[ماکت سازی] کارگاه ماکت سازی

بانوی باران

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

zohre_1371

عضو جدید
سلام بچه ها ... من می خوام ماکت این حجمو بسازم ولی نمی دونم از چی استفاده کنم و چجوری... لطفا کمکم کنینمشاهده پیوست 220381مشاهده پیوست 220384

شیشه رو میتونی پلکسی بزاری.. اگه نور پردازی هم بتونی داخلش رو انجام بدی چه بهتر ... ..با بالسا هم بقیشو انجام بدی خوبه .شیک میشه

zohre_1371

عضو جدید
دوستان من یه مقرنس ساختم و گذاشتمش توی یه جعبه. مثل چراغ خواب کار میکنه. اما چون همش مقوا سفیده ممکنه خراب شه. چطور میتنم محفوظش کنم. جعبه با پلکسی خوبه؟
این عکسشه.
مشاهده پیوست 220760

یعنی چی محفوظ باشه ؟؟
اره اگه کلا با پلکسی بزنی شیکتره . و اور بهتر پخش میشه

nasim_shsh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها گنبد شیشه ای رو چطوری بسازم؟ شنیدم که پلکسی بزاریم تو کاسه بذاریم تو فر نرم میشه و شکل ظرفو میگیره اما خوب ظرف اندازه گنبدم که ندارم! یا اصلا با طلق چطوری برش بدم که بینش خالی نشه و دقیقا گنبدی بشه؟
کممممممممممممک:cry:

yegane96

عضو جدید
ماکت پل!

ماکت پل!

سلام
من دانشجوی ترم اول معماری ام
باید این هفته ماکت یه پل رو درست کنیم
اما نباید شبیه پل های معروف باشه و باید طرحش از خودمون باشه
میشه راهنماییم کنین؟؟
از چه مصالحی استفاده کنم؟
استاد توضیح خاصی راجع به اینکه چطوری بسازیمش نگفت
طرحش چطوری باشه بهتره؟

Wonderfulman

عضو جدید
سلام دوست عزیز بستگی به ابعاد وطرحی داره که می خوای بسازیش ولی من یه راهنمایی کلی می کنم از رشته های ماکا رونی به عنوان سیم بکسل ها می تونی استفاده کنی فوم که حتما به کارت می آد پلکسی شاید بتونه به کارت بیاد و خیلی از متریال های دیگه سعی کن اولن روی ایده کار کنی ویه طرح اولیه براش داشته باشی و قبلش حتما کارای پل ها و ماکت های پل رو ببین توی ماکت باید حتما اول برنامت مشخص باشه که می خوای چی بسازی بعد بری مصالح وشیوه ی ساخت درست ماکتت رو انتخاب کنی در مورد ساخت کتاب ماکت سازی نوشتهی کریس بی .میلز ترجمه محمد احمدی نژاد نشر خاک می تونه خیلی راهنماییت کنه چون ترم یکی هستین بیشتر استادا دنبال فضای باز ذهنی واون طرح اولیه توذهن دانشجو هستن

saharnaz73

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان برای ساخت ماکت یادمان شهدا از چه ابزاری استفاده کنم؟

nasim_shsh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها گنبد شیشه ای رو چطوری بسازم؟ شنیدم که پلکسی بزاریم تو کاسه بذاریم تو فر نرم میشه و شکل ظرفو میگیره اما خوب ظرف اندازه گنبدم که ندارم! یا اصلا با طلق چطوری برش بدم که بینش خالی نشه و دقیقا گنبدی بشه؟
کممممممممممممک:cry:

سلام بچه ها درس کردم یکی از دوستام کمک کرد با پلکسی ی دایره طرح دار بریدیم که بشه فرمش داد و حالت بگیره بعدم گذاشت تو فر و با دستمال با انگشت اروم فرمش داد.
حالا عکسشم میزارم اینجا که ببینید

hossein00104

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
عکس ماکت

عکس ماکت

به فرموده نگین بستگی به طرح داره ، یه بخشیشم به ابتکارات خودت بر میگرده ، چن تا نمونه کار میذارم شاید بتونه مفید فایده قرار بگیره .

متریال های استفاده شده در :

طرح اول : گلزار تک مزاری شهید ، یاسوج : مقوای ماکت ، مقوای گرم پایین فابریانو ، چوب بالسا گرد و تخت ، کاغذهای چسبی طرح دار

طرح دوم : گلزار 36 مزاری شهدای شهر چرام : فوم برد روکش دار 5 میلیمتر ، مقوای فابریانو رنگی ، فابریانو بافت دار ، فوم ساده 2 میلیمتر ، چمن مصنوعی ، چوب بالسا گرد ، راپید برای کف سازی و بافت دادن

طرح سوم : فرهنگسرا : فوم برد روکش دار 10 میلیمتر ، فوم برد روکش دار 2 میلیمتر ، فوم برد ساده 2 میلیمتر ، چوب بالسا گرد ، مقوای فابریانو رنگی ، ریسمون بنایی ، مایع مصنوعی آب ، طلق دودی

طرح چهارم : کار یکی از دوستانه ، موضوع
دیتیل برای درس طراحی فنی : متریال اصلی چوب بالسا ، متریال فرعی بخش زیک زاگ کارتن چی توز برای عایق در لایه یکی مانده به آخر ، طلق دودی

پیوست ها

• photo maket.rar
    1.1 مگایابت · بازدیدها: 0

saharnaz73

عضو جدید
کاربر ممتاز
به فرموده نگین بستگی به طرح داره ، یه بخشیشم به ابتکارات خودت بر میگرده ، چن تا نمونه کار میذارم شاید بتونه مفید فایده قرار بگیره .

متریال های استفاده شده در :

طرح اول : گلزار تک مزاری شهید ، یاسوج : مقوای ماکت ، مقوای گرم پایین فابریانو ، چوب بالسا گرد و تخت ، کاغذهای چسبی طرح دار

طرح دوم : گلزار 36 مزاری شهدای شهر چرام : فوم برد روکش دار 5 میلیمتر ، مقوای فابریانو رنگی ، فابریانو بافت دار ، فوم ساده 2 میلیمتر ، چمن مصنوعی ، چوب بالسا گرد ، راپید برای کف سازی و بافت دادن

طرح سوم : فرهنگسرا : فوم برد روکش دار 10 میلیمتر ، فوم برد روکش دار 2 میلیمتر ، فوم برد ساده 2 میلیمتر ، چوب بالسا گرد ، مقوای فابریانو رنگی ، ریسمون بنایی ، مایع مصنوعی آب ، طلق دودی

طرح چهارم : کار یکی از دوستانه ، موضوع
دیتیل برای درس طراحی فنی : متریال اصلی چوب بالسا ، متریال فرعی بخش زیک زاگ کارتن چی توز برای عایق در لایه یکی مانده به آخر ، طلق دودی

خیلی ممنون .برای قسمت های طاقی شکل چطور عمل کنم بهتره و کارم خوب از آب در میاد؟

I_AM_ARCHITECT

عضو جدید
خیلی ممنون .برای قسمت های طاقی شکل چطور عمل کنم بهتره و کارم خوب از آب در میاد؟
سلام
روش معمولش همون خط انداختن توی یکسری فاصله معین با کاتر هستش ؛ مثلا اینجا تو عکس اول اون قسمت از طاق رو که پشت کار حساب میشه و رفته توی چار چوب ، به فاصله های 3 میلی متر با کاتر خط انداختن جوری که نه کامل جدا بشه و نه عمق خطی که انداختن کم باشه بعد بهش فرم دادن ؛ البته به طرح و متریالتون هم بستگی داره مثلا فوم بلندر راحت تر خم میشه تا بالسا ... .

I_AM_ARCHITECT

عضو جدید
سلام دوست گرامی میشه بگین قسمت های طاقی رو چطور برش دادین؟ممنون
سلام
راستش خیلی خوب مشخص نیست و خودشون بهتر میتونن توضیح بدن ... اما این طور که فهمیدم چوب بالسا با ضخامت بالاست که دستی برش خورده ؛ چون ضخامتش زیاده با لیزر نمی شه برشش داد اما ضخامت های پایین تر تا 8 میلی متر رو میشه با لیزر برش زد ... البته چوب بالسا همون طور که می دونید خیلی نرم هستش و ابزار برشش هم همون کاتر یا بعضا اره مویی ...
ویرایش
البته یه جاهایی هم از پشت کار از بافت چوبش به نظر میاد که تخته هست و با ابزار های نجاری کار شده !! :surprised:

آخرین ویرایش:

nasim_shsh

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینو چطوری در آوردید؟

طرحشو رو پلکسی با برش لیزری میبری. میذاری توی ملاقه!:D میذاریش تو فر یکم نرم میشه و با دستمال که دست نسوزه حالت میدیش
البته هر طرحی گرد نمیشه باید پایینش از این برشا داشته باشه

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
طرحشو رو پلکسی با برش لیزری میبری. میذاری توی ملاقه!:D میذاریش تو فر یکم نرم میشه و با دستمال که دست نسوزه حالت میدیش
البته هر طرحی گرد نمیشه باید پایینش از این برشا داشته باشه

:surprised:واقعا:eek:
از خوندن توضیح شما سورپرایز شدم
تاحالا نشنیده بودم
یه سوال دمای فر چقد باشه که پلکسی نسوزه؟:Dکدوم طبقه باشه ؟
و اینکه این کاار محدودیت حجم داره
همه ی گنبد ها اندازه ملاقه نیست

nasim_shsh

عضو جدید
کاربر ممتاز
:surprised:واقعا:eek:
از خوندن توضیح شما سورپرایز شدم
تاحالا نشنیده بودم
یه سوال دمای فر چقد باشه که پلکسی نسوزه؟:Dکدوم طبقه باشه ؟
و اینکه این کاار محدودیت حجم داره
همه ی گنبد ها اندازه ملاقه نیست

والا دما بستگی به فر داره چون دوستم گذاشت یطرفش سریعتر اب شد و خراب شد!
همون طبقه وسط فر.
حالا من گفتم ملاقه چون ملاقه ام گنبدیه و پلکسی وقتی نرم میشه شکل ظرفش میشه. میشه پیاله یا کاسه بسته به قطر گنبدت و ارتفاعش استفاده کنی

بالا