ما لياقت آزادي نداريم چون :

paeeizan

اخراجی موقت
ما لياقت آزادي نداريم چون :
· مهمترين كارمان در اول هر ماه صف كشيدن جلوي عابر بانكها براي گرفتن حق السكوت ماهانه است. چون مي ترسيم اگر اول ماه پول را برداشت نكنيم مثل سهميه بنزين مي سوزد!
· .· يك ساعت در ترافيك بزرگراه همت معطل مي شويم و ككمان نمي گزد ولي سر تقاطع به اندازه ده ثانيه نمي توانيم منتظر عبور ماشين روبرويي باشيم.·

آنقدر راحت طلب و بي ارداه ايم كه مشتري اول محصولاتي مانند قرص لاغري، كفش افزايش قد، شربت ترك اعتياد، داروي افزايش ميل جنسي و... در دنيائيم.·

وقتي در ايستگاه صادقيه مي خواهيم سوار قطار شهري بشويم مثل زماني كه در مهدكودك بازي صندلي مي كرديم چنان به سوي قطار هجوم مي بريم كه متوجه پيرمرد بغل دستي كه عينكش افتاد و شكست نمي شويم.·

به محض رد كردن خروجي مورد نظر در اتوبان جفت پا روي ترمز مي رويم و با اعتماد به نفس كامل دنده عقب مي گيريم.· براي بچه خردسالمان هر روز چيپس و پفك و نوشابه مي خريم ولي نمي دانيم آخرين بار كي يك ليوان شير خورده است.·

فاصله ظرف جمع آوري زباله تا در خانه مان 50 متر است ولي ترجيح مي دهيم كيسه را همان روبروي خانه داخل بوته هاي كنار پياده رو پرت كنيم.·

پشت شيشه ماشين مي نويسيم "ميروم تا انتقام مادرم زهرا بگيرم" ولي ناموس مردم در كوچه و خيابان از دستمان در امان نيستند.· در تاكسي مكالمات تلفني خود را با صدايي كاملا رسا انجام مي دهيم بدون اينكه متوجه باشيم تاكسي حريم خصوصي افراد نيست و حقوق ديگران را نبايد تضييع كرد.·

در ترافيك سر چهارراه با ديدن پسر بچه اي دوره گرد محبتمان گل مي كند و يك هزاري به او مي دهيم و او بي آنكه بخواهد تا شب پول مواد مخدر پدرش را جور مي كند.

· آخرين باري كه كتابي را ورق زده ايم مربوط به سالها پيش مي شود.· حاضريم به هر قيمتي ولو ثبت نام در دانشگاه مجازي دوقوزآباد سفلي مدرك بگيريم و ميليونها خرج كنيم ولي بعد از فارغ التحصيلي تنها چيزي كه به دردمان نمي خورد همان مدرك است.·

براي اينكه وارد محدوده طرح بشويم روي پلاك ماشين لنگ خيس مي اندازيم تا دوربين شماره پلاك را ثبت نكند.· بيشترين جستجويمان در موتورهاي جستجو مثل گوگل مربوط اعضاي تناسلي و يا انواع مسائل جنسي است!· يك شب را بدون ماهواره نمي توانيم سر كنيم ولي شبهاي متعدد بدون اينكه چند دقيقه اي با همسر خود گفتگو كنيم مي خوابيم.

· براي ماشين پنج ميليوني كه اقساطي خريده ايم، سه ميليون لوازم اضافي وصل مي كنيم ولي پول رفتن به دندانپزشك براي معالجه دندان خرابمان را نداريم.· براي سه روز تعطيلي صندوق ماشين و باربند را تا خرخره پر مي كنيم و با شش نفر راهي شمال مي شويم و از سه روز تعطيلي را دو روز در ترافيك جاده چالوس و هراز و فيرزوكوه مي مانيم. ولي نمي دانيم درياچه گهر كجاست!·

روز آشتي با طبيعت (13 فروردين) چنان بلايي به سر طبيعت مي آوريم كه تا يكسال خودش را پيدا نمي كند.· بقيه اش را شما بنويسد_هر مناسبتي كه پيش مياد به امريكا و انگليس بد و بيراه مي گيم اما 4 كلمه انگليسي بلد نيستيم كه بفهميم رئيس جمهورشون چي داره ميگه.
.
.
ninisite.com

amin karmania

عضو جدید
به نظرم اسم تاپیک رو بزار ما لیاقت خوب زندگبی کردن نداریم!!!
آزادی هم بخشی از خوب زندگی کردنه
راستی با بند اولش مشکل دارم

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرم اسم تاپیک رو بزار ما لیاقت خوب زندگبی کردن نداریم!!!
آزادی هم بخشی از خوب زندگی کردنه
راستی با بند اولش مشکل دارم

منم با بند اول مشکل دارم

اخه تا این پول نبود خیلی ها میومدن مثال میزدن که فلان کشور داره هر ماه به هر نفر پول میده ولی اینجا مسئولین میخورن.حالا که داره همون کارو میکنه میان اینطوری میگن.

واقعا ماها کاری جز محکوم کردن نداریم.

بقیش درسته.

samira.bas

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم با بند اول مشکل دارم

اخه تا این پول نبود خیلی ها میومدن مثال میزدن که فلان کشور داره هر ماه به هر نفر پول میده ولی اینجا مسئولین میخورن.حالا که داره همون کارو میکنه میان اینطوری میگن.

بقیش درسته.

پول میده ولی نفری 40 هزار تومن کرایه تاکسی ماهانه رفت و آمدمون هم نمیشه...........

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
پول میده ولی نفری 40 هزار تومن کرایه تاکسی ماهانه رفت و آمدمون هم نمیشه...........

حالا باز بحث الکی که من بیام بگم اون جاها کرایه ماشین دو برابر ایرانه و شما یه جواب دیگه بدی و قبول نکنی و ...

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
دیگه خیلی کمی تا قسمتی زیادی قلو میگن چی میگن از اونا اعمال کردین رو مطلب
من که تا حالا ندیدم تو صف اتوبوس یا مترو ملت همچین بدوون که همدیگرو له کنن
یا مثلا صفهای چند متری جلوی خودپردازا
یا مثلا مگه بنزین بمونه میسوزه؟ماله ما که مونده نسوخته
یا مثلا رو ماشین مینویسیم میرم تا انتقام مادرم زهرا بگیرم،کسی که به حضرت زهرا (س) را بشناسه کاریو که شما گفتی انجام نمیده
و خیلیای موضوعات دیگه که خیلی طولانیه دیگه

aria 26

عضو جدید
اینکه ما آدم های عجیبی هستیم (لفظ دیگه رو انتخاب نمیکنم) رو قبول دارم.
زلزله بم میشه اونجوری مردم جو کمک کردن میگیرن که کمتر جایی میبینی از اون طرف مثلاٌ یه ویژگی زننده دیگه داریم.
طرف به خودش اجازه میده راحت به ناموس مردم تیکه بندازه و متلک بگه و هزار تا کار دیگه ولی کافیه نگاه چپ به ناموس خودش کنی.
طرف 11 ماه سال خلاف و کلاه برداری میکنه بعد محرم که میشه خونش میشه هیئت و خرج هیئت میده.
ماه رمضون میشه روزه میگیره عبادت و ... بعد افطاری دعوت میشه همش دنبال چشم و هم چشمی و پز دادن و افطاری های اونجوری دادن و ... هستن.
طرف میره مکه میاد یه خرج میده به جون خودم با پولش میشه خرج 4 تا جهیزیه عروس های کم بضائت رو داد.
و .... خیلی تناقض داریم ما. شخصاٌ فکر میکنم به دلیل فرهنگ پایینمون باشه.

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم با بند اول مشکل دارم

بقیش درسته.

یک نمونه رو بیاری کسی اینجوری که شما میگی گفته باشه من رسما اعلان آزادی می کنم!!

foodtechnology

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا باز بحث الکی که من بیام بگم اون جاها کرایه ماشین دو برابر ایرانه و شما یه جواب دیگه بدی و قبول نکنی و ...

منم با بند اول مشکل دارم

بقیش درسته.
اگه پول دارن می دهند که همه چی چند برابر گرون شده ، این که پول اضافی نیست. همون پولی که قبلا به عنوان یارانه روی اجناس بوده حالا برداشتند دارن ماهانه می دهند. که اجناس در عوض چند برابر گرون تر شدن فقط یه نمونه بنزین چهار برابر و هفت برابر شده . فقط کرایه ماشین رو با کشور های دیگه مقایسه نکنید. میزان در آمد رو هم با هزینه مقایسه کنید تا ببینید نرخ تورم و گرانی در کجا بیشتره...

Mkvisual

عضو جدید
اگه پول دارن می دهند که همه چی چند برابر گرون شده ، این که پول اضافی نیست. همون پولی که قبلا به عنوان یارانه روی اجناس بوده حالا برداشتند دارن ماهانه می دهند. که اجناس در عوض چند برابر گرون تر شدن فقط یه نمونه بنزین چهار برابر و هفت برابر شده . فقط کرایه ماشین رو با کشور های دیگه مقایسه نکنید. میزان در آمد رو هم با هزینه مقایسه کنید تا ببینید نرخ تورم و گرانی در کجا بیشتره...

توی آمریکا هم بنزین دقیقه ای کم و زیاد میشه ، و هنوز گرون تر از ایرانه ...
درسته اجناس گرون شده ، اقتصاد رشدش کم شده و و و ، اما الان اگه جهان رو ( مثله یونان ، ایتالیا ، فرانسه و ... ) ببینیم ، میفهمیم که جهان تو بحرانه اقتصادیه .

foodtechnology

عضو جدید
کاربر ممتاز

توی آمریکا هم بنزین دقیقه ای کم و زیاد میشه ، و هنوز گرون تر از ایرانه ...
درسته اجناس گرون شده ، اقتصاد رشدش کم شده و و و ، اما الان اگه جهان رو ( مثله یونان ، ایتالیا ، فرانسه و ... ) ببینیم ، میفهمیم که جهان تو بحرانه اقتصادیه .
اگر حقوق پایه یه کارگر در کالیفرنیا رو با یه مهندس در این جا رو در کنار هزینه ها مقایسه کنید ، تفاوت ها رو متوجه می شوید.

Mkvisual

عضو جدید
اگر حقوق پایه یه کارگر در کالیفرنیا رو با یه مهندس در این جا رو در کنار هزینه ها مقایسه کنید ، تفاوت ها رو متوجه می شوید.

خودتم مودونی که این جور بحث ها یک "دور" هستش ... دوباره در تاپیکه بعد برمیگردیم .
من میگم ما تازه 20 ساله کشور رو دست گرفتیم ( بعد از جنگ ) و شما یه چیزه دیگه میگین ... من یه چیزی میگم و شما جواب و برعکس ...

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما لیاقت نداری ، به ما "مردم اکثریت" چه ربطی داره که اینطوری تعمیم میدی ؟؟؟

اکثریت؟!

بالا