی و قیام گروه‌های مختلف گردید و جان بسیاری از هنرمندان نیز مورد تهدید وتعدی قرار گرفت.

(نقاشیهای سقف کلیسای سیستین که بین سالهای 1508 تا 1512توسط میکل آنژ نقاشی شده است. این نقاشیها مربوط به نه صحنه از وقایع انجیل عهد عقیق است. آفرینش آدم، حوا،وسوسه و سقوط آدم و حوا، و طوفان.)

میکل‌آنژ با تیزهوشی غریزی خود قبل از شروع آتشجنگ به‌اتفاق دوتن ازهمراهانش به‌شهربولونیا کوچ نمود. میکل‌آنژ بیست ساله در بولونیا مورد استقبال دوستانه یکی از اعضاءخانواده «آلدوراندی» قرار گرفت و بلافاصله قرارداد ساختن دو تندیس از پیکر مقدسین ومجسمه یک فرشته برای مقبره «دومنیکوس مقدس» در کلیسای «سنت پترونیوس» را با ویمنعقد نمودند. پس از یک‌سال اقامت در بولونیا، از جانب هیئتی در فلورانس برای احداثسالن اجتماعات شهرداری، به‌آن شهر دعوت شد. ( منبع ویکی پدیا )

(آفرینش انسان - کار میکلانژ)

آثار دیگه میکل آنژ:
مادونا روی پله - نقش‌اندازی روی مرمر - فلورانس - خانه بوناروتی - تاریخ ۱۴۸۹ - ۱۴۹۲
جنگ دوپیکر - نقش‌اندازی روی مرمر - فلورانس - خانه بوناروتی - تاریخ ۱۴۹۲ - ۱۴۹۳
باخوس مست - تندیس - رم - تاریخ ۱۴۹۶ - ۱۴۹۷پی یتا - تندیس - فلورانس - تاریخ ۱۴۹۸ - ۱۴۹۹داوود - تندیس - فلورانس - تاریخ ۱۵۰۱ - ۱۵۰۴مجسمه برای مقبره پاپ - برده گان در حال مرگ - تندیس موسی - تاریخ ۱۵۰۵ - ۱۵۱۵نقاشی سقف کلیسای سیکستینی - رم - تاریخ ۱۵۰۸ - ۱۵۱۲مقبره خانوادگی مدیچی - فلورانس - تاریخ ۱۵۲۰ - ۱۵۳۴کتابخانه مدیچی - لورنسیانا - فلورانس - تاریخ۱۵۲۴ - ۱۵۲۶
صحنه رستاخیز - نقاشی - رم - کلیسای سیکستینی - تاریخ ۱۵۳۴ - ۱۵۴۱
معماری گنبد کلیسای پترز - رم - تاریخ ۱۵۴۷

امیدوارم کامل باشه .

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
با اجازه سعید آقا سوال 6 رو من همون سوال دوستمون که پرسیده بود میگذارم . امیدوارم خودشون به جوابها نظارت داشته باشن و من هم جواب این سوال رو نمی گم چون می دونم !

سوال 6 : حداكثر شيب رمپ پاركينگ در ضوابط ايران چقدره؟

setayesh_s

عضو جدید
کاربر ممتاز
با اجازه سعید آقا سوال 6 رو من همون سوال دوستمون که پرسیده بود میگذارم . امیدوارم خودشون به جوابها نظارت داشته باشن و من هم جواب این سوال رو نمی گم چون می دونم !

سوال 6 : حداكثر شيب رمپ پاركينگ در ضوابط ايران چقدره؟

هنوز كه جواب درسته سوال قبلي تاييد نشده !!!!!!!!!!!!!!!!!111

درسته كه اين كار تو دوره رنسانس پيشرفته بوده اما سبك كلاسيك تو اين دوره مد نظر بوده كه ميكل انژ گويا در اين كاراين سبك رو به كار نگرفته.
:redface:

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
هنوز كه جواب درسته سوال قبلي تاييد نشده !!!!!!!!!!!!!!!!!111

درسته كه اين كار تو دوره رنسانس پيشرفته بوده اما سبك كلاسيك تو اين دوره مد نظر بوده كه ميكل انژ گويا در اين كاراين سبك رو به كار نگرفته.
:redface:

بله دوستای خوبم هنوز کسی جواب درست رو نداده :cry:. چی کار کنم خودم بگم؟:(

sara_r

کاربر بیش فعال
سعيد جووون تبريك چه گرفته تايپيكت
ميخواستم يه پيشنهاد بدم
ميشه در مورد سيستم هاي جديد و بناهاي دهه هاي اخير صحبت شه
بازم ممنون
راستي من ديگه مث قبل نميتونم بيام ميخوام برا ارشد بخونم
موفق باشي...:gol:

سـعید

مدیر بازنشسته
سوال شماره 7 :

سوال شماره 7 :

دوستان سوال قبلی تایید شد...سوال بعدی که مربوط به دومان عزیز بود به اشتباه سوال 6 نوشته شده بود که من تصحیح کی کنم.....برای دانستن آخرین سوال به امضای بنده توجه کنید و شما می تونید با انتخاب این لینک به صفحه آخرین سوال بروید....

سوال شماره 7 :

آخرین ویرایش:

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان سوال قبلی تایید شد...سوال بعدی که مربوط به دومان عزیز بود به اشتباه سوال 6 نوشته شده بود که من تصحیح کی کنم.....برای دانستن آخرین سوال به امضای بنده توجه کنید و شما می تونید با انتخاب این لینک به صفحه آخرین سوال بروید....

سوال شماره 7 :

سعید جان جواب درست سبک مانیریسم بود. سبکی بین رنسانس و باروک .دلیل: زیبا شناختی صفحه ی 209:surprised:

سـعید

مدیر بازنشسته
سعید جان جواب درست سبک مانیریسم بود. سبکی بین رنسانس و باروک .دلیل: زیبا شناختی صفحه ی 209:surprised:
...سوال خیلی خوبی بود . پس برای اینکه دوستان دیگه جواب این سوال کاملا براشون روشن بشه لطفا جواب رو خودت کامل توضیح بده...مرسی

سـعید

مدیر بازنشسته
آرشیو سوالات و جواب های مسابقه معماری

دوستان در ابتدا باید از شما به خاطر شرکت در این تاپیک تشکر کنم...خوشبختانه این تاپیک باعث شد تا حس رقابت در بین بچه های معماری در جهت بالا بردن سطح کیفی و کمی اطلاعات معماری بالا برود....به همین دلیل الناز زحمت جمع آوری و آرشیو سوالات و جواب های درست رو برای دسترسی سریع شما دوستان عزیز کشیده است...شما می تونید در تاپیک آرشیو سوالات و جواب های مسابقه معماریبه سرعت به آنچه در تاپیک مسابقه گفته شده است دسترسی داشته باشید.....
الناز عزیز واقعا ممنونم.....

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=37668

elnazzzzz

عضو جدید
کاربر ممتاز
با تشكر از سعيد به خاطر فكر خوبش
سوال شماره8:
لاپه چيست؟

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.