[ماکت سازی] کارگاه ماکت سازی

minamir3000

کاربر فعال
سلام به همگی!لطفا کمک کنید:redface: ماکت پایان ترمو باید با بالسا کار کنیم....تا حالا باهاش کار نکردم!:cry:
ماکت یک ویلای دوبلکس،پلان هم استاد داده. میخواستم ببینم پروفیل خارجی پنجره هارو با چی دربیارم؟با باسا یا چوب پنبه؟

قبل برش بالسا میتونی یه طرفش مقوا بچسبونی تا تقویت بشه همش نشکنه

minamir3000

کاربر فعال
ترم یکم ، برنامه ای هست که من پلان رو بدم سه بعدیش کنه که راحت تر بشه ساخت ؟
دوست عزیز برنامه زیاده ولی باید شما بهش بگید چیکار کنه و هر قسمت رو تک تک بکشید،در ضمن اگه سه بعدیش کنید فقط تو تصور ساختمون بهتون کمک میکنه،وگرنه برای ماکت ساختن نما کاربردی تره

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام،مرسی بابت راهنماییت....همین کارو میکنم
با مقوای قهوه ای هم فک کنم جالب بشه

ms.shahzad

عضو جدید
سلام به همگی!لطفا کمک کنید:redface: ماکت پایان ترمو باید با بالسا کار کنیم....تا حالا باهاش کار نکردم!:cry:
ماکت یک ویلای دوبلکس،پلان هم استاد داده. میخواستم ببینم پروفیل خارجی پنجره هارو با چی دربیارم؟با باسا یا چوب پنبه؟

کار با چوب بالسا خیلی قشنگ در میاد فقط زیاد تو ماکتت تنوع رنگی نداشته باش.
چوب بالسا2m + طلق به جای شیشه + چمن های موکتی اگه ماکتت سایت هم داره.
اگه هم میبینی چسب رو نمیتونی تمیز بزنی بریز تو سرنگ!
...و فارسی بر (45 درجه کردن لبه های چوب هنگام اتصال) فراموش نشه!!
ایشاله که موفق باشی;)

ms.shahzad

عضو جدید
سلام دوستان
کسی میتونه برای ماکت خانه آیشار کمکم کنه دارم؟ تو کشیدن الگوهاش مشکل دارم؟

سلام دوست عزیز
چیزی که میخوای یکم سخته. کشیدن کامل الگو ها زمان زیادی میبره!
ولی سعی کن از روی پلان طبقات و نماهای موجود الگو ها رو بکشی؛ البته یکم قدرت تخیل هم میخواد.
من ماکت برج عرب رو وقتی که خواستم بسازم فقط 3تا عکس داشتم بی هیچ پلان!!!!
موفق باشی;)

Mohandeselnaz

عضو جدید
سلام دوستان

من ترم اولیم و کارم نسبت به شما دوستان خیلی ابتداییه

یه ویلای دو طبقه

IMG_1993.jpg

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کار با چوب بالسا خیلی قشنگ در میاد فقط زیاد تو ماکتت تنوع رنگی نداشته باش.
چوب بالسا2m + طلق به جای شیشه + چمن های موکتی اگه ماکتت سایت هم داره.
اگه هم میبینی چسب رو نمیتونی تمیز بزنی بریز تو سرنگ!
...و فارسی بر (45 درجه کردن لبه های چوب هنگام اتصال) فراموش نشه!!
ایشاله که موفق باشی;)
فارسی بر کردن بالسای دو میل واقعا سخته به همین جهت از بالسای یک میل استفاده کنند بهتره.
ترکیب بالسا و پلکسی جای شیشه و نرده خیلی خوب می شه .
اگر برش بالسا برای در آوردن پنجره مشکله می تونید فرم پنجره رو روی مقوای 250 گرم سفید در بیارید بعد از رو بجسبونید روی بالسا و از زیر طلق بچشبونید ترکیبش خوب می شه

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان

من ترم اولیم و کارم نسبت به شما دوستان خیلی ابتداییه

یه ویلای دو طبقه

مشاهده پیوست 187897
دوست عزیز
کارت در حد یک ترم اولی خیلی هم خوبه .
باید عشق داشته باشی به ماکت سازی مثل هر کار دیگه ای تا کار خوب در بیاد.
سعی کنید با همه ی مصالح آشنا بشید در ساخت ماکت اما بیشتر از همه روی مقوای ماکت (البته ایرانی نباشه!)کار کنید.چون کار رو حرفه ای تر می کنه.
موفق باشی

منتنا

عضو جدید
سلام به نظرتون دوستان ماکت برج ازادی رو باچی میشه درستش کرد که هم تمییز باشه هم زیبا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به نظرتون دوستان ماکت برج ازادی رو باچی میشه درستش کرد که هم تمییز باشه هم زیبا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اگر به کار با مقوا تسلط دارید با مقوا ماکت هلندی درست کنید نتیجه خیلی حرفه ای تره.
مقوای هلندی برش راحت تری داره نسبت مقوای ماکت ایرانی ، اگر به آماده کردن الگو برای برش لیزری هم آشنا هستید با برش لیزری خیلی تمیز تر می شه.

tanaz.

عضو جدید
کسی راجب توپوگرافی ونحوه اجراش توماکت میتونه راهنمایی کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

yaldayi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کسی راجب توپوگرافی ونحوه اجراش توماکت میتونه راهنمایی کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
برای اجرای توپوگرافی 2 حالت رو انجام میدن،یکی اینکه با طراحی سایت توپوگرافی رو حل میکنیم و با ساختن پله یا رمپ در طراحی سایت بلا و پایین رو مشخص میکنیم،دوم اینکه خود توپوگرافی رو می سازیم و طرح رو بر اساس اون شکل میدیم.

yaldayi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برای ساختن توپوگرافی از مقوا کارتون یا چوب پنبه یا فوم ماکت و یا فوم بورد استفاده می کنند.البته بستگی به نوع توپوگرافی این ها تغییر میکنه. در کل کار راحتیه!

*Maedeh.archi*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 188481

نیم کره این چطوری در بیارم؟
دیوارهای هلالی چطوری کار کنم؟
دیوارهاروبافوموبالسا میتونید کارکنید
کره رو چون شیشه ایه میتونید با طلق بسازید یا برش های لیزری و..از توپ پینگ پونگ هم دیدم استفاده کردن
-بالسا رو خیس کنید به فرمی که میخواین در بیارینو بعد با سشوار خشکش کنید
-روی فوم باکاتر برش های ریز ایجاد کنیدو بعد از اونجاها خمش کنید

آخرین ویرایش:

yaldayi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه ها ببخشید یه سوالی داشتم.ساختمونی که در نظرمون با کامپوزیت ساخته شده ماکتشو با چی بسازم؟؟؟متشکرم میشم اگه جواب بدین.:gol::redface::)

سلام
شما اگه میتونید نظرم اینه با قیمت های براقو زیرش مقوا بذاری روشو تلق بچسبونی که براق بودنشو نشون بده البته چسب نباید از زیرش اصلا معلوم باشه.توی قسمت هایی که شبکه شبکه شده روی همون مقوا رو تیغ بندازی .مقوا و تلق هم کلا سفید باشه چون ماکت حرفه ای سفید رنگه.

آخرین ویرایش:

yaldayi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
استادمون گفته واسه درس مفدمات طرح 1 ، دو تا ماکت دستگیره در درس کنیم، به نظرتون از چه متریالی واسه ساخت ماکت استفاده کنم؟
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید:heart:;)

سلام دستگیره در رو با مقوا قهوه ای با برش لیزر اگه تمیز بتونی در بیاری خیلی جالب میشه.اگه هم سختته با مقوا بساز روشو با ورق آلمینیوم ضخیم بکش تا جایی که میتونی ورق صاف باشه و روش خط نیوفته.

boronzkar

عضو جدید
سلام من محمد کاربر جدید هستم در رابطه با ترسیم طرح گسترده مقرنس روی کاغذ منظورم ترسیم دو بعدی هست که بعد بتونم از محل های برش ماکت سه بعدی مقرنس رو بسازم سوال داشتم که آیا شما آشنایی دارین در این رابطه یا میتونید کسی رو به من معرفی کنید ؟؟؟؟ مشکلم اینجاست که اندازه ها در حالت سه بعدی ثابت هستن و نمیتونم یا درست بگم اجازه تغییر دادنشونو ندارم و از طرفی باید این مقرنسها روی ورق مس با ضخامت 2 میلیمتر انجام بگیره پس برش های باید کاملا دقیق باشن . ممنون میشم اگه راهنمایم کنید . یا کسی رو به من معرفی کنید . فایل اتوکد مقرنس ها رو دارم فقط نحوه ترسیم گسترش برای برش رو ندارم ... . با تشکر فراوان

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام من محمد کاربر جدید هستم در رابطه با ترسیم طرح گسترده مقرنس روی کاغذ منظورم ترسیم دو بعدی هست که بعد بتونم از محل های برش ماکت سه بعدی مقرنس رو بسازم سوال داشتم که آیا شما آشنایی دارین در این رابطه یا میتونید کسی رو به من معرفی کنید ؟؟؟؟ مشکلم اینجاست که اندازه ها در حالت سه بعدی ثابت هستن و نمیتونم یا درست بگم اجازه تغییر دادنشونو ندارم و از طرفی باید این مقرنسها روی ورق مس با ضخامت 2 میلیمتر انجام بگیره پس برش های باید کاملا دقیق باشن . ممنون میشم اگه راهنمایم کنید . یا کسی رو به من معرفی کنید . فایل اتوکد مقرنس ها رو دارم فقط نحوه ترسیم گسترش برای برش رو ندارم ... . با تشکر فراوان
سلام
دقیق متوجه نشدم منظورتون چیه
اما اگر قصد دارید ماکت تزئینات مقرنس رو بسازید،(که البته کار حساس و دقیقی هست و نیاز به مصالح با گرم پایین داره و ظرافت کار بالا ) اگر بتونید کتاب ماکت سازی هنرستان بچه های فنی حرفه ای رو تهیه کنید در این زمینه کمکتون می کنه.
اما اگر سوالتون چیز دیگری هست واضح تر بیان کنید.:gol:

fatiana

عضو جدید
سلام..
من میخوام ماکت خانه آبشارو درس کنم به نظرتون با چه متریالی قشنگ میشه؟؟؟

saaye70315

عضو جدید
سلام

سلام

این ماکت ترم یک منه...بخدا استادمون شوت بودم اینو بعنوان کاردستی من درست میکردم نه ماکت.

پیوست ها

• 211220131258.jpg
    211220131258.jpg
    38.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 211220131259.jpg
    211220131259.jpg
    37.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این ماکت ترم یک منه...بخدا استادمون شوت بودم اینو بعنوان کاردستی من درست میکردم نه ماکت.

سلام
موضوع پروژه چی بود؟
احتمالا به کودک ربط داشته؟
طراحی پلان هم باخودتون بود؟
متریال کار مقوا گرم بالاست درسته؟مربوط به چه درسی بود؟هدف نشون دادن فضاهای داخلی هم بوده که سقف نداشته؟

raha pania

کاربر بیش فعال
سلام ،دوستان برای ساخت ماکت پروژم باید با گچ کار کنم ،طرحم مثل یک نیم کره است که از وسط قاچ زدن ،و به بخش های مختلف تقسیم کردن اما نامساوی ،میخوام غنچه گلو برسونه ، چجوری میتونم گچو برش بزنم ؟

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام ،دوستان برای ساخت ماکت پروژم باید با گچ کار کنم ،طرحم مثل یک نیم کره است که از وسط قاچ زدن ،و به بخش های مختلف تقسیم کردن اما نامساوی ،میخوام غنچه گلو برسونه ، چجوری میتونم گچو برش بزنم ؟
گچ رو که با تجهیزات تو خونه نمیتونید برش بزنید
قالب هاش رو درست کنید و گچ بریزید (اینجوری)

بالا