مباحث مرتبط با آزمون نظارت معماری

kaveh5

عضو جدید
مهندس به نظر جنابعالی یه ساختمان مسکونی 4 طبقه به بالا که شاید 25 نفر هم جمعیت نداشته باشه حداقل عرض پله هاش 1.10 است الان شما خودتان قضاوت کنید واسه ساختمانی که 2500 نفر بار تجمیعیش هست 1.10 عرض پله اش باشد !!!!
دوست عزیز بهتره به جدول ص 39 م 3 مراجعه کنید!

سوال 11​

با مراجعه به جدول 3-1-5-ج صفحه 39 دقیقا اشاره شده به اینکه حداقل عرض پله از نظر بار تجمیعی برای 2000 نفر و بیشتر باید 140 سانتی متر باشد.اما در پاسخنامه 150 سانتی متر یعنی گزینه 2 به عنوان پاسخ قرار داده شده.که اشتباه می باشد. اگر ما حتی 999999 نفر هم بار تجمیعی داشته باشیم حداقل عرض پله باز هم همان 140 سانتی متر است .احتمالان تعداد 1500 نفر مد نظر طراح بوده که اشتباها 2500 نفر تایپ شده تو سوال.
مثلا در گزینه 2)اگر بجای 150 سانتی متر به عنوان حداقل عرض پله می نوشت 2100 سانتی متر .چون از بین بقیه گزینه ها به 140 نزدیک بود می شد اون رو به عنوان پاسخ انتخاب کرد...؟
خیر اشتباه است.​

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستان اعتراض ها رو بفرستید بخشی از قضاوت رو هم به اونا واگذار کنید

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان کسی میدونه برای آزمون نظارت چه جوری باید بخونیم روش خاصی وجود نداره که زودتر به نتیجه برسیم؟

taniaa

عضو جدید
سلام دوستان من یک کارت بانک آزمون نظارت اشتباها خریده ام اگه کسی نیاز داره بگه من کد رو بهش میدم و به جاش پولش رو از 40 تا 50 ( هر چقدر خودش خواست ) به محک یا سازمان خیریه دیگه بریزه و به من یه کد پیگیری بده.

Architect Abbas

عضو جدید
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon1.png

دوستان لطفا بند 5 و 6 دفترچه راهنماي ثبت نام آزمون رو مطالعه كنيد كه
1-آيا آزمون اجرا هم شامل جدول شماره 6 ميشه يا نه؟
2- آيا حدنصاب 37.5 درصد تو بند6-5 شامل كسايي كه آزمون اجرا رو قبول شدن ميشه يا نه؟

اينم دفترچهمشاهده پیوست sabtenameAzmon.pdf

arefe-rad

عضو جدید
دوستان کسی میدونه برای آزمون نظارت چه جوری باید بخونیم روش خاصی وجود نداره که زودتر به نتیجه برسیم؟

هیچ چیز خاصی نداره فقط باید بدونی هر مطلب مربوط به کدوم مبحثه و کجای اون مبحث هست. که اونم از طریق فهرست مطالب میتونی بش برسی..خلاصه برداری هم میتونه کمکت کنه مخصوصا از مطالبی که فرصت خوندنشو نکنی

amirali_

عضو جدید
سلام
دوستان میشه لطفا یه توضیح مختصر درباره این ازمونهای اختصاصی تستی و عمومی و حزییات که سالهای قبل بوده بدید؟ ازمونها قبلا جور دیگه ای بوده و الان تغییر کرده؟ کدومش میشه نظارت؟
من بار اولمه شرکت میکنم و دنبال سوالات سالهای قبلم ولی گیج شدم و درباره این ازمونها هم قبلا نشنیده بودم

من الان بخوام سوالات سالهای قبل ازمون نظارت معماری و پاسخنامه ی تشریحی ش رو ببینم از کجا باید دانلود کنم؟

arefe-rad

عضو جدید
سلام
دوستان میشه لطفا یه توضیح مختصر درباره این ازمونهای اختصاصی تستی و عمومی و حزییات که سالهای قبل بوده بدید؟ ازمونها قبلا جور دیگه ای بوده و الان تغییر کرده؟ کدومش میشه نظارت؟
من بار اولمه شرکت میکنم و دنبال سوالات سالهای قبلم ولی گیج شدم و درباره این ازمونها هم قبلا نشنیده بودم

من الان بخوام سوالات سالهای قبل ازمون نظارت معماری و پاسخنامه ی تشریحی ش رو ببینم از کجا باید دانلود کنم؟

توی سایت مقررات ملی نمونه سوالات و پاسخنامه هست.
سالهای قبل ازمون نظارت تستی و عمومی و جزئیات بوده(البته مطمئن نیستم...اگر اشتباه میگم دوستان اصلاح کنن)الان همش تستی حتی همون دتایل ها هم تستی هستند و آزمون نظارت میشن که باید حداقل 50 رو بیاری که قبول شی(یعنی نصفه سوالاتو درست جواب بدی)

amirali_

عضو جدید
توی سایت مقررات ملی نمونه سوالات و پاسخنامه هست.
سالهای قبل ازمون نظارت تستی و عمومی و جزئیات بوده(البته مطمئن نیستم...اگر اشتباه میگم دوستان اصلاح کنن)الان همش تستی حتی همون دتایل ها هم تستی هستند و آزمون نظارت میشن که باید حداقل 50 رو بیاری که قبول شی(یعنی نصفه سوالاتو درست جواب بدی)
مرسی
اونهارو دیدم ولی پاسخنامه ش تستی بود و تشریحی نبود.
نمیدونید پاسخنامه ی تشریحی رو از کجا میشه گرفت؟ که توضیح داشته باشه بگه جوابش تو کدوم مبحث و کجاست؟

arefe-rad

عضو جدید
مرسی
نمیدونید پاسخنامه ی تشریحی رو از کجا میشه گرفت؟ که توضیح داشته باشه بگه جوابش تو کدوم مبحث و کجاست؟

نه متاسفانه.... اما خود سوالاتو حتما بخونید چون از سالهای قبل سوال میارن توی آزمون بعدشم اینکه نمونه سوالاتو بخونید مشخص میشه از کدوم مبحثه(البته قبلش حتما یه دور تمام مباجثو بخونید.نمونه سوال خوندن آخرین مرحله ست)

ehsan arch

عضو جدید
مرسی
تو نظام مهندسی شهر ما یه کتاب هستش که درباره ازمون های سالهای پیش توضیح تشریحی داده... یه سری به نظام مهندسی شهرتون بزن شاید داشته باشه اگر نه که من شنبه، یکشنبه باید برم نظام اسم کتابو نگاه میکنم....

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
من رفتم و خریدمش البته هنوز وقت نکردم دقیق مطالعه کنم امیدوارم خوب باشه.... تعداد صفحاتش حدودا 130 صفحه هستش.... البته فکر کنم استفاده از یه فهرست 130 صفحه ای خودش یه مشکلیه....

:eek:130صفحه؟؟؟؟یکی به من گفت 30 صفحه هست.....؟؟؟!!!!

akropolis

عضو جدید
دوستان تو فهرست منابع معماری (نظارت)2 مورد هست که شبهه برانگیزه یکی راهنمای صرفه جویی در مصرف انرژی چاپ 92 یعنی این کتاب همون مبحث 19 چاپ 89 هستش یا نه و راهنمای مبحث 16 چاپ 92

پیوست ها

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    41.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

holooooooo

کاربر ممتاز
دوستان تو فهرست منابع معماری (نظارت)2 مورد هست که شبهه برانگیزه یکی راهنمای صرفه جویی در مصرف انرژی چاپ 92 یعنی این کتاب همون مبحث 19 چاپ 89 هستش یا نه و راهنمای مبحث 16 چاپ 92

شبهه نداره، علاوه بر خود مبحث 19 یه کتاب هست راهنمای مبحث 19 صرفه جویی در انرژی که 16000 تومنه (البته تو آذر ماه من گرفتم 16تومن چاپ 92 بود)
راهنمای مبحث 16 هم که حتما مثل همین جدا از خود مبحث 16 این راهنماشه
چون بعضی مبحثارو دیدم راهنماشم هست

آخرین ویرایش:

akropolis

عضو جدید
مهندس یعنی هم باید مباحثو بگیریم هم راهنماشو (مباحث 16 و 19)سوال از هر دو تا شون میاد یا فقط مباحث مهمه.یعنی مطلبی هست که تو راهنما باشه ولی تو مباحث نباشه

ehsan arch

عضو جدید
سلام..بله حتما...
البته خب ديگه هي بيكار ميشن راهنما و.. ميدن بيرون..
درامد خوبي داره واسشون.....هههههه
دوستان اينجا ميتونين مبحث 22 رو دانلود كنين:
http://shagul.blog.ir/post/15
دوستان دارید اشتباه میکنید مبحث 19 و راهنمای مبحث 19 یکی هست فقط در راهنمای مبحث 19 علاوه بر مطالب اصلی از کلی مطلب و مثال هم استفاده کرده.... من صفحه به صفحه چک کردم......

holooooooo

کاربر ممتاز
دوستان دارید اشتباه میکنید مبحث 19 و راهنمای مبحث 19 یکی هست فقط در راهنمای مبحث 19 علاوه بر مطالب اصلی از کلی مطلب و مثال هم استفاده کرده.... من صفحه به صفحه چک کردم......

آره من خودمم چک کردم حرفتون درسته اما تو منابع ذکر شده کاریش نمیشه کرد!

کفاش زاده

عضو جدید
سلام......من پارسال کلید واژرو داشتم29 صفحه بود.این که میگید 130 صفحه مال امساله؟آخه الان من از کجا بدونم اگه پول بدم بخرم دوباره همون پارسالیرو ندن بهم؟؟؟

معمار111

عضو جدید
سلام دوستان
کسی میدونه سوال 4 آزمون نظارت آذر 92 که راجع به سیستم خورشیدیه از چه منبعی اومده؟

معمار111

عضو جدید
یه سوال دیگه دوستان
سوال 56 آزمون نظارت آذر 92 در مورد انواع بام وارونه که در آب و هوا های مختلف باشه تو چه رفرنسی میشه پیدا کرد ؟

معمار111

عضو جدید
دوستان همگی بسیج شدن جواب سوالای منو پیدا کنن و وقت ندارن به تاپیک سری بزنن یا اینکه هیچکی سوالای منو ندیده؟:(

holooooooo

کاربر ممتاز
سلام دوستان
کسی میدونه سوال 4 آزمون نظارت آذر 92 که راجع به سیستم خورشیدیه از چه منبعی اومده؟

یه سوال دیگه دوستان
سوال 56 آزمون نظارت آذر 92 در مورد انواع بام وارونه که در آب و هوا های مختلف باشه تو چه رفرنسی میشه پیدا کرد ؟

سوال 4 رو که من از تو راهنمای مبحث 19 زدم، صفحه شو پیدا کردم برات میذارم،
بام وارونه رم تو اکثر کتابای عناصر جزییات توضیح دادن هر چند که من این تستو نزدم...

معمار111

عضو جدید
سوال 4 رو که من از تو راهنمای مبحث 19 زدم، صفحه شو پیدا کردم برات میذارم،
بام وارونه رم تو اکثر کتابای عناصر جزییات توضیح دادن هر چند که من این تستو نزدم...

خیلی متشکرم دوست عزیز... من کتاب راهنمای مبحث 19 رو ندارم کاهلی کردم نخریدم !

معمار111

عضو جدید
16000 تومن خریدمش، خیلی فرقی با خود مبحث 19 نداره یه سری چیزا اضافه تر داره

از همون چیزای اضافه تر میدن که تو راهنماش هست میدن ! میرم میگیرم دوستم... بازم ممنون...
فقط در مورد سوال بام وارونه که در مورد انواعش توضیح داده باشه نمیدونم ...اگه کسی میدونه راهنمایی کنه...

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
از همون چیزای اضافه تر میدن که تو راهنماش هست میدن ! میرم میگیرم دوستم... بازم ممنون...
فقط در مورد سوال بام وارونه که در مورد انواعش توضیح داده باشه نمیدونم ...اگه کسی میدونه راهنمایی کنه...
نه فقط چند تا مثال رنگی رنگی توشه وگر نه من جفتشونو خوندم راهنما دقیقا خود مبحث رو کپی زده و در پایان یه سری مطالب بهش اضافه کرده

بالا